Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Audi A1?

2039+
advertenties
2010–2026
bouwjaren

De Audi A1 bewijst dat premium niet groot hoeft te zijn. Met het herkenbare Audi-interieur in een compact formaat is het een populaire tweedehands stadsauto voor wie kwaliteit belangrijk vindt. De occasion prijs daalt met 7.7% per jaar, wat in lijn met het marktgemiddelde is.

Mediaan prijs
€ 12.495
Afschrijving/jaar
7.7%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel
Afschrijving

Hoe schrijft de Audi A1 af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 6.594€ 25.174
2011€ 6.958€ 25.370
2012€ 7.671€ 25.700
2013€ 8.694€ 25.498
2014€ 9.750€ 26.264
2015€ 11.271€ 27.276
2016€ 12.170€ 27.392
2017€ 13.172€ 26.924
2018€ 14.379€ 27.271
2019€ 18.493€ 32.942
2020€ 19.634€ 33.797
2021€ 20.557€ 33.557
2022€ 21.368€ 34.044
2023€ 24.989€ 36.891
2024€ 26.367€ 35.995
2025€ 32.309€ 41.258
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 6.643
Benzine2011€ 6.996
Benzine2012€ 7.738
Benzine2013€ 8.820
Benzine2014€ 9.862
Benzine2015€ 11.383
Benzine2016€ 12.416
Benzine2017€ 13.191
Benzine2018€ 14.379
Benzine2019€ 18.493
Benzine2020€ 19.634
Benzine2021€ 20.557
Benzine2022€ 21.368
Benzine2023€ 24.989
Benzine2024€ 26.367
Benzine2025€ 32.309
Diesel2012€ 5.893
Diesel2013€ 6.267
Diesel2014€ 6.660
Diesel2015€ 8.130
Diesel2016€ 7.814
Kleine premium hatchbacks volgen hun eigen afschrijvingslogica, en de Audi A1 is daarin een interessant geval. Met 7.7% per jaar (marktgemiddelde: 7.8%) schrijft de A1 in absolute euro's weinig af — maar als percentage van de aanschafprijs is het beeld genuanceerder.

Benzine (7.7% per jaar)
Vrijwel alle A1's in Nederland rijden op benzine: de 1.0 TFSI (driecilinder) of 1.4 TFSI (viercilinder, eerste generatie). De eerste generatie (2010–2018) heeft zijn laagste punt bereikt; exemplaren onder de €10.000 zijn nu regelmatig te vinden. De Sportback (vijfdeurs) deed zijn intrede in 2012 en is populairder dan de driedeurs — wat bij wederverkoop merkbaar terugkomt in de vraagprijs.

De tweede generatie (vanaf 2018) is uitsluitend als vijfdeurs Sportback leverbaar en bouwt voort op de MQB A0-basis die Audi deelt met de Polo. Het interieur maakt een kwalitatieve sprong — met optioneel virtual cockpit en een volledig digitale sfeerverlichting — maar dat betekent ook dat occasions uit 2019–2020 nog relatief duur zijn. De grootste waardedaling voor deze generatie moet nog komen.

Eén aandachtspunt bij de eerste generatie: de 1.4 TFSI met 185 pk (S1 uitgezonderd) heeft bij sommige bouwjaren last van koolstofaanslag op de inlaatkleppen, een bijverschijnsel van directe benzine-injectie. Vraag naar een onderhoudshistorie en of de kleppen ooit zijn schoongemaakt.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201136.9%€ 9.993
201242.3%€ 10.300
201342.5%€ 11.050
201444.9%€ 11.690
201549.5%€ 12.926
201650.9%€ 13.495
201753.7%€ 14.318
201856.6%€ 15.420
201959.2%€ 19.697
202061.8%€ 20.404
202163.2%€ 20.855
202263.9%€ 21.333
202366.5%€ 24.010
Leeftijdseffecten zijn bij de A1 sterker dan het segment-gemiddelde suggereert. Zet een A1 uit 2023 — met een restwaarde van 66.5% van de nieuwprijs — naast een exemplaar uit 2011 met slechts 36.9%, en het tijdsgerelateerde verlies bedraagt 2.5%-punt per jaar. Bij een premiumcompact is dat een fors getal.

De verklaring zit in het generatieverschil. De eerste generatie A1 (2010–2018) is nu oud genoeg om zijn premiumstrepen deels te verliezen — het interieur, de connectiviteit en de veiligheidsassistentie zijn zichtbaar verouderd ten opzichte van de tweede generatie. Kopers die specifiek voor het Audi-gevoel komen, kiezen liever voor een jongere auto. Dat drukt de prijzen van de eerste generatie sneller dan bij een merk zonder uitgesproken premiumimago.

Binnen de eerste generatie is de vijfdeurs Sportback (2012+) veel couranter dan de driedeurs: praktischer, gezinsvriendelijker, en bij wederverkoop makkelijker te verkopen. Dat verschil zie je terug in de restwaarde: een driedeurs A1 uit hetzelfde jaar ligt gemiddeld €600–€900 lager in vraagprijs.

De tweede generatie (vanaf 2018) laat nog weinig leeftijdseffect zien — die auto's zijn eenvoudigweg nog te jong voor een uitgesproken curve. Maar de komende twee jaar begint ook daar de typische premium-depreciatieversnelling.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Advanced Edition2021€ 21.404
Advanced Edition2022€ 22.261
Advanced Edition2023€ 24.581
Advanced Edition2024€ 26.438
Advanced Edition2025€ 31.869
Pro Line2010€ 6.295
Pro Line2011€ 6.386
Pro Line2012€ 6.748
Pro Line2013€ 8.227
Pro Line2014€ 8.934
Pro Line2015€ 10.644
Pro Line2016€ 11.438
Pro Line2017€ 12.339
Pro Line2018€ 12.767
Pro Line2019€ 16.510
Pro Line2020€ 17.011
Pro Line2021€ 18.707
Pro Line2022€ 18.604
Pro Line2023€ 22.253
Pro Line2024€ 25.375
Pro Line2025€ 30.517
Pro Line S2011€ 8.336
Pro Line S2012€ 7.566
Pro Line S2013€ 9.492
Pro Line S2014€ 10.426
Pro Line S2015€ 11.648
Pro Line S2019€ 19.562
Pro Line S2020€ 21.402
Pro Line S2021€ 20.956
Pro Line S2022€ 24.250
S Line2011€ 8.050
S Line2012€ 9.739
S Line2013€ 8.968
S Line2014€ 9.913
S Line2015€ 11.574
S Line2016€ 12.530
S Line2017€ 13.289
S Line2018€ 15.033
S Line2019€ 21.934
S Line2020€ 22.065
S Line2021€ 22.301
S Line2022€ 26.403
S Line2023€ 28.188
S Line2024€ 28.380
S Line2025€ 34.570
Sport2013€ 9.998
Sport2014€ 10.216
Sport2015€ 10.701
Sport2016€ 12.437
Sport2017€ 13.584
Sport2018€ 14.678
Sport2019€ 15.849
Sport2020€ 16.563
Sport2021€ 17.612
De Audi A1 wordt op de occasionmarkt bepaald door een beperktere trim-hiërarchie dan de grotere Audi-modellen, maar de verschillen zijn niet minder relevant. De voornaamste categorieën: Pro Line, Pro Line S, S-Line en Sport (tweede generatie).

De Pro Line is de basis — en bij een auto als de A1 is dat voelbaar. Halogeen koplampen (ook in het donker direct merkbaar ten opzichte van LED), handmatige airconditioning, geen parkeersensoren, analoge instrumenten in de eerste generatie. De auto rijdt prima, maar de dagelijkse interactie is minder premium dan de badge suggereert. Op prijs zijn dit de interessantste exemplaren: €8.000–€11.000 voor een eerste generatie Sportback in nette staat.

De Pro Line S voegt al vrij vroeg sportieve elementen toe: 17-inch velgen in de eerste generatie, sportieve bumpers en in de meeste gevallen dakrails in zwart. Kleine toevoegingen, maar ze veranderen de uitstraling merkbaar en maken de auto couranter bij wederverkoop.

De S-Line bij de A1 is een uitgesproken stap: sportonderstel (zo'n 15–20 mm lager dan standaard), 18-inch wielen, alcantara sportstoelen met S-line steekstiksels, specifieke drempels en een sportief stuur met dikke velg. LED-dagrijlichten zijn standaard op vrijwel alle S-line exemplaren van de tweede generatie; matrix-LED koplampen zijn optioneel. Parkeersensoren achter zijn niet altijd standaard — controleer dit per exemplaar. Het sportonderstel is harder, wat in de stad (kasseistraten, drempels) duidelijk voelbaar is. Niet voor iedereen, maar bij wederverkoop de meest gevraagde trim.

De tweede generatie Sport-uitvoering combineert comfort en sportiviteit: standaard climate control, virtual cockpit, LED-koplampen en stoelverwarming als optie. Dit is de trim voor wie wil rijden in stijl zonder de compromissen van het S-line onderstel. De beste combinatie voor dagelijks gebruik — en tegelijkertijd de trim die bij wederverkoop het minst gepolariseerd is.

Advies voor kopers: De S-line of Sport trim is bij de A1 de meest courante bij wederverkoop. Een eerste generatie Sportback (2014-2018) in 1.0 TFSI biedt het beste gebruikspakket voor het geld; de tweede generatie is moderner maar nog relatief prijzig. Let bij de eerste generatie op mogelijke koolstofaanslag bij de 1.4 TFSI en vraag naar het onderhoudsboekje.

Advies voor verkopers: Een tweede generatie A1 behoudt nu nog een solide restwaarde. Rijd je weinig kilometers en is de auto in goede staat, dan is doorrijden financieel verantwoord — de curve vlakt na vier jaar af. Overweeg je te verkopen, doe dat dan voordat de premiumvraag in het compacte segment verder daalt. Zorg voor een complete onderhoudshistorie en een nette staat van de bekleding.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Audi A1

Wat kost een tweedehands Audi A1?

Op basis van 2039+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Audi A1 gemiddeld € 12.495 (mediaan: 10 jaar oud, 123.000 km). De prijzen variëren van circa € 6.199 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 24.518 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Audi A1 af per jaar?

Een tweedehands Audi A1 schrijft gemiddeld 7.7% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 7.8% — de Audi A1 volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de Audi A1 is de beste koop tweedehands?

De S-line of Sport trim is bij de A1 de meest courante bij wederverkoop. Een eerste generatie Sportback (2014-2018) in 1.0 TFSI biedt het beste gebruikspakket voor het geld; de tweede generatie is moderner maar nog relatief prijzig. Let bij de eerste generatie op mogelijke koolstofaanslag bij de 1.4 TFSI en vraag naar het onderhoudsboekje.

Wat is mijn Audi A1 waard?

De waarde van je Audi A1 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2039+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Audi A1 verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Audi A1 waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Audi A1 kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Audi A1 fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Peugeot 208
4716+ advertenties
Volkswagen Golf
10137+ advertenties
Renault Megane
63+ advertenties
Volvo V40
1223+ advertenties