Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands KIA Sportage?

1850+
advertenties
2005–2026
bouwjaren

De Kia Sportage is een complete middelgrote SUV met veel uitrusting voor zijn prijs. De vijfde generatie (2022+) heeft een opvallend design en is beschikbaar als hybride en plug-in hybride. De tweedehands prijs daalt met 6.9% per jaar — de Sportage is waardvaster dan veel occasion concurrenten.

Mediaan prijs
€ 16.350
Afschrijving/jaar
6.9%
Brandstoftypen
Benzine, Hybride
Afschrijving

Hoe schrijft de KIA Sportage af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 6.841€ 27.854
2011€ 8.153€ 29.320
2012€ 9.082€ 30.989
2013€ 9.604€ 32.107
2014€ 11.318€ 32.710
2015€ 11.553€ 31.028
2016€ 14.866€ 35.007
2017€ 16.195€ 35.559
2018€ 16.679€ 34.965
2019€ 20.334€ 43.046
2020€ 20.306€ 39.312
2021€ 23.523€ 38.626
2022€ 29.952€ 43.963
2023€ 32.399€ 45.431
2024€ 37.939€ 46.679
2025€ 43.842€ 49.018
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 6.927
Benzine2011€ 8.168
Benzine2012€ 9.082
Benzine2013€ 9.573
Benzine2014€ 11.367
Benzine2015€ 11.553
Benzine2016€ 14.866
Benzine2017€ 16.195
Benzine2018€ 16.679
Benzine2019€ 20.334
Benzine2020€ 20.830
Benzine2021€ 23.809
Benzine2022€ 26.323
Benzine2023€ 28.850
Benzine2024€ 33.703
Hybride2022€ 30.562
Hybride2023€ 33.044
Hybride2024€ 39.174
Hybride2025€ 44.000
De Kia Sportage is een van de meest verkochte SUV's van Nederland, en dat volume heeft een directe invloed op de restwaarde. Met een afschrijving van 6.9% per jaar (marktgemiddelde: 8.5%) doet de Sportage het beter dan veel directe concurrenten. De Kia 7-jaar garantie en het brede uitrustingsaanbod houden de vraag hoog.

Benzine (6.6% per jaar)
De QL-generatie (2016–2021) met 1.6 GDi of 2.0 GDi is inmiddels een rijpe occasion. De 1.6 T-GDi turbo is populairder en houdt zijn waarde beter. De NQ5-generatie (2021+) heeft een compleet nieuw, opvallend design en modernere rijhulpsystemen — die schrijft beduidend minder snel af dan zijn voorganger. Benzine-Sportages zijn het ruimst beschikbaar.

Hybride (9.2% per jaar)
Vanaf de NQ5-generatie biedt Kia de Sportage als 48V mild-hybrid (1.6 T-GDi HEV) en als volledige full-hybrid aan. Die varianten houden hun waarde goed: de zuinige hybride rijdt praktisch maar het aanbod is nog beperkt, wat de prijs hoog houdt.

PHEV (9.2% per jaar)
De Sportage PHEV (1.6 T-GDi plug-in, 265 pk gecombineerd) is zakelijk aantrekkelijk door de lage bijtelling. Die populariteit in het leasekanaal betekent dat er relatief veel ex-leaseauto's op de markt komen met gemiddeld 40.000–70.000 km. Voor particulieren is dat interessant: je koopt dan een goed uitgeruste NQ5 voor beduidend minder dan de cataloguswaarde.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201140.7%€ 11.768
201238.9%€ 10.847
201338.6%€ 12.540
201438.9%€ 13.613
201543.8%€ 12.834
201648.2%€ 16.858
201750.9%€ 16.822
201850.8%€ 17.996
201949.6%€ 21.448
202057.1%€ 21.520
202160.2%€ 23.008
202268.5%€ 30.342
202370.4%€ 31.892
202476.0%€ 36.875
Bij vergelijkbare kilometerstand behoudt een Sportage uit 2024 gemiddeld 76.0% van zijn nieuwprijs, terwijl een exemplaar uit 2011 nog 40.7% waard is — een verlies van 2.7%-punt per levensjaar.

De Sportage-leeftijdscurve kent twee opvallende knikpunten. Het eerste zit rond 2021: de lancering van de NQ5-generatie met een totaal vernieuwd design drukte de QL-generatie merkbaar in prijs. Een QL uit 2020 zakte in één jaar gemiddeld €3.000–€4.000 extra doordat de markt zijn aandacht verschoof naar de NQ5. Dat soort generatiegolf is bij populaire SUV's altijd aanwezig.

Het tweede knikpunt is rond vier jaar oud — het moment waarop de 7-jaar Kia-garantie voor de helft is verstreken. Kopers die specifiek op garantie letten, zoeken liever exemplaren van hooguit vijf jaar oud zodat er nog minimaal twee jaar garantie resteert. Daarna vlakt de curve af. In 2024 bedroeg de gemiddelde vraagprijs circa € 36.875; in 2011 was dat € 11.768.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Dynamicline2015€ 10.893
Dynamicline2016€ 13.877
Dynamicline2017€ 15.266
Dynamicline2018€ 15.897
Dynamicline2019€ 18.998
Dynamicline2020€ 20.489
Dynamicline2021€ 23.653
Dynamicline2022€ 26.632
Dynamicline2023€ 28.989
Dynamicline2024€ 36.036
Dynamicline2025€ 40.876
Dynamicplusline2015€ 11.689
Dynamicplusline2018€ 19.215
Dynamicplusline2019€ 20.012
Dynamicplusline2022€ 29.612
Dynamicplusline2023€ 32.484
Dynamicplusline2024€ 37.606
Dynamicplusline2025€ 41.780
Gt Line2016€ 17.441
Gt Line2017€ 18.314
Gt Line2018€ 21.467
Gt Line2019€ 23.629
Gt Line2021€ 25.910
Gt Line2022€ 32.033
Gt Line2023€ 34.224
Gt Line2024€ 38.542
Gt Line2025€ 41.742
Gt Plusline2019€ 23.533
Gt Plusline2022€ 33.193
Gt Plusline2023€ 35.849
Gt Plusline2024€ 40.754
Gt Plusline2025€ 45.872
X Ecutive2010€ 6.762
X Ecutive2011€ 7.870
X Ecutive2012€ 8.718
X Ecutive2013€ 8.974
X Ecutive2014€ 10.635
X Ecutive2015€ 11.378
De Kia Sportage kent een brede trimladder op de tweedehandsmarkt. Voor de QL-generatie (2016–2021) zijn de gangbare trims ComfortLine, DynamicLine en ExecutiveLine. Bij de NQ5-generatie (2021+) komen GT-Line en GT-Line Premium daar nog bij als topversies.

De QL ComfortLine heeft climate control, parkeersensoren achter, LED-dagrijverlichting en een 7-inch infotainmentscherm. Dat is voldoende voor dagelijks gebruik, maar de halogeen koplampen en het ontbreken van een achteruitrijcamera zijn bij een SUV van dit formaat echt gemis. Parkeerhulp bij een Sportage is relevanter dan bij een kleinere auto.

De QL DynamicLine voegt full-LED koplampen, een achteruitrijcamera en stoelverwarming voor én achter toe. Daarnaast zijn 17-inch lichtmetalen wielen standaard. Die camera is bij een Sportage echt de moeite: het is een ruime SUV en het achteroverzicht zonder camera is beperkt. De DynamicLine is voor de meeste kopers het verstandigste punt op de trimladder.

De QL ExecutiveLine gaat verder met een panoramadak, leren bekleding met verwarmbare en ventileerbare voorstoelen, een elektrisch verstelbare bestuurdersstoel, en adaptieve cruise control. Het ventileerbare zitcomfort is bij de Sportage extra prettig: een grotere SUV warmt van binnen sneller op in de zomer.

Bij de NQ5 is het verschil tussen de trims nog groter geworden. De NQ5 GT-Line voegt 19-inch wielen, een digitaal instrumentenpaneel van 12,3-inch en een head-up display toe. De GT-Line Premium is de topuitvoering met Meridian audiosysteem, 360-graden camera en een elektrische trekhaak. Die laatste is voor Sportage-kopers die ook slepen extra interessant — controleer altijd of de trekhaak aanwezig én gekentekend is.

Advies voor kopers: De DynamicLine is het verstandigste instappunt bij de QL: achteruitrijcamera en stoelverwarming zijn bij een SUV van dit formaat onmisbaar. Bij de NQ5 biedt de GT-Line de beste verhouding tussen uitrusting en prijs, met name door het digitale dashboard en head-up display die de rijbeleving merkbaar verbeteren.

Advies voor verkopers: De Sportage is een van de populairste SUV's op de tweedehandsmarkt en trekt een breed koperspubliek. Vermeld altijd de generatie (QL of NQ5) en het exacte trimniveau — dat voorkomt misverstanden en filtert serieuze kopers eruit. Bij de NQ5 is de vraag hoog en het aanbod nog relatief beperkt, wat een gezonde verkooppositie geeft. Bij de QL geldt: een faire prijs en complete historie zijn de sleutels tot een vlotte verkoop.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de KIA Sportage

Wat kost een tweedehands KIA Sportage?

Op basis van 1850+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands KIA Sportage gemiddeld € 16.350 (mediaan: 9 jaar oud, 107.000 km). De prijzen variëren van circa € 4.995 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 41.445 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een KIA Sportage af per jaar?

Een tweedehands KIA Sportage schrijft gemiddeld 6.9% per jaar af. Dat is 1.6 procentpunt minder dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 8.5%) — de KIA Sportage is daarmee relatief waardvast. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de KIA Sportage is de beste koop tweedehands?

De DynamicLine is het verstandigste instappunt bij de QL: achteruitrijcamera en stoelverwarming zijn bij een SUV van dit formaat onmisbaar. Bij de NQ5 biedt de GT-Line de beste verhouding tussen uitrusting en prijs, met name door het digitale dashboard en head-up display die de rijbeleving merkbaar verbeteren.

Wat is mijn KIA Sportage waard?

De waarde van je KIA Sportage hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 1850+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je KIA Sportage verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands KIA Sportage waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands KIA Sportage kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een KIA Sportage fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Volkswagen Id.3
1213+ advertenties
Mazda Cx 3
545+ advertenties
Opel Mokka
1398+ advertenties
Seat Arona
841+ advertenties