Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Volkswagen Tiguan?

4286+
advertenties
2007–2026
bouwjaren

De Volkswagen Tiguan is de bestverkochte SUV van Europa — ook op de Nederlandse tweedehandsmarkt. Ruim, praktisch en met een premium gevoel dat je bij andere merken meer betaalt. De Tiguan verliest slechts 7.5% per jaar, wat hem tot een van de meer waardvaste occasion SUV's maakt. Wie een Tiguan wil kopen vindt stabiele prijzen.

Mediaan prijs
€ 23.750
Afschrijving/jaar
7.5%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel, Hybride
Gem. km-afschrijving
€ 1.380 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Volkswagen Tiguan af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 7.037€ 39.083
2011€ 8.112€ 39.618
2012€ 9.288€ 39.446
2013€ 10.433€ 42.470
2014€ 11.655€ 39.915
2015€ 13.015€ 41.932
2016€ 17.934€ 41.473
2017€ 20.217€ 44.984
2018€ 22.578€ 46.637
2019€ 23.938€ 46.811
2020€ 26.802€ 47.599
2021€ 30.109€ 50.381
2022€ 32.924€ 52.714
2023€ 36.353€ 54.875
2024€ 44.167€ 57.439
2025€ 50.133€ 58.058
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 7.036
Benzine2011€ 8.132
Benzine2012€ 9.277
Benzine2013€ 10.482
Benzine2014€ 11.766
Benzine2015€ 13.005
Benzine2016€ 17.999
Benzine2017€ 20.186
Benzine2018€ 22.613
Benzine2019€ 23.995
Benzine2020€ 26.825
Benzine2021€ 30.424
Benzine2022€ 34.607
Benzine2023€ 37.166
Benzine2024€ 43.392
Benzine2025€ 45.007
Diesel2010€ 7.050
Diesel2012€ 8.967
Diesel2013€ 9.921
Diesel2014€ 9.363
Diesel2016€ 16.699
Diesel2017€ 20.773
Diesel2018€ 22.122
Diesel2019€ 22.177
Diesel2020€ 25.775
Diesel2021€ 29.598
Diesel2022€ 39.039
Hybride2021€ 29.492
Hybride2022€ 31.551
Hybride2023€ 35.087
Hybride2024€ 44.785
Hybride2025€ 51.136
De Tiguan is VW's bestverkochte SUV en dat volume-effect is zichtbaar in de afschrijving: met 7.5% per jaar (marktgemiddelde: 8.6%) doet hij het nagenoeg gelijk aan het marktgemiddelde. Maar binnen dat gemiddelde zijn er significante verschillen tussen de eerste generatie (2007–2016) en de Tiguan II (2016-heden), en tussen benzine en diesel.

Benzine (7.9% per jaar)
De benzine-Tiguan — met name de 1.4 TSI en 2.0 TSI — heeft een solide reputatie maar is duurder in gebruik dan zijn diesel-broer. Bij de Tiguan II met 1.5 TSI of 2.0 TSI is de vraag groot en de afschrijving daardoor relatief bescheiden. Let bij de Tiguan I 1.4 TSI op slijtage van de distributieketting bij hogere kilometerstanden — een revisie is geen zeldzame kostenpost. De 4Motion-versies (vierwielaandrijving) houden iets meer waarde door de hogere vraag, met name in de mildere winters die toch winterbanden vereisen.

Diesel (7.6% per jaar)
De 2.0 TDI is de klassieke zakelijke Tiguan en staat bekend om zijn hoge betrouwbaarheid bij regelmatig onderhoud. Roetfilter en EGR-klep zijn de gebruikelijke zorgpunten bij hoge kilometerauto's; controleer de onderhoudshistorie zorgvuldig. Ondanks de aanhoudende onzekerheid over dieselrestricties in steden houdt de diesel-Tiguan zijn waarde verrassend goed — waarschijnlijk omdat zijn kopers nu eenmaal veel rijden en de TDI daarvoor de rationelere keuze is.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201437.7%€ 14.633
201538.2%€ 15.721
201648.4%€ 19.897
201751.4%€ 23.237
201855.0%€ 25.228
201956.7%€ 26.562
202063.1%€ 29.840
202163.3%€ 31.871
202264.0%€ 33.677
202365.7%€ 35.685
202471.4%€ 41.574
De Tiguan heeft een van de stabielere leeftijdscurves in het SUV-segment. Bij gelijke kilometerstand bezit een Tiguan uit 2024 nog 71.4% van zijn nieuwprijs; een exemplaar uit 2014 staat op 37.7%. Dat is een verlies van circa 3.4%-punt per levensjaar.

De curve laat een markante stap zien rond 2016: de introductie van de Tiguan II. Het nieuwe model was langer, ruimer en aanzienlijk moderner dan zijn voorganger. Tiguan I-exemplaren verloren na die lancering snel terrein in restwaarde — een Tiguan II uit hetzelfde jaar was structureel duurder op de occasionmarkt. Inmiddels is de Tiguan I zo ver afgeschreven dat hij zijn bodem heeft gevonden: de prijzen bewegen weinig meer en dat maakt hem interessant voor bewust budgetbewuste kopers.

Binnen de Tiguan II is er een tweede interessant moment: de facelift van 2020. Die bracht een grotendeels nieuw interieur met digitale instrumenten standaard en verbeterde rijhulpsystemen. Pre-facelift Tiguan II's (2016–2019) zijn daardoor zachter in prijs, terwijl de mechanica identiek is. Dat verschil is op de occasionmarkt groter dan de daadwerkelijke kwaliteitssprong rechtvaardigt.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
50–75k€ 1.257€ 1.257
75–100k€ 1.143€ 2.400
100–125k€ 1.690€ 4.090
125–150k€ 1.226€ 5.315
150–175k€ 1.412€ 6.728
175–200k€ 1.518€ 8.246
200k+€ 1.415€ 9.661

De Tiguan schrijft redelijk gelijkmatig af per kilometer, zonder grote uitschieters. Een lichte piek zit rond 100.000–125.000 km, waar de psychologische 100.000 km-grens meespeelt. Daarvoor en daarna schommelt de afschrijving per 25.000 km op een vergelijkbaar niveau. De absolute bedragen zijn hoger dan bij een Golf, in lijn met de hogere catalogusprijs.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Comfortline2016€ 16.492
Comfortline2017€ 16.505
Comfortline2018€ 19.887
Comfortline2019€ 20.892
Comfortline2020€ 22.961
Comfortline2021€ 26.113
Highline2016€ 20.333
Highline2017€ 21.728
Highline2018€ 23.410
Highline2019€ 24.011
Highline2020€ 25.980
Highline2021€ 28.950
R-Line2011€ 8.891
R-Line2012€ 14.623
R-Line2013€ 11.377
R-Line2014€ 12.005
R-Line2015€ 14.531
R-Line2016€ 19.727
R-Line2017€ 22.960
R-Line2018€ 24.223
R-Line2019€ 25.502
R-Line2020€ 28.780
R-Line2021€ 32.507
R-Line2022€ 33.942
R-Line2023€ 38.020
R-Line2024€ 46.211
R-Line2025€ 52.989
R Line Business2017€ 18.388
R Line Business2019€ 21.950
R Line Business2020€ 29.302
R Line Business2021€ 31.628
R Line Business2022€ 33.963
R Line Business2023€ 37.028
R Line Business2024€ 44.524
Style2010€ 7.037
Style2011€ 8.100
Style2012€ 9.070
Style2013€ 10.307
Style2014€ 11.487
Style2015€ 12.954
Style2016€ 14.252
Style2020€ 32.088
Style2021€ 31.138
Style2022€ 34.991
Style2023€ 37.818
Style2024€ 46.163
Style2025€ 53.209
De Tiguan II heeft een heldere uitrustingsopbouw die op de tweedehandsmarkt goed leesbaar is. De meest voorkomende niveaus zijn: Trendline, Comfortline, Highline en de topuitvoering R-Line.

De Trendline is de instapper en mist een aantal dagelijks waardevolle uitrustingsstukken: handmatige airco in plaats van climate control, halogeen koplampen, en parkeersensoren uitsluitend achter. Als SUV-rijder parkeer je regelmatig in krappe situaties — dan wil je sensors ook voor. De Trendline is de goedkoopste Tiguan, maar de beperkte uitrusting voelt snel aan als een compromis.

De Comfortline lost die bezwaren op: automatische climate control, parkeersensoren voor én achter, en 17-inch lichtmetalen wielen standaard. Dat zijn precies de drie extra's die dagelijks de gebruikservaring bepalen. Op de occasionmarkt is de meerprijs voor een Comfortline ten opzichte van een Trendline doorgaans klein in verhouding tot de meerusting. Dat maakt de Comfortline de rationele keuze voor de meeste kopers.

De Highline voegt het Virtual Cockpit toe (volledig digitaal instrumentenpaneel), LED koplampen standaard, stoelverwarming voor, en een grotere touchscreen interface. LED maakt een significant verschil bij nachtrijden op de snelweg — de verlichtingskwaliteit is een stap boven halogeen. Stoelverwarming is bij een SUV die ook in de winter actief is een dagelijks gewaardeerde optie.

De R-Line voegt sportieve esthetiek toe: bodykit, 19-inch wielen en R-Line sportstoelen. Qua dagelijkse functionaliteit is het verschil met de Highline klein; de R-Line is meer een stijlstatement dan een functionele upgrade. Let op: 19-inch wielen betekenen duurdere banden bij vervanging en een iets hardere rijkwaliteit op slechte wegen.

Advies voor kopers: De Comfortline is de rationele keuze voor de meeste kopers: climate control, parkeersensoren rondom en 17-inch wielen zijn precies genoeg. Een Tiguan II uit 2018-2020 biedt de beste prijs-kwaliteitverhouding: de grote afschrijvingsgolf is voorbij, maar de auto is modern genoeg voor dagelijks gebruik. Kies bij hoge jaarkilometrage bewust voor een exemplaar met volledige servicehistorie.

Advies voor verkopers: De Tiguan heeft een breed koperspubliek en verkoopt doorgaans vlot. Rijd je nog prettig en heb je geen acute reden om te wisselen, dan is doorrijden een verstandige keuze — de absolute afschrijving per jaar neemt af na het vierde levensjaar. Verkoop je toch, vermeld dan altijd opties als Virtual Cockpit, panoramadak en trekhaak expliciet — die maken een meetbaar prijsverschil op de occasionmarkt.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Volkswagen Tiguan

Wat kost een tweedehands Volkswagen Tiguan?

Op basis van 4286+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Volkswagen Tiguan gemiddeld € 23.750 (mediaan: 7 jaar oud, 123.000 km). De prijzen variëren van circa € 7.999 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 39.447 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Volkswagen Tiguan af per jaar?

Een tweedehands Volkswagen Tiguan schrijft gemiddeld 7.5% per jaar af. Dat is 1.1 procentpunt minder dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 8.6%) — de Volkswagen Tiguan is daarmee relatief waardvast. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Volkswagen Tiguan met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Volkswagen Tiguan: de duurste kilometers zitten tussen 100.000–125.000 km (€ 1.690 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 75.000–100.000 km (€ 1.143 per 25.000 km). Een Volkswagen Tiguan met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De Tiguan deelt zijn techniek met de Golf en is vergelijkbaar betrouwbaar. Bij 100.000 km: DSG-onderhoud (elke 60.000 km) en de distributieketting controleren. De 2.0 TSI en TDI zijn bewezen motoren. Bij de 4Motion-versie is ook het verdeelbakolie-interval van belang. Een onderhouden Tiguan haalt zonder problemen 200.000+ km.

Welke uitvoering van de Volkswagen Tiguan is de beste koop tweedehands?

De Comfortline is de rationele keuze voor de meeste kopers: climate control, parkeersensoren rondom en 17-inch wielen zijn precies genoeg. Een Tiguan II uit 2018-2020 biedt de beste prijs-kwaliteitverhouding: de grote afschrijvingsgolf is voorbij, maar de auto is modern genoeg voor dagelijks gebruik. Kies bij hoge jaarkilometrage bewust voor een exemplaar met volledige servicehistorie.

Wat is mijn Volkswagen Tiguan waard?

De waarde van je Volkswagen Tiguan hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 4286+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Volkswagen Tiguan verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Volkswagen Tiguan waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Volkswagen Tiguan kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Volkswagen Tiguan fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Polestar 2
770+ advertenties
Volvo V60
2538+ advertenties
Ford Kuga
2636+ advertenties
Land Rover Range Rover Evoque
750+ advertenties