De Audi A3 zit precies op het snijvlak van premium en betaalbaar. Met de basis van de Volkswagen Golf maar het premium interieur en de uitstraling van Audi trekt dit model een breed publiek op de tweedehandsmarkt. De occasion prijs daalt met 8.5% per jaar, wat in lijn met het marktgemiddelde ligt.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 6.105 | € 35.253 |
| 2011 | € 6.654 | € 32.974 |
| 2012 | € 7.114 | € 33.644 |
| 2013 | € 10.058 | € 35.651 |
| 2014 | € 11.495 | € 39.588 |
| 2015 | € 12.374 | € 45.951 |
| 2016 | € 14.362 | € 40.895 |
| 2017 | € 16.133 | € 41.863 |
| 2018 | € 17.834 | € 42.406 |
| 2019 | € 19.265 | € 42.366 |
| 2020 | € 22.123 | € 42.224 |
| 2021 | € 24.533 | € 43.622 |
| 2022 | € 25.618 | € 44.326 |
| 2023 | € 27.914 | € 44.123 |
| 2024 | € 36.005 | € 49.425 |
| 2025 | € 42.994 | € 53.850 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 6.202 |
| Benzine | 2011 | € 6.814 |
| Benzine | 2012 | € 7.261 |
| Benzine | 2013 | € 10.369 |
| Benzine | 2014 | € 12.132 |
| Benzine | 2015 | € 13.842 |
| Benzine | 2016 | € 14.706 |
| Benzine | 2017 | € 16.261 |
| Benzine | 2018 | € 17.893 |
| Benzine | 2019 | € 19.365 |
| Benzine | 2020 | € 21.915 |
| Benzine | 2021 | € 23.815 |
| Benzine | 2022 | € 24.966 |
| Benzine | 2023 | € 27.598 |
| Benzine | 2024 | € 36.706 |
| Benzine | 2025 | € 40.085 |
| Diesel | 2010 | € 4.638 |
| Diesel | 2011 | € 4.092 |
| Diesel | 2012 | € 5.559 |
| Diesel | 2013 | € 7.760 |
| Diesel | 2014 | € 9.583 |
| Diesel | 2015 | € 9.961 |
| Diesel | 2016 | € 12.222 |
| Diesel | 2017 | € 13.820 |
| Diesel | 2018 | € 14.927 |
| Diesel | 2019 | € 15.857 |
| Diesel | 2020 | € 20.198 |
| Hybride | 2014 | € 12.849 |
| Hybride | 2015 | € 11.259 |
| Hybride | 2016 | € 13.973 |
| Hybride | 2017 | € 16.072 |
| Hybride | 2018 | € 17.699 |
| Hybride | 2020 | € 22.471 |
| Hybride | 2021 | € 24.881 |
| Hybride | 2022 | € 25.751 |
| Hybride | 2023 | € 28.570 |
| Hybride | 2024 | € 34.862 |
| Hybride | 2025 | € 43.997 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2011 | 32.6% | € 10.478 |
| 2013 | 41.1% | € 14.391 |
| 2014 | 39.2% | € 15.114 |
| 2015 | 39.4% | € 19.683 |
| 2016 | 44.2% | € 18.945 |
| 2017 | 45.7% | € 20.121 |
| 2018 | 47.2% | € 21.959 |
| 2019 | 50.5% | € 21.789 |
| 2020 | 55.9% | € 23.514 |
| 2021 | 60.4% | € 26.901 |
| 2022 | 60.0% | € 26.775 |
| 2023 | 62.9% | € 28.194 |
| 2024 | 68.7% | € 30.451 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 50–75k | € 1.250 | € 1.250 |
| 75–100k | € 1.097 | € 2.348 |
| 100–125k | € 1.266 | € 3.613 |
| 125–150k | € 1.165 | € 4.778 |
| 150–175k | € 1.148 | € 5.927 |
| 175–200k | € 1.250 | € 7.177 |
| 200k+ | € 1.500 | € 8.678 |
De A3 laat een redelijk vlak patroon zien tussen 50.000 en 200.000 km — de afschrijving per kilometer schommelt daar rond een vergelijkbaar niveau. Boven 200.000 km stijgt de daling merkbaar. De psychologische grens van 200.000 km en verwachte onderhoudskosten drukken de restwaarde in dat bereik extra.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Advanced | 2012 | € 6.191 |
| Advanced | 2013 | € 7.822 |
| Advanced | 2020 | € 18.817 |
| Business Edition | 2012 | € 5.717 |
| Business Edition | 2020 | € 20.120 |
| Business Edition | 2021 | € 21.373 |
| Business Edition | 2022 | € 23.188 |
| Pro Line | 2010 | € 6.093 |
| Pro Line | 2011 | € 6.185 |
| Pro Line | 2012 | € 7.880 |
| Pro Line | 2013 | € 9.548 |
| Pro Line | 2014 | € 11.364 |
| Pro Line | 2015 | € 12.390 |
| Pro Line | 2016 | € 13.989 |
| Pro Line | 2017 | € 15.306 |
| Pro Line | 2018 | € 16.135 |
| Pro Line | 2019 | € 17.260 |
| Pro Line | 2020 | € 17.781 |
| Pro Line | 2021 | € 20.754 |
| Pro Line | 2022 | € 21.926 |
| Pro Line | 2023 | € 24.999 |
| Pro Line | 2024 | € 28.972 |
| S Line | 2010 | € 5.831 |
| S Line | 2011 | € 7.960 |
| S Line | 2012 | € 7.714 |
| S Line | 2013 | € 11.562 |
| S Line | 2014 | € 12.002 |
| S Line | 2015 | € 12.577 |
| S Line | 2016 | € 14.600 |
| S Line | 2017 | € 17.275 |
| S Line | 2018 | € 19.092 |
| S Line | 2019 | € 19.254 |
| S Line | 2020 | € 24.159 |
| S Line | 2021 | € 27.007 |
| S Line | 2022 | € 27.613 |
| S Line | 2023 | € 31.129 |
| S Line | 2024 | € 36.112 |
| S Line | 2025 | € 42.811 |
| Sport | 2013 | € 11.760 |
| Sport | 2014 | € 11.980 |
| Sport | 2015 | € 13.144 |
| Sport | 2016 | € 14.728 |
| Sport | 2017 | € 15.684 |
| Sport | 2018 | € 17.597 |
| Sport | 2019 | € 19.084 |
| Sport | 2020 | € 21.603 |
| Sport | 2021 | € 21.896 |
| Sport | 2022 | € 22.894 |
Op basis van 4936+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Audi A3 gemiddeld € 15.950 (mediaan: 9 jaar oud, 139.000 km). De prijzen variëren van circa € 5.750 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 29.995 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Audi A3 schrijft gemiddeld 8.5% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 8.4% — de Audi A3 volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Audi A3: de duurste kilometers zitten tussen 200.000+ km (€ 1.500 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 75.000–100.000 km (€ 1.097 per 25.000 km). Een Audi A3 met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De A3 deelt zijn techniek met de Volkswagen Golf en is vergelijkbaar betrouwbaar. Bij 100.000 km: controleer het S-tronic (DSG) onderhoud en let op olieconsumptie bij de 2.0 TFSI. De 1.0 en 1.5 TFSI zijn ongecompliceerd. Reken op iets hogere onderhoudskosten dan bij een Golf door de premium-positionering.
De S-line met virtual cockpit is de meest gevraagde configuratie en houdt zijn waarde het best bij doorverkoop. Een 8V S-line uit 2017-2019 biedt uitstekende kwaliteit voor een eerlijke prijs; de 8Y is moderner maar de steilste afschrijving moet daar nog komen. Let bij de 8V op de DSG-service en eventuele olieverbruik bij de 1.4 TFSI met cilinderdeactivering.
De waarde van je Audi A3 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 4936+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Audi A3 waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Audi A3 fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht