Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Hyundai I30?

749+
advertenties
2007–2026
bouwjaren

De Hyundai i30 is de solide middenklasser die niet opvalt maar ook nooit teleurstelt. Met 5 jaar garantie en een compleet uitrustingsniveau is het een verstandige tweedehands keuze. De occasion prijs daalt met 8.5% per jaar, wat in lijn met het marktgemiddelde is.

Mediaan prijs
€ 10.445
Afschrijving/jaar
8.5%
Brandstoftypen
Benzine, Hybride
Afschrijving

Hoe schrijft de Hyundai I30 af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 3.893€ 18.681
2011€ 4.476€ 17.760
2012€ 5.446€ 20.037
2013€ 6.112€ 22.830
2014€ 8.162€ 23.784
2015€ 8.277€ 24.660
2016€ 8.932€ 23.437
2017€ 11.346€ 26.223
2018€ 15.049€ 32.065
2019€ 16.892€ 37.173
2020€ 21.109€ 38.990
2021€ 19.983€ 34.735
2022€ 18.049€ 32.397
2023€ 22.072€ 34.795
2024€ 25.027€ 36.944
2025€ 30.252€ 38.751
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 3.893
Benzine2011€ 4.476
Benzine2012€ 5.480
Benzine2013€ 6.234
Benzine2014€ 8.162
Benzine2015€ 8.874
Benzine2016€ 8.932
Benzine2017€ 11.516
Benzine2018€ 15.375
Benzine2019€ 16.892
Benzine2020€ 21.109
Benzine2021€ 21.382
Benzine2022€ 19.070
Benzine2023€ 22.636
Benzine2024€ 25.426
Benzine2025€ 32.165
Hybride2021€ 17.426
Hybride2022€ 17.219
Hybride2023€ 21.328
Hybride2024€ 24.089
Hybride2025€ 28.339
De Hyundai i30 schrijft af met 8.5% per jaar — het marktgemiddelde voor compacte hatchbacks bedraagt 7.7%. Dat is een solide positie: de i30 doet het beter dan veel directe concurrenten, gedragen door een betrouwbare reputatie en een brede serviceinfrastructuur in Nederland.

Benzine (8.4% per jaar)
De PD-generatie (2017+) met 1.0 T-GDi (120 pk) of 1.4 T-GDi (140 pk) is veruit het meest beschikbaar op de tweedehandsmarkt. De 1.0 driecilinder turbo is energiezuinig maar soms ruig bij koud starten — geen structureel euvel, maar iets om op te letten. De 1.4 T-GDi is krachtiger en soepeler, en houdt zijn waarde iets beter. De facelift in 2020 bracht vernieuwde bumpers en nieuwe rijhulpsystemen; post-facelift exemplaren noteren gemiddeld €2.000 hoger dan pre-facelift bij gelijke kilometerstand.

Bijzonder aandacht verdient de i30 N: de 2.0 T-GDi met 280 pk (of 250 pk in de eerste versie). Die hot hatch schrijft opvallend langzaam af — een zeldzaamheid voor sportieve auto's. De reden: de i30 N is in Europa algemeen erkend als een van de beste hot hatches van zijn generatie, wat de vraag structureel hoog houdt.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201133.0%€ 5.700
201238.9%€ 8.240
201748.6%€ 12.343
201851.7%€ 17.513
201948.2%€ 17.402
202057.1%€ 23.571
202158.0%€ 20.627
202256.0%€ 18.183
202360.5%€ 21.449
Bij vergelijkbare kilometerstand behoudt een i30 uit 2023 gemiddeld 60.5% van zijn nieuwprijs, terwijl een exemplaar uit 2011 nog 33.0% waard is — een verlies van 2.3%-punt per levensjaar.

De PD-generatie (2017+) kent een geleidelijke, voorspelbare leeftijdscurve zonder grote knikpunten. De facelift in 2020 bracht een kleine premie met zich mee: een post-facelift i30 staat gemiddeld €1.500–€2.500 hoger dan een pre-facelift exemplaar met gelijke kilometerstand. Dat is minder opvallend dan bij de Kona of de Niro, maar de markt herkent het subtiele onderscheid toch.

De i30 N vormt een uitzondering: die schrijft over de jaren aanzienlijk trager af dan de gewone i30. Zelfs exemplaren van vijf à zes jaar oud staan nog boven de €20.000 op Marktplaats — gedreven door de beperkte beschikbaarheid en de sterke reputatie als sportieve auto. Voor liefhebbers is de i30 N inmiddels bijna een cultauto. In 2023 bedroeg de gemiddelde vraagprijs circa € 21.449; in 2011 was dat € 5.700.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Comfort2010€ 3.350
Comfort2012€ 5.137
Comfort2013€ 6.605
Comfort2014€ 7.617
Comfort2016€ 10.083
Comfort2017€ 11.739
Comfort2018€ 12.199
Comfort2019€ 13.600
Comfort2020€ 15.506
Comfort2021€ 17.062
Comfort2022€ 16.910
Comfort2023€ 20.873
Comfort2024€ 23.648
Comfort2025€ 28.855
I Drive2010€ 3.622
I Drive2011€ 4.412
I Drive2012€ 4.390
I Drive2013€ 5.356
I Drive2015€ 8.208
I Drive2016€ 7.837
I Motion2010€ 3.578
I Motion2011€ 4.440
I Motion2012€ 5.881
I Motion2013€ 6.306
I Motion2014€ 8.399
I Motion2015€ 8.708
I Motion2016€ 9.287
I Motion2017€ 11.694
N Line2020€ 18.000
N Line2021€ 20.487
N Line2022€ 21.856
N Line2023€ 25.720
N Line2024€ 27.374
N Line2025€ 32.358
Premium2017€ 11.545
Premium2018€ 19.191
Premium2019€ 20.197
Premium2020€ 23.783
Premium2021€ 25.009
Premium2022€ 19.201
De Hyundai i30 PD (2017+) is op de tweedehandsmarkt beschikbaar in i-Motion, Comfort, Premium en de sportieve N Line. Bovendien is er de volledig andere i30 N (hot hatch) als aparte categorie.

De i-Motion is de instapper: handmatige airconditioning, LED-dagrijverlichting maar halogeen koplampen, parkeersensoren achter en een 7-inch scherm. Het is een complete maar sobere auto. Voor wie woon-werkverkeer rijdt zonder extra wensen is het voldoende, maar het ontbreken van een achteruitrijcamera is bij de i30 — die een beperkt achteruitkijk heeft door de smalle achterruit — een nadeel.

De Comfort is de populairste trim: full-LED koplampen, automatische climate control, stoelverwarming voor, achteruitrijcamera en parkeersensoren rondom. Dat pakket maakt de i30 dagelijks stuk aangenamer. De camera is bij de PD echt nodig — de zichtlijn naar achter is door het hoge kofferdeksel beperkt. De Comfort is de aanbevolen keuze voor de meeste kopers.

De Premium voegt een elektrisch panoramisch schuifdak, leren bekledingsoptie, elektrisch verstelbare bestuurdersstoel en adaptieve cruise control toe. Adaptieve cruise control op de snelweg reduceert de rijbelasting merkbaar op ritten boven de 30 minuten — voor forensen een concreet voordeel.

De N Line heeft dezelfde motor als de gewone i30 maar een sportiever onderstel, 18-inch sportige velgen en een N-sportstoelen pakket. Dat onderstel is bij slechte wegen merkbaar strakker. Wie sportiever wil rijden maar niet het hot hatch-karakter van de i30 N wil, vindt in de N Line een goed compromis.

De i30 N is een volledige aparte auto: 2.0 T-GDi met 250 of 280 pk, Brembo-remmen, electronisch sperdifferentieel en een variabel uitlaatsysteem. Dagelijks is de i30 N comfortabeler dan zijn reputatie doet vermoeden — de dempers zijn verstelbaar tussen Comfort en Sport. De N Performance Pack voegt Track-modus en stijvere vering toe en is voor de doorgewinterde rijder interessant, maar voor dagelijks gebruik is de standaard N al meer dan genoeg.

Advies voor kopers: De Comfort is de verstandigste instap: de achteruitrijcamera en parkeersensoren rondom zijn bij de i30 echt nodig door het beperkte achterzicht. Wie sportief wil rijden zonder de i30 N-kosten, vindt in de N Line een goede middenweg met strakker onderstel en sportieve stoelen.

Advies voor verkopers: De i30 heeft een breed koperspubliek dat reikt van gezinnen tot liefhebbers. Benoem specifiek welke veiligheids- en comfortfeatures jouw exemplaar heeft — bij de PD-generatie varieert dat sterk per trim. Een complete onderhoudshistorie en nette staat leveren bij dit model een snelle verkoop op; de i30 is een rationele koop en kopers waarderen transparantie.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Hyundai I30

Wat kost een tweedehands Hyundai I30?

Op basis van 749+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Hyundai I30 gemiddeld € 10.445 (mediaan: 9 jaar oud, 125.000 km). De prijzen variëren van circa € 2.999 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 24.750 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Hyundai I30 af per jaar?

Een tweedehands Hyundai I30 schrijft gemiddeld 8.5% per jaar af. Dat is 0.8 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 7.7%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de Hyundai I30 is de beste koop tweedehands?

De Comfort is de verstandigste instap: de achteruitrijcamera en parkeersensoren rondom zijn bij de i30 echt nodig door het beperkte achterzicht. Wie sportief wil rijden zonder de i30 N-kosten, vindt in de N Line een goede middenweg met strakker onderstel en sportieve stoelen.

Wat is mijn Hyundai I30 waard?

De waarde van je Hyundai I30 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 749+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Hyundai I30 verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Hyundai I30 waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Hyundai I30 kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Hyundai I30 fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Renault Mégane
2682+ advertenties
Volkswagen Golf Variant
1398+ advertenties
Ford Fiesta
185+ advertenties
Toyota Auris
1249+ advertenties