Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Hyundai I20?

1181+
advertenties
2008–2026
bouwjaren

De Hyundai i20 is de B-segment auto met de meeste uitrusting voor zijn prijs. Ruimer dan je verwacht en met 5 jaar garantie. De tweedehands prijs daalt met 7.2% per jaar, wat in lijn met het marktgemiddelde is. Een veelzijdige occasion met populaire trims als Comfort en i-Motion.

Mediaan prijs
€ 9.895
Afschrijving/jaar
7.2%
Brandstoftypen
Benzine, Hybride
Afschrijving

Hoe schrijft de Hyundai I20 af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 3.651€ 14.073
2011€ 4.108€ 13.640
2012€ 4.718€ 13.441
2013€ 4.953€ 15.030
2014€ 5.902€ 16.178
2015€ 7.625€ 17.479
2016€ 8.641€ 18.407
2017€ 9.527€ 18.058
2018€ 10.502€ 19.152
2019€ 11.970€ 20.918
2020€ 14.089€ 21.163
2021€ 16.046€ 23.071
2022€ 17.051€ 26.274
2023€ 19.111€ 27.085
2024€ 20.417€ 27.538
2025€ 23.953€ 30.216
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 3.691
Benzine2011€ 4.130
Benzine2012€ 4.718
Benzine2013€ 4.961
Benzine2014€ 5.936
Benzine2015€ 7.682
Benzine2016€ 8.637
Benzine2017€ 9.527
Benzine2018€ 10.495
Benzine2019€ 11.970
Benzine2020€ 14.059
Benzine2021€ 16.150
Benzine2022€ 17.089
Benzine2023€ 19.382
Benzine2024€ 20.164
Benzine2025€ 23.738
Hybride2021€ 15.764
Hybride2022€ 16.891
Hybride2023€ 18.065
Hybride2024€ 20.710
Hybride2025€ 24.072
De Hyundai i20 schrijft af met 7.2% per jaar — het marktgemiddelde voor supermini's in dit segment bedraagt 6.4%. De i20 presteert daarin iets beter dan je op basis van de aanschafprijs zou verwachten: de BC3-generatie (2020+) heeft een aantrekkelijk design gekregen dat de populariteit van de auto op peil houdt.

Benzine (7.2% per jaar)
De huidige BC3-generatie (2020+) is in Nederland vrijwel uitsluitend als benzine beschikbaar: de 1.0 T-GDi driecilinder turbo in 100 pk of 120 pk (de laatste standaard met 48V mild-hybrid), en voor de N Line de 1.0 T-GDi met 120 pk. De 48V mild-hybrid variant schrijft iets trager af door de lagere verbruikscijfers, maar het verschil op de tweedehandsmarkt is klein. De overgang van de vorige generatie (IB, 2014–2020) naar de BC3 is duidelijk zichtbaar in de prijsgrafieken: een IB uit 2019 staat gemiddeld €3.000 goedkoper dan een BC3 uit 2020 met vergelijkbare kilometerstand.

Bijzonder populair is de N Line-uitvoering: sportief uiterlijk dankzij rood sierwerk, grotere lichtmetalen wielen en een sportonderstel. Die versie houdt zijn waarde beter dan de reguliere trims — liefhebbers van het sportieve imago betalen bewust een kleine premie.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201144.2%€ 6.249
201242.5%€ 5.718
201342.7%€ 6.242
201444.4%€ 7.362
201554.6%€ 9.588
201654.2%€ 10.168
201758.1%€ 10.355
201859.3%€ 11.233
201960.8%€ 12.528
202066.4%€ 13.972
202170.1%€ 16.180
202268.8%€ 16.772
202366.2%€ 17.242
Bij vergelijkbare kilometerstand behoudt een i20 uit 2023 gemiddeld 66.2% van zijn nieuwprijs, terwijl een exemplaar uit 2011 nog 44.2% waard is — een verlies van 1.8%-punt per levensjaar.

De overgang naar de BC3-generatie (2020) is in de data scherp zichtbaar. Een i20 uit 2020 (BC3) staat gemiddeld €3.000–€4.500 hoger dan een uit 2019 (IB) met vergelijkbare kilometerstand — dat is puur generatie-effect. De BC3 heeft een fundamenteel ander platform, een compleet nieuw interieur met 10,25-inch infotainmentscherm, en moderne rijhulpsystemen die in de IB-generatie ontbraken. De markt is zich daarbewust van.

Binnen de BC3-generatie verloopt de leeftijdscurve gelijkmatig maar niet steil. Een BC3 van één jaar oud verliest gemiddeld 12–15% van zijn nieuwprijs; daarna verloopt de daling met 6–9% per jaar. De N Line-uitvoering schrijft iets trager af door de blijvende vraag van liefhebbers. In 2023 bedroeg de gemiddelde vraagprijs circa € 17.242; in 2011 was dat € 6.249.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Comfort2015€ 8.360
Comfort2016€ 7.949
Comfort2017€ 9.464
Comfort2018€ 10.370
Comfort2019€ 11.468
Comfort2020€ 14.290
Comfort2021€ 15.314
Comfort2022€ 16.244
Comfort2023€ 17.933
Comfort2024€ 19.593
Comfort2025€ 22.248
Comfort Smart2020€ 14.613
Comfort Smart2021€ 15.923
Comfort Smart2022€ 16.237
Comfort Smart2023€ 18.465
Comfort Smart2024€ 20.727
I Motion2010€ 3.840
I Motion2011€ 4.438
I Motion2012€ 4.830
I Motion2013€ 4.962
I Motion2014€ 6.003
I Motion2015€ 7.476
I Motion2016€ 9.344
I Motion2017€ 9.525
I Motion2018€ 11.110
I Motion2019€ 11.629
I Motion2020€ 12.656
I Motion2022€ 16.217
N Line2021€ 17.234
N Line2022€ 18.636
N Line2023€ 20.301
N Line2025€ 25.740
Premium2019€ 14.053
Premium2020€ 15.284
Premium2021€ 16.541
Premium2022€ 16.900
Premium2023€ 20.151
Premium2024€ 21.528
Premium2025€ 25.459
De Hyundai i20 BC3 (2020+) is op de tweedehandsmarkt beschikbaar in i-Motion, Comfort, Premium en N Line.

De i-Motion is de instapper: handmatige airconditioning, LED-dagrijverlichting, parkeersensoren achter en een 8-inch scherm met Apple CarPlay. Halogeen koplampen zijn de meest opvallende beperking. Voor wie weinig 's avonds rijdt of een laag budget heeft, is het voldoende — maar de LED-koplampen van de Comfort zijn merkbaar veiliger.

De Comfort is verreweg de populairste trim: full-LED koplampen, automatische climate control, stoelverwarming voor en een vergroot 10,25-inch infotainmentscherm. Dat grote scherm is opvallend voor dit segment — zelfs de Volkswagen Polo heeft standaard een kleiner scherm. De Comfort is de aanbevolen trim voor dagelijks gebruik: moderne verlichting, aangenaam klimaat en een goed bruikbaar infotainment, zonder overdaad.

De Premium voegt een achteruitrijcamera, parkeersensoren voor en een verwarmbaar stuur toe. Bovendien zijn elektrisch verstelbare buitenspiegels met verwarming standaard en krijg je 17-inch lichtmetalen wielen. De camera plus sensoren zijn bij de i20 handig: het is een supermini met beperkt achteruitkijk, en een camera neemt de gok uit het inparkeren.

De N Line is de sportieve uitzonderling: rood sierwerk, 17-inch sportige velgen, een sportief stuur en een lager, steviger onderstel. De motor (1.0 T-GDi 120 pk) is identiek aan de reguliere i20, maar de rijbeleving is duidelijk sportiever door het strakker afgestelde onderstel. Op de dagelijkse rit door de stad is dat stevig — op een snelwegrit is het juist prettig. De N Line houdt zijn waarde goed op de tweedehandsmarkt door de specifieke aantrekkingskracht op jongere kopers.

Advies voor kopers: De Comfort is de meest evenwichtige keuze: het grote 10,25-inch scherm, full-LED verlichting en stoelverwarming maken de i20 dagelijks een stuk aangenamer. Het verschil met de i-Motion op de tweedehandsmarkt is klein — kies altijd voor de Comfort als je de optie hebt.

Advies voor verkopers: De i20 BC3 heeft een trouw koperspubliek dat waarde hecht aan de complete uitrusting voor een faire prijs. Vermeld de exacte trimuitvoering en benadruk standaardfeatures als stoelverwarming en het grote scherm — dat zijn punten waar kopers de i20 specifiek voor kiezen boven concurrenten. Zolang de auto netjes is en het onderhoud op orde, is de i20 een vlotte verkoop.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Hyundai I20

Wat kost een tweedehands Hyundai I20?

Op basis van 1181+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Hyundai I20 gemiddeld € 9.895 (mediaan: 9 jaar oud, 97.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.445 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 20.930 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Hyundai I20 af per jaar?

Een tweedehands Hyundai I20 schrijft gemiddeld 7.2% per jaar af. Dat is 0.8 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 6.4%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de Hyundai I20 is de beste koop tweedehands?

De Comfort is de meest evenwichtige keuze: het grote 10,25-inch scherm, full-LED verlichting en stoelverwarming maken de i20 dagelijks een stuk aangenamer. Het verschil met de i-Motion op de tweedehandsmarkt is klein — kies altijd voor de Comfort als je de optie hebt.

Wat is mijn Hyundai I20 waard?

De waarde van je Hyundai I20 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 1181+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Hyundai I20 verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Hyundai I20 waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Hyundai I20 kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Hyundai I20 fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Nissan Micra
1043+ advertenties
Ford Fiesta
185+ advertenties
Toyota Auris
1249+ advertenties
Volkswagen Polo
9569+ advertenties