Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Mercedes-Benz Cla?

2086+
advertenties
2013–2026
bouwjaren

De Mercedes-Benz CLA brengt coupé-stijl naar het compacte segment. De vloeiende daklijn maakt hem een van de meest opvallende occasion auto's in zijn klasse. Met 9.1% jaarlijkse afschrijving verliest de CLA vergelijkbaar met de A-Klasse — het design kost je op de tweedehandsmarkt niet extra.

Mediaan prijs
€ 25.945
Afschrijving/jaar
9.1%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel, Hybride
Gem. km-afschrijving
€ 1.224 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Mercedes-Benz Cla af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2013€ 13.407€ 45.946
2014€ 14.992€ 50.744
2015€ 16.365€ 51.612
2016€ 17.340€ 52.254
2017€ 18.371€ 47.786
2018€ 19.263€ 46.229
2019€ 25.056€ 48.339
2020€ 29.366€ 54.291
2021€ 28.370€ 50.074
2022€ 30.654€ 52.051
2023€ 34.702€ 57.579
2024€ 38.221€ 56.595
2025€ 45.268€ 54.728
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2013€ 13.520
Benzine2014€ 15.262
Benzine2015€ 16.707
Benzine2016€ 17.683
Benzine2017€ 18.689
Benzine2018€ 19.520
Benzine2019€ 25.152
Benzine2020€ 30.046
Benzine2021€ 28.298
Benzine2022€ 30.919
Benzine2023€ 34.511
Benzine2024€ 37.318
Benzine2025€ 43.825
Diesel2014€ 11.082
Diesel2015€ 11.439
Diesel2016€ 13.361
Diesel2017€ 13.915
Diesel2018€ 16.295
Diesel2019€ 22.694
Diesel2020€ 24.734
Diesel2021€ 26.586
Hybride2020€ 28.124
Hybride2021€ 28.948
Hybride2022€ 30.079
Hybride2023€ 34.899
Hybride2024€ 38.678
Hybride2025€ 42.937
De {display} schrijft {dep}% per jaar af — vergelijkbaar met het marktgemiddelde van {mdep}%. De CLA is het sportieve alternatief voor kopers die de C-Klasse-uitstraling willen in een iets compacter en betaalbaarder pakket. Twee generaties staan tegenover elkaar op de tweedehandsmarkt, en die generatiewissel is voor kopers een cruciaal gegeven.

Benzine ({dep_benzine}% per jaar)
De benzine CLA — CLA 180, CLA 200, CLA 250 — is verreweg de meest voorkomende variant. De C117 (2013–2019) heeft zijn scherpste waardedaling allang gehad: exemplaren uit 2014–2016 staan inmiddels voor €12.000–€18.000 in de markt. Dat is aantrekkelijk, maar let goed op het onderhoudsboekje. De 7G-DCT-bak die in vroege CLA's met kleine motoren zat, staat om zijn slijtage bekend bij rijders in de stad. De C118 (vanaf 2019) heeft een volledig nieuw platform meegekregen: breder, stijver koetswerk, een modernere onderstelling en het MBUX-systeem. Restwaarde is navenant beter.

Diesel ({dep_diesel}% per jaar)
De CLA 200d en CLA 220d zijn relatief zeldzaam in het aanbod maar houden hun waarde redelijk. De diesel CLA heeft traditioneel een zakelijk profiel — de sport-look trekt kopers aan maar de dieselmotor maakt hem tegelijk functioneel voor hoge jaarkilometrage. Nu de dieselvraag daalt, zijn goedkope diesel-CLA's te vinden maar ook lastiger door te verkopen. Wie een diesel-CLA koopt, doet er goed aan de kilometerstand kritisch te beoordelen: boven de 120.000 km worden roetfilter en inspuiters onderhoudsintensief.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201537.8%€ 19.471
201641.7%€ 22.535
201743.3%€ 21.071
201846.1%€ 21.596
201955.4%€ 26.569
202058.1%€ 31.276
202159.8%€ 29.846
202261.4%€ 31.481
202361.0%€ 34.170
202467.1%€ 36.511
Bij een vergelijkbare kilometerstand (40.000–80.000 km) houdt een CLA uit 2024 nog 67.1% van zijn cataloguswaarde over, tegenover 37.8% voor een exemplaar uit 2015. Dat is een verlies van 3.3%-punt per levensjaar.

Het meest opvallende patroon in de CLA-leeftijdscurve is de uitgesproken knik bij de introductie van de C118 in 2019. De nieuwe generatie bracht een breder koetswerk, een significant ruimere achterbank, MBUX als standaard en een moderne gestroomlijnde neus. Op de tweedehandsmarkt is dat verschil brutaal zichtbaar: een C118 uit 2020 houdt gemiddeld 8–10 procentpunt meer waarde dan een C117 uit 2018, zelfs bij identieke kilometerstand. Dat is het grootste generatieverschil in het compacte Mercedesaanbod.

Binnen de C117 is er een kleinere maar merkbare sprong bij de facelift van 2016. Pre-facelift CLA's (2013–2016) zijn inmiddels zo ver gedaald dat de jaarlijkse verdere daling minimaal is — die auto's zijn grotendeels uitgebodem. Post-facelift C117 (2016–2019) staat op een middenpositie: oud genoeg voor een interessante prijs, nieuw genoeg voor een aanvaardbare betrouwbaarheid.

Opvallend is ook dat de CLA met panoramadak structureel beter scoort op de leeftijdscurve dan de versie zonder. Dat heeft te maken met het specifieke koperspubliek van de CLA: wie een sporty coupé koopt wil ook het visuele effect van het open dak. Een C118 mét panoramadak verliest per jaar gemiddeld 0,5–1 procentpunt minder dan eenzelfde auto zonder — een klein maar aantoonbaar effect dat bij oudere bouwjaren oplopend merkbaar wordt.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 1.566€ 1.566
50–75k€ 1.263€ 2.829
75–100k€ 671€ 3.500
100–125k€ 1.298€ 4.799
125–150k€ 991€ 5.790
150–175k€ 1.577€ 7.367
175–200k€ 1.506€ 8.874
200k+€ 920€ 9.794

De CLA laat een golvend patroon zien. Tussen 25.000 en 50.000 km is de afschrijving hoog, gevolgd door een dip rond 75.000–100.000 km. Tussen 150.000 en 200.000 km piekt de afschrijving opnieuw, op een vergelijkbaar niveau als het begin. Boven 200.000 km daalt de afschrijving per kilometer weer — een bodemprijs-effect dat je bij premium modellen niet altijd ziet.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Ambition2013€ 13.019
Ambition2014€ 12.005
Ambition2015€ 14.849
Ambition2016€ 15.409
Ambition2017€ 21.320
Ambition2018€ 19.887
Ambition2019€ 20.262
AMG Line2013€ 14.425
AMG Line2014€ 13.063
AMG Line2015€ 15.416
AMG Line2016€ 16.761
AMG Line2017€ 16.566
AMG Line2018€ 18.174
AMG Line2019€ 25.429
AMG Line2020€ 28.186
AMG Line2021€ 29.507
AMG Line2022€ 30.884
AMG Line2023€ 34.365
AMG Line2024€ 38.885
AMG Line2025€ 43.694
Business Solution2016€ 15.800
Business Solution2017€ 16.727
Business Solution2018€ 17.831
Business Solution2019€ 23.170
Business Solution2020€ 26.431
Business Solution2021€ 26.317
Business Solution2022€ 29.582
Business Solution2023€ 33.128
Business Solution2025€ 49.284
Business Solution Amg2017€ 17.780
Business Solution Amg2018€ 18.774
Business Solution Amg2019€ 23.297
Business Solution Amg2020€ 28.036
Business Solution Amg2021€ 30.398
Business Solution Amg2022€ 31.694
Business Solution Amg2025€ 46.283
Premium2016€ 16.578
Premium2019€ 27.500
Premium2020€ 27.220
Premium2021€ 28.979
Premium2022€ 34.464
Premium2023€ 36.550
De CLA is een auto die kopers primair kopen om hoe hij eruitziet — de fastbacklijn en de lage daklijn zijn het primaire verkoopargument. Maar de trimkeuze bepaalt of die beleving ook van binnenuit consistent is. Op de occasionmarkt zijn Business Solution, AMG Line en Premium de dominante uitvoeringen.

De Business Solution is de meest zakelijk georiënteerde trim. In de C118 (2019+) biedt die standaard MBUX met dubbel 7-inch scherm, LED-dagrijverlichting, climate control en parkeersensoren achter. Wat je mist is de achteruitrijcamera — en in de CLA is dat een pijnlijk gemis, want het achteruit inparkeren met de aflopende daklijn en kleine achterruit is lastiger dan in een standaard sedan. De Business Solution rijdt prima maar voelt in het interieur sober voor een auto met zo'n dynamisch exterieur.

De AMG Line is voor de CLA het meest logische niveau. De auto heeft al een sportiefe lijn — de AMG-styling onderstreept die met 18-inch gegoten wielen, een AMG-voorschort en de karakteristieke side skirts. Het interieur heeft AMG-sportstoelen met verhoogde bolstering die op lange ritten meer ondersteuning bieden dan de standaard stoelen. Het lagere sportonderstel (ook 15 mm lager) geeft de CLA een scherper rijgedrag, wat past bij de look.

De Premium is de trim die de CLA compleet maakt voor dagelijks gebruik. MULTIBEAM LED-koplampen zijn in de C118 aanmerkelijk beter dan de halogeen van de instapper. Achteruitrijcamera is hier standaard — essentieel gezien de beperkte achteruitkijk. Verwarmde stoelen, groot MBUX-scherm (10,25 inch dubbel), en parkeersensoren voor én achter maken de CLA tot een genuanceerd en comfortabel dagelijks vervoermiddel.

De Premium Plus voegt in de C118 het panoramaschuifdak toe, Burmester-audio met 13 luidsprekers, geheugenstoelen en head-up display. Het panoramadak is in de CLA extra aantrekkelijk omdat het de beperkte ruimtebeleving achterin optisch vergroot — een slimme investering. Het Burmester-systeem is de beste configuratie-optie voor rijders die dagelijks muziek horen: de kwaliteit overtreft de standaardspeakers significant.

Op de tweedehandsmarkt: AMG Line Premium is de meest gevraagde CLA-combinatie. Verkopers die die specifieke trim hebben, kunnen dat breed uitspelen; de CLA-koper zoekt immers zowel stijl als uitrusting.

Advies voor kopers: AMG Line Premium is de meest gevraagde CLA-combinatie. Een C118 CLA 180 of CLA 200 uit 2020-2022 biedt de eerlijkste prijs-kwaliteitverhouding: MBUX, MULTIBEAM-koplampen en camera voor een prijs die zijn sportieve uitstraling recht doet. Wil je een C117, neem dan minimaal bouwjaar 2016 en controleer de DCT zorgvuldig.

Advies voor verkopers: Een C118 in goede conditie houdt zijn waarde solide dankzij de aantrekkelijke coupelijn. Geniet je dagelijks van het design en de rijbeleving, dan is doorrijden financieel verdedigbaar — de curve is na drie jaar redelijk vlak. Wil je verkopen, zorg dan dat het panoramadak (indien aanwezig) en de coupelijn prominent in de advertentie staan — dat is wat de CLA-koper overtuigt.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Mercedes-Benz Cla

Wat kost een tweedehands Mercedes-Benz Cla?

Op basis van 2086+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Mercedes-Benz Cla gemiddeld € 25.945 (mediaan: 6 jaar oud, 103.000 km). De prijzen variëren van circa € 13.999 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 41.850 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Mercedes-Benz Cla af per jaar?

Een tweedehands Mercedes-Benz Cla schrijft gemiddeld 9.1% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 8.6% — de Mercedes-Benz Cla volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Mercedes-Benz Cla met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Mercedes-Benz Cla: de duurste kilometers zitten tussen 150.000–175.000 km (€ 1.577 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 75.000–100.000 km (€ 671 per 25.000 km). Een Mercedes-Benz Cla met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De CLA deelt zijn techniek met de A-Klasse: M282 1.3 turbo en DCT-automaat. Bij 100.000 km is de CLA mechanisch betrouwbaar. De DCT kan bij lage snelheden schokkerig schakelen. Controleer de staat van het MBUX-infotainmentsysteem en de remmen.

Welke uitvoering van de Mercedes-Benz Cla is de beste koop tweedehands?

AMG Line Premium is de meest gevraagde CLA-combinatie. Een C118 CLA 180 of CLA 200 uit 2020-2022 biedt de eerlijkste prijs-kwaliteitverhouding: MBUX, MULTIBEAM-koplampen en camera voor een prijs die zijn sportieve uitstraling recht doet. Wil je een C117, neem dan minimaal bouwjaar 2016 en controleer de DCT zorgvuldig.

Wat is mijn Mercedes-Benz Cla waard?

De waarde van je Mercedes-Benz Cla hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2086+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Mercedes-Benz Cla verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Mercedes-Benz Cla waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Mercedes-Benz Cla kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Mercedes-Benz Cla fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Hyundai Tucson
1368+ advertenties
Lynk & Co 1
1871+ advertenties
Toyota Rav4
1196+ advertenties
BMW X1
1792+ advertenties