Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Nissan Juke?

886+
advertenties
2010–2026
bouwjaren

De Nissan Juke is de excentrieke crossover die je of geweldig vindt of niks aan vindt — een tussenvorm bestaat nauwelijks. De tweedehands prijs daalt met 8.8% per jaar — gemiddeld. Het opvallende design veroudert niet, wat de occasion prijs op peil houdt.

Mediaan prijs
€ 13.745
Afschrijving/jaar
8.8%
Brandstoftypen
Benzine, Hybride
Afschrijving

Hoe schrijft de Nissan Juke af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 5.683€ 23.383
2011€ 6.333€ 22.249
2012€ 7.215€ 24.306
2013€ 8.065€ 27.400
2014€ 8.636€ 25.966
2015€ 9.728€ 26.436
2016€ 10.345€ 25.937
2017€ 11.228€ 27.170
2018€ 12.450€ 29.366
2019€ 12.880€ 27.828
2020€ 16.461€ 29.166
2021€ 17.885€ 30.955
2022€ 20.004€ 34.045
2023€ 20.749€ 34.507
2024€ 24.605€ 37.301
2025€ 27.456€ 36.734
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 5.667
Benzine2011€ 6.333
Benzine2012€ 7.202
Benzine2013€ 8.178
Benzine2014€ 8.636
Benzine2015€ 9.729
Benzine2016€ 10.345
Benzine2017€ 11.228
Benzine2018€ 12.450
Benzine2019€ 12.880
Benzine2020€ 16.461
Benzine2021€ 17.885
Benzine2022€ 19.174
Benzine2023€ 19.561
Benzine2024€ 22.150
Benzine2025€ 25.239
Hybride2022€ 22.493
Hybride2023€ 22.685
Hybride2024€ 25.132
Hybride2025€ 29.546
De Nissan Juke schrijft af met {dep}% per jaar (marktgemiddelde: {mdep}%). Als eigenwijze crossover met uitgesproken design trekt de Juke een loyale kopergroep aan — maar zijn nichepositie werkt ook remmend op de vraag. De tweedeling tussen de F15 (eerste generatie) en de F16 (tweede generatie) is op de tweedehands markt duidelijk terug te zien in de restwaarden.

Benzine ({dep_benzine}% per jaar)
De F15 (2010–2019) met 1.2T en 1.6T benzine schrijft stevig af. De 1.6T DIG-T (190 pk NISMO) is een uitzondering: die heeft een cultaanhang en houdt zijn waarde beter, maar het aanbod is klein. De reguliere 1.2T F15 staan voor €7.000–€12.000 en zijn al grotendeels afgeschreven. De F16 (2019+) met 1.0T DIG-T (114 pk) schrijft aanzienlijk bescheidener af: de tweede generatie heeft een volwassener platform, ruimer interieur en betere veiligheidsassistentie, wat de vraag hoog houdt.

Hybride ({dep_hybride}% per jaar)
Vanaf 2022 is de {display} beschikbaar als volwaardige hybride (1.6 mild hybride, 143 pk), op dezelfde technologie als de Renault Clio/Captur hybride. Dat is een zelfstandige parallelle hybride met twee elektromotoren die in stadverkeer tot 80% elektrisch rijdt. Op de occasionmarkt zijn Juke-hybrides nog relatief schaars en houden zij daardoor hun waarde goed.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201136.5%€ 8.134
201235.1%€ 8.891
201336.3%€ 10.489
201439.3%€ 10.404
201541.9%€ 11.556
201643.4%€ 11.039
201744.5%€ 12.376
201846.4%€ 14.499
201951.7%€ 13.945
202056.8%€ 16.525
202157.3%€ 17.658
202258.2%€ 19.414
202358.3%€ 19.857
Bij vergelijkbare kilometerstanden houdt een Nissan Juke uit 2023 nog 58.3% van zijn nieuwprijs over, terwijl een exemplaar uit 2011 nog maar 36.5% waard is — een verlies van gemiddeld 1.8%-punt per jaar door veroudering.

De leeftijdscurve van de Juke wordt gedomineerd door de overgang van F15 naar F16 in 2019. Die grens is op de tweedehands markt scherp zichtbaar: F15-exemplaren (2010–2019) zijn al grotendeels afgeschreven en staan voor €6.000–€14.000 afhankelijk van bouwjaar en uitvoering. F16-exemplaren (2019+) beginnen pas boven de €18.000 en houden hun waarde aanzienlijk beter — gemiddeld 8 à 12 procentpunt restwaarde-verschil bij gelijke kilometerstand.

Een Juke uit 2011 staat gemiddeld op € 8.134 — dat zijn F15-exemplaren die hun bodem benaderen maar als betaalbare, compacte crossover nog steeds een vaste kopergroep hebben. Een Juke uit 2023 staat op € 19.857, reflecterend de F16 die nog hoog in zijn retentie-curve zit.

De hybride-variant (F16, 2022+) heeft een eigen mini-curve binnen de F16-generatie: die houdt relatief meer waarde door schaarste en de groeiende hybride-voorkeur in het compacte crossover-segment.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Acenta2010€ 5.707
Acenta2011€ 5.981
Acenta2012€ 7.197
Acenta2013€ 7.685
Acenta2014€ 7.957
Acenta2015€ 9.325
Acenta2016€ 9.286
Acenta2017€ 10.834
Acenta2018€ 12.719
Acenta2020€ 14.959
Acenta2021€ 16.722
Acenta2023€ 18.829
Acenta2024€ 21.112
Acenta2025€ 24.781
Juke2010€ 5.055
Juke2011€ 6.283
Juke2012€ 6.783
Juke2013€ 8.917
Juke2014€ 9.667
Juke2015€ 11.418
Juke2016€ 11.614
Juke2017€ 11.539
Juke2018€ 12.979
Juke2020€ 17.252
Juke2021€ 18.548
Juke2022€ 20.080
Juke2023€ 20.453
Juke2024€ 27.720
Juke2025€ 28.706
N Connecta2016€ 10.462
N Connecta2017€ 10.888
N Connecta2018€ 11.823
N Connecta2019€ 12.779
N Connecta2020€ 15.764
N Connecta2021€ 17.397
N Connecta2022€ 18.930
N Connecta2023€ 21.660
N Connecta2024€ 23.791
N Connecta2025€ 26.281
Tekna2010€ 7.298
Tekna2011€ 7.383
Tekna2012€ 7.716
Tekna2013€ 9.226
Tekna2014€ 8.663
Tekna2015€ 9.371
Tekna2016€ 10.264
Tekna2017€ 12.168
Tekna2018€ 12.310
Tekna2020€ 17.393
Tekna2021€ 19.276
Tekna2025€ 28.346
Visia2011€ 6.535
Visia2012€ 6.268
Visia2013€ 5.343
Visia2020€ 14.381
De Nissan Juke kent vier uitrustingsniveaus: Visia, Acenta, N-Connecta en Tekna. Die gelden voor zowel de F15 (2010–2019) als de F16 (2019+), maar het inhoudsverschil tussen generaties is groot.

De Visia F15 is de sober uitgeruste instap van de eerste generatie: handmatige airco, stalen wielen en een eenvoudig audiosysteem. Op de tweedehands markt zijn dit de goedkoopste Jukes (€6.000–€9.000) maar ook de minst complete. De Visia F16 is al aanzienlijk rijker: led-koplampen standaard, een 8-inch touchscreen en Nissan Safety Shield.

De Acenta is over beide generaties de meest voorkomende versie. F16 Acenta heeft Climate Control, parkeersensoren achter en een achteruitrijcamera — de laatste is hier niet overbodig gegeven de beperkte achteruitkijk door het kleine spoilervenster van de Juke. Op de tweedehands markt is een F16 Acenta de meest evenwichtige keuze.

De N-Connecta brengt 19-inch wielen (F16), dodehoek-bewaking en ProPilot rijhulpsysteem op de F16. ProPilot combineert adaptieve cruise control met rijstrookassistent en werkt ook in de file — een aanzienlijke meerwaarde voor forensen. Op de tweedehands markt vraagt men €2.000–€3.000 meer dan voor de Acenta.

De Tekna is de topversie met Bose-audiosysteem, leren bekleding, verwarmde stoelen voor én achter en een panoramadak (F16). Het panoramadak geeft de relatief compacte cabine van de Juke meer lucht — bij een auto die door zijn coupé-daklijn soms krap aanvoelt, is dat zinvol. De Tekna houdt zijn meerprijs op de occasionmarkt matig vast: verwacht €2.500–€4.000 boven de N-Connecta, terwijl de nieuwprijs-delta hoger lag.

Advies voor kopers: De F16 Acenta is de meest evenwichtige keuze: achteruitrijcamera en Climate Control zijn bij de Juke dagelijks merkbaar. De N-Connecta met ProPilot is de logische stap voor forensen die veel snelweg rijden. Bij de F15: kies minimaal de Acenta voor basiscomfort.

Advies voor verkopers: De Juke heeft een herkenbaar en onderscheidend design dat een specifiek koperspubliek aanspreekt. Benadruk het unieke karakter en de crossover-veelzijdigheid in je advertentie. Een nette F16 met complete historie en lage kilometerstand trekt snel belangstelling; bij een F15 is een scherpe prijs en goede staat de sleutel tot een vlotte verkoop.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Nissan Juke

Wat kost een tweedehands Nissan Juke?

Op basis van 886+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Nissan Juke gemiddeld € 13.745 (mediaan: 8 jaar oud, 85.000 km). De prijzen variëren van circa € 5.999 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 24.920 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Nissan Juke af per jaar?

Een tweedehands Nissan Juke schrijft gemiddeld 8.8% per jaar af. Dat is 1.0 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 7.8%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de Nissan Juke is de beste koop tweedehands?

De F16 Acenta is de meest evenwichtige keuze: achteruitrijcamera en Climate Control zijn bij de Juke dagelijks merkbaar. De N-Connecta met ProPilot is de logische stap voor forensen die veel snelweg rijden. Bij de F15: kies minimaal de Acenta voor basiscomfort.

Wat is mijn Nissan Juke waard?

De waarde van je Nissan Juke hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 886+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Nissan Juke verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Nissan Juke waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Nissan Juke kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Nissan Juke fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Dacia Duster
587+ advertenties
Nissan Qashqai
3573+ advertenties
Opel Crossland X
1280+ advertenties
Volkswagen Passat
2070+ advertenties