De Nissan Qashqai was in 2007 de auto die het crossover-segment in Europa lanceerde. Inmiddels in zijn derde generatie blijft de Qashqai een van de populairste tweedehands crossovers. De occasion prijs daalt met 8.9% per jaar, gemiddeld voor dit segment. Met 3573+ advertenties is er altijd ruime keuze.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 6.059 | € 27.449 |
| 2011 | € 6.507 | € 27.874 |
| 2012 | € 7.608 | € 28.943 |
| 2013 | € 7.859 | € 30.123 |
| 2014 | € 9.359 | € 28.462 |
| 2015 | € 11.015 | € 30.761 |
| 2016 | € 12.463 | € 32.162 |
| 2017 | € 13.286 | € 32.839 |
| 2018 | € 15.077 | € 33.914 |
| 2019 | € 17.587 | € 37.043 |
| 2020 | € 19.472 | € 38.360 |
| 2021 | € 21.741 | € 40.075 |
| 2022 | € 24.633 | € 41.983 |
| 2023 | € 27.393 | € 45.645 |
| 2024 | € 31.520 | € 46.186 |
| 2025 | € 35.373 | € 48.034 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 6.089 |
| Benzine | 2011 | € 6.520 |
| Benzine | 2012 | € 7.689 |
| Benzine | 2013 | € 7.977 |
| Benzine | 2014 | € 9.371 |
| Benzine | 2015 | € 11.089 |
| Benzine | 2016 | € 12.533 |
| Benzine | 2017 | € 13.306 |
| Benzine | 2018 | € 15.116 |
| Benzine | 2019 | € 17.594 |
| Benzine | 2020 | € 19.472 |
| Benzine | 2021 | € 21.649 |
| Benzine | 2022 | € 25.122 |
| Benzine | 2023 | € 27.503 |
| Benzine | 2024 | € 31.137 |
| Benzine | 2025 | € 34.474 |
| Diesel | 2010 | € 5.469 |
| Diesel | 2012 | € 5.639 |
| Diesel | 2013 | € 5.639 |
| Diesel | 2014 | € 9.094 |
| Diesel | 2015 | € 8.212 |
| Diesel | 2016 | € 10.205 |
| Diesel | 2018 | € 12.847 |
| Hybride | 2021 | € 22.844 |
| Hybride | 2022 | € 23.981 |
| Hybride | 2023 | € 27.152 |
| Hybride | 2024 | € 31.818 |
| Hybride | 2025 | € 36.389 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2012 | 37.0% | € 10.494 |
| 2013 | 33.4% | € 9.967 |
| 2014 | 41.0% | € 11.713 |
| 2015 | 41.4% | € 12.770 |
| 2016 | 43.6% | € 14.264 |
| 2017 | 44.7% | € 14.679 |
| 2018 | 47.8% | € 16.121 |
| 2019 | 49.4% | € 18.454 |
| 2020 | 51.8% | € 19.896 |
| 2021 | 54.9% | € 21.988 |
| 2022 | 59.4% | € 24.651 |
| 2023 | 59.7% | € 26.971 |
| 2024 | 62.4% | € 28.904 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 900 | € 900 |
| 50–75k | € 872 | € 1.773 |
| 75–100k | € 771 | € 2.543 |
| 100–125k | € 1.086 | € 3.630 |
| 125–150k | € 783 | € 4.413 |
| 150–175k | € 1.005 | € 5.418 |
| 175–200k | € 790 | € 6.207 |
| 200k+ | € 1.153 | € 7.360 |
De Qashqai laat een relatief vlak patroon zien met twee lichte pieken: rond 100.000–125.000 km en boven 200.000 km. De goedkoopste kilometers zitten tussen 75.000 en 100.000 km. Het verloop is gematigder dan bij veel andere crossovers — er zijn geen scherpe knikken in de curve.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Acenta | 2010 | € 6.084 |
| Acenta | 2011 | € 6.293 |
| Acenta | 2012 | € 6.952 |
| Acenta | 2013 | € 8.961 |
| Acenta | 2014 | € 9.098 |
| Acenta | 2015 | € 9.361 |
| Acenta | 2016 | € 11.672 |
| Acenta | 2017 | € 12.684 |
| Acenta | 2018 | € 14.125 |
| Acenta | 2019 | € 15.534 |
| Acenta | 2020 | € 18.059 |
| Acenta | 2021 | € 20.940 |
| Acenta | 2022 | € 21.961 |
| Acenta | 2023 | € 23.603 |
| Acenta | 2024 | € 29.284 |
| Acenta | 2025 | € 30.843 |
| Connect Edition | 2010 | € 6.212 |
| Connect Edition | 2011 | € 6.449 |
| Connect Edition | 2012 | € 7.842 |
| Connect Edition | 2013 | € 7.696 |
| Connect Edition | 2014 | € 9.284 |
| Connect Edition | 2015 | € 10.702 |
| Connect Edition | 2016 | € 12.906 |
| N Connecta | 2015 | € 10.720 |
| N Connecta | 2016 | € 12.304 |
| N Connecta | 2017 | € 13.097 |
| N Connecta | 2018 | € 14.531 |
| N Connecta | 2019 | € 17.201 |
| N Connecta | 2020 | € 18.822 |
| N Connecta | 2021 | € 21.847 |
| N Connecta | 2022 | € 23.706 |
| N Connecta | 2023 | € 26.836 |
| N Connecta | 2024 | € 30.585 |
| N Connecta | 2025 | € 33.916 |
| Tekna | 2010 | € 6.808 |
| Tekna | 2011 | € 7.094 |
| Tekna | 2012 | € 8.174 |
| Tekna | 2013 | € 6.440 |
| Tekna | 2014 | € 9.821 |
| Tekna | 2015 | € 11.792 |
| Tekna | 2016 | € 12.734 |
| Tekna | 2017 | € 13.575 |
| Tekna | 2018 | € 15.770 |
| Tekna | 2019 | € 18.233 |
| Tekna | 2020 | € 19.930 |
| Tekna | 2021 | € 23.626 |
| Tekna | 2022 | € 27.358 |
| Tekna | 2023 | € 29.217 |
| Tekna | 2024 | € 32.276 |
| Tekna | 2025 | € 37.368 |
| Visia | 2010 | € 5.152 |
| Visia | 2011 | € 6.416 |
| Visia | 2012 | € 5.649 |
| Visia | 2014 | € 9.219 |
| Visia | 2015 | € 8.972 |
| Visia | 2017 | € 12.178 |
| Visia | 2018 | € 14.143 |
| Visia | 2020 | € 17.545 |
Op basis van 3573+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Nissan Qashqai gemiddeld € 13.970 (mediaan: 9 jaar oud, 109.000 km). De prijzen variëren van circa € 5.750 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 30.950 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Nissan Qashqai schrijft gemiddeld 8.9% per jaar af. Dat is 0.6 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 8.3%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Nissan Qashqai: de duurste kilometers zitten tussen 200.000+ km (€ 1.153 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 75.000–100.000 km (€ 771 per 25.000 km). Een Nissan Qashqai met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De Qashqai is een populaire gezins-SUV die goed tegen hoge kilometerstanden kan. Aandachtspunt: de 1.2 DIG-T (J11, 2014–2021) staat bekend om kettinggerammel bij koude start. De CVT-automaat kan bij hoge kilometerstanden minder responsief worden. De 1.3 DIG-T (2019+) is betrouwbaarder.
De N-Connecta is de sweetspot: achteruitrijcamera, lichtmetalen wielen en ProPilot maken de Qashqai dagelijks compleet. Bij de J12 is de N-Connecta nog sterker door de verbeterde rijhulpsystemen. De Acenta is het verstandige minimum als het budget krap is.
De waarde van je Nissan Qashqai hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 3573+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Nissan Qashqai waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Nissan Qashqai fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht