Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Seat Leon?

2913+
advertenties
2000–2026
bouwjaren

De SEAT Leon deelt zijn techniek met de Volkswagen Golf maar kost nieuw aanzienlijk minder. Dat maakt hem een rationele tweedehands keuze, maar de keerzijde is een lagere restwaarde. Met 8.3% afschrijving per jaar verliest de Leon iets meer dan de Golf. Het sportieve FR-uitrustingsniveau is veruit het populairst op de occasion markt.

Mediaan prijs
€ 12.999
Afschrijving/jaar
8.3%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel, Hybride
Gem. km-afschrijving
€ 1.179 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Seat Leon af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 4.327€ 24.146
2011€ 4.689€ 23.670
2012€ 4.881€ 22.103
2013€ 7.432€ 26.812
2014€ 8.730€ 29.921
2015€ 10.950€ 31.902
2016€ 11.558€ 30.869
2017€ 13.216€ 31.424
2018€ 14.935€ 33.173
2019€ 16.263€ 35.136
2020€ 18.406€ 35.586
2021€ 19.174€ 36.370
2022€ 19.632€ 35.958
2023€ 21.868€ 36.372
2024€ 27.302€ 37.861
2025€ 33.925€ 40.292
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 4.351
Benzine2011€ 4.762
Benzine2012€ 4.906
Benzine2013€ 7.636
Benzine2014€ 9.535
Benzine2015€ 11.191
Benzine2016€ 11.849
Benzine2017€ 13.252
Benzine2018€ 15.091
Benzine2019€ 16.519
Benzine2020€ 17.822
Benzine2021€ 17.774
Benzine2022€ 18.242
Benzine2023€ 20.435
Benzine2024€ 26.324
Benzine2025€ 30.204
Diesel2013€ 6.129
Diesel2014€ 5.713
Diesel2015€ 7.562
Diesel2016€ 8.127
Diesel2018€ 11.965
Diesel2019€ 12.680
Hybride2020€ 19.824
Hybride2021€ 20.305
Hybride2022€ 22.102
Hybride2023€ 24.842
Hybride2024€ 29.149
Hybride2025€ 34.419
De {display} schrijft gemiddeld {dep}% per jaar af — iets boven het marktgemiddelde van {mdep}%. Dat is enigszins verrassend voor een auto die technisch nauw verwant is aan de Volkswagen Golf, maar verklaarbaar: het SEAT-merk heeft traditioneel een lagere restwaarde dan Volkswagen of Škoda. Benzine, diesel en de relatief nieuwe PHEV-variant lopen daarin uiteen.

Benzine ({dep_benzine}% per jaar)
De Leon benzine — aangedreven door de 1.0 TSI (110 pk), 1.5 TSI (130–150 pk) of 2.0 TSI (190–245 pk in de Cupra/FR) — is veruit het meest gangbaar. De 1.5 TSI uit de Mk4 (2020+) is de modernste en zuinigste keuze en schrijft het bescheidenst af. De 2.0 TSI in FR-uitvoering houdt zijn waarde bijzonder goed: sportieve hatchbacks met 190+ pk zijn altijd gevraagd op de occasion markt. De Mk3 (2012–2020) met 1.2 TSI is inmiddels echt budgetterrein.

Diesel ({dep_diesel}% per jaar)
De 1.6 TDI en 2.0 TDI schrijven sneller af dan de benzine — een trendlijn die in heel Europa zichtbaar is. De 2.0 TDI 150 is technisch robuust en interessant voor kopers die veel snelweg rijden, maar kopers worden voorzichtiger. Let bij de Mk3-diesel op de Dieselgate-problematiek: sommige vroege 1.6 TDI-motoren (EA189) staan op de terugroeplijst. Controleer of de software-update is doorgevoerd.

Hybride ({dep_hybride}% per jaar)
De e-Hybrid PHEV (1.4 TSI + elektromotor, 204 pk) is uitsluitend in de Mk4 beschikbaar en relatief nieuw. Op de occasionmarkt zijn de volumes beperkt en de prijzen nog relatief hoog. Naarmate meer PHEV-Leons de tweedehandsmarkt bereiken, zullen de restwaarden corrigeren — vergelijkbaar met de Golf GTE.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201340.1%€ 9.699
201444.0%€ 12.744
201544.1%€ 15.134
201647.8%€ 14.642
201752.6%€ 16.125
201853.0%€ 18.071
201953.2%€ 20.140
202056.4%€ 21.409
202157.5%€ 21.078
202258.4%€ 20.698
202360.1%€ 21.380
Bij vergelijkbare kilometerstand (40.000–80.000 km) houdt een Leon uit 2023 nog 60.1% van zijn nieuwprijs over, terwijl een exemplaar uit 2013 nog 40.1% waard is. Dat is gemiddeld 2.0%-punt verouderingsverlies per jaar.

De leeftijdscurve van de Leon is sterk bepaald door de generatiewissel van Mk3 naar Mk4 in 2020. Die nieuwe generatie bracht een volledig vernieuwd design, een digitale cockpit, betere ADAS-systemen en een groter 10-inch touchscreen — en de markt honoreert dat duidelijk. Een Mk3-Leon van gelijk bouwjaar en kilometerstand staat significant goedkoper dan een Mk4.

Interessant: binnen de Mk3 is er nauwelijks een extra daling merkbaar na de facelift van 2016. De markt behandelt de Mk3 als één geheel; het faceliftverschil (vernieuwd front, betere connectiviteit) speelt een kleine rol in de prijsstelling. Bij de Mk4 ligt dat anders: vroege exemplaren (2020) die kleine terugroepacties kenden (software-updates) worden soms lager gewaardeerd dan 2021-exemplaren.

Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
75–100k€ 1.239€ 1.239
100–125k€ 1.277€ 2.516
125–150k€ 1.007€ 3.524
150–175k€ 1.092€ 4.616
175–200k€ 1.321€ 5.937
200k+€ 1.136€ 7.072

De Leon schrijft vrij gelijkmatig af per kilometer in het beschikbare bereik (vanaf 75.000 km). Een lichte piek zit rond 175.000–200.000 km. De goedkoopste kilometers zitten rond 125.000–150.000 km. Het patroon is vergelijkbaar met dat van de Golf, op een iets lager absoluut niveau.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Fr2010€ 7.613
Fr2011€ 6.841
Fr2012€ 7.053
Fr2013€ 8.667
Fr2014€ 9.481
Fr2015€ 10.214
Fr2016€ 11.946
Fr2017€ 13.530
Fr2018€ 15.345
Fr2019€ 16.142
Fr2020€ 19.426
Fr2021€ 20.220
Fr2022€ 21.857
Fr2023€ 24.101
Fr2024€ 31.342
Fr2025€ 34.208
Fr Business Intense2017€ 14.614
Fr Business Intense2018€ 14.050
Fr Business Intense2019€ 15.695
Fr Business Intense2020€ 18.649
Fr Business Intense2021€ 20.427
Fr Business Intense2022€ 20.130
Fr Business Intense2023€ 24.214
Fr Business Intense2024€ 29.168
Reference2010€ 3.034
Reference2011€ 4.737
Reference2012€ 4.416
Reference2013€ 6.248
Reference2014€ 6.527
Reference2015€ 6.987
Reference2021€ 13.528
Reference2022€ 16.867
Reference2023€ 18.690
Style2010€ 3.679
Style2011€ 3.766
Style2012€ 4.999
Style2013€ 6.858
Style2014€ 6.539
Style2015€ 7.742
Style2016€ 8.647
Style2017€ 10.145
Style2018€ 11.656
Style2019€ 10.920
Style2020€ 16.420
Style2021€ 17.269
Style2022€ 16.872
Style2023€ 21.111
Style2024€ 23.248
Style Business Intense2017€ 11.405
Style Business Intense2018€ 12.988
Style Business Intense2019€ 12.918
Style Business Intense2021€ 16.746
Style Business Intense2022€ 18.561
Style Business Intense2023€ 21.125
Style Business Intense2024€ 24.573
Style Business Intense2025€ 29.982
De SEAT Leon kent op de tweedehandsmarkt vier herkenbare uitvoeringen: Reference, Style, Xcellence en FR. Die laatste twee zijn veruit het populairst — en dat is terecht, want het is ook waar de Leon het interessantst wordt.

De Reference is de kale instapper: handmatige airconditioning, stalen wielen, halogeen-koplampen en nauwelijks assistentiesystemen. Alleen interessant als laagste instap; het verschil met de Style is groot genoeg om de meerprijs te rechtvaardigen.

De Style is het volume-niveau bij tweedehandse Leons. Automatische klimaatregeling, LED-dagrijverlichting (Mk3) of full-LED (Mk4), parkeersensoren achter, 16-inch lichtmetalen wielen en bluetooth-connectiviteit. In de Mk4 voegt Style standaard een Digital Cockpit toe — dat is een serieuze upgrade die dagelijks merkbaar is.

De Xcellence gaat verder: 17-inch wielen, parkeersensoren voor én achter plus achteruitrijcamera, stoelverwarming, LED-koplampen (Mk3) of matrix-LED (Mk4 facelift), en een grotere touchscreen. In de Mk4 is de Xcellence ook de meest complete keuze voor wie de Leon als comfortauto ziet — de stoelverwarming en camera zijn dagelijkse meerwaarde.

De FR heeft een compleet andere signatuur: sportieve bumpers, 18-inch wielen, sportstoelen met FR-borduursel, donkere interior-accenten en een sportonderstel. In de Mk4 is de FR beschikbaar met de 2.0 TSI (190–300 pk in de Cupra-versie). De FR heeft standaard sportiefste rijdynamiek in de Leon-range, maar let op: het verlaagde onderstel is op slechte wegen merkbaar. Stoelverwarming voor en achter en parkeersensoren rondom zijn standaard op de FR.



Advies voor kopers: De FR 1.5 TSI is de aantrekkelijkste totaaloptie: sportief uiterlijk, complete veiligheidsuitrusting en een verstandige motor. De Xcellence is de juiste keuze als dagcomfort zwaarder weegt dan rijdynamiek. Zoek bij de Mk4 een exemplaar met Digital Cockpit — dat is standaard bij Style en hoger.

Advies voor verkopers: Een Leon FR verkoopt sneller dan een Style of Xcellence — de badge trekt kopers aan die anders een Golf R-Line overwegen. Rijd je met plezier, dan is doorrijden financieel logisch: de Leon houdt zijn waarde goed na het derde jaar. Verkoop je toch, benadruk dan FR-sportstoelen, parkeersensoren rondom en stoelverwarming expliciet in de advertentie.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Seat Leon

Wat kost een tweedehands Seat Leon?

Op basis van 2913+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Seat Leon gemiddeld € 12.999 (mediaan: 9 jaar oud, 145.000 km). De prijzen variëren van circa € 4.446 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 22.950 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Seat Leon af per jaar?

Een tweedehands Seat Leon schrijft gemiddeld 8.3% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 8.1% — de Seat Leon volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Seat Leon met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Seat Leon: de duurste kilometers zitten tussen 175.000–200.000 km (€ 1.321 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 125.000–150.000 km (€ 1.007 per 25.000 km). Een Seat Leon met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De Leon deelt zijn platform en motoren met de Volkswagen Golf en is vergelijkbaar betrouwbaar. Bij 100.000 km: controleer DSG-onderhoud (elke 60.000 km), distributieketting en de staat van koppeling (handgeschakeld). De 1.0 en 1.5 TSI zijn ongecompliceerde motoren met weinig bekende problemen.

Welke uitvoering van de Seat Leon is de beste koop tweedehands?

De FR 1.5 TSI is de aantrekkelijkste totaaloptie: sportief uiterlijk, complete veiligheidsuitrusting en een verstandige motor. De Xcellence is de juiste keuze als dagcomfort zwaarder weegt dan rijdynamiek. Zoek bij de Mk4 een exemplaar met Digital Cockpit — dat is standaard bij Style en hoger.

Wat is mijn Seat Leon waard?

De waarde van je Seat Leon hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2913+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Seat Leon verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Seat Leon waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Seat Leon kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Seat Leon fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Mazda 2
991+ advertenties
Renault Kadjar
768+ advertenties
Volkswagen Golf
10137+ advertenties
Opel Crossland X
1280+ advertenties