Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Škoda Fabia?

1487+
advertenties
2000–2026
bouwjaren

De Škoda Fabia biedt meer ruimte dan een Polo voor minder geld — het eeuwige Škoda-verkoopargument. Met 7.6% afschrijving per jaar is de Fabia bovendien waardvast. Een rationele tweedehands keuze die steeds meer occasion kopers overtuigt.

Mediaan prijs
€ 8.945
Afschrijving/jaar
7.6%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel
Afschrijving

Hoe schrijft de Škoda Fabia af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 3.942€ 15.954
2011€ 3.953€ 16.799
2012€ 4.216€ 15.997
2013€ 4.784€ 16.445
2014€ 5.632€ 16.521
2015€ 7.548€ 19.068
2016€ 7.908€ 18.883
2017€ 8.907€ 19.108
2018€ 9.824€ 19.408
2019€ 10.626€ 20.097
2020€ 11.691€ 21.528
2021€ 12.952€ 21.765
2022€ 15.392€ 22.883
2023€ 17.202€ 24.966
2024€ 21.030€ 27.537
2025€ 23.394€ 28.869
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 4.132
Benzine2011€ 4.561
Benzine2012€ 4.421
Benzine2013€ 4.779
Benzine2014€ 5.685
Benzine2015€ 7.708
Benzine2016€ 8.149
Benzine2017€ 8.911
Benzine2018€ 9.824
Benzine2019€ 10.626
Benzine2020€ 11.691
Benzine2021€ 12.952
Benzine2022€ 15.392
Benzine2023€ 17.202
Benzine2024€ 21.030
Benzine2025€ 23.394
Diesel2010€ 3.307
Diesel2011€ 2.842
Diesel2012€ 3.354
Diesel2015€ 4.769
Diesel2016€ 5.852
De Škoda Fabia schrijft gemiddeld 7.6% per jaar af, tegenover een marktgemiddelde van 6.7%. In het segment van kleine hatchbacks — waar concurrenten als de Volkswagen Polo en SEAT Ibiza spelen — is dat een respectabele positie. De Fabia profiteert van het VW-groepsimago: kopers weten dat er achter het Škoda-logo dezelfde motorentechniek schuilgaat als bij duurdere merken.

Benzine (7.5% per jaar)
Vrijwel alle Fabia's op de occasionmarkt zijn benzineversies. De derde generatie (2014–2021) reed voornamelijk op de 1.0 MPI en 1.0 TSI — motoren die bekend staan om lage onderhoudskosten en een lange levensduur. De 1.0 TSI (95–110 pk) is veruit het populairst en biedt een goede balans tussen spritkosten en rijplezier. Let bij de vroegere MPI-versies op de iets hogere brandstofconsumptie: dat drukt de populariteit bij doorrijders en daarmee de restwaarde.

De vierde generatie Fabia (vanaf 2021) is een serieuze upgrade: groter, stiller en standaard beter uitgerust. De 1.0 TSI (95 pk) en 1.5 TSI (150 pk) rijden merkbaar meer volwassen dan hun voorgangers. De markt heeft dit al ingeprijsd: een Mk4 van 2022 houdt zijn waarde opvallend goed vergeleken met de uitlopende Mk3. Voor kopers die een moderne, veilige auto zoeken zonder premium-prijskaartje is dit de generatie om te hebben.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201137.6%€ 6.155
201238.3%€ 5.668
201343.3%€ 6.773
201450.7%€ 8.662
201552.3%€ 9.350
201655.8%€ 10.394
201754.5%€ 10.318
201856.8%€ 10.805
201960.3%€ 11.877
202061.5%€ 13.229
202166.0%€ 14.300
202269.6%€ 15.760
202369.2%€ 16.460
202476.1%€ 21.826
Bij vergelijkbare kilometerstanden houdt een Fabia uit 2024 nog 76.1% van zijn nieuwprijs over, terwijl een exemplaar uit 2011 nog maar 37.6% waard is — een verlies van 3.0%-punt per levensjaar.

In de waardekaart van de Fabia is één moment bepalend: de introductie van de vierde generatie (2021). De Mk4 is niet alleen stiller en veiliger, maar ook merkbaar groter — Škoda rekkte het model op tot bijna B+-formaat. Dat betekent dat een Mk3 van 2020 en een Mk4 van 2022 bij dezelfde kilometerstand een aanzienlijk prijsverschil kennen op de occasionmarkt. Kopers die de generatiewissel niet direct zien, worden soms verrast door hoe relatief goedkoop een goed bewaarde Mk3 nog is.

Binnen de derde generatie verloopt de curve vrij gelijkmatig. Er is geen ingrijpende facelift die een tussentijdse waardejump creëert. De eerste jaren (2014–2016) zijn het meest afgeschreven en bevinden zich in het segment €4.000–€7.000 — aantrekkelijk voor wie een betrouwbare eerste auto zoekt zonder grootse ambities op doorverkoop.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Active2015€ 6.783
Active2016€ 7.280
Active2017€ 8.496
Active2018€ 8.898
Active2019€ 9.338
Active2020€ 11.719
Active2021€ 11.899
Active2022€ 14.760
Ambition2010€ 3.645
Ambition2011€ 4.787
Ambition2012€ 4.855
Ambition2013€ 5.889
Ambition2014€ 7.163
Ambition2015€ 8.070
Ambition2016€ 7.489
Ambition2017€ 9.139
Ambition2018€ 9.369
Ambition2019€ 9.685
Ambition2020€ 11.469
Ambition2021€ 12.735
Ambition2022€ 15.154
Ambition2023€ 17.339
Ambition2024€ 19.482
Drive2010€ 4.058
Drive2014€ 6.024
Drive2015€ 7.067
Drive2016€ 8.169
Drive2017€ 8.724
Drive2018€ 9.828
Monte Carlo2016€ 9.518
Monte Carlo2017€ 9.367
Monte Carlo2018€ 11.282
Monte Carlo2019€ 12.993
Monte Carlo2020€ 10.787
Monte Carlo2024€ 22.347
Monte Carlo2025€ 25.494
Style2015€ 8.816
Style2016€ 10.963
Style2017€ 10.663
Style2019€ 12.730
Style2021€ 13.997
De Fabia kent op de occasionmarkt voornamelijk drie uitrustingsniveaus: Active, Ambition en Style. Daarnaast zijn er de sportieve Monte Carlo en bij de derde generatie diverse special editions zoals de Colour Edition.

De Active is de zuivere instapper: stalen wielen van 15 of 16 inch, handmatige airco, parkeersensoren achter. Halogeenkoplampen zijn standaard, wat bij nachtrijden merkbaar minder is dan de LED van hogere uitvoeringen. Toch is de Active populair als eerste auto of stadsgebruiker: simpel, goedkoop in onderhoud en weinig te mankeren.

De Ambition voegt automatische airconditioning toe — een functie die je bij de Fabia meer dan bij grotere auto's merkt, omdat de kleine cabine sneller opwarmt en de airco daarmee meer werk heeft. Lichtmetalen wielen van 16 inch (Mk3) of 17 inch (Mk4) en LED-achterlichten zijn standaard. Dagelijks de prettigste keuze onder de twee instap-niveaus.

De Style is bij de Fabia de uitvoering die de meeste praktische meerwaarde biedt. Full-LED-koplampen zijn hier standaard — bij een auto die ook 's ochtends vroeg en 's avonds laat in de stad rijdt, is dat een concrete veiligheidswinst. Parkeersensoren voor én achter, stoelverwarming voor en een groter scherm voor het infotainment horen er ook bij. Op de tweedehandsmarkt is de Style de beste koop: het prijsverschil met Ambition is klein, de uitrustingskloof is groot.

De Monte Carlo heeft een sportiever uiterlijk met donkere accenten, sportonderstel en specifieke velgen. Aantrekkelijk voor wie design boven comfort stelt, maar let op: het sportonderstel maakt de auto op hobbelig asfalt merkbaar stugger. De Monte Carlo is ook minder goed uitgerust dan de Style op comfort-vlak.

Bij de Mk4 is de standaarduitrusting al bij de Ambition fors verbeterd: adaptieve cruise control en noodremassistent zijn nu seriemäßig. Dat maakt zelfs een Mk4 Ambition al aantrekkelijker dan een Mk3 Style op het vlak van actieve veiligheid.

Advies voor kopers: De Style is de beste koop: full-LED koplampen, parkeersensoren rondom en stoelverwarming voor een prijs die nauwelijks boven de Ambition ligt. Kies bij voorkeur een Mk4 Ambition boven een Mk3 Style als actieve veiligheid prioriteit is — de Mk4 heeft adaptieve cruise control standaard.

Advies voor verkopers: De Fabia heeft een breed koperspubliek dat een complete compacte auto zoekt. Rijd je met plezier, dan zijn de lage onderhoudskosten en betrouwbare mechaniek goede argumenten om door te rijden. Verkoop je toch, vermeld dan het trimniveau expliciet — Style-exemplaren rechtvaardigen een duidelijk hogere vraagprijs dan Ambition.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Škoda Fabia

Wat kost een tweedehands Škoda Fabia?

Op basis van 1487+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Škoda Fabia gemiddeld € 8.945 (mediaan: 9 jaar oud, 127.000 km). De prijzen variëren van circa € 2.995 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 18.968 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Škoda Fabia af per jaar?

Een tweedehands Škoda Fabia schrijft gemiddeld 7.6% per jaar af. Dat is 0.9 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 6.7%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de Škoda Fabia is de beste koop tweedehands?

De Style is de beste koop: full-LED koplampen, parkeersensoren rondom en stoelverwarming voor een prijs die nauwelijks boven de Ambition ligt. Kies bij voorkeur een Mk4 Ambition boven een Mk3 Style als actieve veiligheid prioriteit is — de Mk4 heeft adaptieve cruise control standaard.

Wat is mijn Škoda Fabia waard?

De waarde van je Škoda Fabia hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 1487+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Škoda Fabia verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Škoda Fabia waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Škoda Fabia kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Škoda Fabia fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Opel Corsa
4779+ advertenties
KIA Picanto
4024+ advertenties
Renault Clio
5321+ advertenties
Citroën C3
2548+ advertenties