Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Fiat 500C?

1154+
advertenties
1953–2026
bouwjaren

De Fiat 500C is de cabrio-variant van de 500: zelfde charme, maar dan met een elektrisch vouwdak. Populair in de zomer, wat de tweedehands prijzen seizoensgebonden maakt. De occasion prijs daalt met 7.2% per jaar — de 500C is iets waardvaster dan de dichte 500.

Mediaan prijs
€ 7.999
Afschrijving/jaar
7.2%
Brandstoftypen
Benzine, Elektrisch, Hybride
Afschrijving

Hoe schrijft de Fiat 500C af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 5.717€ 19.401
2011€ 5.991€ 20.184
2012€ 5.764€ 19.756
2013€ 6.492€ 20.777
2014€ 6.963€ 20.938
2015€ 7.944€ 21.945
2016€ 9.649€ 22.903
2017€ 10.721€ 23.697
2018€ 11.473€ 23.642
2019€ 12.022€ 23.863
2020€ 14.291€ 25.575
2021€ 15.283€ 26.283
2022€ 15.949€ 26.359
2023€ 18.597€ 30.095
2024€ 18.660€ 25.198
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 5.690
Benzine2011€ 5.991
Benzine2012€ 5.773
Benzine2013€ 6.505
Benzine2014€ 6.963
Benzine2015€ 7.944
Benzine2016€ 9.649
Benzine2017€ 10.721
Benzine2018€ 11.473
Benzine2019€ 12.022
Benzine2020€ 13.757
Benzine2021€ 14.120
Benzine2022€ 15.132
Benzine2023€ 16.702
Benzine2024€ 17.624
Elektrisch2020€ 18.100
Elektrisch2021€ 18.824
Elektrisch2022€ 18.343
Elektrisch2023€ 22.439
Hybride2020€ 13.488
Hybride2021€ 14.080
Hybride2022€ 15.230
Hybride2023€ 15.683
Hybride2024€ 16.537
De Fiat 500C is de open versie van de klassieke 500 — en dat cabriokarakter bepaalt zijn waardeverloop. Met 7.2% per jaar (marktgemiddelde: 7.0%) schrijft hij iets sneller af dan zijn gesloten broer. Dat is logisch: het aanbod is kleiner maar de doelgroep ook. De 500C is uitsluitend leverbaar geweest als benzineauto, met de 1.2 69pk als veruit populairst en de 0.9 TwinAir als niche.

Benzine (6.9% per jaar)
Het vouwdak van de 500C — een doek dat 40 cm openschuift als 'elektrisch zonnedak' of volledig naar achteren vouwt als volwaardige cabrio — is tegelijk een sterk verkoopargument en een risicofactor. Na tien jaar of meer begint het doek te verharden en kunnen de elektrische bedieningselementen gaan haperen. Reparatiekosten voor een defect vouwdak lopen al snel op tot €800–€1.500, en dat weerspiegelt zich in de prijsstelling: bij onzekere dakconditie zakt de vraagprijs snel. Exemplaren met een aantoonbaar goed werkend en visueel fraai dak houden hun waarde beduidend beter.

Net als bij de gewone 500 geldt: de 1.2 is de veilige keuze. De TwinAir klonk leuk maar staat inmiddels te boek als riskant — de extra motorkosten worden op de occasionmarkt niet gecompenseerd door een hogere verkoopprijs.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201037.8%€ 7.248
201137.1%€ 7.842
201235.9%€ 7.108
201337.1%€ 7.537
201436.8%€ 7.719
201539.3%€ 8.547
201644.6%€ 10.089
201747.1%€ 11.208
201849.6%€ 11.762
201951.1%€ 12.381
202055.2%€ 14.185
202154.0%€ 14.534
202259.2%€ 15.867
Bij vergelijkbare kilometerstand houdt een 500C uit 2022 nog 59.2% van zijn nieuwprijs over, terwijl een exemplaar uit 2010 nog maar 37.8% waard is — een gemiddeld verlies van 1.8%-punt per levensjaar.

Het leeftijdsverloop van de 500C wijkt op één cruciaal punt af van de gewone 500: de conditie van het vouwdak neemt naarmate de auto ouder wordt een steeds groter aandeel in van de totale waardering. Bij een 500 van tien jaar is de karosserie de bepalende factor; bij een 500C van tien jaar is het dak evengoed of zelfs bepalender. Dat maakt de leeftijdscurve grilliger: twee 500C's van hetzelfde bouwjaar kunnen €1.500–€2.000 in waarde verschillen puur door de staat van het dak.

Een ander seizoenseffect speelt mee: 500C's worden in het voorjaar en de zomer veel actiever verhandeld dan in het najaar. Dat creëert een cyclisch patroon in de vraagprijzen dat niet gerelateerd is aan leeftijd, maar wél invloed heeft op de prijs die je op een bepaald moment kunt vragen of betalen. Wie in november koopt en in april verkoopt, maakt structureel een positief saldo op dit effect.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Abarth2010€ 9.957
Abarth2011€ 11.004
Abarth2016€ 17.371
Abarth2023€ 17.895
Dolcevita2021€ 14.682
Dolcevita2022€ 15.248
Dolcevita2023€ 15.708
Dolcevita2024€ 17.467
Lounge2010€ 5.485
Lounge2011€ 5.543
Lounge2012€ 5.614
Lounge2013€ 6.300
Lounge2014€ 6.831
Lounge2015€ 7.635
Lounge2016€ 8.954
Lounge2017€ 10.489
Lounge2018€ 10.712
Lounge2019€ 11.715
Lounge2020€ 12.852
Lounge2021€ 13.137
Pop2010€ 5.012
Pop2011€ 5.197
Pop2012€ 6.483
Pop2013€ 6.006
Pop2014€ 6.306
Pop2017€ 9.199
Sport2013€ 7.257
Sport2014€ 6.808
Sport2015€ 7.705
Sport2016€ 9.247
Sport2017€ 10.177
Sport2018€ 11.362
Sport2019€ 12.323
Sport2021€ 13.973
Sport2022€ 15.870
De Fiat 500C deelt zijn uitrustingsniveaus grotendeels met de gewone 500, maar het assortiment is kleiner: de markt wordt gedomineerd door de Pop, de Lounge en de S.

De Pop van de 500C is eigenlijk de minst logische keuze in het gamma. Je kiest een 500C boven de gewone 500 om het extra beleveniselement van het dak. Maar in de Pop-uitvoering ontbreekt de volledige dakbeleving half — je hebt geen glazen schuifdak om terug te vallen op als het dak gesloten is. De Pop heeft ook geen lichtmetalen wielen of LED-verlichting, waardoor de auto er op gesloten rijsituaties erg sober uitziet.

De Lounge is ook hier de populairste versie en terecht de slimste keuze. LED-dagrijverlichting, 15-inch lichtmetalen wielen, parkeersensoren achter en een touchscreen zijn de praktische aanwinsten, maar het zijn de subtielere details die tellen: betere binnenverlichting, een iets rijker interieur en het gevoel dat de auto compleet is. Op de occasionmarkt is het prijsverschil met de Pop doorgaans minder dan €1.000, terwijl de meeruitrusting nieuw €2.500 kostte.

De S voegt sportieve accenten toe: sportstoelen met steun in de zijkant, 16-inch wielen, extra chroomdetails en spiegelkappen in carrosseriekleur. Op een 500C is dat een interessante combinatie: sportiever dan de Lounge, maar toch open en luchtig door het vouwdak. De S houdt op de occasionmarkt iets beter zijn waarde dan de Lounge, maar het verschil is klein.

Let bij alle 500C's op de stoelbekleding: stof vertoont bij oudere exemplaren slijtage aan de bolsters eerder dan het oogstrelende exterieur doet vermoeden. Lederen bekleding (optie of uitvoering-specifiek) is bij een 500C een verstandige keuze die de restwaarde op lange termijn positief beïnvloedt.

Advies voor kopers: De Lounge is ook bij de 500C de slimste keuze: het prijsverschil met de Pop is tweedehands minimaal terwijl de meeruitrusting het dagelijks gebruik sterk verbetert. Controleer bij bezichtiging altijd de stoelbekleding op slijtage en het vouwdak op waterdichtheid — dat zijn de twee aandachtspunten die bij oudere exemplaren het verschil maken.

Advies voor verkopers: De 500C spreekt een specifieke koper aan die bewust kiest voor het open rijgevoel. Presenteer de auto bij mooi weer met het dak open — dat verkoopt beter dan elke advertentietekst. Rijd je met plezier en is het dak in goede staat, dan is doorrijden financieel verantwoord: de 500C houdt zijn waarde goed door het beperkte aanbod ten opzichte van de reguliere 500. Verkoop je toch, benadruk dan het daktype en de stoelbekleding expliciet.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Fiat 500C

Wat kost een tweedehands Fiat 500C?

Op basis van 1154+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Fiat 500C gemiddeld € 7.999 (mediaan: 11 jaar oud, 98.000 km). De prijzen variëren van circa € 4.950 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 16.443 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Fiat 500C af per jaar?

Een tweedehands Fiat 500C schrijft gemiddeld 7.2% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 7.0% — de Fiat 500C volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de Fiat 500C is de beste koop tweedehands?

De Lounge is ook bij de 500C de slimste keuze: het prijsverschil met de Pop is tweedehands minimaal terwijl de meeruitrusting het dagelijks gebruik sterk verbetert. Controleer bij bezichtiging altijd de stoelbekleding op slijtage en het vouwdak op waterdichtheid — dat zijn de twee aandachtspunten die bij oudere exemplaren het verschil maken.

Wat is mijn Fiat 500C waard?

De waarde van je Fiat 500C hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 1154+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Fiat 500C verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Fiat 500C waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Fiat 500C kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Fiat 500C fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Opel Astra
3655+ advertenties
Renault Scenic
32+ advertenties
Suzuki Swift
2166+ advertenties
Volkswagen Touran
904+ advertenties