Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Renault Clio?

5321+
advertenties
1992–2026
bouwjaren

De Renault Clio is na de Polo en Golf de meestverkochte auto in het compacte segment op de Nederlandse occasionmarkt. Frans design gecombineerd met lage tweedehands prijzen maakt hem populair bij zowel starters als doorgewinterde occasionkopers. De afschrijving van 8.1% per jaar is hoger dan het marktgemiddelde.

Mediaan prijs
€ 8.740
Afschrijving/jaar
8.1%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel, Hybride, Lpg
Gem. km-afschrijving
€ 752 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Renault Clio af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 3.624€ 16.882
2011€ 3.756€ 17.145
2012€ 4.138€ 17.029
2013€ 5.423€ 18.859
2014€ 5.636€ 19.390
2015€ 6.021€ 20.159
2016€ 7.383€ 20.104
2017€ 8.057€ 20.093
2018€ 8.933€ 20.249
2019€ 10.321€ 20.486
2020€ 11.901€ 21.326
2021€ 13.296€ 22.510
2022€ 14.719€ 23.708
2023€ 17.268€ 25.873
2024€ 20.178€ 27.668
2025€ 23.069€ 28.617
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 3.624
Benzine2011€ 3.949
Benzine2012€ 4.332
Benzine2013€ 5.619
Benzine2014€ 6.039
Benzine2015€ 6.628
Benzine2016€ 7.527
Benzine2017€ 8.185
Benzine2018€ 8.992
Benzine2019€ 10.327
Benzine2020€ 11.797
Benzine2021€ 12.397
Benzine2022€ 13.772
Benzine2023€ 15.407
Benzine2024€ 18.492
Benzine2025€ 21.415
Diesel2011€ 2.829
Diesel2012€ 3.277
Diesel2013€ 4.081
Diesel2014€ 3.843
Diesel2015€ 4.427
Diesel2016€ 5.296
Diesel2017€ 6.012
Diesel2018€ 7.430
Hybride2020€ 15.630
Hybride2021€ 15.941
Hybride2022€ 17.632
Hybride2023€ 20.627
Hybride2024€ 22.317
Hybride2025€ 25.467
Lpg2020€ 10.955
Lpg2021€ 11.325
Lpg2022€ 12.868
Met een gemiddelde afschrijving van 8.1% per jaar (marktgemiddelde: 6.7%) behoort de Clio tot de stabielere segmentgenoten in de B-klasse. Dat gemiddelde verbergt echter een fors verschil tussen brandstofvarianten en generaties — kennis die je als koper of verkoper direct geld oplevert.

Benzine (8.3% per jaar)
De benzine-Clio is met afstand de populairste uitvoering en schrijft beperkt af. De vraag op de occasionmarkt is structureel hoog — de Clio is al jaren in de top-5 bestverkochte auto's van Nederland. Wel een opmerking over generaties: de Clio IV (2012–2019) heeft wisselende betrouwbaarheidsscore gekregen, met name de 0.9 TCe driecilinder kan slijtage vertonen aan de distributieketting. De Clio V (2019+) ruilde die motor in voor de 1.0 TCe en biedt een merkbaar moderner interieur met digitaal dashboard. De markt rekent dat verschil in: een Clio V houdt zijn waarde gemiddeld 4 à 6 procentpunt beter dan een vergelijkbare Clio IV.

Diesel (7.0% per jaar)
Het lage percentage van diesel is misleidend: dCi-Clio's zijn vrijwel allemaal Clio IV's (2012–2019) die hun steilste afschrijving al jaren achter zich hebben. Het jaarlijkse percentage ziet er bescheiden uit omdat je deelt door meer levensjaren — in absolute euro's zijn deze auto's wél fors gedaald, van ruim €15.000 nieuw naar €4.000–€7.000 occasion. De vraag naar diesel in dit segment neemt bovendien af, waardoor ze lastiger verkoopbaar worden. Pluspunt: de dCi-motor is robuust en goed voor 200.000+ km.

Hybride (10.2% per jaar)
De E-Tech hybride (Clio V vanaf 2020) laat een hoger afschrijvingspercentage zien dan benzine — maar dat is grotendeels een leeftijdseffect. Deze auto's zijn nog jong (2–4 jaar oud), en juist in de eerste jaren is waardedaling het sterkst. Het systeem combineert een 1.6-benzinemotor met twee elektromotoren en een automatische transmissie zonder koppeling, wat in de stad fors op brandstof spaart. Het aanbod groeit langzaam: verwacht dat de afschrijving stabiliseert naarmate meer exemplaren de occasionmarkt bereiken.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201029.1%€ 4.846
201129.0%€ 4.925
201234.9%€ 6.272
201340.4%€ 7.450
201442.4%€ 8.047
201543.1%€ 8.449
201645.2%€ 9.090
201746.9%€ 9.274
201849.9%€ 10.068
201954.5%€ 11.163
202058.4%€ 12.432
202161.0%€ 13.862
202261.8%€ 14.614
202362.7%€ 15.823
202469.9%€ 19.173
Bij een vergelijkbare kilometerstand (40.000–80.000 km) houdt een Clio uit 2024 nog 69.9% van zijn oorspronkelijke cataloguswaarde over, terwijl een exemplaar uit 2010 nog maar 29.1% waard is. Per levensjaar gaat er gemiddeld 2.9%-punt af — puur door veroudering, ongeacht de kilometerstand.

Wat de leeftijdscurve bijzonder maakt bij de Clio, is de duidelijke generatiekloof tussen de Clio IV (2012–2019) en de Clio V (2019+). Rond het bouwjaar 2019–2020 zit een merkbare sprong in restwaarde. De Clio V bracht een volledig nieuw interieur met digitaal dashboard, een nieuw infotainmentsysteem en de introductie van de E-Tech hybride aandrijflijn. De markt honoreert die generatiewisseling: een Clio V uit 2019 houdt gemiddeld 5 à 8 procentpunt meer waarde dan een Clio IV uit 2018, ook bij vergelijkbare kilometerstand. Het verschil wordt kleiner naarmate de Clio V ouder wordt, maar is nu nog duidelijk merkbaar.

Binnen de Clio IV zelf is er ook beweging: modellen van vóór 2016 hebben een iets oudere interieurarchitectuur en soms een eenvoudiger motorlijn (0.9 TCe). Vanaf de facelift in 2016 kreeg de Clio IV een bijgewerkt gezicht en iets betere infotainment-integratie. Dat bouwjaar fungeert als mini-waterscheiding binnen de vierde generatie.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 544€ 544
50–75k€ 786€ 1.329
75–100k€ 873€ 2.203
100–125k€ 644€ 2.847
125–150k€ 671€ 3.518
150–175k€ 792€ 4.309
175–200k€ 739€ 5.049
200k+€ 969€ 6.018

Bij de Clio stijgt de afschrijving per kilometer naarmate de stand oploopt. Tussen 25.000 en 50.000 km is de waardedaling het laagst. Tussen 50.000 en 125.000 km is de daling gematigd. Voorbij 200.000 km is de waardedaling per kilometer op zijn hoogst — de combinatie van een lage restwaarde en de psychologische grens maakt die laatste kilometers het duurst.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Dynamique2010€ 3.912
Dynamique2012€ 4.555
Dynamique2013€ 5.045
Dynamique2014€ 5.378
Dynamique2015€ 6.379
Dynamique2016€ 7.312
Expression2010€ 2.912
Expression2012€ 4.599
Expression2013€ 4.961
Expression2014€ 5.150
Expression2015€ 5.472
Expression2016€ 6.618
Intens2015€ 6.354
Intens2016€ 8.253
Intens2017€ 8.824
Intens2018€ 9.498
Intens2019€ 11.352
Intens2020€ 12.741
Intens2021€ 13.722
Intens2022€ 14.833
Intens2023€ 15.982
Limited2015€ 5.798
Limited2016€ 7.059
Limited2017€ 7.696
Limited2018€ 8.728
Limited2019€ 9.422
Limited2020€ 9.891
Limited2021€ 12.188
Zen2015€ 4.296
Zen2016€ 7.074
Zen2017€ 7.627
Zen2018€ 8.047
Zen2019€ 9.724
Zen2020€ 10.988
Zen2021€ 11.747
Zen2022€ 12.961
De Renault Clio kent in Nederland een heldere uitvoeringsladder: Life, Zen, Intens, R.S. Line en Initiale Paris. Op de occasionmarkt domineren Zen en Intens; Life is de zeldzame instapper en Initiale Paris de dure topper.

De Life is de kale basis: handmatige airconditioning, geen parkeersensoren, halogeen koplampen en een bescheiden infotainmentsysteem. In de Clio V is zelfs de Life al uitgerust met het digitale instrumentenpaneel als optie, maar standaard ontbreekt het comfort dat dagelijks het verschil maakt. De Life is de goedkoopste instap — gemiddeld enkele honderden euro's onder de Zen — maar je merkt die besparing bij elke stadsparkeer­manoeuvre.

De Zen voegt parkeersensoren achter toe, een iets ruimer scherm en betere stoelstof. Dat is al een merkbare stap vooruit voor dagelijks gebruik. De Zen is bij de Clio IV de populairste tweedehandsversie — veel Clio's die op lease-contracten gereden zijn, kwamen als Zen op de markt.

De Intens is de sweetspot. Hier vind je automatische climate control (geen handmatige draaiknoppen meer), full-led koplampen met het kenmerkende C-vormige dagrijlicht, het digitale instrumentenpaneel in de Clio V en 16-inch lichtmetalen wielen. Parkeersensoren voor én achter — en in veel gevallen een achteruitrijcamera — maken inparkeren eenvoudig. Op de dagelijkse rit voelt de Intens fors moderner dan de Zen, terwijl het prijsverschil occasion doorgaans beperkt blijft tot €1.000–€2.000. Dat maakt de Intens tot de slimste keuze voor de meeste kopers.

De R.S. Line brengt een sportief karakter: verlaagd onderstel, rood geaccentueerde stiksels, 17-inch lichtmetalen wielen en stoelen met zijdelingse ondersteuning. De motor verschilt niet van andere uitvoeringen — het is puur visueel en ergonomisch. Wie van rijden houdt en de Clio dagelijks gebruikt, waardeert de betere zijdelingse steun op de stoelen. Bedenk wel: het verlaagde onderstel is op slecht Nederlands asfalt permanent voelbaar.

De Initiale Paris is de luxe topper met lederen bekleding, stoelverwarming, 17-inch diamantgeslepen wielen en premium bose-audio. Op de occasionmarkt vraagt men daar beduidend meer voor, terwijl het dagelijks verschil ten opzichte van de Intens in de praktijk beperkt is. Voor kopers is de Intens doorgaans de rationelere keuze. Verkopers met een Initiale Paris mogen trots zijn op de uitrusting — maar moeten realistisch zijn over de meerprijs die kopers bereid zijn te betalen ten opzichte van Intens.

Advies voor kopers: De Intens is de slimste keuze: LED-koplampen, climate control en parkeerhulp voor een beperkte meerprijs boven de Zen. Een Clio V uit 2020–2022 biedt een modern interieur met digitaal instrumentenpaneel voor een faire prijs. Het verschil tussen Zen en Intens is tweedehands kleiner dan nieuw — kies daarom altijd Intens als het budget het toelaat.

Advies voor verkopers: De Clio behoudt zijn waarde redelijk stabiel in het B-segment. Rijd je dagelijks met plezier en zijn de kosten laag, dan is doorrijden verantwoord — de curve vlakt na drie jaar af. Wil je verkopen, zorg dan voor een nette bekleding en vermeld de exacte uitvoering — Intens verkoopt merkbaar sneller dan Zen door de betere uitrusting.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Renault Clio

Wat kost een tweedehands Renault Clio?

Op basis van 5321+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Renault Clio gemiddeld € 8.740 (mediaan: 9 jaar oud, 114.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.499 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 19.700 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Renault Clio af per jaar?

Een tweedehands Renault Clio schrijft gemiddeld 8.1% per jaar af. Dat is 1.4 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 6.7%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Renault Clio met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Renault Clio: de duurste kilometers zitten tussen 200.000+ km (€ 969 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 544 per 25.000 km). Bij de Renault Clio zijn de vroege kilometers het goedkoopst — boven 100.000 km neemt de afschrijving per kilometer toe. De Clio (IV en V) is over het algemeen betrouwbaar bij 100.000 km. De TCe-motoren (0.9 en 1.0 turbo) zijn solide. Controleer de koppeling bij handgeschakelde versies en let op elektronicaproblemen bij het infotainmentsysteem van de Clio V. De Clio IV met 0.9 TCe is een van de meest zorgeloze keuzes in dit segment.

Welke uitvoering van de Renault Clio is de beste koop tweedehands?

De Intens is de slimste keuze: LED-koplampen, climate control en parkeerhulp voor een beperkte meerprijs boven de Zen. Een Clio V uit 2020–2022 biedt een modern interieur met digitaal instrumentenpaneel voor een faire prijs. Het verschil tussen Zen en Intens is tweedehands kleiner dan nieuw — kies daarom altijd Intens als het budget het toelaat.

Wat is mijn Renault Clio waard?

De waarde van je Renault Clio hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 5321+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Renault Clio verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Renault Clio waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Renault Clio kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Renault Clio fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Opel Corsa
4779+ advertenties
Škoda Fabia
1487+ advertenties
KIA Picanto
4024+ advertenties
Citroën C3
2548+ advertenties