Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Fiat Panda?

1645+
advertenties
1984–2026
bouwjaren

De Fiat Panda is de no-nonsense stadsauto: simpel, betaalbaar en verrassend praktisch. Met 5.6% jaarlijkse afschrijving verliest de Panda weinig tweedehands waarde. De mediaan vraagprijs van € 4.950 maakt hem een van de goedkoopste occasion instappers op de markt.

Mediaan prijs
€ 4.250
Afschrijving/jaar
5.6%
Brandstoftypen
Benzine, Hybride
Afschrijving

Hoe schrijft de Fiat Panda af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 3.245€ 9.936
2011€ 3.327€ 9.734
2012€ 3.967€ 11.752
2013€ 4.236€ 11.885
2014€ 4.800€ 11.650
2015€ 6.128€ 12.679
2016€ 7.118€ 13.325
2017€ 7.431€ 13.538
2018€ 9.332€ 14.810
2019€ 9.963€ 14.857
2020€ 12.594€ 15.913
2021€ 13.276€ 17.125
2022€ 12.465€ 16.956
2023€ 13.461€ 18.333
2024€ 16.522€ 19.483
2025€ 23.346€ 26.370
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 3.245
Benzine2011€ 3.327
Benzine2012€ 3.971
Benzine2013€ 4.246
Benzine2014€ 4.806
Benzine2015€ 6.128
Benzine2016€ 7.118
Benzine2017€ 7.431
Benzine2018€ 9.332
Benzine2019€ 9.963
Benzine2020€ 12.445
Benzine2021€ 14.170
Benzine2022€ 12.338
Benzine2023€ 15.008
Benzine2024€ 17.393
Benzine2025€ 19.424
Hybride2021€ 12.592
Hybride2022€ 12.667
Hybride2023€ 12.429
Hybride2024€ 15.302
Hybride2025€ 24.144
De Fiat Panda is de meest nuchtere auto in dit overzicht — en zijn waardeverloop past daarbij. 5.6% per jaar gemiddeld (marktgemiddelde: 5.1%), maar de echte spreiding zit in het verschil tussen de reguliere benzineversies en de milde-hybride uitvoering die Fiat sinds 2021 in het gamma heeft.

Benzine (5.3% per jaar)
De standaard benzine-Panda — met de 1.0 driecilinder of de iets oudere 1.2 viercilinder — schrijft af als een Hollandse trekvaart: gestaag en voorspelbaar. Er is structureel meer vraag dan aanbod van nette exemplaren, zeker in de klasse tot €8.000. Dat houdt de restwaarde hoog in vergelijking met andere B-segment-auto's. De 1.2 is technisch eenvoudig en bewezen betrouwbaar; het enige zwakke punt is roestgevoeligheid aan de wielkasten en onderzijde bij hoge kilometerstanden in strooizoutgebieden.

Hybride (8.3% per jaar)
De Panda Hybrid (1.0 mild-hybrid BSG) schrijft iets sneller af dan de gewone benzineversie. Dat klinkt onlogisch, maar heeft een simpele verklaring: de hybride was merkbaar duurder nieuw, terwijl het rijcomfort en het verbruik voor veel kopers nauwelijks verschil maken. In de stad levert de mild-hybrid tot 20% brandstofbesparing op, maar buiten de stad vervalt dat voordeel grotendeels. De meerwaarde wordt op de occasionmarkt daardoor niet volledig terugverdiend. Positief: het 48V-systeem is tot nu toe betrouwbaar gebleken, met weinig meldingen van elektrische storingen.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201038.1%€ 3.889
201139.2%€ 3.781
201240.7%€ 4.968
201342.9%€ 5.135
201449.6%€ 6.147
201552.0%€ 6.652
201659.5%€ 7.985
201757.5%€ 7.879
201863.5%€ 9.356
202077.5%€ 12.196
202173.2%€ 13.270
202269.7%€ 11.717
202367.9%€ 12.307
Bij vergelijkbare kilometerstand houdt een Panda uit 2023 nog 67.9% van zijn nieuwprijs over, terwijl een exemplaar uit 2010 nog maar 38.1% waard is. Dat is een verlies van circa 2.3%-punt per levensjaar — en dat verloop is opvallend lineair.

Waar veel modellen een stijle klif kennen in het eerste levensjaar gevolgd door een vlakker parcours, verloopt de Panda gelijkmatiger. Dat is een kenmerk van buget-auto's zonder groot generatieverschil: de derde generatie Panda, geïntroduceerd in 2012, heeft qua exterieur en interieur zo weinig veranderingen ondergaan dat een exemplaar uit 2014 op de markt vrijwel identiek oogt aan eentje uit 2021. Kopers in dit segment kiezen puur op prijs en kilometerstand — niet op bouwjaar of uitvoering.

Eén uitzondering is de introductie van de mild-hybrid versie in 2021. Die creëerde een klein waardeverschil voor exemplaren van na dat jaar: enerzijds door de hogere nieuwprijs, anderzijds doordat een deel van de doelgroep specifiek de hybride-badge zoekt. Maar het effect is kleiner dan bij andere hybride-introducties, omdat de Panda-koper nu eenmaal extreem prijsgevoelig is.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
City Life2021€ 12.786
City Life2022€ 11.965
City Life2023€ 12.553
Easy2012€ 4.015
Easy2013€ 4.242
Edizione Cool2010€ 3.124
Edizione Cool2011€ 3.366
Edizione Cool2012€ 3.250
Edizione Cool2013€ 3.989
Edizione Cool2014€ 4.452
Edizione Cool2015€ 5.892
Edizione Cool2016€ 6.480
Lounge2012€ 4.405
Lounge2013€ 4.654
Lounge2014€ 5.680
Lounge2015€ 6.433
Lounge2016€ 7.991
Lounge2017€ 8.741
Lounge2018€ 9.127
Lounge2019€ 9.745
Lounge2020€ 12.515
De Fiat Panda (derde generatie, 2012+) kent een doorzichtig uitvoeringssysteem: Pop, Easy, Lounge en Cross zijn de voornaamste versies op de occasionmarkt, aangevuld met de City Cross en de vierwielaangedreven 4x4.

De Pop is de pure instapper: geen airco (optioneel handmatig), stalen wielen, basale radio. Functioneel voor de absolute budgetkoper, maar op de markt nauwelijks goedkoper dan de Easy — waardoor de Pop lastig te verantwoorden is.

De Easy voegt handmatige airconditioning, Bluetooth-radio en parkeersensoren achter toe. Dat zijn de drie meest praktische upgrades voor dagelijks gebruik. De Easy is de meest logische keuze voor wie puur vervoer zoekt: je hebt alles wat je nodig hebt zonder te betalen voor zaken die je nauwelijks gebruikt.

De Lounge brengt 15-inch lichtmetalen wielen, automatische airconditioning en stuurwielbediening. Op een B-segment-auto is het verschil tussen handmatige en automatische airco minimaal in gebruik, dus de Lounge rechtvaardigt zijn meerprijs met name voor wie waarde hecht aan de lichtmetalen wielen en de afwerkingsdetails.

De Cross en City Cross zijn de meest onderscheidende versies: verhoogd rijprofiel, kunststof wielkastranden, onderrijbeveiliging en een robuustere uitstraling die goed aanslaat in het segment van lichte avontuurlijkheid. De City Cross is de tweewielige versie voor stedelijk gebruik; de Cross 4x4 heeft echte vierwielaandrijving en is interessant voor landelijke gebieden of licht terreingebruik. De Cross houdt zijn waarde bijzonder goed door beperkt aanbod en structurele vraag.

De 4x4 is de zeldzaamste en meest gewilde Panda op de occasionmarkt. Met een beperkt aanbod en een loyale doelgroep — bergbewoners, agrariërs, recreatieve terreinrijders — houdt deze versie zijn waarde uitzonderlijk goed. Nette exemplaren zijn schaars en worden snel verkocht. Voor verkopers is de 4x4 daarmee de meest gunstige versie om aan te bieden: bij de juiste prijs is hij doorgaans in dagen verkocht.

Advies voor kopers: De Easy is de meest logische keuze voor dagelijks stadsgebruik: airco, Bluetooth en parkeersensoren zijn alles wat je nodig hebt voor een bescheiden meerprijs. De Cross en 4x4 zijn structureel meer waard en schaarser — als je er een vindt in goede staat, wees dan bereid snel te beslissen.

Advies voor verkopers: De Panda heeft een breed en pragmatisch koperspubliek. Een Easy of Lounge verkoopt vlot mits de prijs marktconform is en de auto er verzorgd uitziet. Heb je een Cross of 4x4, dan kun je een premiumpositie innemen — het beperkte aanbod rechtvaardigt dat. Rijd je nog met plezier, dan is doorrijden financieel logisch: de Panda schrijft na de eerste jaren nauwelijks nog af.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Fiat Panda

Wat kost een tweedehands Fiat Panda?

Op basis van 1645+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Fiat Panda gemiddeld € 4.250 (mediaan: 13 jaar oud, 101.000 km). De prijzen variëren van circa € 2.650 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 20.944 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Fiat Panda af per jaar?

Een tweedehands Fiat Panda schrijft gemiddeld 5.6% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 5.1% — de Fiat Panda volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de Fiat Panda is de beste koop tweedehands?

De Easy is de meest logische keuze voor dagelijks stadsgebruik: airco, Bluetooth en parkeersensoren zijn alles wat je nodig hebt voor een bescheiden meerprijs. De Cross en 4x4 zijn structureel meer waard en schaarser — als je er een vindt in goede staat, wees dan bereid snel te beslissen.

Wat is mijn Fiat Panda waard?

De waarde van je Fiat Panda hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 1645+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Fiat Panda verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Fiat Panda waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Fiat Panda kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Fiat Panda fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Renault Twingo
2210+ advertenties
Opel Meriva
1018+ advertenties
Citroën C1
2417+ advertenties
Suzuki Alto
723+ advertenties