Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Ford Fiësta?

5155+
advertenties
1987–2024
bouwjaren

Na bijna vijftig jaar productie nam Ford in 2023 afscheid van de Fiesta. Op de tweedehandsmarkt is het model springlevend: 5155+ occasion advertenties bieden een enorme keuze. De Fiesta staat bekend om zijn speelse weggedrag en met 7.5% jaarlijkse afschrijving is het bovendien een waardvaste tweedehands keuze.

Mediaan prijs
€ 7.445
Afschrijving/jaar
7.5%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel, Hybride
Gem. km-afschrijving
€ 756 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Ford Fiësta af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 3.983€ 14.905
2011€ 4.350€ 14.313
2012€ 4.629€ 15.334
2013€ 5.465€ 17.987
2014€ 6.173€ 18.514
2015€ 6.457€ 18.699
2016€ 7.245€ 19.105
2017€ 8.579€ 19.770
2018€ 10.424€ 21.566
2019€ 11.638€ 23.195
2020€ 12.556€ 21.961
2021€ 13.102€ 22.623
2022€ 14.994€ 25.486
2023€ 17.228€ 27.693
2024€ 19.092€ 28.618
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 3.991
Benzine2011€ 4.384
Benzine2012€ 4.755
Benzine2013€ 5.561
Benzine2014€ 6.306
Benzine2015€ 6.646
Benzine2016€ 7.366
Benzine2017€ 8.702
Benzine2018€ 10.503
Benzine2019€ 11.638
Benzine2020€ 12.562
Benzine2021€ 13.052
Benzine2022€ 14.843
Benzine2023€ 17.450
Benzine2024€ 19.092
Diesel2011€ 2.899
Diesel2012€ 2.980
Diesel2013€ 3.250
Diesel2014€ 3.596
Diesel2015€ 4.420
Diesel2016€ 4.649
Diesel2017€ 4.898
Diesel2018€ 7.144
Hybride2020€ 12.433
Hybride2021€ 13.425
Hybride2022€ 15.396
Hybride2023€ 16.490
De Ford Fiesta schrijft af met 7.5% per jaar ten opzichte van een marktgemiddelde van 6.6%. Dat cijfer verdient een asterisk: in 2023 stopte Ford de productie van de Fiesta definitief, na bijna vijftig jaar. Die discontinuering werkt door in de restwaarde — maar niet altijd op de manier die je zou verwachten.

Benzine (7.4% per jaar)
Verreweg de meeste Fiesta's op de Nederlandse tweedehandsmarkt rijden op benzine. De Mk7 (2008–2017) is numeriek het sterkst vertegenwoordigd en schrijft inmiddels relatief stabiel af — er valt weinig meer te verliezen bij een auto die al onder de €5.000–€8.000 noteert. De Mk8 (2017–2023) is moderner en houdt beter waarde, mede omdat het de laatste generatie is: er komt geen opvolger meer. Dat schaarste-argument begint op de markt al licht door te werken, vooral bij populaire uitvoeringen zoals de ST-Line en de Titanium. De 1.0 EcoBoost (100–125 pk) is de meest gevraagde motor en combineert laag verbruik met een levendig karakter. Betrouwbaarheidsprofiel is goed; de thermostaat is bij vroege EcoBoosts een aandachtspunt maar inmiddels breed bekend en goedkoop te vervangen.

Diesel (7.0% per jaar)
De diesel-Fiesta (1.5 TDCi) schrijft aanzienlijk sneller af. Het is een nichemarkt geworden: stedelijke rijders kiezen benzine of elektrisch, en voor kleine diesel-hatchbacks is de vraag structureel aan het dalen. Mk7-diesels zijn inmiddels goedkoop, maar de totale kosten (roetfilter, EGR, stadsrijden) maken ze voor veel kopers oninteressant. Op de Mk8 is de diesel zelfs in beperkte oplage geleverd, wat de marktliquiditeit verder beperkt.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201037.3%€ 5.285
201139.8%€ 5.762
201239.3%€ 5.970
201340.0%€ 6.804
201441.8%€ 7.861
201543.4%€ 7.660
201644.6%€ 8.543
201750.1%€ 9.945
201853.7%€ 11.549
201954.3%€ 12.319
202058.8%€ 12.968
202160.5%€ 13.571
202259.3%€ 15.280
202359.3%€ 16.087
Bij vergelijkbare kilometers houdt een Fiesta uit 2023 nog 59.3% van zijn cataloguswaarde over, terwijl een exemplaar uit 2010 slechts 37.3% waard is. Dat verlies van circa 1.7%-punt per jaar klinkt lineair, maar in werkelijkheid is de curve uitgesproken convex.

De grootste klap valt in het eerste en tweede levensjaar — nieuw rijdende kopers incasseren de zwaarste afschrijving. Daarna vlakt de curve snel af. Een Mk8-Fiesta van vijf jaar oud heeft in relatieve termen al het gros van zijn waardedaling achter de rug. Dat maakt hem interessant voor occasionkopers met een langetermijnhorizon.

Een extra laag in de analyse is de discontinuering van de Fiesta in 2023. Normaal gesproken drukt een opvolgend model de restwaarde van de vorige generatie. Die dynamiek speelt hier niet: er is geen Mk9. Op de lange termijn is het onduidelijk hoe dat uitpakt — de vijftig jaar modelnaam-loyaliteit zou de waarden voor goed onderhouden exemplaren kunnen ondersteunen, maar onderdelenvoorraden kunnen op termijn juist een risico worden. Vooralsnog is dat effect niet zichtbaar in de data, maar het is een factor om in de gaten te houden.

Mk7-exemplaren (2010 en ouder) zijn inmiddels stabiel aan de onderkant: prijzen bewegen nauwelijks meer. Een Mk7 van 2014 kost vandaag gemiddeld € 5.285 — en dat bedrag zal de komende jaren niet veel verder dalen. Dat maakt ze een veilige budgetkeuze, zolang je je bewust bent van de lagere technologische uitrusting en hogere onderhoudskosten naarmate de auto ouder wordt.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 428€ 428
50–75k€ 922€ 1.350
75–100k€ 545€ 1.895
100–125k€ 910€ 2.805
125–150k€ 734€ 3.539
150–175k€ 692€ 4.231
175–200k€ 813€ 5.043
200k+€ 1.003€ 6.046
Of je nu 50.000 of 150.000 km op de teller hebt: bij de Ford Fiësta is het waardeverloop per kilometer vrij constant. Gecorrigeerd voor bouwjaar en uitvoeringsniveau (mediaan nieuwprijs € 19.436) verliest de Ford Fiësta gemiddeld € 756 per 25.000 km. Het duurste blok (200k+) kost € 1.003 per 25.000 km. Het gunstigste instapmoment ligt rond 25–50k km — daar kost een extra 25.000 km nog slechts € 428, minder dan de helft van het duurste traject. Vanaf 50–75k trekt de afschrijving weer aan — een logisch verkoopmoment.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Limited2010€ 3.675
Limited2011€ 4.103
Limited2012€ 4.376
Limited2013€ 5.665
St Line2010€ 5.444
St Line2013€ 5.340
St Line2015€ 6.729
St Line2016€ 8.103
St Line2017€ 9.635
St Line2018€ 11.190
St Line2019€ 12.177
St Line2020€ 13.476
St Line2021€ 14.779
St Line2022€ 17.379
St Line2023€ 18.647
Style2013€ 4.939
Style2014€ 5.373
Style2015€ 6.026
Style2016€ 6.710
Style2017€ 6.599
Titanium2010€ 4.162
Titanium2011€ 4.637
Titanium2012€ 4.848
Titanium2013€ 5.503
Titanium2014€ 6.003
Titanium2015€ 6.146
Titanium2016€ 7.424
Titanium2017€ 8.826
Titanium2018€ 10.355
Titanium2019€ 11.499
Titanium2020€ 12.471
Titanium2021€ 12.694
Titanium2022€ 13.850
Titanium2023€ 15.377
Trend2010€ 3.592
Trend2011€ 4.270
Trend2012€ 4.563
Trend2013€ 4.709
Trend2014€ 6.478
Trend2015€ 5.565
Trend2017€ 8.043
Trend2018€ 8.680
Trend2019€ 9.520
Trend2020€ 9.449
Op de tweedehandsmarkt voor de Ford Fiesta domineren vier uitvoeringen: de Trend, de Titanium, de ST-Line en voor de liefhebbers de legendarische ST.

De Trend is de instapper — airco, basis dagrijverlichting en functioneel maar sober. Geen verwarmde stoelen, geen parkeersensoren, halogeen koplampen. Voor wie de Fiesta puur als stadsmiddel ziet en geen extras nodig heeft, is het een eerlijke auto voor een lage prijs. Maar het verschil met de Titanium op de tweedehandsmarkt is zelden groot genoeg om voor de Trend te kiezen.

De Titanium is de meest gevraagde Fiesta op de occasionmarkt — en terecht. Standaard in de Titanium: LED-koplampen (full LED, inclusief dimlicht), parkeersensoren voor en achter, achteruitrijcamera, verwarmde voorstoelen, automatische climate control, 17-inch lichtmetalen velgen en Ford's SYNC-systeem. Dat is uitrusting die je dagelijks opmerkt: LED-licht in het donker is een wereld van verschil, en verwarmde stoelen in november spreken voor zich. De Titanium is bovendien goed vertegenwoordigd in het aanbod, wat de keuze vergroot.

De ST-Line combineert de Titanium-uitrusting met een sportieve aankleding: rood stiksels, sportstoelen met betere zijdelingse steun, 17-inch zwarte velgen en verlaagd onderstel. De rijbeleving is iets strakker dan de Titanium. Kopers die de look van de ST waarderen maar voor de praktische dagelijkse motor kiezen, vinden hier hun match. Let op: de 1.0 EcoBoost 125 pk in de ST-Line is functioneel en zuinig — de echte ST heeft echter 200 pk en een heel andere persoonlijkheid.

De Fiesta ST is een categorie apart: 200 pk, Brembo-remmen, beperkt sperdifferentieel en een rijdynamiek die ver boven het segment uitstijgt. De Mk8 ST is de meest verfijnde versie ooit en is inmiddels een gezocht occasion. Aandachtspunt: de ST trekt een rijderspubliek dat hem soms intensief heeft gebruikt. Controleer de staat van remmen, banden en onderstel altijd zorgvuldig.

De Active-crossover-versie (hogere rijhoogte, kunststof bodywork) is een nichemarkt maar heeft een loyale aanhang bij kopers die een visueel stoerdere Fiesta zoeken zonder SUV-budget. Uitrusting vergelijkbaar met de Titanium, rijbeleving iets hoger en rustiger door de extra bodemvrijheid.

Advies voor kopers: De Titanium met LED-koplampen en verwarmde stoelen is de beste dagelijkse Fiesta. Door het productiestop in 2023 groeit de schaarste, wat de Mk8 relatief waardevast maakt. De ST is een apart verhaal — controleer daar altijd de remmen en het onderstel op sportief gebruik.

Advies voor verkopers: Het productiestop maakt de Fiesta Mk8 op termijn schaarser, wat de restwaarde ondersteunt. Rijd je met plezier, dan is doorrijden een goede keuze — de Fiesta is zuinig en betrouwbaar. Overweeg je te verkopen, benadruk dan de volledigheid van de Mk8-uitrusting en het feit dat er geen opvolger komt — dat argument spreekt kopers aan die de Fiesta specifiek zoeken.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Ford Fiësta

Wat kost een tweedehands Ford Fiësta?

Op basis van 5155+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Ford Fiësta gemiddeld € 7.445 (mediaan: 10 jaar oud, 122.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.295 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 14.497 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Ford Fiësta af per jaar?

Een tweedehands Ford Fiësta schrijft gemiddeld 7.5% per jaar af. Dat is 0.9 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 6.6%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Ford Fiësta met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Ford Fiësta: de duurste kilometers zitten tussen 200.000+ km (€ 1.003 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 428 per 25.000 km). Bij de Ford Fiësta zijn de vroege kilometers het goedkoopst — boven 100.000 km neemt de afschrijving per kilometer toe. De Fiesta deelt zijn 1.0 EcoBoost met de Focus: controleer de koelvloeistofslang (terugroepactie bij exemplaren vóór 2018). De PowerShift-automaat is ook hier een aandachtspunt. Met handgeschakelde bak is de Fiesta zeer betrouwbaar bij 100.000 km.

Welke uitvoering van de Ford Fiësta is de beste koop tweedehands?

De Titanium met LED-koplampen en verwarmde stoelen is de beste dagelijkse Fiesta. Door het productiestop in 2023 groeit de schaarste, wat de Mk8 relatief waardevast maakt. De ST is een apart verhaal — controleer daar altijd de remmen en het onderstel op sportief gebruik.

Wat is mijn Ford Fiësta waard?

De waarde van je Ford Fiësta hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 5155+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Ford Fiësta verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Ford Fiësta waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Ford Fiësta kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Ford Fiësta fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Citroën C4 Cactus
711+ advertenties
Opel Insignia
802+ advertenties
Hyundai I10
1959+ advertenties
Peugeot 308
2642+ advertenties