Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Opel Insignia?

802+
advertenties
2008–2022
bouwjaren

De Opel Insignia was de ambitieuze middenklasser van Opel: ruim, comfortabel en met een scherpe prijs. Na 2022 uit productie. Op de tweedehandsmarkt biedt de Insignia veel occasion auto voor weinig geld dankzij de gunstige 7.5% afschrijving per jaar.

Mediaan prijs
€ 7.420
Afschrijving/jaar
7.5%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel
Afschrijving

Hoe schrijft de Opel Insignia af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 5.053€ 42.139
2011€ 5.746€ 42.110
2012€ 5.482€ 38.701
2013€ 6.698€ 34.976
2014€ 7.850€ 36.509
2015€ 8.390€ 38.946
2016€ 10.172€ 42.092
2017€ 13.091€ 41.254
2018€ 14.400€ 41.055
2019€ 16.025€ 40.523
2020€ 18.138€ 41.227
2021€ 19.471€ 47.180
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 5.118
Benzine2011€ 5.865
Benzine2012€ 5.637
Benzine2013€ 7.632
Benzine2014€ 8.674
Benzine2015€ 9.772
Benzine2016€ 11.947
Benzine2017€ 13.404
Benzine2018€ 14.701
Benzine2019€ 16.126
Benzine2020€ 18.439
Benzine2021€ 23.363
Diesel2011€ 4.108
Diesel2012€ 3.368
Diesel2013€ 3.919
Diesel2014€ 4.731
Diesel2015€ 5.991
Diesel2016€ 6.894
Diesel2017€ 10.726
Diesel2018€ 12.534
Diesel2021€ 16.876
De Opel Insignia B Grand Sport (2017–2022) was Opels vlaggen­schip in het midden­segment — een directe concurrent van de Volkswagen Passat en Skoda Superb, maar anno 2025 zonder opvolger. Dat productie­einde en de bredere verschuiving weg van D-segment­sedans drukt de restwaarde merkbaar. Het gemiddelde van 7.5% per jaar (marktgemiddelde: 8.3%) laat zien dat de Insignia sneller afschrijft dan veel kopers verwachten. Benzine en diesel zijn de twee varianten.

Benzine (7.3% per jaar)
De 1.5 Turbo (140 pk) en 2.0 Turbo (200–260 pk) zijn de benzine­keuzes. De 1.5 Turbo is de meest voorkomende en wordt veelvuldig gevonden in de Edition- en Elegance-uitvoering, veelal afkomstig van lease­vloten. Een Insignia B benzine uit 2018–2020 met 90.000–120.000 km staat voor €12.000–€17.000 — opvallend laag voor een auto van dit formaat en dit uitrustingsniveau. Dat is het D-segment­effect: de markt heeft minder animo voor grote sedans, waardoor de prijs relatief snel zakt.

Diesel (8.1% per jaar)
De 1.6 CDTi (136 pk) en 2.0 CDTi (170 pk) waren geliefd bij lange­afstands­rijders. De 2.0 CDTi met 4x4 (Insignia Grand Sport AWD) is een bijzondere combinatie: veel auto voor weinig geld op de occasion­markt. Diesel­variants verliezen sneller waarde dan benzines in dit segment — het gebrek aan nieuw lease­aanbod in diesel én de groeiende milieu­zone­druk doen allebei mee. Een diesel Insignia van vijf jaar oud met 130.000 km is soms al te vinden voor €10.000–€13.000.

Technisch is de Insignia B een serieuze auto: AGR-gecertificeerde stoelen zijn in hogere uitvoringen standaard en merkbaar comfortabel op lange ritten. Adaptieve cruise control, LED-matrix­koplampen en de FlexRail-vloer in de Sports Tourer­versie zijn features die je bij concurrenten voor veel meer geld vindt. Als koper ben je hier de lach­ende derde.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201016.3%€ 7.529
201118.8%€ 7.554
201221.2%€ 8.841
201325.3%€ 8.993
201428.0%€ 10.779
201529.8%€ 11.620
201630.8%€ 14.153
201735.3%€ 14.185
201838.2%€ 15.447
201943.5%€ 17.667
202046.7%€ 18.861
202144.5%€ 21.132
Bij Insignia's met een vergelijkbare kilometerstand (70.000–120.000 km) houdt een exemplaar uit 2021 nog 44.5% van zijn nieuwprijs over, terwijl een Insignia uit 2010 nog maar 16.3% waard is — een verlies van circa 2.6%-punt per levensjaar. Gemiddeld loopt de prijs van € 21.132 voor een jong exemplaar terug naar € 7.529 voor de oudste.

De Insignia B (2017–2022) heeft geen opvolger gekregen, wat de leeftijdscurve een specifiek karakter geeft. Er is geen generatie­sprong die de oudere bouwjaren abrupt doet zakken, maar de productie­stop speelt wel een sluipende rol: kopers weten dat er geen nieuw model meer komt, wat de merk­loyaliteit beperkt en de doorstroom naar andere merken vergroot. Dat zet structureel druk op de Insignia-waarde.

Exemplaren uit 2017–2018 zijn inmiddels sterk afgeschreven — een Insignia B diesel met 130.000 km uit 2018 staat nu voor €10.000–€13.000. Dat is goedkoop voor een D-segment auto met AGR-stoelen, LED-koplampen en een grote kofferbak. Jongere exemplaren (2021–2022) houden nog een solide restwaarde maar de curve begint te versnellen nu de auto verder veroudert.

Belangrijk in de leeftijdsanalyse: de Insignia Sports Tourer (stationwagen) houdt per bouwjaar consistent iets meer waarde dan de Grand Sport (sedan). Dat is het stationwagen­effect in Nederland — de vraag naar praktische laagruimte is stabiel.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Business Executive2017€ 12.848
Business Executive2018€ 13.699
Business Executive2019€ 14.741
Business Executive2020€ 15.900
Cosmo2010€ 5.096
Cosmo2011€ 5.902
Cosmo2012€ 5.710
Cosmo2013€ 7.548
Cosmo2014€ 9.448
Cosmo2015€ 8.416
Edition2010€ 4.446
Edition2011€ 4.771
Edition2012€ 4.665
Edition2013€ 6.313
Edition2014€ 7.878
Edition2015€ 7.187
Edition2016€ 10.652
Edition2019€ 13.924
Innovation2016€ 10.133
Innovation2017€ 13.962
Innovation2018€ 15.584
Innovation2019€ 16.522
Innovation2020€ 18.200
Ultimate2020€ 20.973
Ultimate2021€ 18.573
De Opel Insignia B wordt op de occasion­markt aangeboden in Edition, Elegance, GS Line, OPC Line en Ultimate. Het model is een D-segment­auto en dat betekent dat elk uitrustings­niveau substantieel meer biedt dan in het B- of C-segment gebruikelijk is.

De Edition is al ruim uitgerust voor zijn segment: LED-dagrijverlichting, parkeersensoren achter, handmatige airco en een 8-inch infotainment­systeem. Wat je mist: de achteruitrijcamera en automatische climate control. Voor een auto van dit formaat is een camera bij inparkeren vrijwel onmisbaar — de overhang is fors, zeker bij de Sports Tourer.

De Elegance is de meest gevraagde uitvoering. Hier zijn automatische climate control (met aparte zones voor bestuurder en passagier), led-koplampen, een achteruitrijcamera en 17-inch lichtmetalen wielen standaard. De stoelen hebben meer zitvlakdiepte dan de Edition en zijn duidelijk comfortabeler op lange ritten. Parkeersensoren voor en achter zijn standaard — bij de lengte van de Insignia een dagelijks onmisbaar hulpmiddel. De Elegance vraagt gemiddeld €2.000–€3.000 meer dan de Edition maar biedt uitrusting die nieuw €5.000+ extra kostte.

De GS Line legt de nadruk op sport: 18-inch velgen, sport­bumpers, aluminium pedalen en een sport­stuurwiel. De OPC Line gaat nog een stap verder met 19-inch velgen en sportiever onderstel. Beide zijn merkbaar bij normaal dagelijks rijden — het onderstel is strakker, de velgen gevoeliger voor wegdek­oneffenheden. Als je de Insignia als gezins­auto of zakelijke kilometers­rijder gebruikt, is de rijcomfort van de Elegance aangenamer.

De Ultimate is de complete versie: LED-matrix­koplampen (FlexRide adaptieve suspensie als optie), AGR-gecertificeerde stoelen met verwarming en ventilatie, head-up display, blind spot monitoring en een 360°-parkeercamera. De AGR-stoelen zijn bij een auto die voor lange­afstands­rijders is bedoeld een serieus argument: gecertificeerd door orthopedische instanties en merkbaar rugvriendelijk bij ritten van een uur of meer. Op de occasion­markt vraagt de Ultimate €4.000–€6.000 meer dan de Elegance — de meerwaarde in rijcomfort is reëel voor de juiste rijder.

Voor de meeste kopers is de Elegance de meest logische keuze. De Ultimate is het overwegen waard voor wie veel rijdt en rugcomfort en matrix­koplampen als prioriteit heeft.

Advies voor kopers: De Elegance biedt de beste dagelijkse bruikbaarheid: LED-koplampen, camera en tweezone climate control. De Ultimate met AGR-stoelen en matrix-koplampen is het overwegen waard voor wie veel rijdt — de rugvriendelijke stoelen zijn bij lange ritten een concreet voordeel. Een exemplaar uit 2018–2020 biedt veel auto voor weinig geld.

Advies voor verkopers: De Insignia B is een uitlopend model zonder directe opvolger, waardoor de bodem nadert. Doorrijden kost na vijf jaar weinig extra in restwaarde en de auto is comfortabel op lange afstanden. Overweeg je te verkopen, wees dan realistisch over de vraagprijs en benadruk de ruimte, de AGR-stoelen (indien aanwezig) en de complete onderhoudshistorie.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Opel Insignia

Wat kost een tweedehands Opel Insignia?

Op basis van 802+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Opel Insignia gemiddeld € 7.420 (mediaan: 13 jaar oud, 175.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.450 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 16.950 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Opel Insignia af per jaar?

Een tweedehands Opel Insignia schrijft gemiddeld 7.5% per jaar af. Dat is 0.8 procentpunt minder dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 8.3%) — de Opel Insignia is daarmee relatief waardvast. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de Opel Insignia is de beste koop tweedehands?

De Elegance biedt de beste dagelijkse bruikbaarheid: LED-koplampen, camera en tweezone climate control. De Ultimate met AGR-stoelen en matrix-koplampen is het overwegen waard voor wie veel rijdt — de rugvriendelijke stoelen zijn bij lange ritten een concreet voordeel. Een exemplaar uit 2018–2020 biedt veel auto voor weinig geld.

Wat is mijn Opel Insignia waard?

De waarde van je Opel Insignia hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 802+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Opel Insignia verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Opel Insignia waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Opel Insignia kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Opel Insignia fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Ford Fiësta
5155+ advertenties
Citroën C4 Cactus
711+ advertenties
Peugeot 108
1915+ advertenties
Hyundai I10
1959+ advertenties