Ooit gestart als een hoge MPV, is de Mercedes-Benz A-Klasse uitgegroeid tot een stijlvolle premium hatchback. Met het MBUX infotainment en een breed gamma van diesels tot AMG's bedient dit model een divers publiek op de occasion markt. Met 8.3% jaarlijkse afschrijving is de A-Klasse redelijk waardvast voor een tweedehands premium compacte.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 4.879 | € 23.933 |
| 2011 | € 5.139 | € 23.731 |
| 2012 | € 8.563 | € 32.396 |
| 2013 | € 11.471 | € 40.925 |
| 2014 | € 12.219 | € 40.991 |
| 2015 | € 14.156 | € 42.384 |
| 2016 | € 15.559 | € 41.804 |
| 2017 | € 16.305 | € 41.256 |
| 2018 | € 20.614 | € 44.016 |
| 2019 | € 23.285 | € 46.842 |
| 2020 | € 25.569 | € 47.236 |
| 2021 | € 26.543 | € 46.943 |
| 2022 | € 28.328 | € 48.086 |
| 2023 | € 34.251 | € 54.499 |
| 2024 | € 35.529 | € 51.429 |
| 2025 | € 40.185 | € 48.930 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 4.953 |
| Benzine | 2011 | € 5.212 |
| Benzine | 2012 | € 8.612 |
| Benzine | 2013 | € 11.853 |
| Benzine | 2014 | € 12.638 |
| Benzine | 2015 | € 14.705 |
| Benzine | 2016 | € 15.826 |
| Benzine | 2017 | € 16.529 |
| Benzine | 2018 | € 21.012 |
| Benzine | 2019 | € 23.547 |
| Benzine | 2020 | € 25.959 |
| Benzine | 2021 | € 26.591 |
| Benzine | 2022 | € 28.822 |
| Benzine | 2023 | € 36.544 |
| Benzine | 2024 | € 34.673 |
| Benzine | 2025 | € 39.762 |
| Diesel | 2013 | € 8.963 |
| Diesel | 2014 | € 9.398 |
| Diesel | 2015 | € 9.508 |
| Diesel | 2016 | € 10.778 |
| Diesel | 2017 | € 13.325 |
| Diesel | 2018 | € 15.947 |
| Diesel | 2019 | € 19.358 |
| Diesel | 2020 | € 20.685 |
| Hybride | 2020 | € 25.223 |
| Hybride | 2021 | € 26.120 |
| Hybride | 2022 | € 27.573 |
| Hybride | 2023 | € 32.013 |
| Hybride | 2024 | € 35.920 |
| Hybride | 2025 | € 40.674 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 27.0% | € 6.479 |
| 2011 | 30.3% | € 6.612 |
| 2012 | 35.1% | € 7.825 |
| 2013 | 36.9% | € 14.871 |
| 2014 | 38.0% | € 16.088 |
| 2015 | 43.5% | € 16.534 |
| 2016 | 43.5% | € 17.327 |
| 2017 | 45.7% | € 20.139 |
| 2018 | 51.5% | € 23.316 |
| 2019 | 55.3% | € 26.125 |
| 2020 | 57.6% | € 27.732 |
| 2021 | 58.8% | € 27.676 |
| 2022 | 61.1% | € 28.722 |
| 2023 | 61.8% | € 33.128 |
| 2024 | 64.3% | € 32.550 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 1.670 | € 1.670 |
| 50–75k | € 1.121 | € 2.792 |
| 75–100k | € 1.097 | € 3.889 |
| 100–125k | € 1.050 | € 4.939 |
| 125–150k | € 785 | € 5.724 |
| 150–175k | € 900 | € 6.624 |
| 175–200k | € 1.601 | € 8.224 |
| 200k+ | € 1.112 | € 9.336 |
De A-Klasse laat een opvallend patroon zien: tussen 25.000 en 50.000 km is de afschrijving per kilometer het hoogst, waarna de daling afneemt tot een minimum rond 125.000–150.000 km. Rond 175.000–200.000 km piekt de afschrijving opnieuw, vergelijkbaar met het startniveau. De goedkoopste kilometers zitten dus in het midden van het bereik.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| AMG Line | 2013 | € 10.798 |
| AMG Line | 2014 | € 12.883 |
| AMG Line | 2015 | € 14.471 |
| AMG Line | 2016 | € 15.266 |
| AMG Line | 2017 | € 16.326 |
| AMG Line | 2018 | € 21.074 |
| AMG Line | 2019 | € 23.572 |
| AMG Line | 2020 | € 24.997 |
| AMG Line | 2021 | € 27.198 |
| AMG Line | 2022 | € 28.483 |
| AMG Line | 2023 | € 33.166 |
| AMG Line | 2024 | € 36.208 |
| AMG Line | 2025 | € 41.298 |
| Business Solution | 2017 | € 15.126 |
| Business Solution | 2018 | € 20.043 |
| Business Solution | 2019 | € 20.781 |
| Business Solution | 2020 | € 23.168 |
| Business Solution | 2021 | € 24.400 |
| Business Solution | 2022 | € 27.285 |
| Business Solution | 2023 | € 31.717 |
| Business Solution | 2024 | € 36.708 |
| Business Solution | 2025 | € 39.128 |
| Business Solution Amg | 2017 | € 15.693 |
| Business Solution Amg | 2018 | € 20.046 |
| Business Solution Amg | 2019 | € 22.337 |
| Business Solution Amg | 2020 | € 24.573 |
| Business Solution Amg | 2021 | € 26.509 |
| Business Solution Amg | 2022 | € 26.902 |
| Business Solution Amg | 2025 | € 41.905 |
| Premium | 2018 | € 21.411 |
| Premium | 2019 | € 19.693 |
| Premium | 2020 | € 25.808 |
| Premium | 2021 | € 27.963 |
| Premium | 2022 | € 31.564 |
| Premium | 2024 | € 34.947 |
| Premium Plus | 2018 | € 23.622 |
| Premium Plus | 2019 | € 24.789 |
| Premium Plus | 2020 | € 28.625 |
| Premium Plus | 2021 | € 31.040 |
| Premium Plus | 2022 | € 30.619 |
| Premium Plus | 2023 | € 32.467 |
Op basis van 3917+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Mercedes-Benz A Klasse gemiddeld € 21.940 (mediaan: 7 jaar oud, 114.000 km). De prijzen variëren van circa € 7.410 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 34.629 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Mercedes-Benz A Klasse schrijft gemiddeld 8.3% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 8.5% — de Mercedes-Benz A Klasse volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Mercedes-Benz A Klasse: de duurste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 1.670 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 125.000–150.000 km (€ 785 per 25.000 km). Een Mercedes-Benz A Klasse met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De A-Klasse (W177, 2018+) is betrouwbaarder dan zijn voorganger. De M282 1.3 turbo (ontwikkeld met Renault) is een solide motor. De DCT-automaat kan bij lage snelheden schokkerig schakelen — een bekend kenmerk, geen defect. Bij 100.000 km: controleer remmen en de staat van het MBUX-infotainmentsysteem.
De AMG Line Premium combinatie is het meest gevraagd en houdt zijn waarde het best. Een W177 A 180 of A 200 uit 2019-2021 biedt MBUX, moderne elektronica en een comfortabel interieur voor een prijs die al flink is gezakt. Vermijd vroege W176-exemplaren met 7G-DCT zonder servicehistorie.
De waarde van je Mercedes-Benz A Klasse hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 3917+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Mercedes-Benz A Klasse waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Mercedes-Benz A Klasse fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht