Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Mercedes-Benz Glc?

1196+
advertenties
2015–2026
bouwjaren

De Mercedes-Benz GLC is de premium middelgrote SUV van Mercedes en concurrent van de BMW X3 en Audi Q5. Een mediaan nieuwprijs van € 77.312 maakt het een exclusief model. De tweedehands prijs daalt met 9.4% per jaar — gemiddeld voor een occasion in dit segment.

Mediaan prijs
€ 39.897
Afschrijving/jaar
9.4%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel, Hybride
Afschrijving

Hoe schrijft de Mercedes-Benz Glc af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2015€ 25.233€ 74.319
2016€ 26.620€ 78.458
2017€ 29.623€ 82.786
2018€ 32.961€ 85.736
2019€ 41.415€ 98.137
2020€ 41.028€ 84.647
2021€ 41.923€ 78.503
2022€ 48.672€ 79.227
2023€ 59.749€ 88.772
2024€ 68.357€ 92.649
2025€ 70.761€ 84.396
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2015€ 26.777
Benzine2016€ 28.485
Benzine2017€ 32.151
Benzine2018€ 35.524
Benzine2019€ 45.964
Benzine2020€ 49.685
Benzine2021€ 56.062
Benzine2023€ 58.935
Diesel2015€ 21.566
Diesel2016€ 21.885
Diesel2017€ 25.040
Diesel2018€ 26.574
Diesel2019€ 33.785
Hybride2017€ 27.128
Hybride2018€ 29.437
Hybride2019€ 31.079
Hybride2020€ 37.749
Hybride2021€ 40.473
Hybride2022€ 47.214
Hybride2023€ 59.973
Hybride2024€ 67.977
Hybride2025€ 70.761
De {display} schrijft {dep}% per jaar af — het marktgemiddelde staat op {mdep}%. De GLC is de bestseller in het Mercedes SUV-gamma: ruimer dan de GLA, compacter dan de GLE. Op de tweedehandsmarkt is het een van de meest gezochte premium SUV's, wat de restwaarde structureel ondersteunt. Drie brandstofvarianten maken het beeld complex.

Benzine ({dep_benzine}% per jaar)
De benzine GLC — GLC 200, GLC 300, GLC 400 — richt zich op rijders die SUV-volume combineren met comfortabel rijden zonder zorgen over roetfilters. De X253 (2015–2022) is in grote aantallen verkocht, met name de GLC 250 en GLC 300. Die zijn nu goed verkrijgbaar voor €25.000–€40.000. Aandachtspunt: de 9G-Tronic automaat en luchtvering (indien aanwezig) vereisen bij exemplaren met 80.000+ km extra aandacht. De X254 (2022–heden) heeft een volledig vernieuwd platform en stelt nu standaard MBUX Superscreen beschikbaar — dat is een significante interieurfactor die de restwaarde van X254 stevig ondersteunt.

Diesel ({dep_diesel}% per jaar)
De GLC 200d, GLC 220d en GLC 300d zijn de zakelijke keuze bij uitstek. De 220d is veruit het populairst: lage verbruik, ruim motorvermogen en een betrouwbare staat van dienst. Op de tweedehandsmarkt zijn diesel-GLC's uit 2018–2020 de meest realistische koopkandidaten: bouwjaar jong genoeg voor betrouwbaarheid, maar ver genoeg afgeschreven voor een scherpe prijs. Controleer altijd of de AdBlue-tank en het SCR-systeem in orde zijn — problemen hiermee kunnen tot APK-afkeur leiden.

Hybride ({dep_hybride}% per jaar)
De GLC 300e en GLC 300de plug-in hybrides hebben het sterkste afschrijvingsprofiel van de drie. De X253 PHEV had een beperkt elektrisch bereik van circa 40 km, wat kopers kritisch maakt. De X254 PHEV is aanzienlijk verbeterd met een bereik van 100+ km en grotere batterij — die versie zal op de tweedehandsmarkt een sterkere restwaarde hebben. Voor nu zijn X253 PHEV's relatief goedkoop te vinden, maar de totale eigendomskosten zijn hoger dan bij diesel of benzine door de dubbele aandrijflijn.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201638.4%€ 28.789
201741.1%€ 34.264
201843.6%€ 36.425
201949.2%€ 45.965
202053.5%€ 41.582
202156.3%€ 43.516
202261.8%€ 46.430
202368.2%€ 58.626
202469.7%€ 72.291
Bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–90.000 km) houdt een GLC uit 2024 nog 69.7% van zijn nieuwprijs over, tegenover 38.4% voor een exemplaar uit 2016. Dat is 3.9%-punt per levensjaar puur door tijdsverloop.

De GLC-curve toont een interessant patroon: de jaarlijkse daling is de eerste drie jaar het sterkst (zoals bij vrijwel elke auto), maar stabiliseert daarna merkbaar. Dat heeft deels te maken met de constante vraag naar de GLC op de tweedehandsmarkt — het is een van de meest gezochte premium SUV's van Nederland, wat de bodem van de prijscurve stevig houdt. De knik bij de X254-introductie (2022) is zichtbaar maar gematigder dan bij de A- of CLA-Klasse: gemiddeld 5–7 procentpunt hogere restwaarde voor de X254 versus de X253 bij gelijke kilometerstand.

Wat de data ook laat zien: GLC's met 4Matic (vierwielaandrijving) houden structureel iets meer waarde dan 2WD-versies — de SUV-koper verwacht doorgaans die optie. Bij exemplaren boven de 100.000 km versnelt de daling bij benzine en met name bij PHEV-versies, terwijl de diesel relatief stabiel blijft vanwege de zakelijke vraag.

Een bijzondere observatie in de GLC-data is het gedrag van de Coupé-variant (GLC Coupé, C253/C254). Die houdt systematisch iets minder waarde dan de reguliere GLC bij dezelfde leeftijd en kilometerstand — het coupédak kost laadruimte en kopruimte achterin, en dat weegt bij kopers die een SUV kiezen om praktische redenen. Wie zuiver op restwaarde let, kiest daarmee beter voor de reguliere GLC dan voor de GLC Coupé.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
AMG2015€ 24.825
AMG2016€ 30.148
AMG2017€ 33.620
AMG2018€ 38.147
AMG2019€ 46.258
AMG2020€ 46.183
AMG2021€ 45.560
AMG2022€ 51.652
AMG2023€ 59.595
AMG2024€ 76.616
AMG2025€ 69.909
AMG Line2015€ 26.558
AMG Line2016€ 23.847
AMG Line2017€ 28.183
AMG Line2018€ 31.219
AMG Line2019€ 34.588
AMG Line2020€ 37.555
AMG Line2021€ 43.595
AMG Line2022€ 57.830
AMG Line2023€ 61.038
AMG Line2024€ 67.082
AMG Line2025€ 71.898
Business Solution2017€ 24.289
Business Solution2018€ 26.711
Business Solution2019€ 31.064
Business Solution2020€ 36.178
Business Solution2021€ 39.760
Business Solution2022€ 42.840
Business Solution2025€ 63.187
Business Solution Amg2017€ 26.961
Business Solution Amg2018€ 31.139
Business Solution Amg2020€ 39.226
Business Solution Amg2021€ 40.010
Business Solution Amg2022€ 44.710
Premium Plus2016€ 24.277
Premium Plus2017€ 26.520
Premium Plus2018€ 29.244
Premium Plus2019€ 35.589
Premium Plus2020€ 39.037
Premium Plus2021€ 41.062
De GLC is een van de meest volledig uitgeruste Mercedes-modellen die je tweedehands kunt kopen. Op de occasionmarkt zijn vier niveaus dominant: Business Solution, AMG Line, Premium en Premium Plus.

De Business Solution biedt in de X253 al een respectabel uitrustingsniveau: dual-zone climate control, parkeersensoren achter, LED-koplampen (niet MULTIBEAM), een achteruitrijcamera en het widescreen COMAND-systeem. In de X254 upgradet Business Solution naar MBUX met dubbel scherm als standaard. Voor een zakelijke rijder die de GLC als primair vervoermiddel gebruikt, is Business Solution een functioneel startpunt — al zijn de stoelen niet verwarmbaar en ontbreken parkeersensoren voor.

De AMG Line is opnieuw de meest voorkomende trim op de occasionmarkt. De GLC AMG Line heeft 19-inch AMG-gegoten wielen, een AMG-exterieurpakket en sportstoelen met verhoogde zijwangen. Het rijprofiel is in combinatie met het optionele AMG-rijprogramma (DYNAMIC SELECT) aanmerkelijk sportiever — maar de GLC is groot genoeg om ook op AMG Line comfortabel te blijven op lange ritten.

De Premium is in de GLC het niveau waarbij MULTIBEAM LED standaard komt — en dat is in een grotere SUV nog indrukwekkender dan in kleinere modellen. De brede motorruimte laat een vollediger lichtpatroon toe. Daarbij: verwarmde voor- en achterbankzitting, parkeersensoren rondom, keyless entry en een groter scherm. Stoelventilatie is optioneel. De Premium is de aanbeveling voor wie de GLC meer dan vijftien kilometer per dag rijdt.

De Premium Plus voegt in de X253 luchtvering met AIRMATIC toe — de meest ingrijpende uitrustingsverschil tussen trims. De AIRMATIC-luchtvering maakt de rijervaring van de GLC ronduit uitzonderlijk: de auto past zijn rijhoogte aan rijomstandigheden aan, dempt hobbels bijna volledig en geeft off-road meer bodemvrijheid. In de X254 zijn er ook geheugenstoelen, Burmester surround-audio en het augmented reality head-up display.

Op de tweedehandsmarkt: een Premium Plus met AIRMATIC is de GLC die kopers het langst onthouden na een proefrit. Verkopers met die luchtvering doen er verstandig aan dat prominent te vermelden — het is een van de meest waardeverhogende opties in het hele model. Een GLC AMG Line Premium verkoopt het snelst in volume; de AMG Line alleen (zonder Premium) vergt een scherpere prijs.

Advies voor kopers: De Premium Plus met AIRMATIC-luchtvering biedt een uitzonderlijke rijervaring. Een X253 GLC 220d 4Matic uit 2018-2021 met minder dan 90.000 km is de rationeel sterkste keuze: bewezen motor, groot aanbod en een inmiddels aantrekkelijke prijs. Controleer bij elk exemplaar de AdBlue-tank en het SCR-systeem.

Advies voor verkopers: De GLC is een van de makkelijkst verkoopbare premium SUV's — als de prijs klopt. Geniet je dagelijks van de auto, dan is doorrijden een verstandige keuze: de constante vraag houdt de bodem stevig. Verkoop je toch, documenteer dan expliciet luchtvering, panoramadak en 4Matic — elk van die opties rechtvaardigt een meetbaar hogere vraagprijs.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Mercedes-Benz Glc

Wat kost een tweedehands Mercedes-Benz Glc?

Op basis van 1196+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Mercedes-Benz Glc gemiddeld € 39.897 (mediaan: 6 jaar oud, 87.000 km). De prijzen variëren van circa € 25.625 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 71.850 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Mercedes-Benz Glc af per jaar?

Een tweedehands Mercedes-Benz Glc schrijft gemiddeld 9.4% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 9.2% — de Mercedes-Benz Glc volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de Mercedes-Benz Glc is de beste koop tweedehands?

De Premium Plus met AIRMATIC-luchtvering biedt een uitzonderlijke rijervaring. Een X253 GLC 220d 4Matic uit 2018-2021 met minder dan 90.000 km is de rationeel sterkste keuze: bewezen motor, groot aanbod en een inmiddels aantrekkelijke prijs. Controleer bij elk exemplaar de AdBlue-tank en het SCR-systeem.

Wat is mijn Mercedes-Benz Glc waard?

De waarde van je Mercedes-Benz Glc hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 1196+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Mercedes-Benz Glc verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Mercedes-Benz Glc waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Mercedes-Benz Glc kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Mercedes-Benz Glc fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Land Rover Range Rover (Sport)
678+ advertenties
Volvo Xc60
2292+ advertenties
BMW X3
1614+ advertenties
Audi Q5
1324+ advertenties