De Opel Corsa is een oer-Hollandse auto: nuchter, betrouwbaar en betaalbaar. De nieuwste generatie deelt zijn platform met de Peugeot 208 en is ook leverbaar als volledig elektrische Corsa-e. Met 9.0% afschrijving per jaar verliest de Corsa iets meer dan vergelijkbare modellen, maar de lagere tweedehands prijzen compenseren dat deels.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 3.809 | € 16.614 |
| 2011 | € 3.990 | € 17.516 |
| 2012 | € 4.165 | € 17.257 |
| 2013 | € 4.627 | € 17.856 |
| 2014 | € 5.312 | € 17.088 |
| 2015 | € 6.739 | € 18.840 |
| 2016 | € 7.445 | € 18.969 |
| 2017 | € 8.242 | € 19.248 |
| 2018 | € 9.215 | € 19.476 |
| 2019 | € 10.228 | € 20.992 |
| 2020 | € 12.157 | € 24.180 |
| 2021 | € 12.984 | € 24.240 |
| 2022 | € 13.972 | € 26.156 |
| 2023 | € 15.987 | € 29.129 |
| 2024 | € 18.756 | € 28.403 |
| 2025 | € 22.918 | € 29.937 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 3.842 |
| Benzine | 2011 | € 4.119 |
| Benzine | 2012 | € 4.378 |
| Benzine | 2013 | € 4.806 |
| Benzine | 2014 | € 5.508 |
| Benzine | 2015 | € 6.885 |
| Benzine | 2016 | € 7.630 |
| Benzine | 2017 | € 8.417 |
| Benzine | 2018 | € 9.235 |
| Benzine | 2019 | € 10.258 |
| Benzine | 2020 | € 12.137 |
| Benzine | 2021 | € 12.874 |
| Benzine | 2022 | € 13.858 |
| Benzine | 2023 | € 15.507 |
| Benzine | 2024 | € 18.328 |
| Benzine | 2025 | € 21.417 |
| Diesel | 2010 | € 2.406 |
| Diesel | 2011 | € 2.485 |
| Diesel | 2012 | € 2.959 |
| Diesel | 2013 | € 2.786 |
| Diesel | 2014 | € 3.371 |
| Diesel | 2015 | € 4.191 |
| Diesel | 2016 | € 5.018 |
| Diesel | 2017 | € 4.220 |
| Elektrisch | 2020 | € 12.279 |
| Elektrisch | 2021 | € 13.513 |
| Elektrisch | 2022 | € 14.734 |
| Elektrisch | 2023 | € 17.444 |
| Elektrisch | 2024 | € 21.618 |
| Elektrisch | 2025 | € 26.320 |
| Lpg | 2011 | € 4.004 |
| Lpg | 2012 | € 3.268 |
| Lpg | 2013 | € 3.672 |
| Lpg | 2014 | € 4.146 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 33.6% | € 5.615 |
| 2011 | 32.8% | € 5.821 |
| 2012 | 34.5% | € 6.060 |
| 2013 | 34.3% | € 6.203 |
| 2014 | 38.9% | € 6.646 |
| 2015 | 42.9% | € 8.128 |
| 2016 | 46.5% | € 8.868 |
| 2017 | 48.7% | € 9.265 |
| 2018 | 50.5% | € 9.952 |
| 2019 | 51.1% | € 10.795 |
| 2020 | 52.2% | € 12.244 |
| 2021 | 54.1% | € 12.891 |
| 2022 | 52.7% | € 13.446 |
| 2023 | 52.1% | € 14.715 |
| 2024 | 60.4% | € 16.673 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 919 | € 919 |
| 50–75k | € 660 | € 1.579 |
| 75–100k | € 651 | € 2.230 |
| 100–125k | € 698 | € 2.928 |
| 125–150k | € 643 | € 3.571 |
| 150–175k | € 720 | € 4.291 |
| 175–200k | € 753 | € 5.045 |
| 200k+ | € 522 | € 5.567 |
Bij de Corsa is de afschrijving per kilometer het hoogst tussen 25.000 en 50.000 km — daarna daalt de waardedaling per interval geleidelijk. Opvallend: boven 200.000 km is de daling per kilometer juist het laagst. Dat wijst op een bodemprijs-effect: een Corsa met hoge kilometerstand kan nauwelijks nog verder in prijs dalen. Dit patroon is typisch voor auto's in het lagere prijssegment.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Color Edition | 2010 | € 3.569 |
| Color Edition | 2011 | € 3.770 |
| Color Edition | 2012 | € 3.219 |
| Color Edition | 2013 | € 4.057 |
| Color Edition | 2014 | € 5.711 |
| Color Edition | 2015 | € 7.004 |
| Color Edition | 2016 | € 7.321 |
| Color Edition | 2017 | € 7.543 |
| Color Edition | 2018 | € 8.298 |
| Cosmo | 2010 | € 3.631 |
| Cosmo | 2011 | € 4.012 |
| Cosmo | 2012 | € 4.249 |
| Cosmo | 2013 | € 4.785 |
| Cosmo | 2014 | € 5.331 |
| Cosmo | 2015 | € 7.325 |
| Cosmo | 2016 | € 7.561 |
| Cosmo | 2018 | € 7.498 |
| Edition | 2010 | € 3.910 |
| Edition | 2011 | € 3.935 |
| Edition | 2012 | € 4.128 |
| Edition | 2013 | € 4.248 |
| Edition | 2014 | € 5.074 |
| Edition | 2015 | € 6.621 |
| Edition | 2016 | € 7.418 |
| Edition | 2017 | € 8.279 |
| Edition | 2018 | € 8.263 |
| Edition | 2019 | € 9.786 |
| Edition | 2020 | € 11.108 |
| Edition | 2021 | € 12.174 |
| Edition | 2022 | € 13.263 |
| Edition | 2023 | € 14.793 |
| Edition | 2024 | € 17.338 |
| Edition | 2025 | € 21.403 |
| Elegance | 2020 | € 13.150 |
| Elegance | 2021 | € 14.033 |
| Elegance | 2022 | € 14.472 |
| Elegance | 2023 | € 17.030 |
| Gs | 2019 | € 13.442 |
| Gs | 2020 | € 13.495 |
| Gs | 2021 | € 14.073 |
| Gs | 2022 | € 15.349 |
| Gs | 2023 | € 16.545 |
| Gs | 2024 | € 19.117 |
| Gs | 2025 | € 23.110 |
Op basis van 4779+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Opel Corsa gemiddeld € 8.900 (mediaan: 9 jaar oud, 98.000 km). De prijzen variëren van circa € 2.950 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 18.750 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Opel Corsa schrijft gemiddeld 9.0% per jaar af. Dat is 2.3 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 6.7%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Opel Corsa: de duurste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 919 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 200.000+ km (€ 522 per 25.000 km). Bij de Opel Corsa is 100.000 km nog in het gematigde bereik — de sterkste afschrijving per kilometer komt pas later. De Corsa E (2014–2019, GM-platform) is betrouwbaar met de 1.0 en 1.4 turbo. De Corsa F (2019+, PSA-platform) deelt de 1.2 PureTech driecilinder met Peugeot: de distributieriem moet bij 100.000 km (of 10 jaar) vervangen zijn — dit is kritiek, want riembreuk veroorzaakt motorschade. Controleer of deze vervanging is uitgevoerd.
De Elegance is de slimste keuze: climate control, camera en lichtmetalen velgen voor dagelijks gebruik. Een Corsa F uit 2020–2022 biedt een moderne auto met het PSA-platform dat bewezen betrouwbaar is. De Ultimate is de moeite waard als je veel in het donker rijdt — de matrix-LED koplampen zijn een significant veiligheidsvoordeel.
De waarde van je Opel Corsa hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 4779+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Opel Corsa waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Opel Corsa fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht