De Renault Mégane heeft een lange geschiedenis als comfortabele middenklasser. De nieuwste generatie is volledig elektrisch (E-Tech), maar op de tweedehandsmarkt domineren nog de conventionele occasion versies. De afschrijving van 9.3% per jaar is iets hoger dan gemiddeld. De BOSE Edition en GT-Line zijn populaire uitvoeringen.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 4.714 | € 28.065 |
| 2011 | € 4.575 | € 27.279 |
| 2012 | € 4.377 | € 27.215 |
| 2013 | € 4.578 | € 28.240 |
| 2014 | € 6.027 | € 27.189 |
| 2015 | € 7.196 | € 27.534 |
| 2016 | € 9.771 | € 28.238 |
| 2017 | € 10.304 | € 29.293 |
| 2018 | € 12.299 | € 29.973 |
| 2019 | € 12.922 | € 30.679 |
| 2020 | € 14.509 | € 31.358 |
| 2021 | € 15.703 | € 32.849 |
| 2022 | € 19.586 | € 37.315 |
| 2023 | € 20.379 | € 38.449 |
| 2024 | € 23.830 | € 39.562 |
| 2025 | € 34.748 | € 41.540 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 4.762 |
| Benzine | 2011 | € 4.788 |
| Benzine | 2012 | € 5.136 |
| Benzine | 2013 | € 5.502 |
| Benzine | 2014 | € 6.333 |
| Benzine | 2015 | € 7.451 |
| Benzine | 2016 | € 10.073 |
| Benzine | 2017 | € 10.715 |
| Benzine | 2018 | € 12.683 |
| Benzine | 2019 | € 13.049 |
| Benzine | 2020 | € 14.250 |
| Benzine | 2021 | € 15.072 |
| Benzine | 2022 | € 17.218 |
| Benzine | 2023 | € 19.172 |
| Benzine | 2024 | € 22.072 |
| Diesel | 2011 | € 3.061 |
| Diesel | 2012 | € 3.414 |
| Diesel | 2013 | € 3.632 |
| Diesel | 2014 | € 4.291 |
| Diesel | 2015 | € 5.480 |
| Diesel | 2016 | € 7.716 |
| Diesel | 2017 | € 8.363 |
| Diesel | 2018 | € 9.407 |
| Diesel | 2019 | € 10.308 |
| Diesel | 2020 | € 12.856 |
| Elektrisch | 2022 | € 24.325 |
| Elektrisch | 2023 | € 24.350 |
| Elektrisch | 2024 | € 28.057 |
| Elektrisch | 2025 | € 34.873 |
| Hybride | 2020 | € 16.729 |
| Hybride | 2021 | € 16.614 |
| Hybride | 2022 | € 18.276 |
| Hybride | 2023 | € 21.789 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 22.0% | € 5.819 |
| 2011 | 26.7% | € 6.495 |
| 2012 | 31.1% | € 9.908 |
| 2013 | 29.6% | € 8.700 |
| 2014 | 30.6% | € 8.279 |
| 2015 | 32.7% | € 9.310 |
| 2016 | 41.5% | € 11.685 |
| 2017 | 44.2% | € 13.149 |
| 2018 | 47.8% | € 15.154 |
| 2019 | 49.0% | € 15.425 |
| 2020 | 50.5% | € 16.901 |
| 2021 | 50.4% | € 16.943 |
| 2022 | 53.1% | € 19.731 |
| 2023 | 51.9% | € 19.637 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 50–75k | € 525 | € 525 |
| 75–100k | € 971 | € 1.496 |
| 100–125k | € 945 | € 2.441 |
| 125–150k | € 1.235 | € 3.676 |
| 150–175k | € 903 | € 4.579 |
| 175–200k | € 1.039 | € 5.618 |
| 200k+ | € 859 | € 6.477 |
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Bose Edition | 2010 | € 3.694 |
| Bose Edition | 2011 | € 4.032 |
| Bose Edition | 2012 | € 3.841 |
| Bose Edition | 2013 | € 4.068 |
| Bose Edition | 2014 | € 5.417 |
| Bose Edition | 2015 | € 6.077 |
| Bose Edition | 2016 | € 9.423 |
| Bose Edition | 2017 | € 10.084 |
| Bose Edition | 2018 | € 11.028 |
| Bose Edition | 2019 | € 12.918 |
| Bose Edition | 2020 | € 14.404 |
| Equilibre | 2022 | € 18.144 |
| Equilibre | 2023 | € 17.301 |
| Intens | 2021 | € 14.782 |
| Intens | 2022 | € 16.285 |
| Techno | 2022 | € 19.681 |
| Techno | 2023 | € 20.021 |
| Techno | 2024 | € 22.223 |
| Zen | 2016 | € 9.211 |
| Zen | 2017 | € 8.845 |
| Zen | 2018 | € 10.286 |
| Zen | 2020 | € 12.038 |
| Zen | 2021 | € 14.555 |
Op basis van 2682+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Renault Mégane gemiddeld € 9.999 (mediaan: 9 jaar oud, 134.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.263 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 21.100 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Renault Mégane schrijft gemiddeld 9.3% per jaar af. Dat is 1.3 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 8.0%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Renault Mégane: de duurste kilometers zitten tussen 125.000–150.000 km (€ 1.235 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 50.000–75.000 km (€ 525 per 25.000 km). Bij de Renault Mégane zijn de vroege kilometers het goedkoopst — boven 100.000 km neemt de afschrijving per kilometer toe. De Mégane (IV, 2016+) is betrouwbaar bij 100.000 km met de TCe-motoren. De EDC-automaat (droge dubbelkoppeling) is een aandachtspunt — controleer op schokkerig schakelen. Met handgeschakelde bak is de Mégane zorgeloos. De 1.3 TCe (ontwikkeld met Daimler) is de meest moderne en betrouwbare benzinemotor in het gamma.
De Intens is de verstandige keuze: LED-koplampen, climate control en het grote infotainmentscherm voor dagelijks comfort. Een Mégane IV facelift uit 2020–2022 biedt een ruime gezinsauto met bewezen techniek. Bij de E-Tech Electric is de Techno de rationele keuze — stoelverwarming verlengt de actieradius effectiever dan de warmtepomp van de Iconic.
De waarde van je Renault Mégane hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2682+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Renault Mégane waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Renault Mégane fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht