Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Seat Ibiza?

2750+
advertenties
1997–2026
bouwjaren

De SEAT Ibiza is het Spaanse antwoord op de Polo en biedt vergelijkbare techniek voor een lagere tweedehands prijs. Met 7.5% jaarlijkse afschrijving is de Ibiza waardvaster dan je op basis van de lagere nieuwprijs zou verwachten. Een slimme occasion keuze, beschikbaar als diverse brandstoftypen.

Mediaan prijs
€ 9.750
Afschrijving/jaar
7.5%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel
Gem. km-afschrijving
€ 827 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Seat Ibiza af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 4.175€ 16.788
2011€ 4.157€ 17.518
2012€ 4.697€ 17.904
2013€ 5.306€ 19.259
2014€ 5.850€ 18.332
2015€ 6.898€ 18.259
2016€ 8.226€ 18.314
2017€ 10.053€ 19.627
2018€ 11.602€ 20.908
2019€ 12.796€ 22.687
2020€ 14.078€ 22.815
2021€ 15.591€ 23.677
2022€ 16.466€ 25.181
2023€ 17.678€ 26.966
2024€ 20.348€ 29.783
2025€ 23.575€ 28.336
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 4.279
Benzine2011€ 4.514
Benzine2012€ 5.073
Benzine2013€ 5.393
Benzine2014€ 5.904
Benzine2015€ 7.010
Benzine2016€ 8.301
Benzine2017€ 10.059
Benzine2018€ 11.711
Benzine2019€ 12.899
Benzine2020€ 14.094
Benzine2021€ 15.619
Benzine2022€ 16.497
Benzine2023€ 17.678
Benzine2024€ 20.348
Benzine2025€ 23.575
Diesel2010€ 3.255
Diesel2011€ 3.013
Diesel2012€ 2.868
Diesel2013€ 3.794
Diesel2015€ 4.290
Diesel2016€ 5.798
Diesel2018€ 8.563
De {display} schrijft gemiddeld {dep}% per jaar af — in lijn met het marktgemiddelde van {mdep}%. De Ibiza is een typisch volumemodel: groot aanbod, stabiele vraag en een brede doelgroep van starters tot stadsbewoners. De overgang van Mk4 (2008–2017) naar Mk5 (2017+) is de grootste scheidslijn op de occasionmarkt.

Benzine ({dep_benzine}% per jaar)
De benzine-Ibiza is veruit het populairst. De Mk5 (2017+) is gebouwd op het MQB-A0-platform — hetzelfde als de VW Polo — en brengt een kwalitatieve sprong ten opzichte van zijn voorganger. De 1.0 MPI (80 pk, atmosferisch) is de goedkoopste maar trage optie; de 1.0 TSI (95–115 pk) is de meest verkochte en houdt zijn waarde het best. De 1.5 TSI (150 pk, zeldzaam) is een verborgen sportieve optie die weinig kopers kennen maar uitstekende rijprestaties biedt. Mk4 benzines zijn budgetauto's; na tien jaar is de restwaarde minimaal.

Diesel ({dep_diesel}% per jaar)
De 1.6 TDI en 1.4 TDI zijn populair geweest in de Ibiza, maar de instroom naar de tweedehandsmarkt vanuit leasecontracten droogt op. Diesel schrijft significant sneller af dan benzine. De Mk5 1.0 TSI heeft bovendien een concurrerend verbruik van 1 op 18–20 op de snelweg, waardoor het brandstofvoordeel van diesel sterk is afgenomen.

De generatiekloof verdient extra aandacht: de Mk5 is in alle opzichten moderner — beter chassis, ruimer interieur, hogere veiligheidsscores (Euro NCAP 2017: vijf sterren) en standaard digitale connectiviteit. Ga je vergelijken: de Mk4 is uitsluitend interessant als budgetoptie onder €5.000.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201053.2%€ 6.666
201142.0%€ 6.379
201239.9%€ 6.327
201339.3%€ 6.642
201445.1%€ 8.665
201549.3%€ 8.952
201656.6%€ 10.221
201760.5%€ 11.970
201864.6%€ 13.011
201965.0%€ 14.655
202066.4%€ 14.930
202168.2%€ 16.328
202266.0%€ 16.330
202364.7%€ 17.083
202462.4%€ 19.831
Bij vergelijkbare kilometerstand (30.000–70.000 km) houdt een Ibiza uit 2024 nog 62.4% van zijn nieuwprijs over, terwijl een exemplaar uit 2010 nog 53.2% waard is — een verlies van gemiddeld 0.7%-punt per jaar.

De leeftijdscurve is scherp verdeeld door de generatiewissel in 2017. De Mk5 (2017+) op het MQB-A0-platform heeft een duidelijk vlakkere retentiecurve dan de Mk4 (2008–2017). Dat komt door de betere bouwkwaliteit, hogere NCAP-score en moderner interieur van de Mk5. Een Mk4 van tien jaar oud is bijna uitsluitend interessant voor kopers met een krap budget.

Binnen de Mk5 is het verloop vrij lineair — er is geen sterke faceliftsprong in de data. De Mk5 facelift (2021) verfijnde het design maar bracht geen platformwijziging, waardoor de markt pre- en post-facelift Mk5's niet sterk onderscheidt in prijs.

Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 542€ 542
50–75k€ 725€ 1.267
75–100k€ 788€ 2.055
100–125k€ 713€ 2.768
125–150k€ 852€ 3.620
150–175k€ 899€ 4.519
175–200k€ 1.045€ 5.564
200k+€ 1.049€ 6.614

De Ibiza laat een geleidelijk stijgend patroon zien: de afschrijving per kilometer wordt hoger naarmate de stand oploopt. Tussen 25.000 en 50.000 km is de daling het laagst; boven 175.000 km is de daling per interval bijna het dubbele. Dit patroon wijkt af van het segment-gemiddelde, waar meestal juist de vroege kilometers het duurst zijn.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Fr2010€ 5.888
Fr2011€ 6.055
Fr2012€ 5.899
Fr2013€ 5.815
Fr2014€ 6.284
Fr2015€ 7.276
Fr2016€ 8.039
Fr2017€ 10.468
Fr2018€ 13.050
Fr2019€ 13.992
Fr2020€ 15.275
Fr2021€ 16.958
Fr2022€ 18.403
Fr2023€ 20.043
Fr2024€ 22.437
Fr2025€ 24.640
Fr Business Intense2017€ 11.686
Fr Business Intense2018€ 12.281
Fr Business Intense2019€ 13.590
Fr Business Intense2020€ 14.688
Fr Business Intense2021€ 15.865
Fr Business Intense2022€ 18.548
Fr Business Intense2023€ 19.693
Reference2010€ 3.785
Reference2011€ 4.136
Reference2012€ 5.116
Reference2013€ 5.967
Reference2014€ 5.299
Reference2015€ 6.622
Reference2016€ 6.715
Reference2017€ 7.892
Reference2018€ 9.417
Reference2019€ 11.024
Reference2020€ 11.883
Reference2022€ 13.175
Style2010€ 3.780
Style2011€ 3.640
Style2012€ 4.185
Style2013€ 5.169
Style2014€ 5.451
Style2015€ 6.647
Style2016€ 7.696
Style2017€ 9.247
Style2018€ 10.754
Style2019€ 11.325
Style2020€ 12.176
Style2021€ 14.242
Style2022€ 14.530
Style2023€ 16.283
Style2024€ 17.869
Style2025€ 24.178
Style Business Intense2017€ 10.552
Style Business Intense2018€ 11.447
Style Business Intense2019€ 12.027
Style Business Intense2020€ 13.354
Style Business Intense2021€ 14.196
Style Business Intense2022€ 15.018
Style Business Intense2023€ 16.270
De SEAT Ibiza Mk5 verschijnt tweedehands voornamelijk in vier uitvoeringen: Reference, Style, Xcellence en FR. Het verschil tussen laag en hoog is in de Ibiza aanzienlijker dan je van een kleine auto zou verwachten.

De Reference is de kale basis: handbediende airconditioning, halogeen-koplampen, geen parkeersensoren en stalen wielen. Functioneel voor pure budgetkopers, maar het verschil met de Style is in dagelijks gebruik direct merkbaar.

De Style is het meest verkochte niveau en biedt de meeste dagelijkse meerwaarde: automatische klimaatregeling, LED-dagrijverlichting, 15- of 16-inch lichtmetalen wielen, bluetooth en een 6.5-inch infotainmentscherm (Mk5). Full-LED-koplampen zijn bij de Style niet standaard maar soms als optie aanwezig — altijd even checken bij bezichtiging.

De FR verandert de Ibiza van karakter: sportiever bumperwerk, 17-inch diamantgeslepen wielen, sportstoelen met FR-logo, een sportonderstel en donkere accenten. Praktisch relevant: parkeersensoren achter zijn standaard op de FR, en stoelverwarming is een populaire optie die op veel tweedehands FR-exemplaren is aangevinkt. Full-LED-koplampen zijn op de FR standaard — dat is bij avondgebruik een duidelijk voordeel ten opzichte van de Style.

De Xcellence combineert luxe en techniek: full-LED-koplampen, keyless entry, stoelverwarming, 17-inch wielen en een groter infotainmentscherm. Op de occasionmarkt zijn Xcellence-exemplaren relatief zeldzaam; ze zijn vaker als zakelijke leaseauto ingezet.



Advies voor kopers: De FR 1.0 TSI 115 pk is het beste totaalpakket: full-LED, parkeersensoren, sportstoelen en een zuinige maar vlotte motor. De Style is de slimste budgetkeuze als je het sportieve uiterlijk niet nodig hebt. Kies bij voorkeur een exemplaar van twee tot vier jaar oud — de eerste waardedaling is dan voorbij.

Advies voor verkopers: Een FR verkoopt merkbaar sneller dan een Style met vergelijkbare kilometerstand — de badge en het exterieur trekken de juiste doelgroep aan. Rijd je met plezier, dan zijn de lage onderhoudskosten een goede reden om door te rijden. Verkoop je toch, zorg dan voor een schoon interieur en vermeld full-LED, stoelverwarming en parkeersensoren expliciet in de advertentie.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Seat Ibiza

Wat kost een tweedehands Seat Ibiza?

Op basis van 2750+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Seat Ibiza gemiddeld € 9.750 (mediaan: 9 jaar oud, 131.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.250 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 18.750 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Seat Ibiza af per jaar?

Een tweedehands Seat Ibiza schrijft gemiddeld 7.5% per jaar af. Dat is 0.6 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 6.9%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Seat Ibiza met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Seat Ibiza: de duurste kilometers zitten tussen 200.000+ km (€ 1.049 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 542 per 25.000 km). Bij de Seat Ibiza zijn de vroege kilometers het goedkoopst — boven 100.000 km neemt de afschrijving per kilometer toe. De Ibiza deelt zijn techniek met de Volkswagen Polo en is vergelijkbaar betrouwbaar. Bij 100.000 km: de 1.0 TSI en MPI zijn eenvoudige, solide motoren. De Ibiza is een van de meest zorgeloze keuzes in het B-segment bij deze kilometerstand.

Welke uitvoering van de Seat Ibiza is de beste koop tweedehands?

De FR 1.0 TSI 115 pk is het beste totaalpakket: full-LED, parkeersensoren, sportstoelen en een zuinige maar vlotte motor. De Style is de slimste budgetkeuze als je het sportieve uiterlijk niet nodig hebt. Kies bij voorkeur een exemplaar van twee tot vier jaar oud — de eerste waardedaling is dan voorbij.

Wat is mijn Seat Ibiza waard?

De waarde van je Seat Ibiza hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2750+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Seat Ibiza verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Seat Ibiza waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Seat Ibiza kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Seat Ibiza fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Hyundai I20
1181+ advertenties
Nissan Micra
1043+ advertenties
Ford Fiesta
185+ advertenties
Toyota Auris
1249+ advertenties