Weinig auto's zijn zo vertrouwd op Nederlandse wegen als de Volkswagen Polo. Deze compacte hatchback combineert de betrouwbaarheid van het Volkswagen-concern met bescheiden onderhoudskosten, wat hem een van de populairste tweedehands auto's van Nederland maakt. Met 7.4% jaarlijkse afschrijving houdt de Polo zijn occasion prijs in lijn met het marktgemiddelde — een pluspunt voor wie over een paar jaar weer wil doorverkopen.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 4.938 | € 17.767 |
| 2011 | € 5.374 | € 18.499 |
| 2012 | € 5.859 | € 18.394 |
| 2013 | € 6.525 | € 20.011 |
| 2014 | € 6.945 | € 19.540 |
| 2015 | € 8.168 | € 20.786 |
| 2016 | € 8.990 | € 20.517 |
| 2017 | € 9.893 | € 20.827 |
| 2018 | € 12.751 | € 23.177 |
| 2019 | € 14.451 | € 25.157 |
| 2020 | € 15.242 | € 26.085 |
| 2021 | € 16.103 | € 25.632 |
| 2022 | € 19.223 | € 29.258 |
| 2023 | € 20.525 | € 31.003 |
| 2024 | € 24.166 | € 34.279 |
| 2025 | € 28.243 | € 33.533 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 5.172 |
| Benzine | 2011 | € 5.922 |
| Benzine | 2012 | € 6.269 |
| Benzine | 2013 | € 6.872 |
| Benzine | 2014 | € 7.481 |
| Benzine | 2015 | € 8.754 |
| Benzine | 2016 | € 9.202 |
| Benzine | 2017 | € 10.065 |
| Benzine | 2018 | € 12.856 |
| Benzine | 2019 | € 14.490 |
| Benzine | 2020 | € 15.267 |
| Benzine | 2021 | € 16.127 |
| Benzine | 2022 | € 19.223 |
| Benzine | 2023 | € 20.525 |
| Benzine | 2024 | € 24.176 |
| Benzine | 2025 | € 28.243 |
| Diesel | 2010 | € 3.511 |
| Diesel | 2011 | € 3.491 |
| Diesel | 2012 | € 3.695 |
| Diesel | 2013 | € 4.062 |
| Diesel | 2014 | € 5.073 |
| Diesel | 2015 | € 5.943 |
| Diesel | 2016 | € 6.897 |
| Diesel | 2017 | € 6.926 |
| Diesel | 2018 | € 10.186 |
| Diesel | 2019 | € 12.891 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 42.3% | € 8.083 |
| 2011 | 45.9% | € 8.275 |
| 2012 | 48.7% | € 8.677 |
| 2013 | 43.8% | € 9.093 |
| 2014 | 49.3% | € 9.612 |
| 2015 | 48.8% | € 9.862 |
| 2016 | 51.8% | € 11.000 |
| 2017 | 54.9% | € 11.465 |
| 2018 | 63.5% | € 14.446 |
| 2019 | 63.6% | € 15.992 |
| 2020 | 63.7% | € 16.865 |
| 2021 | 66.4% | € 16.992 |
| 2022 | 67.1% | € 19.501 |
| 2023 | 64.7% | € 19.519 |
| 2024 | 70.7% | € 22.549 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 512 | € 512 |
| 50–75k | € 736 | € 1.248 |
| 75–100k | € 897 | € 2.145 |
| 100–125k | € 701 | € 2.846 |
| 125–150k | € 746 | € 3.592 |
| 150–175k | € 963 | € 4.555 |
| 175–200k | € 839 | € 5.394 |
| 200k+ | € 1.326 | € 6.720 |
Bij de Polo is het afschrijvingspatroon per kilometer geleidelijk stijgend. Tussen 25.000 en 50.000 km is de waardedaling per kilometer het laagst. Naarmate de stand oploopt, wordt elke volgende 25.000 km iets duurder. De sterkste stijging zit voorbij 200.000 km.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Bluemotion | 2010 | € 3.661 |
| Bluemotion | 2011 | € 4.267 |
| Bluemotion | 2012 | € 4.897 |
| Bluemotion | 2013 | € 5.404 |
| Bluemotion | 2014 | € 5.573 |
| Bluemotion | 2015 | € 6.510 |
| Bluemotion | 2016 | € 8.303 |
| Bluemotion | 2017 | € 9.214 |
| Bluemotion | 2018 | € 13.111 |
| Comfortline | 2010 | € 4.735 |
| Comfortline | 2011 | € 4.766 |
| Comfortline | 2012 | € 5.235 |
| Comfortline | 2013 | € 6.282 |
| Comfortline | 2014 | € 6.865 |
| Comfortline | 2015 | € 7.723 |
| Comfortline | 2016 | € 8.132 |
| Comfortline | 2017 | € 9.424 |
| Comfortline | 2018 | € 11.428 |
| Comfortline | 2019 | € 12.314 |
| Comfortline | 2020 | € 13.261 |
| Comfortline | 2021 | € 14.579 |
| Comfortline | 2022 | € 16.699 |
| Comfortline | 2023 | € 19.845 |
| Comfortline | 2024 | € 19.822 |
| GTI | 2010 | € 6.424 |
| GTI | 2011 | € 7.729 |
| GTI | 2012 | € 8.442 |
| GTI | 2013 | € 8.883 |
| GTI | 2014 | € 9.554 |
| GTI | 2015 | € 12.612 |
| GTI | 2016 | € 13.299 |
| GTI | 2017 | € 14.132 |
| GTI | 2018 | € 17.257 |
| GTI | 2019 | € 19.180 |
| GTI | 2020 | € 20.444 |
| GTI | 2022 | € 25.915 |
| GTI | 2023 | € 26.362 |
| GTI | 2024 | € 30.703 |
| Highline | 2010 | € 5.599 |
| Highline | 2011 | € 6.082 |
| Highline | 2012 | € 6.506 |
| Highline | 2013 | € 7.099 |
| Highline | 2014 | € 8.113 |
| Highline | 2015 | € 9.220 |
| Highline | 2016 | € 9.578 |
| Highline | 2017 | € 11.021 |
| Highline | 2018 | € 13.474 |
| Highline | 2019 | € 14.559 |
| Highline | 2020 | € 15.720 |
| Highline | 2021 | € 16.666 |
| Highline | 2022 | € 17.813 |
| Style | 2011 | € 6.134 |
| Style | 2012 | € 6.866 |
| Style | 2021 | € 17.933 |
| Style | 2022 | € 19.452 |
| Style | 2023 | € 22.148 |
| Style | 2024 | € 26.378 |
Op basis van 9569+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Volkswagen Polo gemiddeld € 9.950 (mediaan: 9 jaar oud, 134.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.799 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 19.940 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Volkswagen Polo schrijft gemiddeld 7.4% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 7.2% — de Volkswagen Polo volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Volkswagen Polo: de duurste kilometers zitten tussen 200.000+ km (€ 1.326 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 512 per 25.000 km). Bij de Volkswagen Polo zijn de vroege kilometers het goedkoopst — boven 100.000 km neemt de afschrijving per kilometer toe. De Polo is een duurzame auto die zonder problemen 200.000+ km haalt. Bij 100.000 km zijn er weinig zorgen: de 1.0 MPI en TSI zijn simpele, betrouwbare motoren. Bij de oudere 1.2 TSI (vóór 2014) zijn ontstekingsspoelen een bekend aandachtspunt. Controleer de staat van koppeling (handgeschakeld) en remmen.
De Highline is de slimste keuze: automatische climate control en parkeersensoren voor en achter maken dagelijks het verschil. Een Polo VI uit 2018-2020 met 1.0 TSI en handgeschakelde bak zit voorbij de steilste depreciatie maar is modern genoeg voor jaren rijplezier. Vermijd vroege DSG-combinaties uit de Polo V tenzij de servicehistorie compleet is.
De waarde van je Volkswagen Polo hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 9569+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Volkswagen Polo waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Volkswagen Polo fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht