Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Volvo V60?

2538+
advertenties
2010–2026
bouwjaren

De Volvo V60 is de stationwagen voor wie veiligheid en Scandinavisch design belangrijk vindt. Populair als T6 en T8 plug-in hybride voor de zakelijke markt, wat zorgt voor een ruim tweedehands aanbod met scherpe occasion prijzen. Met 9.9% jaarlijkse afschrijving verliest de V60 vrij stevig waarde — typisch voor deze prijsklasse.

Mediaan prijs
€ 23.750
Afschrijving/jaar
9.9%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel, Hybride
Gem. km-afschrijving
€ 1.870 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Volvo V60 af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 9.395€ 51.392
2011€ 7.037€ 47.058
2012€ 6.935€ 42.414
2013€ 7.193€ 61.048
2014€ 8.049€ 57.818
2015€ 8.383€ 59.153
2016€ 11.864€ 50.192
2017€ 15.796€ 46.021
2018€ 19.276€ 47.719
2019€ 24.673€ 55.465
2020€ 26.642€ 55.091
2021€ 27.101€ 52.478
2022€ 30.110€ 54.214
2023€ 34.628€ 58.542
2024€ 40.680€ 62.249
2025€ 43.477€ 61.552
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 10.462
Benzine2011€ 7.467
Benzine2012€ 7.658
Benzine2013€ 10.222
Benzine2014€ 13.243
Benzine2015€ 13.553
Benzine2016€ 16.386
Benzine2017€ 16.899
Benzine2018€ 20.068
Benzine2019€ 24.406
Benzine2020€ 25.962
Benzine2021€ 26.020
Benzine2022€ 27.872
Benzine2023€ 34.624
Benzine2024€ 36.276
Benzine2025€ 46.416
Diesel2011€ 4.983
Diesel2012€ 4.557
Diesel2013€ 5.401
Diesel2014€ 6.302
Diesel2015€ 7.335
Diesel2016€ 9.448
Diesel2017€ 12.486
Diesel2018€ 14.822
Diesel2019€ 20.207
Diesel2020€ 21.608
Hybride2013€ 6.494
Hybride2014€ 6.976
Hybride2015€ 7.417
Hybride2016€ 9.549
Hybride2019€ 27.867
Hybride2020€ 26.880
Hybride2021€ 27.820
Hybride2022€ 31.120
Hybride2023€ 34.958
Hybride2024€ 41.204
Hybride2025€ 43.317
De {display} schrijft gemiddeld {dep}% per jaar af — ruim onder het marktgemiddelde van {mdep}%. De V60 is een van de sterkst gehouden occasions in het premium-stationswagenssegment, en dat zit hem in de combinatie van Scandinavisch design, solide veiligheid en brede motorenkeuze. Benzine, diesel en plug-in hybride bewegen echter elk anders op de markt.

Benzine ({dep_benzine}% per jaar)
De benzine-V60 wordt aangedreven door Volvo's B4 of B5 mild-hybrid viercilinder (tweede generatie, vanaf 2018). Die 48V mild-hybridisering maakt de motor vlotter én zuiniger, maar is voor tweedehandskopers nauwelijks een factor in de keuze. De V60 benzine houdt zijn waarde opvallend goed: de vraag van particulieren én kleine bedrijven is structureel hoog in Nederland, mede door de ruime laadruimte en het lage fiscale gewicht.

Diesel ({dep_diesel}% per jaar)
De D3 en D4 dieselversies waren jarenlang de populairste V60's op de zakelijke markt. Nu diesel terrein verliest, schrijven deze versies iets sneller af. Toch behouden goed onderhouden D4-exemplaren sterke restwaarden: de motor is uitzonderlijk langlopend en kopers die veel rijden kiezen er bewust voor. Let bij tweedehands aankoop op het onderhoudsboek en de staat van het roetfilter — Volvo-diesels zijn gevoelig bij stadsgericht gebruik.

Hybride ({dep_hybride}% per jaar)
De T6 en T8 Recharge PHEV zijn in Nederland enorm populair geweest, deels vanwege de fiscale voordelen voor zakelijke rijders. Die subsidies zijn nu echter grotendeels verdwenen, wat de occasionprijzen corrigeert. De T8 Twin Engine (benzine + elektromotor, samen 390 pk) is ondertussen een interessante koopgelegenheid: een krachtige stationwagen voor een fractie van de nieuwprijs. Controleer wel altijd de staat van de high-voltage accu — een slijtende accu halveeert het elektrische rijbereik van ~50 km.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201126.9%€ 12.494
201325.5%€ 13.834
201428.5%€ 13.555
201527.8%€ 14.299
201633.7%€ 16.691
201740.5%€ 18.258
201845.6%€ 21.396
201948.5%€ 27.064
202051.2%€ 28.378
202153.9%€ 28.531
202257.5%€ 31.531
202359.6%€ 34.029
202463.2%€ 37.335
Bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km) behoudt een V60 uit 2024 nog 63.2% van zijn nieuwprijs, terwijl een exemplaar uit 2011 nog 26.9% waard is. Dat is een jaarlijks waardeverlies van gemiddeld 2.8%-punt door veroudering.

De leeftijdscurve van de V60 is sterk beïnvloed door de generatiewissel in 2018. De eerste generatie V60 (2010–2018) is inmiddels volwassen tweedehandsmateriaal; de tweede generatie (2018+) bevindt zich in de fase van meeste retentiestabiliteit. Die tweede generatie bracht een volledig nieuw platform (SPA), een superieur rijgedrag en een modern digitaal dashboard — zaken die de markt duidelijk honoreert.

Interessant: de V60 houdt zijn waarde beter naarmate hij meer is uitgerust. Een Inscription op leer met panoramadak daalt procentueel minder snel dan een kale Momentum. Dat is voor de V60 sterker dan voor gemiddelde occasionauto's: de Volvo-koper is bereid te betalen voor de luxere uitvoeringen, ook tweedehands.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 1.474€ 1.474
50–75k€ 1.516€ 2.990
75–100k€ 754€ 3.744
100–125k€ 1.985€ 5.729
125–150k€ 1.567€ 7.296
150–175k€ 1.525€ 8.822
175–200k€ 3.337€ 12.159
200k+€ 2.801€ 14.960

De V60 laat een uitgesproken patroon zien. Tussen 75.000 en 100.000 km is de afschrijving per kilometer het laagst. Boven 175.000 km verdubbelt de daling per kilometer ruimschoots ten opzichte van het midden. De sterkste waardedaling per kilometer zit boven 175.000 km, met meer dan €3.000 per 25.000 km — fors, ook voor een auto in dit prijssegment.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Inscription2018€ 23.421
Inscription2019€ 26.091
Inscription2020€ 26.739
Inscription2021€ 27.939
Inscription2022€ 29.320
Momentum2011€ 7.208
Momentum2012€ 6.223
Momentum2013€ 7.352
Momentum2014€ 8.620
Momentum2015€ 9.134
Momentum2016€ 12.360
Momentum2017€ 15.725
Momentum2018€ 20.315
Momentum2019€ 21.938
Momentum2020€ 23.530
Momentum2021€ 22.342
Momentum2022€ 24.960
Momentum2023€ 30.516
Momentum2024€ 31.619
Plus Dark2022€ 32.928
Plus Dark2023€ 36.034
Plus Dark2024€ 40.715
Plus Dark2025€ 42.789
R Design2011€ 8.041
R Design2012€ 6.967
R Design2013€ 10.431
R Design2014€ 8.895
R Design2015€ 8.314
R Design2016€ 12.177
R Design2017€ 15.099
R Design2018€ 18.377
R Design2019€ 25.666
R Design2020€ 28.275
R Design2021€ 29.148
R Design2022€ 32.148
Summum2010€ 8.330
Summum2011€ 7.610
Summum2012€ 7.579
Summum2013€ 6.816
Summum2014€ 7.372
Summum2015€ 8.090
Summum2016€ 13.058
Summum2017€ 15.809
De Volvo V60 tweede generatie kent drie herkenbare uitvoeringen op de tweedehandsmarkt: Momentum, R-Design en Inscription. De V60 is een premium stationwagen waarbij het uitrustingsniveau een veel grotere rol speelt dan bij een gewone familiestationwagen — kopers in dit segment zijn kritisch en weten exact wat elk pakket toevoegt.

De Momentum heeft een sterker uitgangspunt dan veel concurrenten in dit segment: LED-koplampen standaard, parkeersensoren voor én achter, achteruitrijcamera, twee-zone climate control en 18-inch lichtmetalen velgen. Het dashboard is digitaal via de 12.3-inch Sensus-display en het 9-inch touchscreen. Wat je mist: stoelverwarming (optioneel), het panoramadak en het premium audiosysteem. Voor dagelijks gebruik is de Momentum een uitstekend pakket.

De R-Design voegt een sportief karakter toe: 19-inch wielen, donker interieurtrim, sportstoelen met geïntegreerde hoofdsteunen en specifieke R-Design bumpers. Functioneel voegt de R-Design standaard stoelverwarming voor en achter toe, wat dagelijks merkbaar is. De sportstoelen bieden uitstekende zijdelingse steun en zijn comfortabel op langere ritten, maar de zitbreedte is smaller — ben je breed gebouwd, probeer eerst.

De Inscription is de luxe variant bij uitstek: nappa-leder, panoramadak, verwarmbaar stuur, 20-inch wielen, masserende voorstoelen (optioneel) en een Bowers & Wilkins audiosysteem als populaire optie. In de V60 Inscription voel je het Scandinavische interieurdesign het sterkst: materiaalkwaliteit en afwerking zijn op hetzelfde niveau als een BMW 3-serie Touring of Mercedes C-klasse Estate — soms beter.



Advies voor kopers: De R-Design biedt de beste balans van sportief uiterlijk en dagelijks comfort — stoelverwarming voor en achter is standaard. De Inscription is de keuze als rijcomfort op lange ritten prioriteit heeft. De Momentum is het slimst als je niet wilt betalen voor luxe die je niet gebruikt: LED-koplampen, camera en sensoren zijn al standaard.

Advies voor verkopers: De V60 trekt kopers die anders een BMW 3-serie Touring of Mercedes C-klasse Estate overwegen — een brede, solvabele doelgroep. Rijd je met plezier, dan is doorrijden logisch: de V60 heeft een stabiele restwaardecurve. Verkoop je toch, benadruk dan het trimniveau, panoramadak en Bowers & Wilkins (indien aanwezig) — dat zijn de features die kopers het eerst vragen.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Volvo V60

Wat kost een tweedehands Volvo V60?

Op basis van 2538+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Volvo V60 gemiddeld € 23.750 (mediaan: 6 jaar oud, 138.000 km). De prijzen variëren van circa € 5.950 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 41.082 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Volvo V60 af per jaar?

Een tweedehands Volvo V60 schrijft gemiddeld 9.9% per jaar af. Dat is 1.2 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 8.7%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Volvo V60 met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Volvo V60: de duurste kilometers zitten tussen 175.000–200.000 km (€ 3.337 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 75.000–100.000 km (€ 754 per 25.000 km). Een Volvo V60 met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De V60 (2018+) met Drive-E motoren (T5, T6, T8) is mechanisch degelijk bij 100.000 km. De Aisin-automaat is betrouwbaar. Bij de T8 plug-in hybride: controleer de staat van het accupakket en de laadapparatuur. Volvo's staan bekend om hogere onderhoudskosten bij de dealer — onafhankelijk onderhoud bespaart aanzienlijk.

Welke uitvoering van de Volvo V60 is de beste koop tweedehands?

De R-Design biedt de beste balans van sportief uiterlijk en dagelijks comfort — stoelverwarming voor en achter is standaard. De Inscription is de keuze als rijcomfort op lange ritten prioriteit heeft. De Momentum is het slimst als je niet wilt betalen voor luxe die je niet gebruikt: LED-koplampen, camera en sensoren zijn al standaard.

Wat is mijn Volvo V60 waard?

De waarde van je Volvo V60 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2538+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Volvo V60 verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Volvo V60 waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Volvo V60 kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Volvo V60 fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Polestar 2
770+ advertenties
Volkswagen Tiguan
4286+ advertenties
Ford Kuga
2636+ advertenties
Land Rover Range Rover Evoque
750+ advertenties