Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands BMW 5 Serie?

3660+
advertenties
1960–2026
bouwjaren

De BMW 5 Serie is de zakensedan bij uitstek — en dat merk je op de tweedehandsmarkt. Veel exemplaren komen uit de lease, wat betekent: goed onderhouden, maar vaak hoge kilometerstanden. Met een mediaan nieuwprijs van € 77.122 verlies je absoluut gezien fors per jaar, al is het percentage van 9.7% vrij standaard. Een occasion 5 Serie kopen kan daarom juist slim zijn.

Mediaan prijs
€ 22.900
Afschrijving/jaar
9.7%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel, Hybride
Gem. km-afschrijving
€ 2.141 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de BMW 5 Serie af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 10.213€ 72.562
2011€ 10.892€ 77.368
2012€ 12.242€ 78.672
2013€ 12.573€ 73.003
2014€ 14.550€ 72.746
2015€ 17.039€ 76.527
2016€ 18.637€ 73.949
2017€ 25.011€ 83.733
2018€ 28.686€ 87.957
2019€ 29.124€ 82.475
2020€ 34.688€ 85.918
2021€ 36.671€ 83.137
2022€ 38.170€ 80.597
2023€ 44.851€ 85.191
2024€ 64.539€ 93.076
2025€ 84.539€ 106.071
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 10.275
Benzine2011€ 11.585
Benzine2012€ 13.149
Benzine2013€ 13.563
Benzine2014€ 16.036
Benzine2015€ 19.226
Benzine2016€ 20.272
Benzine2017€ 26.905
Benzine2018€ 30.525
Benzine2019€ 31.006
Benzine2020€ 36.052
Benzine2021€ 40.550
Benzine2022€ 44.499
Benzine2023€ 52.703
Benzine2024€ 53.546
Benzine2025€ 61.536
Diesel2010€ 9.406
Diesel2011€ 9.120
Diesel2012€ 9.549
Diesel2013€ 10.871
Diesel2014€ 11.713
Diesel2015€ 13.879
Diesel2016€ 15.530
Diesel2017€ 21.108
Diesel2018€ 25.405
Diesel2019€ 26.205
Diesel2020€ 32.442
Diesel2021€ 37.571
Diesel2024€ 72.789
Diesel2025€ 85.417
Hybride2017€ 22.760
Hybride2018€ 23.005
Hybride2019€ 25.695
Hybride2020€ 32.737
Hybride2021€ 35.936
Hybride2022€ 36.947
Hybride2023€ 43.577
Hybride2024€ 64.448
Hybride2025€ 88.119
De BMW 5 Serie schrijft af met gemiddeld 9.7% per jaar (marktgemiddelde: 9.0%). Voor een executieve sedan is dat scherp — de 5 Serie concurreert hard met de Mercedes E-Klasse en Audi A6, en die onderlinge concurrentie drukt de tweedehands prijzen. Toch bestaan er grote verschillen tussen de brandstofvarianten.

Benzine (10.0% per jaar)
De benzine-5 Serie wordt in twee werelden verdeeld: de G30 (2017–2023) en de G60 (2023–heden). De G60 is nieuw genoeg om op occasion-niveau nog beperkt voor te komen, maar de restwaarde is stevig. De G30 heeft zijn grootste daling al doorgemaakt: een 530i uit 2018 staat nu voor €30.000–€38.000. Binnen de G30 zijn de zescilinders (530i, 540i) populairder dan de viercilinders (520i) — ze rijden lichter, fluisterend en geluidlozer, en dat vertaalt zich in een merkbaar lagere depreciatie.

Diesel (10.2% per jaar)
De 520d was jarenlang hét zakelijke statussymbool van de Nederlandse automarkt. Dat heeft geleid tot een enorme lease-instroom, een overvloedig tweedehands aanbod en daarmee een stevige afschrijving. Toch blijft de motor zelf uitstekend: de B47 viercilinder en B57 zescilinder zijn in de praktijk betrouwbaar bij goed onderhoud. Let bij G30-diesels met meer dan 150.000 km op de AdBlue-tank en het EGR-systeem.

Hybride (12.2% per jaar)
De 530e is hetzelfde verhaal als bij de 3 Serie: hoge nieuwprijs, weggevallen bijtellingsvoordelen, en daarmee een forse restwaardedaling. Een 530e uit 2020 staat nu voor €32.000–€40.000 — een auto die nieuw boven de €70.000 stond. Voor de tweedehands koper is dat buitengewoon aantrekkelijk: je rijdt een volwaardige executieve sedan met ±50 km EV-range voor de prijs van een gewone occasion.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201021.4%€ 16.768
201122.6%€ 18.685
201223.8%€ 19.138
201326.6%€ 20.202
201427.7%€ 21.642
201529.8%€ 23.367
201632.0%€ 23.245
201734.2%€ 28.607
201835.4%€ 31.018
201937.5%€ 30.858
202042.0%€ 35.882
202145.3%€ 37.371
202247.3%€ 37.964
202351.8%€ 44.230
202462.8%€ 56.076
Een 5 Serie uit 2024 behoudt gemiddeld 62.8% van de nieuwprijs; een exemplaar uit 2010 staat op 21.4% — een verlies van gemiddeld 3.0%-punt per jaar door veroudering alleen.

De leeftijdscurve kent één duidelijk knikpunt: 2017, het jaar van de G30-introductie. De G30 bracht een compleet nieuw interieur, groter scherm, laserverlichting als optie, en de 530e plug-in hybride. Een G30 uit 2017 houdt significant meer waarde dan een F10 (2010–2017) van gelijke leeftijd. Die kloof is inmiddels zo groot dat de F10 eerder vergeleken wordt met een Volvo S90 uit de budgethoek dan met zijn eigen opvolger.

Binnen de G30 is het verloop vrij lineair: gemiddeld 3.0%-punt per jaar. Na 2022 begint de G60 (derde generatie) het beeld te verstoren — het aanbod is nog klein, maar de introductie ervan drukt de restwaarden van de G30 iets.

Opvallend: de G30 530e vertoont een afwijkend patroon. Nieuw duurder dan de 530i, maar tweedehands scherper geprijsd — doordat de zakelijke vraag is ingestort. Die ongelijkmatige curve maakt de 530e tot een aantrekkelijke deal voor de particuliere tweedehands koper die de elektrische range kan benutten.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 3.278€ 3.278
50–75k€ 1.454€ 4.732
75–100k€ 1.798€ 6.530
100–125k€ 2.120€ 8.650
125–150k€ 1.983€ 10.633
150–175k€ 2.086€ 12.720
175–200k€ 1.951€ 14.671
200k+€ 2.461€ 17.132

De 5 Serie heeft de hoogste absolute afschrijving per kilometer van alle geanalyseerde modellen — passend bij een catalogusprijs boven €77.000. Tussen 25.000 en 50.000 km is de waardedaling verreweg het hoogst. Daarna stabiliseert de afschrijving op een lager maar nog steeds fors niveau, dat vrijwel gelijk blijft tot voorbij 200.000 km.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Executive2010€ 9.188
Executive2011€ 9.999
Executive2012€ 9.511
Executive2013€ 10.469
Executive2014€ 13.693
Executive2015€ 15.590
Executive2017€ 22.013
Executive2018€ 22.381
Executive2019€ 23.745
Executive2020€ 28.298
Executive2021€ 30.865
Executive2022€ 34.418
High Executive2010€ 11.204
High Executive2011€ 11.174
High Executive2012€ 10.780
High Executive2013€ 11.485
High Executive2014€ 13.249
High Executive2015€ 15.518
High Executive2016€ 16.906
High Executive2017€ 25.455
High Executive2018€ 26.875
High Executive2019€ 27.819
High Executive2020€ 32.609
High Executive2021€ 37.444
High Executive2022€ 40.299
High Executive2023€ 45.251
High Executive2024€ 78.186
High Executive2025€ 74.217
Individual2012€ 18.300
Individual2018€ 37.974
Individual2020€ 40.655
Individual2024€ 78.758
Individual2025€ 87.056
M2010€ 7.975
M2011€ 11.538
M2013€ 14.100
M2015€ 20.798
M2018€ 22.370
M2019€ 53.138
M2020€ 48.696
M2021€ 42.650
M2022€ 42.895
M2023€ 42.400
M2024€ 64.833
M2025€ 90.514
M Sport2011€ 9.217
M Sport2012€ 16.365
M Sport2013€ 12.566
M Sport2014€ 16.566
M Sport2015€ 18.505
M Sport2016€ 18.517
M Sport2017€ 26.924
M Sport2018€ 30.904
M Sport2019€ 28.733
M Sport2020€ 33.466
M Sport2021€ 35.814
M Sport2022€ 39.509
M Sport2023€ 43.469
M Sport2024€ 58.763
M Sport2025€ 70.649
De BMW 5 Serie op de occasionmarkt kent vier relevante trim-niveaus: Executive, High Executive, M Sport en het zeldzame Individual. De Base-trim is op de Nederlandse tweedehands markt nauwelijks te vinden.

De Executive is de meest voorkomende trim — het merendeel van de zakelijke 5 Series werd als Executive besteld. Je krijgt LED-koplampen, automatische climate control, parkeersensoren voor en achter, en 17-inch lichtmetalen wielen. Het iDrive-systeem is groot en logisch, de stoelen zijn goed geprofileerd. Dit is een comfortabele, volwaardige executive sedan voor dagelijks gebruik op lange afstanden.

De High Executive voegt head-up display, stoelverwarming voor én achter, lederbekleding en softclose-deuren toe. Bij de G30 zit hier ook standaard het Driving Assistant pakket in — adaptieve cruise control, rijstrookassistentie en het stuurhulpsysteem. Op een lange autobaanrit is het verschil met de Executive merkbaar: de 5 Serie HE rijdt semi-autonoom en dat ontlast aanmerkelijk.

De M Sport kiest een andere richting: sportief rijgedrag boven rijcomfort. Je krijgt een verlaagd M-onderstel, M-aeropakket, 19-inch wielen en sportstoelen. Voor een executieve sedan zijn 19-inch wielen op een verlaagd onderstel een compromis: sportief op een goede weg, maar minder aangenaam op slechte wegdekken. Op de occasionmarkt is de premie voor M Sport circa €3.500–€6.000 — dat is het waard voor kopers die de auto als sportig voertuig zien, maar niet voor kopers die comfort zoeken.

Voor dagelijks gebruik raden we de High Executive aan: de praktische toevoegingen (stoelverwarming, head-up display, rijhulpsystemen) zijn op de lange termijn meer waard dan een sportiever onderstel. Check op de optielijst ook: trekhaak (extra €800–€1.500 waard op de occasionmarkt), panoramadak en het Comfort Access sleutelsysteem zijn de meest gevraagde opties die de doorverkoopwaarde verhogen.

Advies voor kopers: De High Executive biedt het meeste dagelijkse comfort met head-up display, stoelverwarming en rijhulpsystemen. De G30 530e is de beste waardepropositie: hoge specificaties, ruim aanbod en sterk gedaalde prijs. Controleer de HV-accu via een ISTA-uitlezing. Een 530i zescilinder is het alternatief voor wie geen stekker wil.

Advies voor verkopers: Een G30 van zes a zeven jaar oud nadert het punt waarop de afschrijving versnelt. Geniet je van het rijcomfort en zijn de onderhoudskosten beheersbaar, dan kun je verantwoord doorrijden. Verkoop je liever nu, dan maximaliseer je je restwaarde. Een volledige BMW-dealer onderhoudshistorie is in dit segment bepalend voor de vraagprijs.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de BMW 5 Serie

Wat kost een tweedehands BMW 5 Serie?

Op basis van 3660+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands BMW 5 Serie gemiddeld € 22.900 (mediaan: 9 jaar oud, 157.000 km). De prijzen variëren van circa € 5.984 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 57.900 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een BMW 5 Serie af per jaar?

Een tweedehands BMW 5 Serie schrijft gemiddeld 9.7% per jaar af. Dat is 0.7 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 9.0%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een BMW 5 Serie met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de BMW 5 Serie: de duurste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 3.278 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 50.000–75.000 km (€ 1.454 per 25.000 km). Bij de BMW 5 Serie zijn de vroege kilometers het goedkoopst — boven 100.000 km neemt de afschrijving per kilometer toe. De 5 Serie is mechanisch overgedimensioneerd en haalt zonder problemen hoge kilometerstanden. Bij 100.000 km: de B48/B58 motoren (G30, 2017+) zijn betrouwbaar. Reken op forse onderhoudskosten: remschijven, banden en sensoren zijn bij een 5 Serie merkbaar duurder dan bij een volumemodel.

Welke uitvoering van de BMW 5 Serie is de beste koop tweedehands?

De High Executive biedt het meeste dagelijkse comfort met head-up display, stoelverwarming en rijhulpsystemen. De G30 530e is de beste waardepropositie: hoge specificaties, ruim aanbod en sterk gedaalde prijs. Controleer de HV-accu via een ISTA-uitlezing. Een 530i zescilinder is het alternatief voor wie geen stekker wil.

Wat is mijn BMW 5 Serie waard?

De waarde van je BMW 5 Serie hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 3660+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je BMW 5 Serie verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands BMW 5 Serie waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands BMW 5 Serie kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een BMW 5 Serie fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Škoda Karoq
765+ advertenties
Toyota C Hr
1751+ advertenties
Volkswagen T Roc
2511+ advertenties
Opel Grandland
669+ advertenties