Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Citroën C1?

2417+
advertenties
2005–2022
bouwjaren

De Citroën C1, technisch identiek aan de Toyota Aygo en Peugeot 107/108, was een van de goedkoopste auto's van Nederland. Na 2022 niet meer nieuw leverbaar, maar als tweedehands occasion nog volop aanwezig. Met slechts 5.6% per jaar is het waardebehoud uitstekend.

Mediaan prijs
€ 4.899
Afschrijving/jaar
5.6%
Brandstoftypen
Benzine
Gem. km-afschrijving
€ 471 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Citroën C1 af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 3.237€ 10.764
2011€ 3.530€ 10.729
2012€ 3.767€ 10.263
2013€ 4.143€ 10.735
2014€ 5.009€ 12.409
2015€ 5.971€ 13.686
2016€ 6.259€ 13.380
2017€ 6.990€ 13.707
2018€ 7.556€ 14.017
2019€ 8.285€ 14.261
2020€ 9.031€ 14.291
2021€ 9.591€ 15.197
2022€ 10.447€ 15.592
De Citroën C1 schrijft gemiddeld 5.6% per jaar af — iets sneller dan het marktgemiddelde van 5.1%, wat typisch is voor stadsauto's in het laagste prijssegment. In absolute euro's is de schade beperkt. De C1 is uitsluitend als benzine leverbaar.

Benzine (5.6% per jaar)
De C1 deelt zijn 1.0 driecilinder VVT-motor met de Toyota Aygo en Peugeot 107/108. Die motor is legendarisch betrouwbaar: geen turbo, geen complexe emissiesystemen, gewoon een robuuste driecilinder die goed is voor 180.000–200.000 km bij normaal onderhoud. Vroege eerste generatie C1's (2005–2009) zijn al lang op hun restwaardebodem. Tweede generatie exemplaren (2014–2021) hebben nog een beperkte dalingsruimte, maar ook die bewegen zich richting een vaste bodem.

Interessant detail: de C1 is in 2021 uit productie gegaan zonder directe opvolger. Dat tempert de neerwaartse druk op de restwaarden van de latere exemplaren. Er zijn geen stroom nieuwe C1's die de occasionmarkt overspoelen, wat de prijzen van goed onderhouden late modellen enigszins stabiliseert.

De waardeontwikkeling na het vijfde levensjaar is nagenoeg vlak. Kopers van de C1 zijn doorgaans gevoeliger voor conditie en onderhoudshistory dan voor jaargang — een goed onderhouden C1 uit 2012 is soms meer waard dan een verwaarloosd exemplaar uit 2018.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201037.2%€ 4.011
201139.2%€ 4.169
201244.1%€ 4.578
201345.5%€ 4.909
201446.6%€ 5.811
201550.6%€ 7.080
201651.6%€ 6.991
201756.2%€ 7.665
201856.8%€ 8.020
201958.9%€ 8.338
202061.5%€ 8.816
202161.9%€ 9.372
202263.7%€ 9.964
Een C1 uit 2022 behoudt bij vergelijkbare kilometerstand 63.7% van zijn nieuwprijs. Een exemplaar uit 2010 houdt nog 37.2% over — 2.2%-punt verlies per levensjaar.

De C1-waardecurve is in twee fasen te lezen. Eerste generatie (2005–2014): die is al jaren op zijn bodem. Exemplaren uit 2005–2008 zijn in absolute termen nauwelijks meer te onderscheiden in waarde — het verschil tussen bouwjaren is hier verwaarloosbaar. Tweede generatie (2014–2021): die heeft nog een bescheiden maar aantoonbare jaarlijkse daling, richting dezelfde bodem als de eerste generatie.

Eén bijzonderheid: de C1 is in 2021 uit productie genomen zonder opvolger. Dat gebrek aan nieuwe instroom tempert de prijsdaling van late bouwjaren. Een C1 uit 2020 schrijft langzamer af dan je op basis van het historische patroon zou verwachten — simpelweg omdat de occasionmarkt niet overspoeld wordt door nieuwe concurrerende modellen.

Net als bij de Peugeot 107 en 108 geldt: bij de C1 weegt de conditie sterker dan het bouwjaar. Twee jaar leeftijdsverschil bij identieke conditie levert nauwelijks prijsverschil op. Maar een goed versus slecht onderhouden exemplaar kan €800–€1.500 schelen.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 619€ 619
50–75k€ 488€ 1.108
75–100k€ 557€ 1.665
100–125k€ 424€ 2.089
125–150k€ 422€ 2.511
150–175k€ 468€ 2.978
175–200k€ 345€ 3.323
200k+€ 442€ 3.765
Extra kilometers kosten bij de Citroën C1 in elk bereik ongeveer hetzelfde bedrag. Op basis van 1848 occasions kost elke 25.000 km gemiddeld € 471. Over het volledige bereik loopt dat op tot € 3.765 cumulatief. Het duurste blok (25–50k) kost € 619 per 25.000 km. Rond 175–200k km daalt de afschrijving merkbaar: € 345 per 25.000 km. Dat maakt dit het gunstigste instapmoment.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Ambiance2010€ 3.262
Ambiance2011€ 3.753
Ambiance2012€ 3.558
Ambiance2013€ 5.987
Attraction2012€ 3.470
Attraction2013€ 3.965
Attraction2014€ 4.107
Collection2010€ 3.045
Collection2011€ 3.212
Collection2012€ 3.747
Collection2013€ 4.053
Collection2014€ 4.067
Feel2014€ 5.362
Feel2015€ 5.625
Feel2016€ 5.954
Feel2017€ 6.818
Feel2018€ 7.218
Feel2019€ 7.810
Feel2020€ 8.845
Feel2021€ 9.394
Feel2022€ 10.225
Shine2014€ 6.132
Shine2015€ 6.592
Shine2016€ 7.223
Shine2017€ 7.909
Shine2018€ 8.642
Shine2019€ 9.735
Shine2020€ 10.298
Shine2021€ 10.406
Shine2022€ 12.297
De Citroën C1 — geproduceerd van 2005 tot 2021 — kende een beperkte trimstructuur, trouw aan zijn filosofie als simpele stadsauto. Op de occasionmarkt zijn Access, Attraction, Feel en Shine de meest voorkomende niveaus.

De Access is puur basisvoertuig: bij vroege exemplaren zelfs zonder airconditioning. Op de markt zijn dit de goedkoopste C1's, maar ze vragen ook de meeste compromissen in dagelijks gebruik. Voor jaarrond gebruik is airco in een stadsauto geen luxe maar een vereiste.

De Attraction en Feel voegden airconditioning, elektrische ramen rondom en een modern infotainmentsysteem met Bluetooth toe. De Feel (tweede generatie, vanaf 2014) heeft een duidelijk verbeterd interieur ten opzichte van de eerste generatie Attraction: betere materialen, modernere bediening en meer kleuropties.

De Shine is de topversie: lichtmetalen wielen, LED-dagrijverlichting, parkeersensoren achter, en een beter infotainmentsysteem. Het zijn stuk voor stuk features die de C1 boven zijn budgetsegment tillen. Op de occasionmarkt staat de Shine voor een kleine meerprijs, maar de LED-verlichting en parkeerhulp zijn bij een compacte stadsauto dagelijks bruikbaar.

Bijzonder: de C1 Airscape — met zijn vouwdak van stof — is op de tweedehandsmarkt een specifieke zoekopdracht. Hij geeft een open-lucht gevoel zonder de complexiteit van een volwaardig cabriodak. De rubber afdichting vraagt met de jaren onderhoud; controleer op lekkage voor je koopt.

Net als bij de 107 en 108 geldt: bij de C1 weegt conditie zwaarder dan uitrusting. Een goed onderhouden Access overtreft een verwaarloosde Shine elke keer.

Advies voor kopers: Bij de C1 is conditie belangrijker dan uitvoering. Kies minimaal een exemplaar met airconditioning en werkende elektrische ramen. De Shine biedt voor een kleine meerprijs parkeerondersteuning en LED-verlichting die dagelijks het verschil maken in de stad.

Advies voor verkopers: De C1 is al op zijn bodemwaarde — doorrijden kost in restwaarde vrijwel niets meer. Zolang de onderhoudskosten beheersbaar blijven, is doorrijden de rationele keuze. Verkoop je toch, presenteer de auto dan schoon en benoem airco en eventuele parkeersensoren: dat zijn in dit segment de onderscheidende features.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Citroën C1

Wat kost een tweedehands Citroën C1?

Op basis van 2417+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Citroën C1 gemiddeld € 4.899 (mediaan: 12 jaar oud, 116.000 km). De prijzen variëren van circa € 2.750 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 9.400 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Citroën C1 af per jaar?

Een tweedehands Citroën C1 schrijft gemiddeld 5.6% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 5.1% — de Citroën C1 volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Citroën C1 met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Citroën C1: de duurste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 619 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 175.000–200.000 km (€ 345 per 25.000 km). Bij de Citroën C1 is 100.000 km nog in het gematigde bereik — de sterkste afschrijving per kilometer komt pas later. De C1 deelt zijn Toyota 1.0 VVT-i motor met de Peugeot 108 en Toyota Aygo — een van de betrouwbaarste stadsmotoren die er bestaan. Bij 100.000 km zijn er nauwelijks aandachtspunten. De motor is kettinggestuurd (geen riemwissel nodig) en mechanisch zeer eenvoudig.

Welke uitvoering van de Citroën C1 is de beste koop tweedehands?

Bij de C1 is conditie belangrijker dan uitvoering. Kies minimaal een exemplaar met airconditioning en werkende elektrische ramen. De Shine biedt voor een kleine meerprijs parkeerondersteuning en LED-verlichting die dagelijks het verschil maken in de stad.

Wat is mijn Citroën C1 waard?

De waarde van je Citroën C1 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2417+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Citroën C1 verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Citroën C1 waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Citroën C1 kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Citroën C1 fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Opel Meriva
1018+ advertenties
Renault Twingo
2210+ advertenties
Toyota Aygo
3081+ advertenties
Fiat Panda
1645+ advertenties