Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Renault Twingo?

2210+
advertenties
1997–2026
bouwjaren

De Renault Twingo is de vrolijke stadsauto met zijn motor achterin — uniek in dit segment. Wendbaar, betaalbaar en met een verrassend ruim interieur voor zijn formaat. Sinds de nieuwste generatie ook als elektrische variant beschikbaar. De tweedehands prijs daalt met 6.4% per jaar — bescheiden voor een occasion in dit segment.

Mediaan prijs
€ 4.450
Afschrijving/jaar
6.4%
Brandstoftypen
Benzine, Elektrisch
Gem. km-afschrijving
€ 457 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Renault Twingo af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 3.144€ 9.778
2011€ 3.334€ 10.183
2012€ 3.681€ 10.729
2013€ 3.906€ 11.315
2014€ 4.933€ 12.091
2015€ 5.828€ 12.848
2016€ 6.715€ 13.321
2017€ 7.437€ 13.474
2018€ 8.029€ 13.330
2019€ 8.910€ 14.571
2020€ 10.025€ 14.895
2021€ 10.733€ 19.101
2022€ 12.360€ 22.438
2023€ 13.593€ 25.212
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 3.155
Benzine2011€ 3.360
Benzine2012€ 3.708
Benzine2013€ 3.915
Benzine2014€ 4.933
Benzine2015€ 5.828
Benzine2016€ 6.714
Benzine2017€ 7.437
Benzine2018€ 8.029
Benzine2019€ 8.910
Benzine2020€ 9.883
Benzine2021€ 10.285
Benzine2022€ 10.450
Elektrisch2020€ 11.258
Elektrisch2021€ 11.115
Elektrisch2022€ 12.446
Elektrisch2023€ 13.643
De Twingo schrijft af met 6.4% per jaar (marktgemiddelde: 5.1%). Dat lijkt bescheiden, maar de Twingo is een bijzonder geval: een stadsmicroauto met een achterin geplaatste motor — een concept dat in Europa verder bijna niemand toepast. Dat eigengereidheid vertaalt zich in een specifiek occasionprofiel.

Benzine (5.3% per jaar)
De Twingo III benzine (2014+) is gebouwd op een platform dat Renault deelde met Smart. De rear-engine layout geeft de auto uitzonderlijk kleine draaicirkel — ideaal in de stad — maar vraagt ook aanpassing bij wie eraan gewend is de motor aan de voorkant te hebben. Het motorruimte is achter, de kofferbak is relatief bescheiden. De 0.9 TCe en 1.0 SCe-motoren zijn eenvoudige, degelijke units. De afschrijving is gematigd: de Twingo is al goedkoop nieuw, wat de absolute waardeverdamping beperkt. In procentuele termen is het vergelijkbaar met concurrenten als de VW Up en Citroën C1.

Elektrisch (11.6% per jaar)
De Twingo Z.E. (elektrisch, 2020–2022) deelde zijn platform en aandrijflijn letterlijk met de Smart EQ ForTwo. De actieradius is beperkt: circa 190 km WLTP, in de praktijk eerder 130–150 km. Dat maakt het een uitgesproken stadsbak — ideaal voor wie nooit de stad uitgaat, onbruikbaar voor wie regelmatig een langere rit maakt. De afschrijving op de elektrische Twingo is fors: de catalogusprijzen lagen ruim €20.000 en de beperkte actieradius beperkt de aantrekkelijkheid voor een brede groep kopers. Inmiddels vind je exemplaren voor €10.000–€13.000 — en voor die prijs is het een uiterst goedkope instap in elektrisch rijden voor strikt stedelijk gebruik.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201039.9%€ 3.922
201139.0%€ 3.811
201243.7%€ 4.761
201344.7%€ 4.987
201446.3%€ 5.649
201551.7%€ 6.552
201654.8%€ 7.240
201757.6%€ 7.553
201861.3%€ 8.297
201961.1%€ 8.877
202068.5%€ 9.384
202162.6%€ 9.961
202257.5%€ 12.051
Een Twingo uit 2022 houdt bij vergelijkbare kilometers nog 57.5% van zijn cataloguswaarde, tegenover 39.9% voor een model uit 2010. Dat is een verlies van 1.5%-punt per levensjaar.

De leeftijdscurve van de Twingo III is relatief vlak vergeleken met grotere modellen — wat logisch is, want de absolute prijzen zijn laag. Een Twingo die nieuw €15.000 kostte, kan in procentuele termen snel afschrijven, maar in absolute euro's verliest hij per jaar beperkt. Dat maakt de leeftijdscurve voor kopers minder relevant als percentage, en juist relevant als absoluut prijsverschil.

Een bijzonderheid bij de Twingo III: Renault bracht in 2019 een facelift die het interieur verbeterde met een nieuw stuurwiel, een groter infotainmentscherm en betere stoelen. Die facelift is op de occasionmarkt zichtbaar: exemplaren van 2019+ houden iets beter stand dan pre-facelift modellen, al is het verschil kleiner dan bij grotere modellen met meer technologische updates. De elektrische Twingo Z.E. (2020–2022) heeft een eigen curve: de hoge catalogusprijs (€20.000+) zakte snel en exemplaren staan nu al op een laag absoluut niveau.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 329€ 329
50–75k€ 631€ 960
75–100k€ 536€ 1.496
100–125k€ 510€ 2.006
125–150k€ 467€ 2.473
150–175k€ 263€ 2.736
175–200k€ 345€ 3.081
200k+€ 576€ 3.657

De Twingo heeft de laagste absolute afschrijving per kilometer van alle geanalyseerde modellen — in lijn met een catalogusprijs onder €12.000. De curve is relatief vlak met een lichte piek rond 50.000–75.000 km. De goedkoopste kilometers zitten rond 150.000–175.000 km. De bedragen zijn dusdanig laag dat het verschil tussen intervallen in de praktijk weinig uitmaakt.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Authentique2010€ 2.925
Authentique2011€ 3.159
Authentique2012€ 3.426
Authentique2013€ 3.842
Authentique2015€ 5.781
Collection2011€ 3.214
Collection2012€ 3.597
Collection2013€ 3.829
Collection2014€ 3.916
Collection2015€ 5.734
Collection2016€ 6.718
Collection2017€ 6.798
Collection2018€ 7.346
Collection2019€ 8.474
Collection2020€ 10.132
Collection2021€ 10.477
Collection2022€ 12.753
Collection2023€ 13.423
Dynamique2010€ 3.385
Dynamique2011€ 3.442
Dynamique2012€ 3.772
Dynamique2013€ 3.892
Dynamique2014€ 5.092
Dynamique2015€ 5.977
Dynamique2016€ 9.059
Dynamique2017€ 9.846
Intens2016€ 8.681
Intens2017€ 8.280
Intens2018€ 8.869
Intens2019€ 11.774
Intens2020€ 12.288
Intens2021€ 11.750
Intens2022€ 12.771
Intens2023€ 13.934
Sce Collection2015€ 6.168
Sce Collection2016€ 6.441
Sce Collection2017€ 7.251
Sce Collection2018€ 7.713
Sce Collection2019€ 8.544
Sce Collection2020€ 9.676
Sce Collection2021€ 9.884
De Twingo III heeft een eenvoudigere uitvoeringsladder dan zijn grotere broers. In Nederland waren de hoofdvarianten Life, Zen, Intens en voor de elektrische versie Vibes en Equilibre.

De Life is de kale instapper: handmatige airco, halogeen koplampen en een bescheiden 7-inch scherm. Geen parkeersensoren — en bij een auto met een achterin geplaatste motor is het zicht naar achteren al beperkt. De Life is de goedkoopste Twingo, maar voor een auto die primair in de stad wordt gebruikt, zijn parkeerhulpmiddelen geen overbodige luxe.

De Zen voegt parkeersensoren achter toe en een iets rijker afwerkingsniveau. Dat is de minimale uitrusting die voor stadsparkeren aangenaam is. Veel Twingo III's op de occasionmarkt zijn Zen: een correcte allround uitvoering zonder toeters en bellen.

De Intens is ook bij de Twingo de beste keuze voor kopers die comfort centraal stellen. Automatische climate control in een stadsauto klinkt als luxe, maar is dat bij de Twingo III niet: de kleine cabine warmt snel op in de zon en koelt snel af in de winter. Climate control die dat automatisch regelt, is een dagelijks comfort­voordeel. Daarbij krijg je 17-inch lichtmetalen wielen (die de auto een stuk fraaier doen staan) en een beter afwerkingniveau interieur. Led-dagrijverlichting maakt de auto beter zichtbaar in het verkeer — ook een veiligheidsvoordeel.

De elektrische Twingo Z.E. kende de uitvoeringen Life Z.E. en Intens Z.E., en later de speciale Vibes-editie met kleurrijke exterieuraccenten. Functioneel verschil is beperkt: alle Z.E.-versies hebben dezelfde 82 pk motor en 22 kWh accu. Het comfort-niveau verschilt wel: de Intens Z.E. heeft automatische climate control, wat bij een EV relevant is omdat klimaatregeling een aanzienlijk deel van de accu verbruikt. Automatische climate control regelt zuiniger dan een handmatig ingestelde ventilatie op vol vermogen.

Voor kopers is de boodschap helder: kies bij de benzine voor Intens als budget het toestaat, Zen als instapper. Bij de Z.E. is het verschil tussen Intens en Life kleiner dan het klinkt — maar de climate control is het waard. Verkopers met een Intens mogen de uitrusting actief benoemen: dat onderscheidt hun auto van de massa Zen-exemplaren.

Advies voor kopers: De Intens met climate control is bij de Twingo III de beste keuze — in de kleine cabine merk je het verschil tussen handmatige en automatische klimaatregeling dagelijks. Bij de Z.E. is de Intens eveneens aan te raden: automatische climate control bespaart accubereik. Parkeersensoren zijn bij de achtermotor-layout extra waardevol.

Advies voor verkopers: De Twingo is grotendeels afgeschreven en de jaarlijkse daling is minimaal. Doorrijden is financieel verantwoord zolang de auto betrouwbaar functioneert. Wil je verkopen, vermeld altijd of het een Intens betreft met climate control — dat onderscheidt jouw exemplaar van de grote voorraad Zen-versies en trekt kopers die bereid zijn iets meer te betalen.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Renault Twingo

Wat kost een tweedehands Renault Twingo?

Op basis van 2210+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Renault Twingo gemiddeld € 4.450 (mediaan: 13 jaar oud, 118.000 km). De prijzen variëren van circa € 2.699 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 9.944 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Renault Twingo af per jaar?

Een tweedehands Renault Twingo schrijft gemiddeld 6.4% per jaar af. Dat is 1.3 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 5.1%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Renault Twingo met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Renault Twingo: de duurste kilometers zitten tussen 50.000–75.000 km (€ 631 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 150.000–175.000 km (€ 263 per 25.000 km). Bij de Renault Twingo is 100.000 km nog in het gematigde bereik — de sterkste afschrijving per kilometer komt pas later. De Twingo III (2014+) heeft een achterin geplaatste 0.9 TCe motor — een ongebruikelijke layout die weinig problemen geeft. Bij 100.000 km: controleer de koppeling (stadsverkeer slijt deze sneller) en de turbo. Als stadsauto is 100.000 km een flinke stand, maar de TCe-motor is hier tegen bestand.

Welke uitvoering van de Renault Twingo is de beste koop tweedehands?

De Intens met climate control is bij de Twingo III de beste keuze — in de kleine cabine merk je het verschil tussen handmatige en automatische klimaatregeling dagelijks. Bij de Z.E. is de Intens eveneens aan te raden: automatische climate control bespaart accubereik. Parkeersensoren zijn bij de achtermotor-layout extra waardevol.

Wat is mijn Renault Twingo waard?

De waarde van je Renault Twingo hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2210+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Renault Twingo verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Renault Twingo waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Renault Twingo kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Renault Twingo fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Opel Meriva
1018+ advertenties
Fiat Panda
1645+ advertenties
Citroën C1
2417+ advertenties
Suzuki Alto
723+ advertenties