De Citroën C3 springt eruit met zijn kleurrijke Airbumps en comfortabele vering — typisch Frans. Beschikbaar als benzine en als elektrische ë-C3 voor de nieuwe generatie. Met 8.3% jaarlijkse afschrijving is de tweedehands prijs van de C3 gemiddeld voor dit segment. Een betaalbare occasion met karakter.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 4.041 | € 18.950 |
| 2011 | € 4.035 | € 18.072 |
| 2012 | € 4.077 | € 17.925 |
| 2013 | € 4.285 | € 17.001 |
| 2014 | € 4.747 | € 17.365 |
| 2015 | € 5.286 | € 18.525 |
| 2016 | € 6.530 | € 17.820 |
| 2017 | € 8.181 | € 19.788 |
| 2018 | € 8.802 | € 20.385 |
| 2019 | € 10.016 | € 20.815 |
| 2020 | € 11.036 | € 21.320 |
| 2021 | € 12.629 | € 22.245 |
| 2022 | € 13.053 | € 23.562 |
| 2023 | € 14.622 | € 25.027 |
| 2024 | € 16.660 | € 25.608 |
| 2025 | € 22.915 | € 26.299 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 4.060 |
| Benzine | 2011 | € 4.388 |
| Benzine | 2012 | € 4.395 |
| Benzine | 2013 | € 4.299 |
| Benzine | 2014 | € 4.775 |
| Benzine | 2015 | € 5.358 |
| Benzine | 2016 | € 6.565 |
| Benzine | 2017 | € 8.202 |
| Benzine | 2018 | € 8.814 |
| Benzine | 2019 | € 10.017 |
| Benzine | 2020 | € 11.030 |
| Benzine | 2021 | € 12.650 |
| Benzine | 2022 | € 13.053 |
| Benzine | 2023 | € 14.622 |
| Benzine | 2024 | € 16.306 |
| Benzine | 2025 | € 21.941 |
| Diesel | 2011 | € 3.131 |
| Diesel | 2012 | € 3.552 |
| Diesel | 2015 | € 3.660 |
| Diesel | 2017 | € 7.227 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 30.6% | € 5.952 |
| 2011 | 28.5% | € 5.412 |
| 2012 | 30.1% | € 5.362 |
| 2013 | 33.2% | € 5.903 |
| 2014 | 33.4% | € 5.777 |
| 2015 | 32.5% | € 5.874 |
| 2016 | 40.1% | € 7.092 |
| 2017 | 46.1% | € 9.205 |
| 2018 | 47.1% | € 9.602 |
| 2019 | 49.6% | € 10.565 |
| 2020 | 53.1% | € 11.275 |
| 2021 | 55.5% | € 12.354 |
| 2022 | 52.3% | € 12.478 |
| 2023 | 55.1% | € 13.584 |
| 2024 | 60.9% | € 15.074 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 709 | € 709 |
| 50–75k | € 758 | € 1.467 |
| 75–100k | € 685 | € 2.153 |
| 100–125k | € 996 | € 3.149 |
| 125–150k | € 389 | € 3.538 |
| 150–175k | € 645 | € 4.184 |
| 175–200k | € 432 | € 4.615 |
| 200k+ | € 493 | € 5.108 |
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Collection | 2010 | € 3.560 |
| Collection | 2011 | € 3.050 |
| Collection | 2012 | € 3.990 |
| Collection | 2013 | € 4.255 |
| Collection | 2014 | € 4.835 |
| Collection | 2015 | € 5.309 |
| Collection | 2016 | € 6.217 |
| Feel | 2015 | € 4.375 |
| Feel | 2016 | € 6.754 |
| Feel | 2017 | € 7.484 |
| Feel | 2018 | € 8.007 |
| Feel | 2019 | € 9.345 |
| Feel | 2020 | € 10.334 |
| Feel | 2021 | € 11.559 |
| Feel | 2022 | € 11.758 |
| Feel | 2023 | € 14.187 |
| Feel | 2024 | € 18.234 |
| Feel Edition | 2016 | € 6.957 |
| Feel Edition | 2017 | € 7.749 |
| Feel Edition | 2018 | € 8.281 |
| Feel Edition | 2019 | € 9.592 |
| Feel Edition | 2020 | € 10.773 |
| Feel Edition | 2023 | € 15.628 |
| Feel Edition | 2024 | € 14.912 |
| Max | 2024 | € 17.959 |
| Max | 2025 | € 23.608 |
| Shine | 2016 | € 7.904 |
| Shine | 2017 | € 8.978 |
| Shine | 2018 | € 9.637 |
| Shine | 2019 | € 11.501 |
| Shine | 2020 | € 12.270 |
| Shine | 2021 | € 13.733 |
| Shine | 2022 | € 14.706 |
| Shine | 2023 | € 16.013 |
Op basis van 2548+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Citroën C3 gemiddeld € 8.443 (mediaan: 9 jaar oud, 91.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.250 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 17.736 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Citroën C3 schrijft gemiddeld 8.3% per jaar af. Dat is 1.6 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 6.7%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Citroën C3: de duurste kilometers zitten tussen 100.000–125.000 km (€ 996 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 125.000–150.000 km (€ 389 per 25.000 km). Een Citroën C3 met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. Bij de C3 (III, 2016+) met 1.2 PureTech is de distributieriem bij 100.000 km het cruciale onderhoudspunt — riembreuk veroorzaakt motorschade. Controleer altijd of de vervanging is uitgevoerd. De C3 met 1.5 BlueHDi diesel is betrouwbaar, maar let op de staat van het DPF-roetfilter.
De Feel is de verstandige keuze: climate control, camera en Airbumps voor dagelijkse stadsbescherming. Een derde generatie C3 uit 2018–2021 biedt een fris design en moderne connectiviteit voor een bescheiden prijs. Let op de staat van de Airbump-panelen — beschadiging drukt de waarde onevenredig.
De waarde van je Citroën C3 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2548+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Citroën C3 waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Citroën C3 fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht