Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Hyundai I10?

1959+
advertenties
2008–2026
bouwjaren

De Hyundai i10 is een van de best uitgeruste stadsauto's voor zijn prijs. Ruimer dan je verwacht en met 5 jaar garantie. Met slechts 5.8% afschrijving per jaar is de i10 een financieel verstandige tweedehands keuze — vergelijkbaar met de Picanto als occasion.

Mediaan prijs
€ 7.495
Afschrijving/jaar
5.8%
Brandstoftypen
Benzine
Gem. km-afschrijving
€ 563 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Hyundai I10 af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 3.428€ 9.728
2011€ 3.782€ 10.188
2012€ 3.987€ 10.024
2013€ 4.059€ 10.754
2014€ 5.675€ 12.732
2015€ 6.053€ 13.412
2016€ 6.989€ 13.683
2017€ 7.590€ 13.627
2018€ 8.210€ 13.577
2019€ 9.621€ 14.620
2020€ 11.600€ 15.800
2021€ 13.069€ 16.996
2022€ 12.876€ 17.524
2023€ 14.682€ 19.436
2024€ 16.696€ 20.838
2025€ 19.198€ 21.873
De Hyundai i10 schrijft af met 5.8% per jaar — het marktgemiddelde voor stadsauto's bedraagt 5.4%. De i10 doet het daarin consistent: niet de meest bijzondere afschrijfcurve, maar buitengewoon betrouwbaar en goedkoop in gebruik, wat de vraag op de tweedehandsmarkt structureel hoog houdt.

Benzine (5.8% per jaar)
De huidige generatie (AC3, vanaf 2019) is uitsluitend als benzine leverbaar: de 1.0 atmosferisch met 67 pk en de 1.2 met 84 pk. Beide zijn eenvoudige, degelijke motoren zonder turbo of complexe hybridetechniek — en dat is precies waarom deze auto zo geliefd is bij mensen die gewoon een betrouwbaar tweedehands stadsautootje zoeken. Geen distributiekettingproblemen (de i10 gebruikt een riemaandrijving), geen hoge elektronica-kosten, en bij Hyundai en de meeste garages eenvoudig en goedkoop te onderhouden.

De AC3-generatie (2019+) is een duidelijke stap omhoog ten opzichte van zijn voorganger (IA, 2013–2019): groter interieur, modernere veiligheidssystemen en een wezenlijk betere afwerking. Die generatiekloof is zichtbaar in de prijshistorie: een i10 uit 2019 staat gemiddeld €2.000–€3.000 hoger dan een vergelijkbaar exemplaar uit 2018, ook bij gelijke kilometerstand.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201041.0%€ 4.145
201143.0%€ 4.536
201245.3%€ 4.639
201346.5%€ 5.074
201453.7%€ 6.675
201553.4%€ 7.593
201655.1%€ 7.652
201760.9%€ 8.350
201863.9%€ 8.519
201966.6%€ 9.545
202073.3%€ 11.459
202174.7%€ 12.385
202272.4%€ 12.444
202371.9%€ 13.382
202476.1%€ 15.941
Bij vergelijkbare kilometerstand behoudt een i10 uit 2024 gemiddeld 76.1% van zijn nieuwprijs, terwijl een exemplaar uit 2010 nog 41.0% waard is — een verlies van 2.5%-punt per levensjaar.

De overgang van de tweede generatie (IA, 2013–2019) naar de derde generatie (AC3, 2019+) is het dominante thema in de leeftijdscurve. Een i10 uit 2019 (AC3) staat gemiddeld €2.500–€3.500 hoger dan een i10 uit 2018 (IA) bij gelijke kilometerstand — ook al zijn ze praktisch even oud. De markt herkent de grotere, modernere derde generatie als wezenlijk beter. Wie een IA kiest, kiest bewust voor het goedkoopste pad.

Binnen de AC3-generatie is de curve betrekkelijk vlak: de i10 is al bij de eerste eigenaar flink in waarde gedaald (het is een goedkope auto, de absolute daling in euro's is beperkt), en na het derde jaar stabiliseert de curve verder. Een AC3 van vier jaar oud staat soms voor slechts €500–€800 minder dan een van twee jaar oud — wat hem niet tot een bijzonder goede tweedehandsaankoop maakt. In 2024 bedroeg de gemiddelde vraagprijs circa € 15.941; in 2010 was dat € 4.145.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 308€ 308
50–75k€ 577€ 885
75–100k€ 694€ 1.579
100–125k€ 770€ 2.349
125–150k€ 641€ 2.990
150–175k€ 539€ 3.529
175–200k€ 415€ 3.943

De i10 laat een bolvormig patroon zien: de afschrijving per kilometer stijgt tot een piek rond 100.000–125.000 km en daalt daarna weer. De vroege en late kilometers zijn het goedkoopst. De absolute bedragen zijn laag — passend bij een auto met een catalogusprijs rond €13.500.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Comfort2011€ 3.012
Comfort2012€ 3.881
Comfort2013€ 4.839
Comfort2014€ 5.451
Comfort2015€ 6.093
Comfort2016€ 6.618
Comfort2017€ 7.879
Comfort2018€ 8.202
Comfort2019€ 9.608
Comfort2020€ 11.359
Comfort2021€ 12.562
Comfort2022€ 12.487
Comfort2023€ 14.139
Comfort2024€ 16.213
Comfort2025€ 18.279
I Drive2011€ 3.699
I Drive2012€ 3.989
I Drive2013€ 3.862
I Drive2014€ 4.842
I Drive2015€ 5.079
I Drive2016€ 5.648
I Drive2018€ 7.550
I Motion Comfort2014€ 6.886
I Motion Comfort2015€ 6.369
I Motion Comfort2016€ 7.007
I Motion Comfort2017€ 7.418
N Line2021€ 16.585
N Line2022€ 17.414
N Line2023€ 17.518
N Line2025€ 21.959
Premium2018€ 9.328
Premium2019€ 9.446
Premium2020€ 11.692
Premium2021€ 13.990
Premium2022€ 13.937
Premium2023€ 15.501
Premium2024€ 17.259
Premium2025€ 21.254
De Hyundai i10 AC3 is op de tweedehandsmarkt beschikbaar in i-Motion, Comfort en Premium uitvoeringen — plus soms de N Line als sportief pakket.

De i-Motion is de instapper: handmatige airconditioning, LED-dagrijverlichting, parkeersensoren achter en een 8-inch infotainmentscherm. Voor een stadsauto is dit compleet genoeg — Hyundai geeft de i10 al op instapniveau een groot scherm mee, wat concurrenten als Renault Twingo niet deden. Halogeen koplampen zijn de grootste beperking.

De Comfort-trim is de populairste op de tweedehandsmarkt. Je krijgt hier full-LED koplampen én achterlichten, automatische climate control en stoelverwarming voor bestuurder én bijrijder. Die twee-zijdige stoelverwarming is bij een goedkope stadsauto opmerkelijk — bij de Volkswagen up! was dat lang niet standaard. De Comfort-trim is voor de meeste kopers de ideale keuze: compleet voor dagelijks gebruik en goed geprijsd.

De Premium voegt een achteruitrijcamera, parkeersensoren voor, een verwarmbaar stuur en 15-inch lichtmetalen wielen toe. Die achteruitrijcamera is bij de i10 echt een aanrader: het is een kleine auto die je graag op kleine plekken parkeert, en de camera helpt bij parkeerhulp aan de achterkant waar je blind kunt zijn.

De N Line geeft de i10 een sportief jasje: roodbespoten remklauwen, tweekleurig dak en een sportiever bumperdesign. De motor is identiek aan de gewone i10 — de N Line is puur cosmetisch. Op de occasionmarkt vraagt hij een kleine premie door de zeldzaamheid. Puur rationeel gezien betaal je voor stijl, niet voor extra rijkwaliteit — maar voor wie het leuk vindt, is dat een geldige reden.

Advies voor kopers: De Comfort-trim biedt verreweg de beste prijs-kwaliteitverhouding: full-LED verlichting en stoelverwarming zijn dagelijks merkbare verbeteringen voor een beperkte meerprijs ten opzichte van de i-Motion. Het prijsverschil op de tweedehandsmarkt is klein genoeg om altijd voor de Comfort te kiezen als het budget het toelaat.

Advies voor verkopers: Een i10 Comfort of Premium in goede staat trekt een breed publiek van starters en stadsbewoners. Documenteer de uitvoering helder in je advertentie — veel kopers weten niet precies welke features bij welke trim horen, en een duidelijke opsomming versnelt de verkoop. Doorrijden is financieel ook verdedigbaar: de absolute afschrijving per jaar is bij de i10 laag.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Hyundai I10

Wat kost een tweedehands Hyundai I10?

Op basis van 1959+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Hyundai I10 gemiddeld € 7.495 (mediaan: 9 jaar oud, 83.000 km). De prijzen variëren van circa € 2.950 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 16.750 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Hyundai I10 af per jaar?

Een tweedehands Hyundai I10 schrijft gemiddeld 5.8% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 5.4% — de Hyundai I10 volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Hyundai I10 met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Hyundai I10: de duurste kilometers zitten tussen 100.000–125.000 km (€ 770 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 308 per 25.000 km). Bij de Hyundai I10 zijn de vroege kilometers het goedkoopst — boven 100.000 km neemt de afschrijving per kilometer toe. De i10 is een van de eenvoudigste en betrouwbaarste stadsauto's op de markt. De 1.0 en 1.2 motoren zijn ongecompliceerd en kennen nauwelijks problemen bij 100.000 km. Als stadsauto is dit een flinke stand — controleer koppeling en remmen. Hyundai biedt 5 jaar fabrieksgarantie, die bij jong gebruikte exemplaren vaak nog geldig is.

Welke uitvoering van de Hyundai I10 is de beste koop tweedehands?

De Comfort-trim biedt verreweg de beste prijs-kwaliteitverhouding: full-LED verlichting en stoelverwarming zijn dagelijks merkbare verbeteringen voor een beperkte meerprijs ten opzichte van de i-Motion. Het prijsverschil op de tweedehandsmarkt is klein genoeg om altijd voor de Comfort te kiezen als het budget het toelaat.

Wat is mijn Hyundai I10 waard?

De waarde van je Hyundai I10 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 1959+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Hyundai I10 verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Hyundai I10 waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Hyundai I10 kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Hyundai I10 fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Peugeot 308
2642+ advertenties
Mitsubishi Space Star
820+ advertenties
Citroën C4 Cactus
711+ advertenties
Ford Fiësta
5155+ advertenties