Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Land Rover Range Rover Evoque?

750+
advertenties
2011–2026
bouwjaren

De Range Rover Evoque bracht het Range Rover-prestige naar het compacte SUV-segment. Stijlvol en opvallend, maar niet de goedkoopste in onderhoud. De tweedehands prijs daalt met 8.8% per jaar — de Evoque houdt zijn occasion waarde redelijk goed voor een premium SUV.

Mediaan prijs
€ 23.974
Afschrijving/jaar
8.8%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel, Hybride
Afschrijving

Hoe schrijft de Land Rover Range Rover Evoque af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2011€ 14.350€ 73.136
2012€ 13.955€ 68.745
2013€ 13.184€ 65.957
2014€ 14.862€ 66.871
2015€ 15.610€ 67.979
2016€ 18.725€ 70.820
2017€ 20.801€ 73.358
2018€ 27.596€ 75.078
2019€ 31.730€ 81.200
2020€ 34.742€ 77.276
2021€ 37.003€ 68.915
2022€ 41.021€ 71.851
2023€ 46.160€ 76.247
2024€ 54.513€ 73.210
2025€ 60.922€ 70.913
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2011€ 16.057
Benzine2012€ 15.849
Benzine2013€ 15.366
Benzine2014€ 18.388
Benzine2015€ 19.286
Benzine2016€ 22.862
Benzine2017€ 25.651
Benzine2018€ 30.699
Benzine2019€ 32.793
Benzine2020€ 34.906
Benzine2021€ 37.363
Diesel2011€ 11.620
Diesel2012€ 10.836
Diesel2013€ 11.645
Diesel2014€ 11.805
Diesel2015€ 13.016
Diesel2016€ 15.770
Diesel2017€ 18.377
Diesel2018€ 21.598
Diesel2019€ 31.848
Hybride2019€ 31.012
Hybride2020€ 34.885
Hybride2021€ 37.062
Hybride2022€ 41.053
Hybride2023€ 46.535
Hybride2024€ 54.513
Hybride2025€ 60.922
De Range Rover Evoque schrijft af met 8.8% per jaar (marktgemiddelde: 9.0%). Dat ligt boven het SUV-gemiddelde — een kenmerk van premiummerken met hoge nieuwprijzen en aanzienlijke onderhoudskosten. De Evoque kent twee generaties met een heel ander risicoprofiel.

Benzine (7.4% per jaar)
De benzine-Evoque is het meest verkochte type. De eerste generatie (L538, 2011–2018) met de 2.0 Si4 staat bekend om zijn rijdynamiek, maar ook om de betrouwbaarheidsproblemen die deze motoren kunnen geven. De tweede generatie (L551, 2019+) heeft een nieuw P200/P250/P300 motorenpakket dat aanzienlijk beter scoort op betrouwbaarheid, en een volledig digitaal Pivi Pro infotainmentsysteem. Het benzineaandeel schrijft wat bescheidener af dankzij de brede vraag, maar hoge onderhoudskosten van Land Rover blijven een rem op de restwaarde.

Diesel (7.2% per jaar)
De diesel-Evoque — met name de Ingenium 2.0 D180/D240 — schrijft sneller af dan de benzine, deels door dalende dieselvraag in stedelijk gebruik. Eerste-generatie diesel Evoque's (TD4, eD4) zijn goedkoop geworden maar kennen problemen met de roetfilter en waterpomp. Wie een diesel-Evoque koopt, koopt een onderhoudsintensief auto. Budgetteer minimaal €600–€1.200 per jaar voor onverwacht onderhoud.

Hybride (11.0% per jaar)
De mild hybrid en plug-in hybrid (P300e) varianten zijn uitsluitend in de tweede generatie (L551) beschikbaar. De P300e heeft een elektrisch rijbereik van circa 65 km WLTP en schrijft iets sneller af dan de benzine-L551 door de hogere nieuwprijs en beperktere vraag.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201634.3%€ 24.971
201735.3%€ 29.707
201837.4%€ 28.177
201940.9%€ 33.483
202046.6%€ 35.741
202157.4%€ 38.288
202256.2%€ 39.713
202359.9%€ 46.390
Bij vergelijkbare kilometerstand houdt een Range Rover Evoque uit 2023 gemiddeld 59.9% van zijn nieuwwaarde over, terwijl een exemplaar uit 2016 op 34.3% staat. Dat verlies van 3.7%-punt per jaar is hoog — maar consistent met de premiumpositionering en de reputatie van hoge onderhoudskosten.

De curve kent een scherpe knoop bij de generatieovergang in 2019. Een eerste-generatie Evoque (L538, 2011–2018) voor € 24.971 oogt aantrekkelijk geprijsd, maar de technologie is ruim tien jaar oud en de betrouwbaarheidsproblemen (natte dubbelkoppelingsbak, waterpomp, airbag-module) zijn structureel. Een tweede-generatie Evoque (L551, 2019+) is geen opgepoetste versie van zijn voorganger — het is een volledig nieuw platform met Ingenium-motoren die aanzienlijk betrouwbaarder zijn. Het interieur is ook een kwalitatieve sprong: het Pivi Pro-systeem met zijn twee 10-inch schermen is aanzienlijk intuïtiever dan het InControl Touch Pro uit de L538.

Dat verklaart waarom een L551 uit 2023 voor € 46.390 relatief veel waarde behoudt: kopers kennen het verschil en zijn bereid de premie te betalen. Het leeftijdseffect binnen de L551-generatie zelf is relatief vlak in de eerste vijf jaar — de grote daling komt daarna. Wie op zoek is naar een 2023 Evoque, betaalt gemiddeld € 46.390; dat is fors meer dan de € 24.971 voor een L538-exemplaar, maar het betrouwbaarheids- en technologieverschil rechtvaardigt dat verschil ruimschoots.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Hse2013€ 15.267
Hse2014€ 13.533
Hse2015€ 16.238
Hse2016€ 20.036
Hse2017€ 20.493
Hse2018€ 22.907
Hse2019€ 30.101
Hse2020€ 36.047
Hse2021€ 38.610
Prestige2011€ 14.488
Prestige2012€ 14.261
Prestige2013€ 13.422
Prestige2014€ 15.465
Prestige2015€ 19.333
Pure2012€ 9.713
Pure2013€ 11.746
Pure2014€ 12.029
Pure2015€ 11.680
Pure2016€ 14.346
R Dynamic2019€ 31.375
R Dynamic2020€ 35.752
R Dynamic2021€ 34.643
R Dynamic2023€ 40.282
R Dynamic Se2019€ 31.659
R Dynamic Se2020€ 33.847
R Dynamic Se2021€ 37.179
R Dynamic Se2022€ 41.402
R Dynamic Se2023€ 46.594
De Range Rover Evoque is in de loop der jaren aangeboden in talloze uitvoeringen, maar op de tweedehandsmarkt zijn de meest voorkomende de Pure / S, SE en HSE / R-Dynamic HSE.

De S (tweede generatie) of Pure (eerste generatie) is de instapper met led-dagrijverlichting, parkeersensoren achter, een 10-inch Pivi Pro-scherm (tweede generatie) en stoelverwarming voor. Wat ontbreekt: full-led koplampen, parkeercamera en een achteruitrijcamera zijn op dit niveau optioneel. In de praktijk zijn de meeste S-exemplaren op de tweedehandsmarkt voorzien van de parkeerassistentie-optie — maar check dit altijd.

De SE is de meest gevonden uitvoering en biedt full-led koplampen, een achteruitrijcamera, automatische climate control (duo-zone), 18-inch lichtmetalen wielen en verwarmbaar stuur. Dat zijn exact de features die je dagelijks merkbaar zijn: betere verlichting 's avonds, comfortabeler parkeren, aangenamer rijklimaat in de winter. De SE is de beste balans voor de meeste kopers.

De HSE en R-Dynamic HSE gaan verder met meridian audio, 360°-surround camera, 20-inch wielen, stoelventilatie, head-up display en een elektrisch bediend panoramadak. Dat zijn premium-extras die de Evoque echt in premium-SUV-territorium brengen. Voor verkopers zijn HSE-exemplaren met panoramadak en Meridian audio de easiest sell — maar pas op: de grotere wielen (20-inch vs 18-inch) zorgen voor hogere bandenslijtage en een wat ruigere rijervaring op grofkassei. Check bij aankoop altijd de bandenmaat en -staat.

Specifiek voor de eerste generatie L538: de Prestige-uitvoering had full-led, panoramadak en volledige parkeerhulp standaard, maar is inmiddels zo ver afgeschreven dat het prijsverschil met de Dynamic of Pure minimaal is. Kies bij de L538 altijd voor de rijkste uitvoering die je kunt vinden — het prijsverschil is klein, de meeruitrusting is groot. Controle op trekgewicht is bij de Evoque ook relevant: alleen bepaalde uitvoeringen zijn goedgekeurd om een aanhanger tot 1.800 kg te trekken. Check het kentekenregister als dat voor jou een vereiste is. Tot slot: de Evoque heeft een aanzienlijk kofferbakvolume van 591 liter dat al vanaf de S-uitvoering volledig beschikbaar is — geen trimverschil op dit punt.

Advies voor kopers: De SE is de beste balans voor dagelijks gebruik: full-LED, achteruitrijcamera en climate control zijn standaard. Bij de L538 eerste generatie loont het altijd om de rijkste uitvoering te kiezen — de prijsverschillen zijn tweedehands minimaal. Controleer bij elke Evoque de staat van de 20-inch banden (indien aanwezig) en het trekgewicht op het kenteken.

Advies voor verkopers: De Evoque profiteert van het Range Rover-imago en een constante vraag in het premium-compacte-SUV-segment. Rijd je dagelijks met plezier en zijn de onderhoudskosten beheersbaar, dan is doorrijden een verdedigbare keuze — de restwaarde stabiliseert na vier jaar. Verkoop je toch, benadruk dan panoramadak, Meridian audio en HSE-uitvoering als die aanwezig zijn — dat zijn de features die de Evoque-koper overtuigen en een hogere vraagprijs rechtvaardigen.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Land Rover Range Rover Evoque

Wat kost een tweedehands Land Rover Range Rover Evoque?

Op basis van 750+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Land Rover Range Rover Evoque gemiddeld € 23.974 (mediaan: 8 jaar oud, 119.000 km). De prijzen variëren van circa € 11.950 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 50.085 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Land Rover Range Rover Evoque af per jaar?

Een tweedehands Land Rover Range Rover Evoque schrijft gemiddeld 8.8% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 9.0% — de Land Rover Range Rover Evoque volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de Land Rover Range Rover Evoque is de beste koop tweedehands?

De SE is de beste balans voor dagelijks gebruik: full-LED, achteruitrijcamera en climate control zijn standaard. Bij de L538 eerste generatie loont het altijd om de rijkste uitvoering te kiezen — de prijsverschillen zijn tweedehands minimaal. Controleer bij elke Evoque de staat van de 20-inch banden (indien aanwezig) en het trekgewicht op het kenteken.

Wat is mijn Land Rover Range Rover Evoque waard?

De waarde van je Land Rover Range Rover Evoque hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 750+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Land Rover Range Rover Evoque verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Land Rover Range Rover Evoque waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Land Rover Range Rover Evoque kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Land Rover Range Rover Evoque fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Ford Kuga
2636+ advertenties
Polestar 2
770+ advertenties
Volkswagen Tiguan
4286+ advertenties
Volvo V60
2538+ advertenties