Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Land Rover Range Rover (Sport)?

678+
advertenties
2005–2026
bouwjaren

De Range Rover (Sport) is het ultieme statussymbool onder de SUV's. Met een mediaan nieuwprijs van € 126.502 is het een van de duurste modellen in deze analyse. De tweedehands prijs daalt met 8.2% per jaar — relatief bescheiden, maar absoluut verlies je als occasion koper tienduizenden.

Mediaan prijs
€ 40.975
Afschrijving/jaar
8.2%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel, Hybride
Afschrijving

Hoe schrijft de Land Rover Range Rover (Sport) af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 21.022€ 124.953
2011€ 15.408€ 132.711
2012€ 15.524€ 119.200
2013€ 20.720€ 120.468
2014€ 21.943€ 123.559
2015€ 29.770€ 140.108
2016€ 29.988€ 143.782
2017€ 37.024€ 154.246
2018€ 46.120€ 147.703
2019€ 47.483€ 141.338
2020€ 56.431€ 146.001
2021€ 57.774€ 132.539
2022€ 70.884€ 115.152
2023€ 101.543€ 139.226
2024€ 111.335€ 136.806
2025€ 122.371€ 136.326
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 27.865
Benzine2014€ 34.449
Benzine2015€ 43.012
Benzine2016€ 46.107
Benzine2017€ 49.779
Benzine2018€ 62.546
Benzine2019€ 62.427
Benzine2020€ 78.539
Benzine2021€ 83.704
Diesel2010€ 10.757
Diesel2011€ 11.741
Diesel2012€ 14.639
Diesel2013€ 18.386
Diesel2014€ 20.040
Diesel2015€ 23.311
Diesel2016€ 26.097
Diesel2017€ 31.478
Diesel2018€ 38.324
Diesel2019€ 41.443
Hybride2018€ 42.593
Hybride2019€ 42.972
Hybride2020€ 49.131
Hybride2021€ 53.639
Hybride2022€ 72.028
Hybride2023€ 100.372
Hybride2024€ 111.335
Hybride2025€ 122.565
De Range Rover Sport schrijft af met 8.2% per jaar (marktgemiddelde: 9.3%). Voor een grote premium SUV met nieuwprijzen vanaf €80.000 is dat aan de hoge kant — maar ook consistent met hoe de markt Land Rover beoordeelt: gewild en exclusief, maar duur om te bezitten.

Benzine (8.6% per jaar)
De benzine Sport — van de 3.0 V6 tot de 5.0 V8 SVR — schrijft stevig af. Hoge nieuwprijzen, hoge brandstofkosten en hoge servicekosten drukken de restwaarde structureel. De eerste generatie L494 (2013–2022) met de 5.0 Supercharged heeft een trouwe schare liefhebbers, maar de onderhoudskosten van een V8 Range Rover zijn niet voor iedereen weggelegd — plan minimaal €2.000–€4.000 per jaar voor onderhoud en reparaties. De tweede generatie L461 (2022+) heeft moderne mild hybrid-technologie in de benzinelijn en hogere actieve veiligheid — en houdt zijn waarde vooralsnog beter.

Diesel (7.4% per jaar)
De diesel Sport (3.0 SDV6, later Ingenium 3.0 D300/D350) is historisch gezien populair bij zakelijke rijders en degenen met hoge jaarkilometrage. De afschrijving ligt hier doorgaans hoger dan bij de benzine, enerzijds door dalende dieselvraag, anderzijds door de complexe zes-in-lijn dieselaggregaten die kostbaar onderhoud vragen. Een L494 diesel Sport uit 2016–2019 kan aantrekkelijk geprijsd zijn, maar budgetteer conservatief.

Hybride (9.5% per jaar)
De P400e plug-in hybrid (L494 facelift, 2018–2022) en de hybride varianten in de L461 schrijven iets sneller af dan vergelijkbare benzine-versies. De P400e heeft een elektrisch rijbereik van circa 50–60 km WLTP — in de praktijk eerder 40 km. Kopers die hem echt elektrisch rijden, hebben het voordeel; wie hem uitsluitend op benzine rijdt, heeft een zwaar, duur-onderhoudend voertuig.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201836.8%€ 53.588
201937.2%€ 53.237
202041.7%€ 63.451
202145.4%€ 61.161
202260.2%€ 69.994
202371.1%€ 99.810
202479.8%€ 111.810
Een Range Rover Sport uit 2024 behoudt gemiddeld 79.8% van zijn nieuwwaarde, terwijl een exemplaar uit 2018 op 36.8% staat. Dat is een verlies van 7.2%-punt per jaar — fors, maar de absolute waarden zijn ook hoog genoeg dat het in euro's neerkomt op duizenden per jaar. Bij een auto met een nieuwprijs van €80.000–€110.000 betekent elk procentpunt retentie al snel €800–€1.100.

De curve kent twee markante omslagpunten. Het eerste is de facelift van de L494 in 2017: minder betrouwbaarheidsproblemen, frisser interieur, en de introductie van de P400e plug-in hybrid. Het tweede en belangrijkste omslagpunt is de introductie van de volledig nieuwe L461 in 2022: een geheel nieuw platform, digitale cockpit, mild hybrid standaard, en een betrouwbaarheidssprong die kopers waarderen. De L461 heeft ook een opvallend kleiner profiel ten opzichte van de L494, wat op Europese wegen een dagelijks merkbaar voordeel is.

L494 exemplaren uit de vroege bouwjaren (2013–2016) zijn stevig in prijs gezakt maar houden risico op kostbare reparaties. Wie in dit segment wil instappen voor een laag budget, moet een volledig Land Rover-servicehistorie als absolute voorwaarde stellen — geen uitzonderingen.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Autobiography2012€ 15.811
Autobiography2013€ 23.558
Autobiography2014€ 22.397
Autobiography2015€ 29.572
Autobiography2016€ 33.381
Autobiography2017€ 30.260
Autobiography2018€ 45.340
Autobiography2019€ 53.560
Autobiography2023€ 107.312
Autobiography2024€ 127.340
Autobiography2025€ 139.151
Dynamic Se2024€ 105.003
Dynamic Se2025€ 118.020
Hse2010€ 10.118
Hse2011€ 13.058
Hse2013€ 18.110
Hse2014€ 19.527
Hse2015€ 29.707
Hse2016€ 25.373
Hse2017€ 40.860
Hse2018€ 46.083
Hse2019€ 42.041
Hse2020€ 48.623
Hse2021€ 53.639
Hse2022€ 69.408
Hse2023€ 95.913
Hse2024€ 106.473
Supercharged2010€ 27.440
Supercharged2015€ 35.580
Svr2019€ 72.091
Svr2020€ 81.948
Svr2021€ 88.465
De Range Rover Sport is over twee generaties aangeboden in een breed uitrustingsspectrum. Op de tweedehandsmarkt zijn de meest voorkomende uitvoeringen de S, SE, HSE en Autobiography Dynamic.

De S is de zakelijke instapper die doorgaans uit de lease-vloot komt. Full-led koplampen, parkeersensoren voor en achter, stoelverwarming voor en achter en een achteruitrijcamera zijn standaard. Wat je mist: de adaptive cruise control, het premium audiosysteem en de 360°-camera zijn optioneel op dit niveau. Zakelijke lease-S'en zijn doorgaans zorgvuldig onderhouden maar hebben hoge kilometerstand. Controleer bij een hoge-km S altijd het timingkettenservicehistorie — op de V8 is dat na 100.000 km een kritiek punt.

De SE voegt een Meridian 380W-audiosysteem toe, 360°-parkeercamera, adaptive dynamics (elektronisch stelbare dempers), 20-inch wielen en verwarmbaar stuur. In de dagelijkse praktijk zijn de adaptieve dempers een merkbaar verschil: de Sport rijdt in Comfort-modus substantieel soepeler dan in de vaste instelling van de S. De SE is de populairste keuze op de tweedehandsmarkt en houdt zijn waarde goed ten opzichte van de S.

De HSE en HSE Dynamic bieden het Pixel-LED koplampsysteem dat op onverlichte wegen een aanzienlijk beter zicht geeft dan de standaard full-led van de S. Verder: verwarmbare en geventileerde voorstoelen, een head-up display, een panoramisch schuifdak en 21-inch wielen. De HSE Dynamic voegt sportieve visuele accenten toe en een eigen afstemmingsprofiel voor de rijhulpsystemen.

De Autobiography Dynamic is de topversie met Meridian Signature Sound (825W), massagestoelen, 22-inch smeedwielen en een sport-uitlaatgeluid (met name bij de V8 SVR aangrenzend). Op de tweedehandsmarkt is dit de meest complete uitvoering — maar ook de duurste in onderhoud: de 22-inch wielen zorgen voor hoge bandenkosten en beperktere keuze op de meeste bandenservices. Een SVR (supercharged V8, 575 pk) is een aparte categorie: extreem snel, hoog brandstofverbruik en een trouwe schare liefhebbers die bereid zijn te betalen.

Advies voor kopers: De SE met adaptieve dempers is de meest gebalanceerde keuze voor dagelijks gebruik: het rijcomfort in Comfort-modus is substantieel beter dan de S, en de 360-camera maakt manoeuvreren met een auto van dit formaat stressloos. Controleer bij elke Range Rover Sport de timingkettinghistorie (V6/V8) en de staat van de luchtvering.

Advies voor verkopers: De Range Rover Sport heeft een loyaal koperspubliek dat bereid is te betalen voor een goed onderhouden exemplaar. Rijd je met plezier en zijn de onderhoudskosten voorspelbaar, dan is doorrijden verdedigbaar — de restwaarde daalt geleidelijk maar niet dramatisch. Verkoop je toch, documenteer dan de volledige onderhoudshistorie en benadruk Meridian audio, adaptieve dempers en luchtvering als die aanwezig zijn. Een complete Land Rover-dealerhistorie maakt in dit segment het verschil.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Land Rover Range Rover (Sport)

Wat kost een tweedehands Land Rover Range Rover (Sport)?

Op basis van 678+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Land Rover Range Rover (Sport) gemiddeld € 40.975 (mediaan: 8 jaar oud, 133.000 km). De prijzen variëren van circa € 13.950 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 109.950 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Land Rover Range Rover (Sport) af per jaar?

Een tweedehands Land Rover Range Rover (Sport) schrijft gemiddeld 8.2% per jaar af. Dat is 1.1 procentpunt minder dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 9.3%) — de Land Rover Range Rover (Sport) is daarmee relatief waardvast. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de Land Rover Range Rover (Sport) is de beste koop tweedehands?

De SE met adaptieve dempers is de meest gebalanceerde keuze voor dagelijks gebruik: het rijcomfort in Comfort-modus is substantieel beter dan de S, en de 360-camera maakt manoeuvreren met een auto van dit formaat stressloos. Controleer bij elke Range Rover Sport de timingkettinghistorie (V6/V8) en de staat van de luchtvering.

Wat is mijn Land Rover Range Rover (Sport) waard?

De waarde van je Land Rover Range Rover (Sport) hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 678+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Land Rover Range Rover (Sport) verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Land Rover Range Rover (Sport) waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Land Rover Range Rover (Sport) kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Land Rover Range Rover (Sport) fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Mercedes-Benz Glc
1196+ advertenties
Volvo Xc60
2292+ advertenties
BMW X3
1614+ advertenties
Porsche Cayenne
917+ advertenties