De Mercedes-Benz C-Klasse is de instapper in het gamma van luxe sedans en estates. Met 4514+ advertenties biedt de tweedehandsmarkt een breed spectrum, van zakelijke leaseretouren tot goed uitgeruste AMG-Line exemplaren. De occasion prijs daalt met 9.0% per jaar — vergelijkbaar met de BMW 3 Serie.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 8.246 | € 49.638 |
| 2011 | € 9.319 | € 49.755 |
| 2012 | € 10.870 | € 51.383 |
| 2013 | € 10.985 | € 51.327 |
| 2014 | € 15.237 | € 53.414 |
| 2015 | € 17.640 | € 67.446 |
| 2016 | € 21.472 | € 68.291 |
| 2017 | € 25.601 | € 71.002 |
| 2018 | € 24.343 | € 59.826 |
| 2019 | € 28.219 | € 61.845 |
| 2020 | € 29.005 | € 59.432 |
| 2021 | € 33.067 | € 57.601 |
| 2022 | € 38.932 | € 66.568 |
| 2023 | € 44.585 | € 75.610 |
| 2024 | € 48.879 | € 73.468 |
| 2025 | € 53.478 | € 68.083 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 8.761 |
| Benzine | 2011 | € 10.226 |
| Benzine | 2012 | € 12.326 |
| Benzine | 2013 | € 12.369 |
| Benzine | 2014 | € 15.699 |
| Benzine | 2015 | € 22.430 |
| Benzine | 2016 | € 24.717 |
| Benzine | 2017 | € 27.163 |
| Benzine | 2018 | € 25.404 |
| Benzine | 2019 | € 29.840 |
| Benzine | 2020 | € 30.854 |
| Benzine | 2021 | € 34.496 |
| Benzine | 2022 | € 39.215 |
| Benzine | 2023 | € 48.248 |
| Benzine | 2024 | € 46.100 |
| Benzine | 2025 | € 54.519 |
| Diesel | 2010 | € 5.780 |
| Diesel | 2011 | € 5.580 |
| Diesel | 2012 | € 6.664 |
| Diesel | 2013 | € 7.942 |
| Diesel | 2014 | € 12.812 |
| Diesel | 2015 | € 12.980 |
| Diesel | 2016 | € 16.239 |
| Diesel | 2017 | € 15.381 |
| Diesel | 2018 | € 17.277 |
| Diesel | 2019 | € 19.404 |
| Diesel | 2022 | € 38.039 |
| Hybride | 2015 | € 13.564 |
| Hybride | 2016 | € 14.564 |
| Hybride | 2017 | € 19.248 |
| Hybride | 2018 | € 22.659 |
| Hybride | 2019 | € 26.531 |
| Hybride | 2020 | € 26.868 |
| Hybride | 2021 | € 31.399 |
| Hybride | 2022 | € 39.082 |
| Hybride | 2023 | € 43.225 |
| Hybride | 2024 | € 50.980 |
| Hybride | 2025 | € 52.921 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 24.1% | € 16.494 |
| 2011 | 25.9% | € 14.735 |
| 2012 | 28.3% | € 18.237 |
| 2013 | 31.3% | € 16.498 |
| 2014 | 33.9% | € 18.129 |
| 2015 | 32.7% | € 24.369 |
| 2016 | 35.9% | € 25.657 |
| 2017 | 38.8% | € 27.966 |
| 2018 | 44.2% | € 26.536 |
| 2019 | 48.9% | € 30.329 |
| 2020 | 50.1% | € 29.055 |
| 2021 | 58.5% | € 33.653 |
| 2022 | 58.5% | € 38.437 |
| 2023 | 59.5% | € 40.932 |
| 2024 | 63.2% | € 44.653 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 875 | € 875 |
| 50–75k | € 2.061 | € 2.936 |
| 75–100k | € 1.654 | € 4.590 |
| 100–125k | € 1.233 | € 5.823 |
| 125–150k | € 1.086 | € 6.909 |
| 150–175k | € 1.586 | € 8.495 |
| 175–200k | € 1.750 | € 10.245 |
| 200k+ | € 1.892 | € 12.137 |
De C-Klasse laat een onregelmatig patroon zien. De goedkoopste kilometers zitten rond 25.000–50.000 km en rond 125.000–150.000 km. Het duurste interval is 50.000–75.000 km, waar de daling per kilometer piekt. Boven 150.000 km stijgt de afschrijving per kilometer weer — de hogere onderhoudskosten van het premium segment beginnen daar mee te tellen.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| AMG | 2010 | € 21.658 |
| AMG | 2011 | € 21.461 |
| AMG | 2012 | € 24.074 |
| AMG | 2013 | € 20.640 |
| AMG | 2014 | € 20.252 |
| AMG | 2015 | € 27.616 |
| AMG | 2016 | € 30.872 |
| AMG | 2017 | € 35.374 |
| AMG | 2018 | € 32.078 |
| AMG | 2019 | € 28.660 |
| AMG | 2020 | € 31.395 |
| AMG | 2021 | € 33.442 |
| AMG | 2022 | € 41.917 |
| AMG | 2023 | € 55.049 |
| AMG | 2024 | € 67.064 |
| AMG | 2025 | € 66.194 |
| AMG Line | 2011 | € 11.891 |
| AMG Line | 2014 | € 15.824 |
| AMG Line | 2015 | € 19.969 |
| AMG Line | 2016 | € 20.467 |
| AMG Line | 2017 | € 24.490 |
| AMG Line | 2018 | € 24.785 |
| AMG Line | 2019 | € 27.209 |
| AMG Line | 2020 | € 27.991 |
| AMG Line | 2021 | € 36.269 |
| AMG Line | 2022 | € 39.068 |
| AMG Line | 2023 | € 42.068 |
| AMG Line | 2024 | € 47.238 |
| AMG Line | 2025 | € 52.508 |
| Avantgarde | 2010 | € 7.218 |
| Avantgarde | 2011 | € 8.318 |
| Avantgarde | 2012 | € 9.071 |
| Avantgarde | 2013 | € 10.227 |
| Avantgarde | 2014 | € 12.633 |
| Avantgarde | 2015 | € 15.776 |
| Avantgarde | 2016 | € 16.049 |
| Avantgarde | 2017 | € 17.960 |
| Avantgarde | 2018 | € 19.545 |
| Avantgarde | 2019 | € 24.608 |
| Avantgarde | 2020 | € 23.174 |
| Avantgarde | 2021 | € 27.630 |
| Business Solution | 2017 | € 18.638 |
| Business Solution | 2018 | € 20.227 |
| Business Solution | 2019 | € 23.350 |
| Business Solution | 2020 | € 27.389 |
| Business Solution | 2021 | € 24.849 |
| Business Solution | 2023 | € 41.632 |
| Business Solution | 2025 | € 51.290 |
| Premium Plus | 2017 | € 21.023 |
| Premium Plus | 2018 | € 24.043 |
| Premium Plus | 2019 | € 34.963 |
| Premium Plus | 2020 | € 35.804 |
| Premium Plus | 2021 | € 37.405 |
| Premium Plus | 2025 | € 63.193 |
Op basis van 4514+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Mercedes-Benz C Klasse gemiddeld € 18.492 (mediaan: 10 jaar oud, 148.000 km). De prijzen variëren van circa € 5.450 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 44.900 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Mercedes-Benz C Klasse schrijft gemiddeld 9.0% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 8.8% — de Mercedes-Benz C Klasse volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Mercedes-Benz C Klasse: de duurste kilometers zitten tussen 50.000–75.000 km (€ 2.061 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 875 per 25.000 km). Bij de Mercedes-Benz C Klasse zijn de vroege kilometers het goedkoopst — boven 100.000 km neemt de afschrijving per kilometer toe. De C-Klasse (W205/W206) is mechanisch degelijk bij 100.000 km. De M274 benzinemotor is betrouwbaar. Bij de OM654 diesel kan het AdBlue-systeem problemen geven. Reken op hogere onderhoudskosten dan bij een volumemerk: remmen, banden en elektronische componenten zijn merkbaar duurder. Controleer de onderhoudshistorie — bij een Mercedes is consequent dealeronderhoud extra belangrijk voor de restwaarde.
AMG Line Premium is de meest gevraagde en best verkoopbare configuratie. Een W206 van twee a drie jaar oud met minder dan 40.000 km is de sweetspot: de grote waardedaling is voorbij en de garantie is vaak nog actief.
De waarde van je Mercedes-Benz C Klasse hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 4514+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Mercedes-Benz C Klasse waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Mercedes-Benz C Klasse fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht