De Opel Astra strijdt al decennia met de Golf om de gunst van de compacte middenklasser-koper. De nieuwste generatie oogt scherper dan ooit en is er ook als plug-in hybride. Met 10.1% jaarlijkse afschrijving verliest de Astra meer dan de Golf — maar dat levert aantrekkelijke tweedehands occasion prijzen op.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 4.127 | € 25.519 |
| 2011 | € 4.177 | € 26.894 |
| 2012 | € 5.080 | € 27.401 |
| 2013 | € 6.065 | € 27.647 |
| 2014 | € 6.364 | € 27.367 |
| 2015 | € 7.193 | € 27.372 |
| 2016 | € 7.976 | € 26.328 |
| 2017 | € 8.806 | € 27.163 |
| 2018 | € 9.722 | € 27.675 |
| 2019 | € 10.708 | € 28.201 |
| 2020 | € 11.521 | € 28.835 |
| 2021 | € 12.457 | € 28.907 |
| 2022 | € 19.074 | € 35.896 |
| 2023 | € 21.049 | € 38.042 |
| 2024 | € 26.199 | € 42.317 |
| 2025 | € 29.659 | € 41.225 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 4.137 |
| Benzine | 2011 | € 4.216 |
| Benzine | 2012 | € 5.138 |
| Benzine | 2013 | € 6.186 |
| Benzine | 2014 | € 6.588 |
| Benzine | 2015 | € 7.512 |
| Benzine | 2016 | € 8.194 |
| Benzine | 2017 | € 9.010 |
| Benzine | 2018 | € 9.840 |
| Benzine | 2019 | € 10.821 |
| Benzine | 2020 | € 11.572 |
| Benzine | 2021 | € 12.419 |
| Benzine | 2022 | € 17.432 |
| Benzine | 2023 | € 19.857 |
| Benzine | 2024 | € 25.027 |
| Benzine | 2025 | € 26.066 |
| Diesel | 2011 | € 2.992 |
| Diesel | 2012 | € 3.739 |
| Diesel | 2013 | € 3.690 |
| Diesel | 2014 | € 4.526 |
| Diesel | 2015 | € 4.609 |
| Diesel | 2016 | € 5.938 |
| Diesel | 2017 | € 6.357 |
| Diesel | 2018 | € 7.923 |
| Diesel | 2019 | € 8.581 |
| Diesel | 2020 | € 10.306 |
| Hybride | 2022 | € 22.421 |
| Hybride | 2023 | € 24.884 |
| Hybride | 2024 | € 27.242 |
| Hybride | 2025 | € 31.780 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 24.8% | € 6.555 |
| 2012 | 29.6% | € 9.565 |
| 2013 | 30.4% | € 8.819 |
| 2014 | 32.0% | € 9.404 |
| 2015 | 35.7% | € 10.457 |
| 2016 | 42.4% | € 11.225 |
| 2017 | 42.7% | € 12.071 |
| 2018 | 41.7% | € 11.489 |
| 2019 | 43.1% | € 12.210 |
| 2020 | 44.5% | € 12.843 |
| 2021 | 47.3% | € 13.693 |
| 2022 | 52.8% | € 18.603 |
| 2023 | 53.1% | € 19.488 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 1.105 | € 1.105 |
| 50–75k | € 989 | € 2.094 |
| 75–100k | € 962 | € 3.056 |
| 100–125k | € 1.127 | € 4.182 |
| 125–150k | € 1.017 | € 5.200 |
| 150–175k | € 798 | € 5.998 |
| 175–200k | € 929 | € 6.928 |
| 200k+ | € 940 | € 7.868 |
De Astra schrijft opmerkelijk gelijkmatig af per kilometer. Het verschil tussen het duurste en goedkoopste interval is beperkt. Vanaf 125.000 km daalt de afschrijving per kilometer licht — een patroon dat je vaker ziet bij auto's in het middensegment waar de restwaarde stabiliseert.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Edition | 2010 | € 3.838 |
| Edition | 2011 | € 3.849 |
| Edition | 2012 | € 4.664 |
| Edition | 2013 | € 5.964 |
| Edition | 2015 | € 6.921 |
| Edition | 2016 | € 7.745 |
| Edition | 2017 | € 8.548 |
| Edition | 2019 | € 11.561 |
| Edition | 2020 | € 11.095 |
| Edition | 2021 | € 11.753 |
| Edition | 2022 | € 17.021 |
| Edition | 2023 | € 19.419 |
| Edition | 2024 | € 26.788 |
| Edition | 2025 | € 31.303 |
| Elegance | 2019 | € 13.559 |
| Elegance | 2020 | € 12.603 |
| Elegance | 2021 | € 12.962 |
| Elegance | 2022 | € 18.725 |
| Elegance | 2023 | € 21.532 |
| Innovation | 2015 | € 8.796 |
| Innovation | 2016 | € 8.940 |
| Innovation | 2017 | € 9.692 |
| Innovation | 2018 | € 11.264 |
| Innovation | 2019 | € 11.927 |
| Sport | 2010 | € 4.275 |
| Sport | 2011 | € 4.456 |
| Sport | 2012 | € 5.327 |
| Sport | 2013 | € 5.894 |
| Sport | 2014 | € 6.971 |
| Sport | 2015 | € 7.210 |
| Sport | 2016 | € 9.424 |
| Ultimate | 2020 | € 14.735 |
| Ultimate | 2021 | € 15.858 |
| Ultimate | 2022 | € 23.851 |
| Ultimate | 2023 | € 25.643 |
| Ultimate | 2024 | € 27.654 |
| Ultimate | 2025 | € 34.339 |
Op basis van 3655+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Opel Astra gemiddeld € 7.990 (mediaan: 10 jaar oud, 140.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.000 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 20.979 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Opel Astra schrijft gemiddeld 10.1% per jaar af. Dat is 2.5 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 7.6%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Opel Astra: de duurste kilometers zitten tussen 100.000–125.000 km (€ 1.127 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 150.000–175.000 km (€ 798 per 25.000 km). Bij de Opel Astra is 100.000 km nog in het gematigde bereik — de sterkste afschrijving per kilometer komt pas later. De Astra K (2015–2021) met 1.0 of 1.4 turbo is betrouwbaar bij 100.000 km. Aandachtspunt bij de 1.4 A14NET: de distributieketting kan rekken bij hogere kilometerstanden — controleer op tikgeluid. De Astra L (2022+) deelt het PSA-platform met de Peugeot 308 — hier is de distributieriem van de 1.2 PureTech het cruciale onderhoudspunt.
De Elegance is de meest logische keuze voor dagelijks gebruik. Een Astra L uit 2022–2023 biedt het Pure Panel en moderne rijhulpsystemen; de Astra K Elegance uit 2018–2020 is de budgetvriendelijke optie. De Ultimate met AGR-stoelen is het overwegen waard voor wie veel kilometers maakt.
De waarde van je Opel Astra hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 3655+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Opel Astra waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Opel Astra fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht