Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Opel Mokka?

1398+
advertenties
2012–2026
bouwjaren

De Opel Mokka combineert opvallend design met een compact formaat. De nieuwste generatie is ook als Mokka-e volledig elektrisch leverbaar. De tweedehands prijs daalt met 10.1% per jaar — iets meer dan gemiddeld, mede door de snelle depreciatie van de elektrische occasion variant.

Mediaan prijs
€ 16.445
Afschrijving/jaar
10.1%
Brandstoftypen
Benzine, Elektrisch
Afschrijving

Hoe schrijft de Opel Mokka af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2012€ 8.370€ 28.565
2013€ 8.083€ 31.132
2014€ 8.900€ 29.517
2015€ 9.781€ 29.286
2016€ 10.924€ 30.800
2017€ 12.981€ 31.404
2018€ 14.005€ 33.150
2019€ 16.123€ 36.036
2021€ 17.693€ 34.499
2022€ 18.820€ 34.816
2023€ 21.051€ 37.799
2024€ 23.974€ 37.642
2025€ 28.013€ 38.233
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2012€ 8.370
Benzine2013€ 8.143
Benzine2014€ 8.941
Benzine2015€ 9.814
Benzine2016€ 11.011
Benzine2017€ 13.039
Benzine2018€ 14.005
Benzine2019€ 16.123
Benzine2021€ 18.503
Benzine2022€ 18.959
Benzine2023€ 21.392
Benzine2024€ 23.439
Benzine2025€ 27.776
Elektrisch2021€ 15.775
Elektrisch2022€ 18.170
Elektrisch2023€ 20.168
Elektrisch2024€ 24.087
Elektrisch2025€ 28.831
De Opel Mokka heeft een opvallend transformatie doorgemaakt: van de geblokte Mokka X (2012–2020) op het GM-platform naar de volledig vernieuwde Mokka (2020–heden) op het Stellantis CMP-chassis — dezelfde basis als de Peugeot 2008. Dat generatieverschil verklaart veel van het gemiddelde van 10.1% per jaar (marktgemiddelde: 8.1%). Benzine, diesel én elektrisch schrijven elk op hun eigen manier af.

Benzine (10.0% per jaar)
De benzine-Mokka loopt uiteen van oude 1.4 Turbo's (Mokka X) tot de moderne 1.2 Turbo (100 of 130 pk) in de nieuwe Mokka. De Mokka X deprecieert snel: een exemplaar uit 2017 met 80.000 km staat inmiddels voor €8.000–€12.000. De nieuwe Mokka (2020+) houdt aanzienlijk meer waarde. Het design — met de Vizor-grille en het Pixel-daglicht — is markant en spreekt jonge kopers aan. De schakelaar naar het PSA-platform bracht ook zichtbaar betere interieur­kwaliteit.

Elektrisch (18.7% per jaar)
De Mokka-e (2021–heden, 50 kWh / ~338 km WLTP) schrijft het snelst af. De nieuwprijs lag boven de €38.000 en is inmiddels fors gedaald door subsidiewijzigingen en toenemend EV-aanbod. Tweedehands exemplaren uit 2021 zijn nu te vinden voor €18.000–€22.000 — een flinke stap terug, maar daarmee ook bereikbaar voor kopers die anders nooit een nieuwe EV zouden kunnen betalen. De garantie op de accu (8 jaar / 160.000 km) is een serieus pluspunt.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201333.0%€ 10.232
201434.6%€ 9.985
201539.5%€ 11.037
201640.1%€ 12.051
201743.4%€ 13.846
201842.5%€ 14.313
201945.3%€ 16.305
202151.1%€ 17.431
202252.5%€ 18.102
202354.0%€ 19.883
202459.7%€ 20.364
Bij Mokka's met een vergelijkbare kilometerstand (50.000–90.000 km) houdt een exemplaar uit 2024 nog 59.7% van zijn nieuwprijs over, terwijl een Mokka uit 2013 nog maar 33.0% waard is — een gemiddeld verlies van 2.4%-punt per levensjaar. Dat vertaalt naar gemiddeld € 20.364 voor een jong exemplaar en € 10.232 voor de oudste.

De leeftijdscurve van de Mokka heeft een unieke knik: de overgang van Mokka X naar de nieuwe Mokka in 2020–2021 is scherper dan bij enig ander Opel-model in dit rijtje. De Mokka X wordt door de markt steeds meer als een verouderd model beschouwd — niet onterecht, want de nieuwe Mokka verschilt in bijna elk opzicht: exterieur, interieur (Vizor, digitale cockpit), rijdynamica en platform. Een Mokka X uit 2019 staat voor vergelijkbaar geld als een nieuwe Mokka uit 2021, maar de nieuwe Mokka wint die vergelijking bijna altijd van de koper. Dat maakt de X extra kwetsbaar in waarde.

Binnen de Mokka X (2012–2020) is de afschrijving vrij lineair, met een extra dip bij exemplaren ouder dan zes jaar. Mokka X's uit 2012–2015 zijn flink afgeschreven en noteren voor €5.000–€8.000, maar hebben ook de meeste onderhoudsmomenten achter de rug. Binnen de nieuwe Mokka is de depreciatie per jaar nu nog relatief gematigd — maar naarmate het aanbod groeit, zal die versnellen.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Cosmo2012€ 8.728
Cosmo2013€ 8.095
Cosmo2014€ 8.873
Cosmo2015€ 9.886
Cosmo2016€ 10.831
Edition2012€ 7.533
Edition2013€ 8.116
Edition2014€ 8.976
Edition2015€ 9.528
Edition2016€ 10.740
Edition2017€ 12.996
Edition2019€ 15.829
Edition2021€ 17.037
Edition2022€ 17.495
Edition2023€ 20.907
Edition2024€ 22.853
Edition2025€ 28.062
Elegance2021€ 17.670
Elegance2022€ 19.078
Elegance2023€ 21.090
Elegance2024€ 21.691
Innovation2016€ 11.322
Innovation2017€ 12.978
Innovation2018€ 14.056
Innovation2019€ 16.791
Ultimate2021€ 18.198
Ultimate2022€ 19.541
Ultimate2023€ 22.735
Ultimate2024€ 24.356
Ultimate2025€ 27.612
De nieuwe Opel Mokka (2020–heden) wordt aangeboden in Edition, Elegance, GS Line en Ultimate. Elk niveau is ook herkenbaar aan het exterieur — de Mokka is duidelijker gedifferentieerd per trim dan veel concurrenten.

De Edition heeft led-daglicht­verlichting, parkeersensoren achter, handmatige airco en een 7-inch touchscreen. De karakteristieke Mokka-Vizor-grille is op elk niveau aanwezig, dus het uiterlijk is ook op de instapper opvallend. Wat je mist: een achteruitrijcamera en het grotere digitale instrumentenpaneel (Pure Panel). De koplampen zijn bij de Edition nog geen volledige led.

De Elegance brengt automatische climate control, het Pure Panel-dashboard (twee 10-inch schermen naast elkaar), lichtmetalen wielen en de achteruitrijcamera. Dat Pure Panel is het meest opvallende kenmerk van de nieuwe Mokka — bij de Edition mis je precies dat waarmee de auto zichzelf onderscheidt. De Elegance is daarmee niet alleen de meest gekochte uitvoering, maar ook de meest logische keuze op de occasion­markt.

De GS Line voegt sportief design toe: 18-inch wielen, GS Line-bumpersporlers, een sport­stuur en parkeersensoren ook voor. De donkere dakkleur is optioneel bij de GS Line — dat tweekleurige koetswerk maakt de auto herkenbaar en spreekt een andere doelgroep aan dan de Elegance. Technisch identiek aan de Elegance, maar visueel duidelijk sportief.

De Ultimate is volledig: LED-matrix­koplampen (Intelli-Lux, 14 LED-elementen per koplamp), AGR-gecertificeerde stoelen met verwarming, blind spot warning, parkeercamera 360°, adaptieve cruise control en 18-inch diamant­geslepen velgen. De Intelli-Lux-koplampen zijn bij de Mokka bijzonder goed: ze passen continu aan op tegenliggers zonder te verblinden. 's Avonds in een Ultimate rijden voelt merkbaar veiliger dan in een Edition.

Kopers die dagelijks de Mokka gebruiken kiezen bij voorkeur de Elegance: de prijs­sprong ten opzichte van de Edition is beperkt op de occasion­markt, terwijl de meerwaarde (Pure Panel, camera, climate control) concreet en dagelijks merkbaar is.

Advies voor kopers: De Elegance met Pure Panel en achteruitrijcamera is de meest logische keuze — zonder dat dubbele scherm mis je het kenmerk dat de Mokka onderscheidt van concurrenten. Een exemplaar uit 2021–2022 biedt een opvallend design met bewezen Stellantis-techniek voor een eerlijke prijs.

Advies voor verkopers: De Mokka is een jong model dat relatief waardevast is door zijn onderscheidende design. Rijd je met plezier, dan is doorrijden financieel verstandig — de absolute daling per jaar is na twee jaar bescheiden. Overweeg je te verkopen, presenteer de auto dan schoon en benadruk het Pure Panel en het design — de Mokka trekt kopers die bewust voor de stijl kiezen.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Opel Mokka

Wat kost een tweedehands Opel Mokka?

Op basis van 1398+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Opel Mokka gemiddeld € 16.445 (mediaan: 5 jaar oud, 74.000 km). De prijzen variëren van circa € 7.950 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 25.945 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Opel Mokka af per jaar?

Een tweedehands Opel Mokka schrijft gemiddeld 10.1% per jaar af. Dat is 2.0 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 8.1%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de Opel Mokka is de beste koop tweedehands?

De Elegance met Pure Panel en achteruitrijcamera is de meest logische keuze — zonder dat dubbele scherm mis je het kenmerk dat de Mokka onderscheidt van concurrenten. Een exemplaar uit 2021–2022 biedt een opvallend design met bewezen Stellantis-techniek voor een eerlijke prijs.

Wat is mijn Opel Mokka waard?

De waarde van je Opel Mokka hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 1398+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Opel Mokka verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Opel Mokka waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Opel Mokka kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Opel Mokka fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Mazda Cx 3
545+ advertenties
Volkswagen Id.3
1213+ advertenties
Seat Arona
841+ advertenties
KIA Sportage
1850+ advertenties