De Renault Captur was een van de eerste compacte crossovers en blijft populair. Met hoge zit, vlotte uitstraling en een breed tweedehands aanbod van 4268+ occasions biedt de Captur veel keuze voor kopers in elk budget. De afschrijving van 8.5% per jaar is in lijn met het marktgemiddelde. Beschikbaar als diverse brandstoftypen.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2013 | € 7.316 | € 21.397 |
| 2014 | € 8.007 | € 22.194 |
| 2015 | € 8.683 | € 23.103 |
| 2016 | € 9.609 | € 23.728 |
| 2017 | € 10.732 | € 24.278 |
| 2018 | € 11.885 | € 24.810 |
| 2019 | € 13.714 | € 26.468 |
| 2020 | € 17.029 | € 29.415 |
| 2021 | € 18.122 | € 31.049 |
| 2022 | € 19.788 | € 32.457 |
| 2023 | € 21.518 | € 33.645 |
| 2024 | € 25.528 | € 35.401 |
| 2025 | € 29.239 | € 35.472 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2013 | € 7.352 |
| Benzine | 2014 | € 8.065 |
| Benzine | 2015 | € 8.723 |
| Benzine | 2016 | € 9.642 |
| Benzine | 2017 | € 10.754 |
| Benzine | 2018 | € 11.899 |
| Benzine | 2019 | € 13.714 |
| Benzine | 2020 | € 16.865 |
| Benzine | 2021 | € 17.322 |
| Benzine | 2022 | € 18.466 |
| Benzine | 2023 | € 19.963 |
| Benzine | 2024 | € 23.681 |
| Benzine | 2025 | € 27.060 |
| Diesel | 2013 | € 6.168 |
| Diesel | 2014 | € 6.784 |
| Diesel | 2015 | € 7.426 |
| Diesel | 2016 | € 8.205 |
| Hybride | 2020 | € 18.199 |
| Hybride | 2021 | € 19.540 |
| Hybride | 2022 | € 20.692 |
| Hybride | 2023 | € 23.227 |
| Hybride | 2024 | € 26.830 |
| Hybride | 2025 | € 30.488 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2013 | 39.6% | € 8.511 |
| 2014 | 41.3% | € 9.380 |
| 2015 | 42.9% | € 9.969 |
| 2016 | 44.7% | € 10.630 |
| 2017 | 47.9% | € 11.753 |
| 2018 | 50.5% | € 12.662 |
| 2019 | 52.9% | € 14.079 |
| 2020 | 58.6% | € 17.344 |
| 2021 | 58.8% | € 18.320 |
| 2022 | 60.7% | € 19.603 |
| 2023 | 62.4% | € 20.586 |
| 2024 | 69.7% | € 25.044 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 1.139 | € 1.139 |
| 50–75k | € 693 | € 1.832 |
| 75–100k | € 596 | € 2.427 |
| 100–125k | € 943 | € 3.371 |
| 125–150k | € 676 | € 4.047 |
| 150–175k | € 868 | € 4.915 |
| 175–200k | € 741 | € 5.656 |
| 200k+ | € 966 | € 6.621 |
Bij de Captur is de afschrijving per kilometer het hoogst tussen 25.000 en 50.000 km. Tussen 75.000 en 100.000 km is de daling per kilometer het laagst. Daarna schommelt de afschrijving op een gematigd niveau, met een lichte stijging boven 200.000 km. Het patroon is herkenbaar voor compacte crossovers: de vroege kilometers zijn kostbaar, daarna stabiliseert de curve.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Dynamique | 2013 | € 7.359 |
| Dynamique | 2014 | € 8.060 |
| Dynamique | 2015 | € 8.506 |
| Dynamique | 2016 | € 9.496 |
| Dynamique | 2017 | € 10.240 |
| Dynamique | 2018 | € 11.525 |
| E Tech | 2020 | € 18.499 |
| E Tech | 2021 | € 19.685 |
| E Tech | 2022 | € 21.389 |
| E Tech | 2023 | € 24.080 |
| E Tech | 2024 | € 26.305 |
| Intens | 2017 | € 11.120 |
| Intens | 2018 | € 11.974 |
| Intens | 2019 | € 13.878 |
| Intens | 2020 | € 17.064 |
| Intens | 2021 | € 18.428 |
| Intens | 2022 | € 19.616 |
| Intens | 2023 | € 22.644 |
| Intens | 2024 | € 24.335 |
| Techno | 2022 | € 18.914 |
| Techno | 2023 | € 21.719 |
| Techno | 2024 | € 24.706 |
| Techno | 2025 | € 28.898 |
| Zen | 2017 | € 10.832 |
| Zen | 2018 | € 10.169 |
| Zen | 2019 | € 12.373 |
| Zen | 2020 | € 14.873 |
| Zen | 2021 | € 15.173 |
| Zen | 2022 | € 16.890 |
Op basis van 4268+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Renault Captur gemiddeld € 14.900 (mediaan: 6 jaar oud, 77.000 km). De prijzen variëren van circa € 7.900 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 25.940 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Renault Captur schrijft gemiddeld 8.5% per jaar af. Dat is 0.9 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 7.6%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Renault Captur: de duurste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 1.139 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 75.000–100.000 km (€ 596 per 25.000 km). Een Renault Captur met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De Captur deelt zijn techniek met de Clio en is vergelijkbaar betrouwbaar. De TCe-motoren zijn solide bij 100.000 km. De EDC-automaat (droge dubbelkoppeling) is een aandachtspunt bij hogere kilometerstanden — controleer op schokkerig schakelen. Met handgeschakelde bak is de Captur een betrouwbare keuze.
De Intens met camera, climate control en LED-koplampen is de meest complete dagelijkse keuze. Een Captur II uit 2020–2022 biedt een moderne crossover met ruim interieur voor een inmiddels gedaalde prijs. De Initiale Paris is het overwegen waard als stoelverwarming en leder prioriteit zijn.
De waarde van je Renault Captur hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 4268+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Renault Captur waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Renault Captur fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht