Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Peugeot 108?

1915+
advertenties
2014–2022
bouwjaren

De Peugeot 108 was de chique variant van het Toyota/Citroën/Peugeot stadsauto-trio. Na 2022 niet meer nieuw leverbaar, maar op de tweedehandsmarkt nog steeds goed vertegenwoordigd. Met 6.1% jaarlijkse afschrijving houdt de 108 zijn occasion prijs prima.

Mediaan prijs
€ 7.350
Afschrijving/jaar
6.1%
Brandstoftypen
Benzine
Gem. km-afschrijving
€ 577 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Peugeot 108 af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2014€ 5.765€ 12.793
2015€ 5.935€ 13.364
2016€ 6.335€ 13.579
2017€ 6.828€ 13.577
2018€ 7.630€ 13.952
2019€ 8.591€ 14.198
2020€ 8.930€ 14.438
2021€ 9.485€ 15.062
2022€ 10.034€ 15.696
De Peugeot 108 schrijft gemiddeld 6.1% per jaar af — aanmerkelijk sneller dan het marktgemiddelde van 5.4%. Dat klinkt alarmerend, maar het is de logica van stadsauto's: ze starten op een lage nieuwprijs en bereiken daarmee relatief snel de bodem. In absolute euro's is de afschrijving beperkt. De 108 is uitsluitend als benzine leverbaar, wat de analyse eenvoudig maakt.

Benzine (6.1% per jaar)
De 108 werd geproduceerd van 2014 tot 2021 en deelde zijn platform — en zijn driecilinder 1.0 VTi motor — met de Toyota Aygo en Citroën C1. Die motorendriehoek is bewezen betrouwbaar: eenvoudig, onderhoudsarm, en goed voor 150.000+ km bij normaal onderhoud. Vroege modellen (2014–2016) zijn inmiddels sterk afgeschreven en beginnen bij €5.000–€7.000, terwijl latere exemplaren (2019–2021) met lage kilometers nog boven de €10.000 staan.

Het waardeverloop is relatief vlak na het vijfde levensjaar. Een 108 van €7.000 zal over drie jaar wellicht €5.000 waard zijn — in absolute termen beperkte schade. Dat maakt de 108 ook als occasion voor starters aantrekkelijk: weinig restwaardeverrassing aan het einde van het bezit.

Eén aandachtspunt: vroege 108's kregen uitsluitend een vijftraps handgeschakelde bak. Pas later kwam de 5-traps ETG-automaat (robotiseerde handgeschakelbak) beschikbaar. Die automaat trekt meer kopers — zeker in stadsverkeer — maar heeft een iets schokkerig karakter dat niet iedereen waardeert. De handgeschakelde versie is mechanisch eenvoudiger en goedkoper in onderhoud.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201452.1%€ 6.760
201551.6%€ 6.683
201651.4%€ 7.060
201755.1%€ 7.557
201857.1%€ 7.993
201961.9%€ 8.850
202061.7%€ 8.852
202162.8%€ 9.384
Een 108 uit 2021 behoudt bij vergelijkbare kilometerstand gemiddeld 62.8% van zijn nieuwprijs. Een exemplaar uit 2014 houdt nog 52.1% over — een gemiddeld retentieverlies van 1.5%-punt per jaar.

De 108 startte op een relatief lage nieuwprijs (circa €12.000–€15.000), wat betekent dat de percentuele daling snel verloopt maar de absolute bedragen beperkt blijven. Na het derde levensjaar stabiliseert de curve merkbaar: een 108 die eenmaal op €7.000–€9.000 staat, schrijft per jaar nog maar enkele honderden euro's af. Dat maakt de 108 in absolute zin een van de minst risicovolle occasion-aankopen qua doorrijkosten.

Interessant: de productie van de 108 is in 2021 definitief gestopt. Er komt geen directe opvolger. Dat tempereert de neerwaartse druk op de restwaarden van de latere modellen (2019–2021): er is geen stroom nieuwe 108's die de occasion-prijzen structureel naar beneden trekt. Wie een 108 uit de laatste bouwjaren koopt, betaalt meer dan voor een vroeg exemplaar, maar zit ook in een stabieler segment.

Bouwjaren 2014–2016 zijn overwegend al op hun bodem beland. Bij goed onderhoud is er nauwelijks verdere waardedaling, maar ook weinig upside. Bouwjaren 2018–2021 hebben nog een beperkte maar constante dalingsruimte voor de boeg.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 975€ 975
50–75k€ 352€ 1.327
75–100k€ 549€ 1.876
100–125k€ 613€ 2.489
125–150k€ 542€ 3.031
150–175k€ 525€ 3.556
175–200k€ 216€ 3.772
200k+€ 847€ 4.619

De 108 heeft een opvallend patroon: tussen 25.000 en 50.000 km is de afschrijving per kilometer veruit het hoogst, gevolgd door een sterke daling. Tussen 50.000 en 175.000 km schommelt de afschrijving op een gematigd niveau. Rond 175.000–200.000 km is de daling per kilometer het laagst. Bij de hoogste standen is de data gebaseerd op minder bouwjaren.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Active2014€ 5.585
Active2015€ 5.856
Active2016€ 6.283
Active2017€ 6.782
Active2018€ 7.382
Active2019€ 8.448
Active2020€ 8.807
Active2021€ 9.395
Active2022€ 10.034
Allure2014€ 6.488
Allure2015€ 6.056
Allure2016€ 6.691
Allure2017€ 6.976
Allure2018€ 9.362
Allure2019€ 9.995
Allure2020€ 10.545
Allure2021€ 11.713
Envy2015€ 5.687
Envy2016€ 5.633
Style2018€ 8.127
Style2019€ 8.661
Style2020€ 9.257
De Peugeot 108 kende geen overdaad aan trimvarianten — de line-up was doelbewust eenvoudig voor een stadsauto. Op de occasionmarkt komen vier niveaus het meest voor: Active, Allure, Roland Garros en GT Line.

De Active is de basis: manuele airconditioning (later bouwjaren), LED-dagrijverlichting, 14-inch wielen en een eenvoudige radio. Centrale vergrendeling en elektrische ramen voor zijn aanwezig. Achterruiten zijn bij de driedeurs 108 vast — relevant als je regelmatig passagiers meeneemt. De Active is puur functioneel, maar in de stad heb je ook niet meer nodig.

De Allure voegt 15-inch lichtmetalen wielen, achteruitrijsensoren en een modernere radio met Bluetooth-connectiviteit toe. Geen grote sprong, maar voor dagelijkse stadsmobiliteit zijn parkeersensoren bij een auto van dit formaat echt handig — de zichthoeken zijn beperkt door de korte koetswerklengte.

De Roland Garros-editie was een populaire speciale uitvoering met tweedelig dak in contrasterende kleur, exclusieve interieurstiksel in bordeaux en soms een cabrio-dak (Top! versie). Op de occasionmarkt onderscheidt die zich duidelijk van de standaard versies — kopers van een 108 zoeken soms juist deze afwijkende look.

De GT Line — beschikbaar in latere bouwjaren — brengt sportieve bumper-styling, LED-achterlichten en sportstoelen in een stadsauto die eigenlijk nooit sportig reed. Het is een cosmetisch pakket, maar het onderscheidt zich duidelijk in de stroom identieke basisversies. Als koper betaal je een kleine premie; als verkoper is de GT Line de makkelijkste 108 om te verkopen.

Advies voor kopers: Bij de 108 weegt conditie zwaarder dan uitvoering. Kies bij voorkeur een Allure of GT Line met parkeersensoren — in de stad gebruik je die dagelijks. De 108 Top! (vouwdak) is een leuk alternatief maar controleer de dakrubbers op slijtage.

Advies voor verkopers: De 108 is al grotendeels afgeschreven en de absolute waardedaling per jaar is minimaal. Doorrijden is financieel nauwelijks nadelig zolang de onderhoudskosten laag blijven. Verkoop je toch, presenteer de auto dan schoon en benoem specifieke features als parkeersensoren of het vouwdak — dat onderscheidt jouw exemplaar in een groot aanbod.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Peugeot 108

Wat kost een tweedehands Peugeot 108?

Op basis van 1915+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Peugeot 108 gemiddeld € 7.350 (mediaan: 8 jaar oud, 89.000 km). De prijzen variëren van circa € 4.999 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 9.950 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Peugeot 108 af per jaar?

Een tweedehands Peugeot 108 schrijft gemiddeld 6.1% per jaar af. Dat is 0.7 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 5.4%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Peugeot 108 met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Peugeot 108: de duurste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 975 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 175.000–200.000 km (€ 216 per 25.000 km). Bij de Peugeot 108 is 100.000 km nog in het gematigde bereik — de sterkste afschrijving per kilometer komt pas later. De 108 deelt zijn Toyota 1.0 VVT-i motor met de Aygo en Citroën C1 — een van de betrouwbaarste stadsmotoren die er bestaan. Bij 100.000 km zijn er nauwelijks aandachtspunten. De motor is kettinggestuurd (geen riemwissel nodig) en mechanisch zeer eenvoudig.

Welke uitvoering van de Peugeot 108 is de beste koop tweedehands?

Bij de 108 weegt conditie zwaarder dan uitvoering. Kies bij voorkeur een Allure of GT Line met parkeersensoren — in de stad gebruik je die dagelijks. De 108 Top! (vouwdak) is een leuk alternatief maar controleer de dakrubbers op slijtage.

Wat is mijn Peugeot 108 waard?

De waarde van je Peugeot 108 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 1915+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Peugeot 108 verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Peugeot 108 waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Peugeot 108 kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Peugeot 108 fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Opel Insignia
802+ advertenties
Ford Fiësta
5155+ advertenties
Citroën C4 Cactus
711+ advertenties
Fiat 500
4541+ advertenties