Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Peugeot 308?

2642+
advertenties
2007–2026
bouwjaren

De Peugeot 308 won in 2022 de Car of the Year-award en dat zie je terug in het design en de techniek. Op de tweedehandsmarkt is het occasion aanbod breed: van de oudere T9-generatie tot de nieuwste hybride modellen. Met 10.0% per jaar schrijft de 308 vrij stevig af, wat scherpe tweedehands prijzen oplevert.

Mediaan prijs
€ 7.499
Afschrijving/jaar
10.0%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel, Hybride
Gem. km-afschrijving
€ 886 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Peugeot 308 af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 4.235€ 31.379
2011€ 4.288€ 30.003
2012€ 4.580€ 30.649
2013€ 5.322€ 28.898
2014€ 5.253€ 27.039
2015€ 5.349€ 28.061
2016€ 6.930€ 28.214
2017€ 7.574€ 27.799
2018€ 8.818€ 29.370
2019€ 10.130€ 29.461
2020€ 11.588€ 30.316
2021€ 13.232€ 30.151
2022€ 20.023€ 37.214
2023€ 21.942€ 39.947
2024€ 25.416€ 41.397
2025€ 33.895€ 42.709
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 4.251
Benzine2011€ 4.304
Benzine2012€ 4.661
Benzine2013€ 5.526
Benzine2014€ 5.765
Benzine2015€ 6.093
Benzine2016€ 6.998
Benzine2017€ 7.646
Benzine2018€ 8.973
Benzine2019€ 10.156
Benzine2020€ 11.522
Benzine2021€ 12.622
Benzine2022€ 18.787
Benzine2023€ 20.863
Benzine2024€ 24.476
Diesel2012€ 3.228
Diesel2013€ 3.537
Diesel2014€ 4.003
Diesel2015€ 4.634
Diesel2016€ 6.201
Diesel2017€ 6.656
Diesel2018€ 7.085
Diesel2019€ 9.830
Diesel2020€ 12.436
Diesel2022€ 20.088
Hybride2022€ 23.685
Hybride2023€ 24.964
Hybride2024€ 26.638
Hybride2025€ 33.831
De Peugeot 308 schrijft gemiddeld 10.0% per jaar af, tegenover een marktgemiddelde van 7.8%. De 308 is beschikbaar als benzine, diesel en — sinds 2022 in de derde generatie — als plug-in hybride. Elk brandstoftype heeft een eigen ritme, en er speelt nog een factor mee die kopers nadrukkelijk moeten kennen: de kettingproblemen van de 1.2 PureTech.

Benzine (9.2% per jaar)
De benzine-308 heeft een bewogen reputatie. De 1.2 PureTech driecilinder — die in de T9 (2013–2021) bred werd ingezet — stond de eerste jaren bekend om een distributieketting die vroegtijdig kon rekken, met dure motorschade als gevolg. Peugeot heeft dit in latere bouwjaren (post-2018) grotendeels opgelost, maar vroege T9's (2013–2017) zijn op de occasionmarkt merkbaar goedkoper. De nieuwe P5 generatie (vanaf 2021) stapte over op een bijgewerkte motorlijn met betere betrouwbaarheidstrack record. Restwaarden van benzine-308's zijn daardoor gedifferentieerd: een goede T9 uit 2018–2020 houdt zijn waarde redelijk, een vroege T9 minder.

Diesel (8.7% per jaar)
De 1.6 en 2.0 BlueHDi-varianten zijn mechanisch robuust en schrijven iets sneller af door de dalende dieselvraag. Als je jaarlijks meer dan 20.000 km rijdt, bieden ze nog steeds een sterk totaalplaatje door het lage brandstofverbruik. Als verkoper moet je rekening houden met een beperktere koopgroep dan vijf jaar geleden — iets meer geduld en een scherpe prijs zijn geboden.

Hybride (16.4% per jaar)
De 308 PHEV (225 of 180 pk) is pas recent op de occasionmarkt verschenen. Nieuwprijzen lagen boven de €45.000, en de eerstejaarsafschrijving is fors. Dat betekent dat vroege tweedehands PHEV-exemplaren interessante aankopen zijn, mits je de laadinfrastructuur thuis op orde hebt. De elektrische actieradius (circa 50 km WLTP) maakt de hybride pas interessant als je die echt benut.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201017.8%€ 5.881
201121.2%€ 6.852
201222.8%€ 7.799
201322.8%€ 6.863
201430.0%€ 7.886
201529.1%€ 8.098
201633.2%€ 9.526
201736.4%€ 10.968
201837.6%€ 11.557
201940.9%€ 12.430
202043.6%€ 13.190
202148.9%€ 15.460
202254.3%€ 19.891
202354.0%€ 21.150
202458.8%€ 23.617
Een 308 uit 2024 behoudt bij vergelijkbare kilometerstand gemiddeld 58.8% van zijn nieuwprijs. Een exemplaar uit 2010 zit op 17.8% — een verschil van 2.9%-punt per levensjaar.

De 308-waardecurve wordt sterk bepaald door twee generatiewissels. De T9 liep van 2013 tot 2021 en kreeg halverwege (2017) een facelift. Die facelift bracht onder andere matrixled-koplampen op de hogere trims en een bijgewerkt infotainmentsysteem. Dat zichtbare verschil is op de occasionmarkt merkbaar: een T9 van na 2017 houdt gemiddeld 3–5 procentpunt meer restwaarde dan een pre-facelift exemplaar met dezelfde kilometerstand.

De echt grote sprong zit bij de introductie van de P5 in 2021. Die derde generatie heeft een compleet vernieuwd platform, een fraaier interieur met groot touchscreen en — voor het eerst — plug-in hybride aandrijving. Vroege P5-exemplaren uit 2021–2022 zijn inmiddels tweedehands beschikbaar en schrijven in een rustiger tempo af dan de T9 ooit deed.

Bouwjaren 2013–2016 (vroege T9, voor de facelift) zijn het minst begeerd. Daar speelt de reputatie van de vroege PureTech-kettingproblematiek mee, die de restwaarden structureel drukt. Wie die periode overslaat, koopt een stuk rustiger.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 672€ 672
50–75k€ 734€ 1.405
75–100k€ 1.484€ 2.889
100–125k€ 1.128€ 4.017
125–150k€ 824€ 4.841
150–175k€ 702€ 5.543
175–200k€ 570€ 6.113
200k+€ 972€ 7.085

De 308 heeft een ongewoon patroon: de sterkste afschrijving per kilometer zit niet aan het begin maar tussen 75.000 en 100.000 km. Na die piek daalt de afschrijving per interval geleidelijk — de goedkoopste kilometers zitten rond 175.000–200.000 km. Boven 200.000 km stijgt de daling weer licht.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Active2010€ 4.940
Active2011€ 3.408
Active2012€ 3.865
Active2013€ 4.561
Active2014€ 5.385
Active2015€ 5.446
Active2016€ 6.698
Active2017€ 6.256
Active2018€ 7.942
Active2019€ 7.960
Active2021€ 11.138
Allure2011€ 4.520
Allure2012€ 4.078
Allure2013€ 6.459
Allure2014€ 6.372
Allure2015€ 6.344
Allure2016€ 7.121
Allure2017€ 8.489
Allure2018€ 9.073
Allure2019€ 10.435
Allure2020€ 11.911
Allure2021€ 12.482
Allure2022€ 19.632
Allure2023€ 21.446
Allure2024€ 24.182
Allure2025€ 32.083
Blue Lease2010€ 2.755
Blue Lease2011€ 3.050
Blue Lease2012€ 3.260
Blue Lease2013€ 5.413
Blue Lease2014€ 4.078
Blue Lease2015€ 4.718
Blue Lease2016€ 5.977
Blue Lease2017€ 5.946
Blue Lease2018€ 8.078
Blue Lease2019€ 9.057
Blue Lease2020€ 11.080
Blue Lease2021€ 12.840
Gt2015€ 8.528
Gt2016€ 8.109
Gt2020€ 13.182
Gt2021€ 21.987
Gt2022€ 23.154
Gt2023€ 25.538
Gt2024€ 26.915
Gt2025€ 35.478
Lease Executive2011€ 2.289
Lease Executive2013€ 4.508
Lease Executive2014€ 3.964
Lease Executive2015€ 4.498
Lease Executive2016€ 4.993
Lease Executive2017€ 6.355
Lease Executive2018€ 7.687
Lease Executive2019€ 9.821
Lease Executive2020€ 10.602
Op de occasionmarkt voor de Peugeot 308 komen vrijwel alle advertenties terug bij vier uitvoeringen: Active, Allure, GT Line en GT. Dat geldt voor zowel de T9 (2013–2021) als de P5 (2021+), al verschilt de exacte inhoud per generatie.

De Active heeft manuele airconditioning, LED-dagrijverlichting, parkeersensoren achter en 16-inch stalen wielen. In de vroege T9 is het interieur sober — analoge klokken, plastic accenten — maar goed onderhouden exemplaren zijn functioneel prima. Bij de P5 is de Active al standaard voorzien van een groter touchscreen, wat de dagelijkse bediening aangenamer maakt.

De Allure is de bestseller: automatische climate control, 16-inch lichtmetalen wielen, LED-achterlichten en een achteruitrijcamera zijn standaard. Bij de T9 post-facelift (2017+) komen er ook LED-koplampen bij, wat het rijcomfort 's avonds merkbaar verbetert. De Allure biedt de beste balans tussen prijs en uitrusting voor dagelijks gebruik.

De GT Line draagt sportieve koets-elementen: zwarte dakrails, 17-inch velgen, sportstoelen en rode stiksels op het stuur. Wat het onderscheidt van de standaard Allure: de stoelen liggen beter in lange ritten, en parkeersensoren zijn zowel voor als achter aanwezig. Het onderstel is iets strakker afgestemd — merkbaar op hobbelig asfalt.

De GT is de uitgerust: full-LED matrix koplampen, adaptieve cruise control, stoelverwarming, massagefunctie (op sommige varianten), en een head-up display bij de P5. Parkeersensoren rondom en een 180°-achteruitrijcamera maken parkeren ook in krappe steden makkelijk. Op de occasionmarkt betaal je voor een GT substantieel meer dan voor een Allure — maar je krijgt ook de veiligheidsuitrusting die moderne rijassistentie zo praktisch maakt.

Let op: in de T9 was er ook een Blue Lease en Access-trim bedoeld voor leaserijders. Die zijn doorgaans weinig uitgerust maar goed onderhouden, en leveren de goedkoopste instap in de 308-markt op.

Advies voor kopers: De Allure post-facelift (2017+) met LED-koplampen is de verstandigste keuze: complete dagelijkse uitrusting voor een faire prijs. De P5 (2021+) is moderner maar nog relatief prijzig tweedehands. Bij de T9 diesel: controleer de roetfilterstatus en AdBlue-historie bij hogere kilometerstanden.

Advies voor verkopers: T9-exemplaren naderen een stabiel prijsniveau — de grootste daling is geweest. Bevalt de auto en zijn de kosten beheersbaar, dan kost doorrijden relatief weinig extra per jaar. Wil je verkopen, doe dat dan bij voorkeur met een actuele APK en schone onderhoudshistorie — dat versnelt de verkoop merkbaar in dit segment.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Peugeot 308

Wat kost een tweedehands Peugeot 308?

Op basis van 2642+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Peugeot 308 gemiddeld € 7.499 (mediaan: 9 jaar oud, 138.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.450 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 24.847 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Peugeot 308 af per jaar?

Een tweedehands Peugeot 308 schrijft gemiddeld 10.0% per jaar af. Dat is 2.2 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 7.8%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Peugeot 308 met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Peugeot 308: de duurste kilometers zitten tussen 75.000–100.000 km (€ 1.484 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 175.000–200.000 km (€ 570 per 25.000 km). Bij de Peugeot 308 is 100.000 km nog in het gematigde bereik — de sterkste afschrijving per kilometer komt pas later. Bij de 308 (II, 2013–2021) met 1.2 PureTech is de distributieriem bij 100.000 km het belangrijkste controlepunt — riembreuk veroorzaakt motorschade. De oudere 1.6 THP (Prince-motor, vóór 2014) staat bekend om kettingrekproblemen en olielekken. De 1.5 BlueHDi diesel is betrouwbaar, maar let op de staat van het DPF-roetfilter.

Welke uitvoering van de Peugeot 308 is de beste koop tweedehands?

De Allure post-facelift (2017+) met LED-koplampen is de verstandigste keuze: complete dagelijkse uitrusting voor een faire prijs. De P5 (2021+) is moderner maar nog relatief prijzig tweedehands.

Wat is mijn Peugeot 308 waard?

De waarde van je Peugeot 308 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2642+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Peugeot 308 verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Peugeot 308 waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Peugeot 308 kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Peugeot 308 fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Mitsubishi Space Star
820+ advertenties
Hyundai I10
1959+ advertenties
Citroën C4 Cactus
711+ advertenties
Ford Fiësta
5155+ advertenties