Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands KIA Picanto?

4024+
advertenties
2004–2026
bouwjaren

De Kia Picanto is de kampioen waardebehoud in het A-segment. Met slechts 4.6% jaarlijkse afschrijving verliest de Picanto opvallend weinig waarde — minder dan vrijwel elke concurrent. Gecombineerd met de befaamde 7 jaar Kia-garantie is dit een van de financieel verstandigste tweedehands keuzes onder de occasion stadsauto's.

Mediaan prijs
€ 8.995
Afschrijving/jaar
4.6%
Brandstoftypen
Benzine
Gem. km-afschrijving
€ 698 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de KIA Picanto af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 3.156€ 9.381
2011€ 4.211€ 10.423
2012€ 4.725€ 10.996
2013€ 5.134€ 11.320
2014€ 5.710€ 11.768
2015€ 6.439€ 12.739
2016€ 6.974€ 13.182
2017€ 8.580€ 13.978
2018€ 9.384€ 14.614
2019€ 9.899€ 14.646
2020€ 10.689€ 15.312
2021€ 12.537€ 16.311
2022€ 13.535€ 17.131
2023€ 14.797€ 18.478
2024€ 17.772€ 20.044
2025€ 20.448€ 21.188
De Kia Picanto schrijft af met 4.6% per jaar — het marktgemiddelde voor vergelijkbare stadsauto's ligt op 5.7%. Dat de Picanto dicht bij dat gemiddelde blijft, is opmerkelijk voor zo'n goedkope auto. Normaal gesproken zakken budgetauto's sneller. Wat hier tegenin werkt: de fameuze 7-jaar garantie van Kia.

Benzine (4.6% per jaar)
De huidige generatie (JA, vanaf 2017) heeft één aandrijflijn die telt op de occasionmarkt: de 1.0 driecilinder benzine, met of zonder mild-hybrid (48V). De instapversie met 67 pk is volop verkrijgbaar en schrijft het traagst af. De sterkere 1.2 met 84 pk is zeldzamer maar populairder bij doorrijders, en houdt zijn waarde iets beter door de extra vraag. Beide motoren zijn robuust: geen bekende structurele zwaktes, lage onderhoudskosten, en door de Kia-garantie rijden veel exemplaren nog jaren probleemvrij door na overdracht van de tweedehands eigenaar.

Wat de Picanto onderscheidt van concurrenten als de Volkswagen up! of Renault Twingo: de garantie van Kia gaat deels mee naar de volgende eigenaar. Dat beperkt het afschrijvingstempo merkbaar — kopers betalen een kleine premie voor dat vertrouwen, en verkopers profiteren van die restwaarde.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201041.8%€ 3.703
201149.1%€ 5.070
201255.4%€ 5.974
201356.7%€ 6.587
201456.2%€ 6.688
201556.5%€ 7.141
201657.6%€ 7.560
201763.1%€ 8.786
201866.1%€ 9.802
201968.8%€ 9.903
202070.6%€ 10.728
202174.3%€ 11.966
202275.8%€ 12.695
202375.8%€ 13.825
202487.8%€ 16.492
Bij vergelijkbare kilometerstand (25.000–60.000 km) behoudt een Picanto uit 2024 gemiddeld 87.8% van zijn nieuwprijs, terwijl een exemplaar uit 2010 nog slechts 41.8% waard is. Dat neerkomt op een verlies van circa 3.3%-punt per levensjaar, puur door leeftijd.

Wat opvalt in de data: de curve is niet lineair. De sterkste waardedaling treedt op in de eerste drie jaar na aankoop — daarna vlakt het verloop duidelijk af. Dat is typisch voor budgetauto's waarbij de initiële afschrijving hoog is door het kleine gat tussen nieuwprijs en tweedehandswaarde. Een Picanto van €18.000 nieuw die na drie jaar op €12.000 staat, heeft procentueel al een groot deel van zijn curve afgelopen.

Bijzonder aan de Picanto ten opzichte van andere stadsauto's: de leeftijdscurve wordt merkbaar afgevlakt door de 7-jaar garantie van Kia. Kopers zijn bereid een kleine premie te betalen voor een jongere Picanto mét resterende garantie — en die bereidheid zwakt af zodra de auto ouder is dan zeven jaar. Na het vervallen van de fabrieksgarantie zakt de curve opvallend sterker: een Picanto van acht jaar oud is soms niet duurder dan een van tien jaar oud, simpelweg omdat het garantie-argument van de baan is. In 2024 bedroeg de gemiddelde vraagprijs circa € 16.492; in 2010 was dat gedaald naar circa € 3.703.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 506€ 506
50–75k€ 654€ 1.160
75–100k€ 761€ 1.922
100–125k€ 764€ 2.685
125–150k€ 647€ 3.332
150–175k€ 580€ 3.912
175–200k€ 803€ 4.716
200k+€ 873€ 5.588

Bij de Picanto stijgt de afschrijving per kilometer geleidelijk. Tussen 25.000 en 50.000 km is de waardedaling het laagst, met een toename tot circa 125.000 km. Een lichte dip zit rond 125.000–175.000 km, waarna de daling per kilometer weer toeneemt. De absolute bedragen zijn laag — in lijn met de bescheiden catalogusprijs.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Comfort Pack2011€ 4.357
Comfort Pack2012€ 4.599
Comfort Pack2013€ 5.110
Comfort Pack2014€ 5.695
Comfort Pack2015€ 6.313
Comfort Pack2016€ 6.273
Comfort Pack2017€ 9.996
Comfort Pack2018€ 12.507
Comfortline2011€ 4.445
Comfortline2014€ 6.053
Comfortline2015€ 5.875
Comfortline2016€ 6.444
Comfortline2017€ 7.494
Comfortline2018€ 9.735
Comfortline2019€ 8.129
Comfortline2020€ 9.012
Comfortline2021€ 10.662
Comfortline2022€ 11.959
Comfortline2023€ 13.441
Comfortline2024€ 15.204
Dynamicline2015€ 7.094
Dynamicline2016€ 7.410
Dynamicline2019€ 11.014
Dynamicline2020€ 11.218
Dynamicline2021€ 12.395
Dynamicline2022€ 12.984
Dynamicline2023€ 14.407
Dynamicline2024€ 17.209
Dynamicline2025€ 19.578
Dynamicplusline2017€ 8.657
Dynamicplusline2018€ 10.845
Dynamicplusline2019€ 12.898
Dynamicplusline2020€ 11.379
Dynamicplusline2021€ 13.495
Dynamicplusline2022€ 14.631
Dynamicplusline2023€ 15.716
Dynamicplusline2024€ 17.722
Dynamicplusline2025€ 20.460
Gt Line2017€ 10.905
Gt Line2018€ 11.625
Gt Line2019€ 12.546
Gt Line2020€ 13.817
Gt Line2021€ 14.840
Gt Line2022€ 16.604
Gt Line2023€ 17.131
Gt Line2024€ 20.202
Gt Line2025€ 23.001
Op de tweedehandsmarkt zijn de meest voorkomende Picanto-uitvoeringen de ComfortLine, de DynamicLine en de ExecutiveLine. Het verschil in uitrusting is groter dan de prijskloof soms doet vermoeden.

De ComfortLine is de instapper: handmatige airconditioning, parkeersensoren achter, LED-dagrijverlichting maar halogeen koplampen. Achter het stuur zie je een eenvoudig analoog instrumentenpaneel. Het infotainmentscherm is beperkt — een 7-inch unit zonder draadloze Apple CarPlay. Voor een stadsautootje voldoet het prima, maar het interieur voelt wat kaal aan.

De DynamicLine is de populairste trim en terecht. Je krijgt hier automatische climate control in plaats van handmatige airco, een groter 8-inch infotainmentscherm mét Apple CarPlay en Android Auto, ledverlichting rondom (ook koplampen), en stuurverwarming. Die stuurverwarming is bij een stadsauto minstens zo prettig als stoelverwarming — bij korte trips is de auto snel op temperatuur, maar het stuur kan lang koud blijven. Het verschil in vraagprijs ten opzichte van de ComfortLine is beperkt: gemiddeld €1.000–€1.500. De DynamicLine is dan ook veruit de slimste keuze.

De ExecutiveLine gaat verder met 16-inch lichtmetalen wielen, een elektrisch verwarmde voorruit, parkeersensoren ook aan de voorkant, en een achteruitrijcamera. Die camera is bij een Picanto extra waardevol: het is een kleine auto, maar juist kleine auto's worden vaak geparkeerd op plekken waar je blind bent voor obstakels laag achter de bumper. Gezien de hogere vraagprijs van de ExecutiveLine is de meerwaarde ten opzichte van de DynamicLine voor de meeste kopers beperkt — tenzij je regelmatig in strak steegjes parkeert.

De GT-Line ten slotte biedt een sportiever uiterlijk met een ander bumperdesign en rode siernaad in het interieur. De rijdynamiek is identiek aan andere trims — het is een stijlpakket, geen sportieve upgrade. Voor wie een Picanto wil die er net iets eigenzinniger uitziet, kan het een meerwaarde hebben. Op de occasionmarkt is de GT-Line zeldzaam en vraagt soms een kleine premie.

Advies voor kopers: De DynamicLine is veruit de slimste keuze: automatische climate control, LED-koplampen en stuurverwarming voor een marginale meerprijs ten opzichte van de ComfortLine. Het verschil in dagelijks comfort is groot, het verschil in aanschafprijs klein. Kies altijd de DynamicLine als die beschikbaar is.

Advies voor verkopers: De Picanto verkoopt het best aan starters, stadsbewoners en ouderen die een overzichtelijke auto zoeken. Zorg voor goede foto's van het interieur en vermeld specifiek welke uitvoering het betreft — in dit segment maken features als stuurverwarming en LED-verlichting het verschil tussen een snelle verkoop en weken stilstand. De markt voor goed onderhouden Picanto's is stabiel.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de KIA Picanto

Wat kost een tweedehands KIA Picanto?

Op basis van 4024+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands KIA Picanto gemiddeld € 8.995 (mediaan: 8 jaar oud, 78.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.890 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 17.440 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een KIA Picanto af per jaar?

Een tweedehands KIA Picanto schrijft gemiddeld 4.6% per jaar af. Dat is 1.1 procentpunt minder dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 5.7%) — de KIA Picanto is daarmee relatief waardvast. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een KIA Picanto met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de KIA Picanto: de duurste kilometers zitten tussen 200.000+ km (€ 873 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 506 per 25.000 km). Bij de KIA Picanto zijn de vroege kilometers het goedkoopst — boven 100.000 km neemt de afschrijving per kilometer toe. De Picanto is simpel en betrouwbaar. De 1.0 en 1.2 motoren zijn ongecompliceerd en kennen weinig problemen bij 100.000 km. Als stadsauto is 100.000 km een flinke stand — controleer koppeling en remmen (stadsverkeer slijt deze sneller). Een groot pluspunt: Kia biedt 7 jaar fabrieksgarantie, die bij jong gebruikte exemplaren vaak nog geldig is.

Welke uitvoering van de KIA Picanto is de beste koop tweedehands?

De DynamicLine is veruit de slimste keuze: automatische climate control, LED-koplampen en stuurverwarming voor een marginale meerprijs ten opzichte van de ComfortLine. Het verschil in dagelijks comfort is groot, het verschil in aanschafprijs klein. Kies altijd de DynamicLine als die beschikbaar is.

Wat is mijn KIA Picanto waard?

De waarde van je KIA Picanto hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 4024+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je KIA Picanto verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands KIA Picanto waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands KIA Picanto kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een KIA Picanto fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Škoda Fabia
1487+ advertenties
Opel Corsa
4779+ advertenties
Renault Clio
5321+ advertenties
Citroën C3
2548+ advertenties