De Toyota Yaris is een hybride-pionier. Al sinds 2012 beschikbaar met hybride aandrijving, en dat vertaalt zich in indrukwekkend waardebehoud: slechts 5.3% per jaar. De combinatie van Toyota-betrouwbaarheid en zuinigheid maakt de Yaris tot een van de veiligste tweedehands keuzes in het B-segment. Een occasion Yaris kopen is financieel slim.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 4.887 | € 14.838 |
| 2011 | € 5.533 | € 14.525 |
| 2012 | € 7.450 | € 16.599 |
| 2013 | € 8.600 | € 18.721 |
| 2014 | € 8.942 | € 18.107 |
| 2015 | € 10.621 | € 19.628 |
| 2016 | € 11.652 | € 19.692 |
| 2017 | € 13.003 | € 20.645 |
| 2018 | € 14.173 | € 21.313 |
| 2019 | € 15.330 | € 21.870 |
| 2020 | € 17.823 | € 23.563 |
| 2021 | € 19.839 | € 25.301 |
| 2022 | € 20.638 | € 26.888 |
| 2023 | € 22.035 | € 28.422 |
| 2024 | € 24.705 | € 29.763 |
| 2025 | € 26.947 | € 30.798 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 4.879 |
| Benzine | 2011 | € 5.533 |
| Benzine | 2012 | € 6.741 |
| Benzine | 2013 | € 7.120 |
| Benzine | 2014 | € 7.345 |
| Benzine | 2015 | € 8.650 |
| Benzine | 2016 | € 10.260 |
| Benzine | 2017 | € 11.664 |
| Benzine | 2018 | € 12.368 |
| Benzine | 2019 | € 14.065 |
| Benzine | 2020 | € 16.050 |
| Benzine | 2021 | € 22.387 |
| Benzine | 2022 | € 19.287 |
| Benzine | 2023 | € 20.402 |
| Benzine | 2024 | € 20.579 |
| Hybride | 2012 | € 9.406 |
| Hybride | 2013 | € 9.643 |
| Hybride | 2014 | € 10.253 |
| Hybride | 2015 | € 11.432 |
| Hybride | 2016 | € 12.382 |
| Hybride | 2017 | € 13.864 |
| Hybride | 2018 | € 14.789 |
| Hybride | 2019 | € 15.621 |
| Hybride | 2020 | € 18.054 |
| Hybride | 2021 | € 19.699 |
| Hybride | 2022 | € 20.705 |
| Hybride | 2023 | € 22.433 |
| Hybride | 2024 | € 25.025 |
| Hybride | 2025 | € 26.808 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 43.9% | € 6.907 |
| 2011 | 46.5% | € 7.012 |
| 2012 | 54.3% | € 9.113 |
| 2013 | 56.7% | € 10.382 |
| 2014 | 57.5% | € 10.184 |
| 2015 | 61.2% | € 12.457 |
| 2016 | 63.7% | € 12.591 |
| 2017 | 65.5% | € 13.379 |
| 2018 | 68.9% | € 14.429 |
| 2019 | 71.4% | € 15.611 |
| 2020 | 75.7% | € 17.421 |
| 2021 | 78.8% | € 19.498 |
| 2022 | 75.3% | € 19.901 |
| 2023 | 73.6% | € 20.194 |
| 2024 | 78.1% | € 23.687 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 526 | € 526 |
| 50–75k | € 690 | € 1.216 |
| 75–100k | € 669 | € 1.885 |
| 100–125k | € 965 | € 2.850 |
| 125–150k | € 751 | € 3.602 |
| 150–175k | € 1.208 | € 4.809 |
| 175–200k | € 753 | € 5.562 |
| 200k+ | € 1.275 | € 6.837 |
De Yaris laat een stijgende trend zien in de afschrijving per kilometer. Tussen 25.000 en 50.000 km is de waardedaling het laagst. Naarmate de stand oploopt, wordt de daling per interval groter, met pieken rond 100.000–125.000 km, 150.000–175.000 km en boven 200.000 km.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Active | 2018 | € 14.053 |
| Active | 2019 | € 14.932 |
| Active | 2020 | € 16.119 |
| Active | 2021 | € 17.892 |
| Active | 2022 | € 18.369 |
| Active | 2023 | € 19.869 |
| Active | 2024 | € 22.080 |
| Active | 2025 | € 24.535 |
| Aspiration | 2010 | € 5.467 |
| Aspiration | 2011 | € 5.985 |
| Aspiration | 2012 | € 7.361 |
| Aspiration | 2013 | € 8.604 |
| Aspiration | 2014 | € 9.204 |
| Aspiration | 2015 | € 10.446 |
| Aspiration | 2016 | € 11.057 |
| Aspiration | 2017 | € 12.735 |
| Aspiration | 2018 | € 14.039 |
| Aspiration | 2019 | € 14.747 |
| Comfort | 2010 | € 4.426 |
| Comfort | 2011 | € 5.067 |
| Comfort | 2012 | € 5.933 |
| Comfort | 2013 | € 8.235 |
| Comfort | 2014 | € 9.206 |
| Comfort | 2015 | € 8.286 |
| Comfort | 2016 | € 9.936 |
| Comfort | 2017 | € 11.186 |
| Comfort | 2018 | € 11.012 |
| Comfort | 2019 | € 14.035 |
| Comfort | 2020 | € 15.503 |
| Comfort | 2021 | € 18.185 |
| Comfort | 2022 | € 19.086 |
| Comfort | 2023 | € 19.158 |
| Comfort | 2024 | € 21.704 |
| Comfort | 2025 | € 26.740 |
| Dynamic | 2010 | € 5.867 |
| Dynamic | 2012 | € 8.765 |
| Dynamic | 2013 | € 9.779 |
| Dynamic | 2014 | € 10.710 |
| Dynamic | 2015 | € 12.401 |
| Dynamic | 2016 | € 13.154 |
| Dynamic | 2017 | € 14.613 |
| Dynamic | 2018 | € 13.890 |
| Dynamic | 2019 | € 15.764 |
| Dynamic | 2020 | € 17.706 |
| Dynamic | 2021 | € 19.478 |
| Dynamic | 2022 | € 20.394 |
| Dynamic | 2023 | € 21.799 |
| Dynamic | 2024 | € 23.385 |
| Dynamic | 2025 | € 25.898 |
| Style | 2020 | € 19.599 |
| Style | 2021 | € 19.259 |
| Style | 2022 | € 21.911 |
| Style | 2023 | € 23.549 |
| Style | 2025 | € 25.699 |
Op basis van 4198+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Toyota Yaris gemiddeld € 14.097 (mediaan: 8 jaar oud, 83.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.499 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 24.950 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Toyota Yaris schrijft gemiddeld 5.3% per jaar af. Dat is 2.2 procentpunt minder dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 7.5%) — de Toyota Yaris is daarmee relatief waardvast. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Toyota Yaris: de duurste kilometers zitten tussen 200.000+ km (€ 1.275 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 526 per 25.000 km). Bij de Toyota Yaris zijn de vroege kilometers het goedkoopst — boven 100.000 km neemt de afschrijving per kilometer toe. De Yaris is een van de betrouwbaarste auto's op de markt, ongeacht de kilometerstand. De hybride versie heeft extra voordelen: regeneratief remmen vermindert remslijtage, en de hybridebatterij gaat doorgaans 200.000+ km mee. Bij 100.000 km zijn er bij een Yaris geen bijzondere aandachtspunten — regulier onderhoud volstaat.
De Style is de populairste en meest evenwichtige keuze: achteruitrijcamera, Climate Control en 16-inch lichtmetalen wielen maken de Yaris dagelijks compleet. De Comfort is het verstandige minimum voor wie LED-koplampen waardeert. De Premium loont voor stadsbewoners die dagelijks parkeersensoren rondom en verwarmde stoelen gebruiken.
De waarde van je Toyota Yaris hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 4198+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Toyota Yaris waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Toyota Yaris fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht