Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Peugeot 2008?

3546+
advertenties
2013–2026
bouwjaren

De Peugeot 2008 profiteert volop van de SUV-trend: een hoge zit, stoere looks en ook leverbaar als volledig elektrische e-2008. Let op: met 10.9% jaarlijkse afschrijving verliest de 2008 sneller waarde dan gemiddeld. Voor kopers biedt dat aantrekkelijke tweedehands prijzen op jonge exemplaren.

Mediaan prijs
€ 15.345
Afschrijving/jaar
10.9%
Brandstoftypen
Benzine, Elektrisch
Gem. km-afschrijving
€ 918 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Peugeot 2008 af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2013€ 5.644€ 22.870
2014€ 6.318€ 22.655
2015€ 6.833€ 22.820
2016€ 7.773€ 23.986
2017€ 8.761€ 25.069
2018€ 9.997€ 26.645
2019€ 12.011€ 28.488
2020€ 15.310€ 36.690
2021€ 16.345€ 33.644
2022€ 17.823€ 35.485
2023€ 20.955€ 39.171
2024€ 24.890€ 38.366
2025€ 28.283€ 38.992
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2013€ 5.680
Benzine2014€ 6.332
Benzine2015€ 6.840
Benzine2016€ 7.772
Benzine2017€ 8.761
Benzine2018€ 9.997
Benzine2019€ 12.041
Benzine2020€ 15.888
Benzine2021€ 16.435
Benzine2022€ 17.745
Benzine2023€ 20.140
Benzine2024€ 23.994
Benzine2025€ 25.738
Elektrisch2020€ 14.504
Elektrisch2021€ 16.192
Elektrisch2022€ 17.907
Elektrisch2023€ 21.952
Elektrisch2024€ 25.886
Elektrisch2025€ 29.188
De Peugeot 2008 schrijft gemiddeld 10.9% per jaar af — iets sneller dan het marktgemiddelde van 8.0%. Dat heeft alles te maken met de brede motorenrange: benzine, diesel én volledig elektrisch (e-2008). Die drie varianten kennen elk een eigen waardeverloop, en wie dat begrijpt, koopt of verkoopt op het juiste moment.

Benzine (10.7% per jaar)
De benzine-2008 is de meest gevraagde variant en schrijft daardoor relatief bescheiden af. De eerste generatie (2013–2019) was voorzien van de 1.2 PureTech driecilinder — een motor die ook in de 208 zat en in vroege bouwjaren kwetsbaar is voor kettingproblemen. Dat gegeven drukt de restwaarde van pre-2017 exemplaren. De tweede generatie (vanaf 2019) trad aan met een geheel vernieuwd platform, modernere veiligheidsystemen en een frissere carrosserie. Die modellen houden beduidend meer waarde dan hun voorganger.

Elektrisch (16.8% per jaar)
De e-2008 trad in 2020 aan met nieuwprijzen boven de €40.000 en schrijft inmiddels fors af — bijna het dubbele tempo van de benzineversie. Dat is geen kwestie van een slechte auto, maar van een snel bewegende EV-markt: nieuwe modellen zijn goedkoper geworden, subsidies zijn veranderd, en actieradius-angst drempelt de tweedehandsmarkt. Een e-2008 uit 2020–2021 is inmiddels te vinden voor een fractie van de nieuwprijs, terwijl de techniek identiek is aan een nieuwe. Dat is voor kopers een koopkans die niet eeuwig duurt.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201435.9%€ 7.951
201536.9%€ 8.488
201636.3%€ 8.605
201738.2%€ 9.720
201840.9%€ 10.985
201942.8%€ 12.210
202045.0%€ 15.883
202150.1%€ 16.826
202250.9%€ 17.764
202351.3%€ 19.720
202457.8%€ 23.063
Bij vergelijkbare kilometerstand houdt een 2008 uit 2024 gemiddeld 57.8% van zijn nieuwprijs over, terwijl een exemplaar uit 2014 nog maar 35.9% waard is. Dat is een verlies van 2.2%-punt per jaar, puur door leeftijd.

Dat gemiddelde maskeert echter een belangrijke breuk: 2019. Dat jaar introduceerde Peugeot de volledig nieuwe tweede generatie 2008 — niet een facelift, maar een compleet nieuw model op het CMP-platform, met een totaal vernieuwd interieur, het i-Cockpit digitale dashboard en de komst van de e-2008 als elektrische variant. De markt heeft die overgang scherp geprijsd: een 2008 uit 2019 (eerste generatie) staat gemiddeld € 7.951–€ 23.063 lager in de markt dan een 2020-model met dezelfde kilometerstand. Dat gat is groter dan het gewone jaarlijkse afschrijvingstempo verklaart.

Na 2020 is het leeftijdseffect geleidelijker. Exemplaren van twee à drie jaar oud hebben de steilste waardesprong al gemaakt en zullen de komende jaren in een kalmer tempo afschrijven. Dat maakt ze als aankoop aantrekkelijk: je betaalt een faire marktprijs en loopt minder risico op een plotselinge waardedaling.

Nog een nuance: de e-2008 ouderdoms-curve wijkt sterk af van de benzine. Elektrische 2008's uit 2020 zijn percentueel veel harder gezakt dan benzinemodellen van hetzelfde bouwjaar. Wie alleen op bouwjaar vergelijkt zonder brandstoftype mee te nemen, trekt verkeerde conclusies.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 698€ 698
50–75k€ 803€ 1.502
75–100k€ 1.092€ 2.594
100–125k€ 1.281€ 3.875
125–150k€ 878€ 4.753
150–175k€ 819€ 5.572
175–200k€ 392€ 5.964
200k+€ 1.382€ 7.345

De 2008 laat de sterkste afschrijving per kilometer zien tussen 75.000 en 125.000 km. De eerste 75.000 km zijn relatief goedkoop. Na de piek rond 100.000–125.000 km neemt de daling per kilometer weer af. Bij de hoogste kilometerstanden (175.000+) is de data gebaseerd op minder bouwjaren, waardoor het beeld daar minder betrouwbaar is.

Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Active2013€ 5.644
Active2014€ 6.097
Active2015€ 6.604
Active2016€ 7.634
Active2017€ 8.324
Active2018€ 8.743
Active2019€ 10.563
Active2020€ 14.168
Active2021€ 14.695
Active2022€ 16.346
Active2023€ 19.138
Active2024€ 23.445
Allure2013€ 5.690
Allure2014€ 6.693
Allure2015€ 7.140
Allure2016€ 8.135
Allure2017€ 9.053
Allure2018€ 10.358
Allure2019€ 11.980
Allure2020€ 14.702
Allure2021€ 15.640
Allure2022€ 17.567
Allure2023€ 20.372
Allure2024€ 23.954
Allure2025€ 27.596
Allure Pack2014€ 6.251
Allure Pack2015€ 7.698
Allure Pack2020€ 15.160
Allure Pack2021€ 16.834
Allure Pack2022€ 17.817
Allure Pack2023€ 20.207
Allure Pack2024€ 24.213
Allure Pack2025€ 28.023
Gt2020€ 15.728
Gt2021€ 17.787
Gt2022€ 19.195
Gt2023€ 23.725
Gt2024€ 26.378
Gt2025€ 30.727
Gt Line2016€ 8.485
Gt Line2017€ 9.382
Gt Line2018€ 10.452
Gt Line2019€ 12.674
Gt Line2020€ 16.861
Gt Line2021€ 17.849
Gt Line2022€ 20.071
Gt Line2023€ 21.558
Gt Line2024€ 23.585
Gt Line2025€ 27.560
De Peugeot 2008 kende door de jaren heen een breed trimscala, maar op de tweedehandsmarkt domineren vier niveaus: Active, Allure, GT Line en GT.

De Active is de instapper en combineert handmatige airconditioning, LED-dagrijverlichting en parkeersensoren achter. In de eerste generatie zijn de koplampen halogeen, wat bij avondrijden merkbaar is ten opzichte van duurdere versies. Het instrumentarium is analoog, de stoelen zijn stofbekleed zonder verwarming. Functioneel voor dagelijks gebruik, maar je mist de uitrusting die de 2008 boven de middelmaat tilt.

De Allure is veruit het populairst en terecht. Hier is climate control aanwezig in plaats van handmatige airco — een verschil dat je elke dag merkt. Lichtmetalen wielen (16 inch), LED-achterlichten en een achteruitrijcamera maken dagelijks gebruik aangenamer. In de tweede generatie (vanaf 2019) voegt de Allure ook het 3D digitale instrumentenpaneel van het i-Cockpit toe. De meerprijs ten opzichte van de Active is op de occasionmarkt klein, maar de meeruitrusting is groot. De Allure is de verstandigste keuze voor de meeste kopers.

De GT Line is sportief-exterieur zonder de sportieve motor. Je krijgt 17-inch velgen, een roetkleurige grille, GT-badging en soms een licht verhoogd sportonderstel. Parkeersensoren voor én achter zijn hier standaard. De binnenkant biedt sportstoelen met alcantara details, maar geen stoelverwarming. Als je de sportieve look wilt zonder de GT-prijs te betalen, is dit de uitvoering.

De GT is de topversie met volledige pakket: full-LED matrix koplampen, parkeersensoren rondom met achteruitrijcamera, stoelverwarming voor, adaptieve cruise control, en in de tweede generatie ook een 180°-camera. De 17-inch wielen zijn diamantgeslepen. Op de occasionmarkt staat de GT aanmerkelijk hoger in prijs, maar je krijgt ook alle veiligheids- en comfortfeatures die de 2008 kan bieden. Als verkoper houdt de GT zijn meerwaarde redelijk goed, al wordt het verschil met de Allure op de occasionmarkt kleiner dan nieuw.

Advies voor kopers: De Allure biedt de beste balans tussen prijs en uitrusting. Een tweede generatie 2008 uit 2020–2022 in Allure-trim combineert het i-Cockpit met climate control en camera voor een inmiddels gedaalde prijs. De e-2008 is interessant als je dagelijks kunt laden, maar verwacht hogere afschrijving door snelle EV-ontwikkelingen.

Advies voor verkopers: De 2008 heeft een brede kopersmarkt die de auto als gezins-SUV en als stadsauto waardeert. Rijd je tevreden en zijn de kosten laag, dan is doorrijden een verantwoorde keuze — de curve vlakt na vier jaar af. Verkoop je toch, presenteer de auto dan schoon en compleet: in het compacte SUV-segment bepalen kleine details de verkoopsnelheid.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Peugeot 2008

Wat kost een tweedehands Peugeot 2008?

Op basis van 3546+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Peugeot 2008 gemiddeld € 15.345 (mediaan: 5 jaar oud, 75.000 km). De prijzen variëren van circa € 6.492 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 26.745 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Peugeot 2008 af per jaar?

Een tweedehands Peugeot 2008 schrijft gemiddeld 10.9% per jaar af. Dat is 2.9 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 8.0%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Peugeot 2008 met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Peugeot 2008: de duurste kilometers zitten tussen 200.000+ km (€ 1.382 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 175.000–200.000 km (€ 392 per 25.000 km). Bij de Peugeot 2008 is 100.000 km nog in het gematigde bereik — de sterkste afschrijving per kilometer komt pas later. Voor de 2008 geldt hetzelfde als voor de 208: de 1.2 PureTech distributieriem moet bij 100.000 km (of 10 jaar) vervangen zijn. Dit is het belangrijkste controlepunt — riembreuk veroorzaakt motorschade. De elektrische e-2008 heeft dit probleem niet; daar is de staat van de accu het relevantste aandachtspunt.

Welke uitvoering van de Peugeot 2008 is de beste koop tweedehands?

De Allure biedt de beste balans tussen prijs en uitrusting. Een tweede generatie 2008 uit 2020–2022 in Allure-trim combineert het i-Cockpit met climate control en camera voor een inmiddels gedaalde prijs. De e-2008 is interessant als je dagelijks kunt laden, maar verwacht hogere afschrijving door snelle EV-ontwikkelingen.

Wat is mijn Peugeot 2008 waard?

De waarde van je Peugeot 2008 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 3546+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Peugeot 2008 verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Peugeot 2008 waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Peugeot 2008 kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Peugeot 2008 fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

BMW 3 Serie
6248+ advertenties
Opel Grandland X
687+ advertenties
MG Zs
566+ advertenties
Citroën C3 Aircross
707+ advertenties