De Volkswagen Golf is het referentiepunt in het C-segment. Van zuinige TDI tot snelle GTI en elektrische GTE: het tweedehands aanbod is breed en de dataset navenant groot. Vroemie analyseerde 10137+ occasion advertenties uit de periode 1976–2026. De jaarlijkse afschrijving van 8.6% ligt in lijn met het marktgemiddelde — verwacht voor een auto die zo breed verkocht wordt. Wie een Golf wil kopen of verkopen, vindt hier de actuele marktprijzen.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 6.056 | € 28.690 |
| 2011 | € 6.606 | € 29.274 |
| 2012 | € 7.411 | € 30.550 |
| 2013 | € 8.870 | € 30.130 |
| 2014 | € 10.320 | € 33.094 |
| 2015 | € 11.483 | € 38.373 |
| 2016 | € 12.576 | € 34.814 |
| 2017 | € 15.744 | € 37.773 |
| 2018 | € 15.700 | € 36.608 |
| 2019 | € 19.042 | € 42.820 |
| 2020 | € 20.521 | € 38.883 |
| 2021 | € 25.669 | € 46.600 |
| 2022 | € 26.795 | € 46.568 |
| 2023 | € 29.553 | € 50.224 |
| 2024 | € 35.046 | € 49.956 |
| 2025 | € 38.069 | € 47.584 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 6.083 |
| Benzine | 2011 | € 6.740 |
| Benzine | 2012 | € 7.571 |
| Benzine | 2013 | € 9.078 |
| Benzine | 2014 | € 10.769 |
| Benzine | 2015 | € 12.366 |
| Benzine | 2016 | € 12.964 |
| Benzine | 2017 | € 16.060 |
| Benzine | 2018 | € 16.228 |
| Benzine | 2019 | € 20.838 |
| Benzine | 2020 | € 20.954 |
| Benzine | 2021 | € 27.069 |
| Benzine | 2022 | € 28.185 |
| Benzine | 2023 | € 30.448 |
| Benzine | 2024 | € 35.816 |
| Benzine | 2025 | € 40.883 |
| Diesel | 2010 | € 5.271 |
| Diesel | 2011 | € 4.820 |
| Diesel | 2012 | € 5.304 |
| Diesel | 2013 | € 6.988 |
| Diesel | 2014 | € 7.696 |
| Diesel | 2015 | € 8.723 |
| Diesel | 2016 | € 10.697 |
| Diesel | 2017 | € 14.009 |
| Diesel | 2018 | € 13.017 |
| Diesel | 2019 | € 14.409 |
| Diesel | 2020 | € 20.699 |
| Diesel | 2021 | € 24.425 |
| Diesel | 2022 | € 27.490 |
| Diesel | 2023 | € 33.863 |
| Elektrisch | 2014 | € 8.438 |
| Elektrisch | 2015 | € 8.430 |
| Elektrisch | 2016 | € 9.395 |
| Elektrisch | 2017 | € 10.660 |
| Elektrisch | 2018 | € 11.684 |
| Elektrisch | 2019 | € 12.134 |
| Elektrisch | 2020 | € 13.133 |
| Hybride | 2014 | € 11.041 |
| Hybride | 2015 | € 11.030 |
| Hybride | 2016 | € 12.762 |
| Hybride | 2017 | € 17.721 |
| Hybride | 2018 | € 18.474 |
| Hybride | 2020 | € 22.624 |
| Hybride | 2021 | € 23.371 |
| Hybride | 2022 | € 24.440 |
| Hybride | 2023 | € 26.102 |
| Hybride | 2024 | € 33.546 |
| Hybride | 2025 | € 37.241 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 32.6% | € 7.963 |
| 2011 | 33.6% | € 10.167 |
| 2012 | 34.9% | € 11.828 |
| 2013 | 40.1% | € 12.716 |
| 2014 | 40.0% | € 13.344 |
| 2015 | 41.9% | € 14.808 |
| 2016 | 41.5% | € 13.894 |
| 2017 | 47.0% | € 17.818 |
| 2018 | 48.7% | € 17.282 |
| 2019 | 47.8% | € 21.739 |
| 2020 | 55.1% | € 22.031 |
| 2021 | 57.0% | € 27.429 |
| 2022 | 57.8% | € 27.566 |
| 2023 | 58.0% | € 27.697 |
| 2024 | 68.0% | € 31.500 |
| 2025 | 74.6% | € 35.229 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 1.479 | € 1.479 |
| 50–75k | € 862 | € 2.340 |
| 75–100k | € 840 | € 3.181 |
| 100–125k | € 958 | € 4.139 |
| 125–150k | € 955 | € 5.094 |
| 150–175k | € 1.033 | € 6.127 |
| 175–200k | € 1.336 | € 7.463 |
| 200k+ | € 1.467 | € 8.929 |
Tussen 25.000 en 50.000 km is de afschrijving per kilometer bij de Golf het hoogst. Tussen 75.000 en 150.000 km vlakt de curve af — in dat bereik is de waardedaling per kilometer het laagst. Boven 175.000 km neemt de daling weer toe, met de grens van 200.000 km als psychologisch kantelpunt.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Comfortline | 2010 | € 4.993 |
| Comfortline | 2011 | € 5.041 |
| Comfortline | 2012 | € 5.780 |
| Comfortline | 2013 | € 7.457 |
| Comfortline | 2014 | € 7.547 |
| Comfortline | 2015 | € 9.558 |
| Comfortline | 2016 | € 9.909 |
| Comfortline | 2017 | € 11.759 |
| Comfortline | 2018 | € 12.813 |
| Comfortline | 2019 | € 14.218 |
| Comfortline | 2020 | € 15.956 |
| GTI | 2010 | € 8.727 |
| GTI | 2011 | € 10.232 |
| GTI | 2012 | € 10.561 |
| GTI | 2013 | € 13.412 |
| GTI | 2014 | € 14.939 |
| GTI | 2015 | € 15.192 |
| GTI | 2016 | € 18.268 |
| GTI | 2017 | € 21.074 |
| GTI | 2018 | € 21.979 |
| GTI | 2019 | € 27.809 |
| GTI | 2020 | € 29.001 |
| GTI | 2021 | € 31.444 |
| GTI | 2022 | € 34.945 |
| GTI | 2023 | € 38.288 |
| GTI | 2024 | € 45.903 |
| GTI | 2025 | € 54.418 |
| Highline | 2010 | € 5.325 |
| Highline | 2011 | € 5.958 |
| Highline | 2012 | € 7.633 |
| Highline | 2013 | € 8.890 |
| Highline | 2014 | € 9.043 |
| Highline | 2015 | € 10.855 |
| Highline | 2016 | € 11.984 |
| Highline | 2017 | € 14.290 |
| Highline | 2018 | € 15.060 |
| Highline | 2019 | € 16.994 |
| Highline | 2020 | € 16.770 |
| Highline | 2021 | € 18.938 |
| R-Line | 2010 | € 6.038 |
| R-Line | 2011 | € 7.485 |
| R-Line | 2012 | € 7.095 |
| R-Line | 2013 | € 11.137 |
| R-Line | 2014 | € 11.218 |
| R-Line | 2015 | € 10.717 |
| R-Line | 2016 | € 11.909 |
| R-Line | 2017 | € 15.346 |
| R-Line | 2018 | € 16.478 |
| R-Line | 2019 | € 19.143 |
| R-Line | 2020 | € 23.334 |
| R-Line | 2021 | € 24.287 |
| R-Line | 2022 | € 25.959 |
| R-Line | 2023 | € 28.697 |
| R-Line | 2024 | € 32.222 |
| R-Line | 2025 | € 35.986 |
| Style | 2011 | € 7.366 |
| Style | 2020 | € 20.775 |
| Style | 2021 | € 22.400 |
| Style | 2022 | € 24.057 |
| Style | 2023 | € 26.057 |
| Style | 2024 | € 28.921 |
| Style | 2025 | € 42.265 |
Op basis van 10137+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Volkswagen Golf gemiddeld € 12.900 (mediaan: 10 jaar oud, 144.000 km). De prijzen variëren van circa € 4.499 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 29.500 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Volkswagen Golf schrijft gemiddeld 8.6% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 8.4% — de Volkswagen Golf volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Volkswagen Golf: de duurste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 1.479 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 75.000–100.000 km (€ 840 per 25.000 km). Een Volkswagen Golf met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De Golf staat bekend als een van de betrouwbaarste auto's in het C-segment en haalt zonder problemen 200.000+ km. Bij 100.000 km: controleer of het DSG-onderhoud (olie en filter, elke 60.000 km) is uitgevoerd — achterstallig onderhoud leidt tot schokkerig schakelen. Bij de 1.4 TSI (vóór 2013) is de kettingspanner een bekend aandachtspunt. De 1.0 en 1.5 TSI zijn ongecompliceerde motoren met weinig bekende problemen bij deze kilometerstand.
De Golf 8 Style (of Highline bij de Golf 7) biedt de beste balans tussen uitrusting en restwaarde. Zoek een exemplaar van twee tot vier jaar oud: de eerste grote waardedaling is dan voorbij, de software-kinderziekten van de vroege Golf 8 zijn opgelost, en de uitrusting is compleet genoeg om jaren prettig mee te rijden. Let bij een Golf 7 met DSG op de onderhoudshistorie van de versnellingsbak.
De waarde van je Volkswagen Golf hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 10137+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Volkswagen Golf waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Volkswagen Golf fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht