De Audi A4 is de directe concurrent van de BMW 3 Serie en Mercedes C-Klasse. Minder sportief dan de BMW, maar met een premium interieur dat zijn gelijke niet kent. De tweedehands prijs daalt met 8.6% per jaar — net iets waardvaster dan zijn occasion rivalen.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 6.720 | € 45.906 |
| 2011 | € 7.363 | € 47.148 |
| 2012 | € 8.627 | € 46.988 |
| 2013 | € 9.919 | € 46.089 |
| 2014 | € 10.205 | € 45.333 |
| 2015 | € 12.969 | € 49.696 |
| 2016 | € 15.602 | € 54.863 |
| 2017 | € 17.731 | € 56.171 |
| 2018 | € 19.945 | € 54.541 |
| 2019 | € 22.559 | € 55.115 |
| 2020 | € 25.665 | € 55.084 |
| 2021 | € 27.282 | € 55.761 |
| 2022 | € 29.846 | € 56.965 |
| 2023 | € 31.393 | € 54.978 |
| 2024 | € 38.100 | € 55.746 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 6.888 |
| Benzine | 2011 | € 7.397 |
| Benzine | 2012 | € 8.923 |
| Benzine | 2013 | € 10.057 |
| Benzine | 2014 | € 10.749 |
| Benzine | 2015 | € 13.725 |
| Benzine | 2016 | € 16.385 |
| Benzine | 2017 | € 17.936 |
| Benzine | 2018 | € 19.595 |
| Benzine | 2019 | € 22.783 |
| Benzine | 2020 | € 26.529 |
| Benzine | 2021 | € 28.478 |
| Benzine | 2022 | € 31.456 |
| Benzine | 2023 | € 31.700 |
| Benzine | 2024 | € 37.828 |
| Diesel | 2010 | € 4.759 |
| Diesel | 2011 | € 7.040 |
| Diesel | 2012 | € 6.061 |
| Diesel | 2013 | € 8.806 |
| Diesel | 2014 | € 7.973 |
| Diesel | 2015 | € 10.241 |
| Diesel | 2016 | € 13.623 |
| Diesel | 2017 | € 15.471 |
| Diesel | 2018 | € 18.406 |
| Diesel | 2019 | € 21.005 |
| Diesel | 2020 | € 24.049 |
| Diesel | 2021 | € 25.749 |
| Hybride | 2017 | € 22.016 |
| Hybride | 2018 | € 20.795 |
| Hybride | 2019 | € 22.406 |
| Hybride | 2020 | € 24.456 |
| Hybride | 2021 | € 25.599 |
| Hybride | 2022 | € 27.521 |
| Hybride | 2023 | € 30.041 |
| Hybride | 2024 | € 38.520 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2016 | 39.8% | € 21.463 |
| 2017 | 40.3% | € 21.715 |
| 2018 | 43.9% | € 25.749 |
| 2019 | 45.1% | € 25.131 |
| 2020 | 51.2% | € 28.709 |
| 2021 | 52.9% | € 30.699 |
| 2022 | 55.4% | € 31.239 |
| 2023 | 58.1% | € 30.814 |
| 2024 | 66.8% | € 36.762 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 50–75k | € 1.126 | € 1.126 |
| 75–100k | € 1.182 | € 2.308 |
| 100–125k | € 1.053 | € 3.361 |
| 125–150k | € 972 | € 4.333 |
| 150–175k | € 1.240 | € 5.573 |
| 175–200k | € 1.292 | € 6.866 |
| 200k+ | € 2.016 | € 8.882 |
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Business Edition | 2013 | € 8.951 |
| Business Edition | 2014 | € 9.689 |
| Business Edition | 2020 | € 22.831 |
| Business Edition | 2021 | € 25.542 |
| Edition | 2013 | € 9.549 |
| Edition | 2014 | € 10.432 |
| Edition | 2015 | € 14.026 |
| Edition | 2017 | € 17.805 |
| Edition | 2018 | € 20.464 |
| Edition | 2019 | € 22.625 |
| Edition | 2020 | € 24.404 |
| Edition | 2021 | € 25.488 |
| Edition | 2022 | € 26.433 |
| Edition | 2024 | € 36.193 |
| Pro Line | 2010 | € 6.588 |
| Pro Line | 2011 | € 7.735 |
| Pro Line | 2012 | € 8.042 |
| Pro Line | 2013 | € 8.633 |
| Pro Line | 2014 | € 11.368 |
| Pro Line | 2016 | € 15.463 |
| Pro Line | 2017 | € 18.254 |
| Pro Line | 2018 | € 20.256 |
| Pro Line | 2019 | € 28.279 |
| Pro Line | 2020 | € 26.427 |
| Pro Line | 2021 | € 23.287 |
| Pro Line | 2022 | € 26.124 |
| S Edition | 2010 | € 6.407 |
| S Edition | 2012 | € 10.525 |
| S Edition | 2013 | € 10.159 |
| S Edition | 2015 | € 14.046 |
| S Edition | 2019 | € 21.799 |
| S Edition | 2020 | € 28.508 |
| S Edition | 2021 | € 27.501 |
| S Edition | 2022 | € 30.883 |
| S Edition | 2023 | € 33.593 |
| S Edition | 2024 | € 40.768 |
| S Line | 2010 | € 8.621 |
| S Line | 2011 | € 7.629 |
| S Line | 2012 | € 10.150 |
| S Line | 2013 | € 11.787 |
| S Line | 2014 | € 9.566 |
| S Line | 2015 | € 12.161 |
| S Line | 2016 | € 16.655 |
| S Line | 2017 | € 19.289 |
| S Line | 2018 | € 20.770 |
| S Line | 2019 | € 24.202 |
| S Line | 2020 | € 26.839 |
| S Line | 2021 | € 27.823 |
| S Line | 2022 | € 34.135 |
| S Line | 2023 | € 31.696 |
| S Line | 2024 | € 37.680 |
Op basis van 2378+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Audi A4 gemiddeld € 11.997 (mediaan: 12 jaar oud, 180.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.995 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 28.463 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Audi A4 schrijft gemiddeld 8.6% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 8.6% — de Audi A4 volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Audi A4: de duurste kilometers zitten tussen 200.000+ km (€ 2.016 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 125.000–150.000 km (€ 972 per 25.000 km). Een Audi A4 met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De A4 (B9, 2015+) is een degelijke auto bij 100.000 km. De 2.0 TFSI is een bewezen motor. Let op olieconsumptie bij hogere kilometerstanden. De S-tronic versnellingsbak vraagt om regelmatig olie-onderhoud. Onderhoudskosten liggen merkbaar hoger dan bij een Volkswagen Passat, ondanks het gedeelde platform.
S-line met virtual cockpit is de veiligste keuze bij wederverkoop. Een B9 uit 2018-2020 biedt het beste van twee werelden: modern platform en al flink afgeschreven.
De waarde van je Audi A4 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2378+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Audi A4 waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Audi A4 fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht