De Ford Focus is de rijdersauto onder de compacte middenklassers. Waar concurrenten vaak op comfort focussen, blinkt de Focus uit in wegligging en stuurgevoel. Op de tweedehandsmarkt vertaalt zich dat in een ruim occasion aanbod van 5818+ advertenties. Met 9.9% jaarlijkse afschrijving is de Focus iets minder waardvast dan sommige concurrenten, maar de tweedehands prijzen zijn navenant aantrekkelijk.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 3.839 | € 23.863 |
| 2011 | € 5.485 | € 26.537 |
| 2012 | € 4.956 | € 25.972 |
| 2013 | € 4.966 | € 26.641 |
| 2014 | € 5.603 | € 25.358 |
| 2015 | € 7.262 | € 26.950 |
| 2016 | € 8.891 | € 28.551 |
| 2017 | € 9.585 | € 28.514 |
| 2018 | € 11.009 | € 28.968 |
| 2019 | € 13.599 | € 31.672 |
| 2020 | € 14.606 | € 32.165 |
| 2021 | € 15.369 | € 32.825 |
| 2022 | € 17.189 | € 34.126 |
| 2023 | € 20.778 | € 38.482 |
| 2024 | € 25.624 | € 39.509 |
| 2025 | € 28.801 | € 39.565 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 3.854 |
| Benzine | 2011 | € 5.574 |
| Benzine | 2012 | € 5.064 |
| Benzine | 2013 | € 5.143 |
| Benzine | 2014 | € 5.618 |
| Benzine | 2015 | € 7.414 |
| Benzine | 2016 | € 9.068 |
| Benzine | 2017 | € 9.678 |
| Benzine | 2018 | € 11.050 |
| Benzine | 2019 | € 13.685 |
| Benzine | 2020 | € 14.826 |
| Benzine | 2021 | € 15.498 |
| Benzine | 2022 | € 17.281 |
| Benzine | 2023 | € 21.255 |
| Benzine | 2024 | € 25.414 |
| Benzine | 2025 | € 28.782 |
| Diesel | 2011 | € 3.685 |
| Diesel | 2012 | € 3.293 |
| Diesel | 2013 | € 3.333 |
| Diesel | 2014 | € 4.945 |
| Diesel | 2015 | € 5.471 |
| Diesel | 2016 | € 5.442 |
| Diesel | 2017 | € 6.569 |
| Diesel | 2018 | € 9.992 |
| Diesel | 2019 | € 11.720 |
| Diesel | 2020 | € 11.661 |
| Diesel | 2021 | € 15.572 |
| Diesel | 2022 | € 15.736 |
| Hybride | 2020 | € 13.555 |
| Hybride | 2021 | € 14.997 |
| Hybride | 2022 | € 17.231 |
| Hybride | 2023 | € 19.118 |
| Hybride | 2024 | € 25.652 |
| Hybride | 2025 | € 28.778 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 22.2% | € 5.373 |
| 2011 | 42.4% | € 15.964 |
| 2012 | 28.5% | € 7.161 |
| 2013 | 34.3% | € 9.718 |
| 2014 | 32.2% | € 8.735 |
| 2015 | 35.9% | € 9.547 |
| 2016 | 39.7% | € 12.812 |
| 2017 | 40.9% | € 11.560 |
| 2018 | 44.4% | € 13.297 |
| 2019 | 50.0% | € 16.239 |
| 2020 | 51.3% | € 16.629 |
| 2021 | 51.9% | € 17.131 |
| 2022 | 53.4% | € 18.110 |
| 2023 | 52.6% | € 20.015 |
| 2024 | 61.4% | € 24.568 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 1.119 | € 1.119 |
| 50–75k | € 1.067 | € 2.186 |
| 75–100k | € 1.105 | € 3.291 |
| 100–125k | € 1.077 | € 4.368 |
| 125–150k | € 1.026 | € 5.394 |
| 150–175k | € 1.237 | € 6.631 |
| 175–200k | € 951 | € 7.583 |
| 200k+ | € 979 | € 8.561 |
De Focus heeft een opvallend vlak afschrijvingspatroon per kilometer. Het verschil tussen het duurste en goedkoopste interval is klein — elke 25.000 km kost ongeveer evenveel aan waardedaling. Dat maakt de kilometerstand bij een Focus minder bepalend voor de prijs dan bij veel concurrenten. Richting de hoogste standen neemt de afschrijving per kilometer zelfs licht af.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Hybrid St Line | 2020 | € 15.517 |
| Hybrid St Line | 2021 | € 16.018 |
| Hybrid St Line | 2022 | € 18.119 |
| Hybrid St Line | 2023 | € 22.173 |
| Hybrid St Line | 2024 | € 25.420 |
| Hybrid St Line | 2025 | € 29.201 |
| St Line | 2014 | € 8.830 |
| St Line | 2015 | € 8.576 |
| St Line | 2016 | € 10.249 |
| St Line | 2017 | € 9.987 |
| St Line | 2018 | € 12.189 |
| St Line | 2019 | € 14.856 |
| St Line | 2020 | € 15.517 |
| St Line | 2021 | € 17.390 |
| St Line | 2022 | € 19.207 |
| St Line | 2023 | € 21.603 |
| St Line | 2024 | € 25.911 |
| St Line | 2025 | € 31.274 |
| St Line Business | 2018 | € 13.200 |
| St Line Business | 2019 | € 14.247 |
| St Line Business | 2020 | € 15.086 |
| St Line Business | 2021 | € 15.815 |
| St Line Business | 2022 | € 17.155 |
| Titanium | 2010 | € 4.828 |
| Titanium | 2011 | € 5.517 |
| Titanium | 2012 | € 4.719 |
| Titanium | 2013 | € 4.712 |
| Titanium | 2014 | € 5.413 |
| Titanium | 2015 | € 7.332 |
| Titanium | 2016 | € 7.525 |
| Titanium | 2017 | € 8.537 |
| Titanium | 2018 | € 9.726 |
| Titanium | 2019 | € 13.531 |
| Titanium | 2020 | € 14.011 |
| Titanium | 2021 | € 15.072 |
| Titanium | 2022 | € 16.513 |
| Titanium | 2023 | € 19.138 |
| Trend | 2010 | € 3.191 |
| Trend | 2011 | € 4.701 |
| Trend | 2012 | € 4.430 |
| Trend | 2013 | € 4.612 |
| Trend | 2014 | € 4.567 |
| Trend | 2015 | € 5.299 |
| Trend | 2016 | € 7.170 |
| Trend | 2017 | € 8.131 |
| Trend | 2018 | € 9.916 |
| Trend | 2019 | € 10.365 |
| Trend | 2020 | € 10.875 |
| Trend | 2021 | € 12.226 |
| Trend | 2022 | € 14.575 |
Op basis van 5818+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Ford Focus gemiddeld € 10.950 (mediaan: 8 jaar oud, 130.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.650 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 20.291 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Ford Focus schrijft gemiddeld 9.9% per jaar af. Dat is 1.9 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 8.0%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Ford Focus: de duurste kilometers zitten tussen 150.000–175.000 km (€ 1.237 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 175.000–200.000 km (€ 951 per 25.000 km). Bij de Ford Focus is 100.000 km nog in het gematigde bereik — de sterkste afschrijving per kilometer komt pas later. De Focus is een betrouwbare auto bij 100.000 km. Belangrijk: de 1.0 EcoBoost had vóór 2018 een probleem met de koelvloeistofslang — controleer of de terugroepactie is uitgevoerd. De PowerShift DCT-automaat (droge koppeling) is een bekend zwak punt bij hogere kilometerstanden. Met handgeschakelde bak is de Focus een zorgeloze keuze.
De Titanium is de sweetspot: LED-koplampen, camera en verwarmde stoelen voor een beperkte meerprijs boven de Trend. Een Mk4 uit 2019–2021 biedt moderne rijhulpsystemen en de Co-Pilot360 suite voor een inmiddels gedaalde prijs. De Vignale is occasion nauwelijks duurder dan de Titanium en biedt wezenlijk meer comfort.
De waarde van je Ford Focus hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 5818+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Ford Focus waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Ford Focus fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht