Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands KIA (Pro) Cee D?

2598+
advertenties
2007–2026
bouwjaren

De Kia (Pro) Ceed biedt veel auto voor zijn geld: rijke uitrusting, 7 jaar garantie en een ruimer interieur dan je verwacht. De tweedehands prijs daalt met 7.9% per jaar, gunstig voor het segment. De Proceed Shooting Brake variant is met zijn opvallende koetslijn een populaire occasion niche.

Mediaan prijs
€ 17.948
Afschrijving/jaar
7.9%
Brandstoftypen
Benzine, Hybride
Gem. km-afschrijving
€ 1.127 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de KIA (Pro) Cee D af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 3.626€ 18.494
2011€ 3.643€ 19.584
2012€ 5.462€ 22.510
2013€ 6.997€ 24.035
2014€ 8.724€ 25.837
2015€ 8.692€ 24.470
2016€ 10.461€ 26.317
2017€ 11.492€ 26.575
2018€ 12.899€ 26.685
2019€ 15.854€ 31.549
2020€ 17.319€ 32.382
2021€ 17.932€ 31.789
2022€ 19.433€ 32.623
2023€ 22.397€ 34.530
2024€ 26.899€ 35.452
2025€ 30.582€ 36.708
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 3.626
Benzine2011€ 3.643
Benzine2012€ 5.575
Benzine2013€ 7.103
Benzine2014€ 8.794
Benzine2015€ 8.668
Benzine2016€ 10.629
Benzine2017€ 11.491
Benzine2018€ 12.945
Benzine2019€ 16.059
Benzine2020€ 17.100
Benzine2021€ 17.554
Benzine2022€ 18.810
Benzine2023€ 22.626
Benzine2024€ 27.188
Benzine2025€ 30.662
Hybride2020€ 18.346
Hybride2021€ 18.787
Hybride2022€ 20.681
Hybride2023€ 21.374
Hybride2024€ 24.863
Hybride2025€ 29.815
De Kia Pro Cee'd — in de huidige generatie geschreven als ProCeed — is een niche-model dat zich duidelijk onderscheidt van de gewone Ceed. Het gemiddelde van 7.9% per jaar (marktgemiddelde: 8.2%) ligt iets hoger dan bij de vijfdeurs Ceed, wat typisch is voor sportievere driedeurs- en shooting brake-modellen met een smallere doelgroep.

Benzine (7.8% per jaar)
De eerste generatie (JD, 2013–2018) was een compacte driedeurs coupé met een 1.0 of 1.4 T-GDi motor. Die generatie is inmiddels flink afgeschreven, maar de GT-uitvoering met 204 pk doet het beter dan de instapversies: liefhebbers zoeken die specifiek en betalen er een kleine premie voor. De tweede generatie (CD, 2019+) is een compleet andere auto: een elegante vijfdeurs shooting brake gebaseerd op het Ceed-platform. Dat model heeft een beter imago op de tweedehandsmarkt, met name door het onderscheidende design.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201339.2%€ 8.418
201546.1%€ 11.208
201647.3%€ 11.989
201749.2%€ 13.029
201854.9%€ 14.392
201956.8%€ 17.524
202058.1%€ 18.615
202161.2%€ 19.291
202261.8%€ 20.190
202364.9%€ 22.763
202470.4%€ 24.393
Bij vergelijkbare kilometerstand behoudt een Pro Cee'd / ProCeed uit 2024 gemiddeld 70.4% van zijn nieuwprijs, terwijl een exemplaar uit 2013 nog 39.2% waard is — een verlies van 2.8%-punt per levensjaar.

Het leeftijdseffect bij de Pro Cee'd is sterk gedomineerd door de generatiewissel in 2019. De eerste generatie (JD, 2013–2018) is een driedeurscoupé; de tweede generatie (CD, 2019+) een vijfdeurs shooting brake — van concept totaal verschillend. Op de occasionmarkt worden ze soms als één model behandeld, maar prijstechnisch zijn ze dat niet: een ProCeed uit 2020 noteert gemiddeld €5.000–€8.000 hoger dan een Pro Cee'd uit 2017, ook bij vergelijkbare kilometerstand. Die kloof is puur generatie-effect, niet leeftijdseffect.

Binnen de eerste generatie (JD) is de leeftijdscurve na 2018 vrij vlak. Een exemplaar uit 2013 verschilt qua vraagprijs vaak minder dan €2.000 van een 2018-model — de absolute waardedaling is dan al zo ver gegaan dat leeftijd amper nog een rol speelt. In 2024 bedroeg de gemiddelde vraagprijs circa € 24.393; in 2013 was dat € 8.418.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
25–50k€ 695€ 695
50–75k€ 883€ 1.578
75–100k€ 1.285€ 2.863
100–125k€ 1.325€ 4.188
125–150k€ 1.388€ 5.576
150–175k€ 1.530€ 7.106
175–200k€ 1.187€ 8.293
200k+€ 720€ 9.013
Of je nu 50.000 of 150.000 km op de teller hebt: bij de KIA (Pro) Cee D is het waardeverloop per kilometer vrij constant. Gecorrigeerd voor bouwjaar en uitvoeringsniveau (mediaan nieuwprijs € 31.145) verliest de KIA (Pro) Cee D gemiddeld € 1.127 per 25.000 km. Het duurste blok (150–175k) kost € 1.530 per 25.000 km. Het gunstigste instapmoment ligt rond 25–50k km — daar kost een extra 25.000 km nog slechts € 695, minder dan de helft van het duurste traject. Vanaf 75–100k trekt de afschrijving weer aan — een logisch verkoopmoment.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Design Edition2018€ 10.679
Design Edition2022€ 17.347
Design Edition2023€ 18.433
Design Edition2024€ 22.924
Design Edition2025€ 29.439
Dynamicline2013€ 6.714
Dynamicline2014€ 9.895
Dynamicline2015€ 9.848
Dynamicline2016€ 10.930
Dynamicline2017€ 12.568
Dynamicline2018€ 13.754
Dynamicline2019€ 13.069
Dynamicline2020€ 13.959
Dynamicline2021€ 15.938
Dynamicline2022€ 17.688
Dynamicline2023€ 19.417
Dynamicline2024€ 24.137
Dynamicline2025€ 28.183
Dynamicplusline2018€ 14.625
Dynamicplusline2019€ 15.070
Dynamicplusline2020€ 16.161
Dynamicplusline2021€ 17.018
Dynamicplusline2022€ 18.569
Dynamicplusline2023€ 21.813
Dynamicplusline2024€ 25.872
Dynamicplusline2025€ 29.631
Gt Line2015€ 8.721
Gt Line2016€ 10.921
Gt Line2017€ 11.913
Gt Line2018€ 12.501
Gt Line2019€ 16.848
Gt Line2020€ 18.123
Gt Line2021€ 18.297
Gt Line2022€ 21.396
Gt Line2023€ 26.591
Gt Line2024€ 30.500
Gt Line2025€ 32.544
Gt Plusline2019€ 18.247
Gt Plusline2020€ 19.561
Gt Plusline2021€ 19.885
Gt Plusline2022€ 22.193
Gt Plusline2023€ 27.463
Gt Plusline2024€ 32.104
Gt Plusline2025€ 36.180
De Pro Cee'd (JD, 2013–2018) en ProCeed (CD, 2019+) zijn twee heel verschillende auto's en dat verschil zie je ook in de trimopbouw op de tweedehandsmarkt.

Bij de JD-generatie zijn de meest voorkomende trims ComfortLine en GT-Line, en voor de echte liefhebbers de GT. De ComfortLine heeft standaard airconditioning, parkeersensoren achter, LED-dagrijverlichting en een Bluetooth-audio-unit. Weinig extras, maar voor een sportief ogende auto uit 2014–2015 voldoet dat dagelijks prima. De GT-Line voegt lichtmetalen wielen en sportiever bumperwerk toe. De GT (204 pk, 1.6 T-GDi) is de parel van de JD-generatie: sportremmen van Brembo, onderstel dat is medeafgesteld met Lotus, stoelverwarming en een sportdisplay. Die GT is voor liefhebbers interessant — de rijbeleving is een klasse apart.

Bij de CD-generatie ProCeed (shooting brake, 2019+) zijn de populairste trims DynamicLine, ExecutiveLine en GT-Line. De DynamicLine heeft full-LED verlichting, climate control, parkeersensoren voor en achter, een 10,25-inch infotainmentscherm en stoelverwarming voor bestuurder. De ExecutiveLine voegt een panoramisch schuif-/kanteldak toe, elektrisch verstelbare stoelen met geheugenfunctie, en 360-graden parkeercamera. Die combinatie maakt van de ProCeed geen koude sportauto maar een echt grand-tourer in miniformaat.

De GT-Line van de CD-generatie is sportiever in uiterlijk (18-inch velgen, roodbespoten remklauwen) maar niet in rijdynamiek. Wel zijn de 18-inch wielen op slechte wegen merkbaar oncomfortabeler dan de 17-inch van de ExecutiveLine. Op de occasionmarkt verkoopt de ExecutiveLine het best door het complete comfort- en veiligheidspakket zonder overdaad.

Advies voor kopers: Bij de CD-generatie ProCeed is de ExecutiveLine de beste keuze: het panoramadak, de 360-graden camera en de elektrisch verstelbare stoelen maken van de shooting brake een comfortabele grand-tourer. Bij de JD-generatie is de GT voor rijliefhebbers een unieke propositie die steeds zeldzamer wordt.

Advies voor verkopers: De ProCeed is een nichevoertuig met een specifiek koperspubliek dat bewust voor de shooting brake-carrosserie kiest. Benadruk de unieke combinatie van sportief design en praktisch formaat — dat onderscheidt de ProCeed van reguliere hatchbacks. Een goed onderhouden exemplaar met volledige historie trekt snel de juiste koper aan; de markt is weliswaar kleiner maar de doelgroep is loyaal.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de KIA (Pro) Cee D

Wat kost een tweedehands KIA (Pro) Cee D?

Op basis van 2598+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands KIA (Pro) Cee D gemiddeld € 17.948 (mediaan: 5 jaar oud, 91.000 km). De prijzen variëren van circa € 5.950 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 28.950 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een KIA (Pro) Cee D af per jaar?

Een tweedehands KIA (Pro) Cee D schrijft gemiddeld 7.9% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 8.2% — de KIA (Pro) Cee D volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Welke uitvoering van de KIA (Pro) Cee D is de beste koop tweedehands?

Bij de CD-generatie ProCeed is de ExecutiveLine de beste keuze: het panoramadak, de 360-graden camera en de elektrisch verstelbare stoelen maken van de shooting brake een comfortabele grand-tourer. Bij de JD-generatie is de GT voor rijliefhebbers een unieke propositie die steeds zeldzamer wordt.

Wat is mijn KIA (Pro) Cee D waard?

De waarde van je KIA (Pro) Cee D hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2598+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je KIA (Pro) Cee D verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands KIA (Pro) Cee D waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands KIA (Pro) Cee D kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een KIA (Pro) Cee D fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Peugeot 5008
1110+ advertenties
KIA Stonic
1120+ advertenties
Mercedes-Benz C Klasse
4514+ advertenties
Toyota Aygo X
1279+ advertenties