Gratis taxatie Inzicht Over Mijn Vroemie

Wat kost een tweedehands Volkswagen Golf Variant?

1398+
advertenties
2000–2026
bouwjaren

De Volkswagen Golf Variant is de stationwagen voor wie de Golf waardeert maar meer bagageruimte nodig heeft. Populair bij gezinnen en als zakenauto. De tweedehands prijs daalt met 8.9% per jaar — iets sneller dan de hatchback, mede door hogere kilometerstanden uit de zakelijke occasion markt.

Mediaan prijs
€ 9.995
Afschrijving/jaar
8.9%
Brandstoftypen
Benzine, Diesel, Hybride
Gem. km-afschrijving
€ 1.255 per 25k km
Afschrijving

Hoe schrijft de Volkswagen Golf Variant af?

Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.

Marktprijs per bouwjaar
BouwjaarGem. marktprijsGem. nieuwprijs
2010€ 4.071€ 27.632
2011€ 4.354€ 28.221
2012€ 4.373€ 27.899
2013€ 6.766€ 29.802
2014€ 7.540€ 30.267
2015€ 9.835€ 32.704
2016€ 9.566€ 30.368
2017€ 11.454€ 31.665
2018€ 13.767€ 32.823
2019€ 14.114€ 33.018
2020€ 16.219€ 35.207
2021€ 19.211€ 38.023
2022€ 19.943€ 38.652
2023€ 24.340€ 41.587
2024€ 29.582€ 43.566
2025€ 35.893€ 42.868
Afschrijving per brandstoftype
BrandstofBouwjaarGem. prijs
Benzine2010€ 4.098
Benzine2011€ 4.464
Benzine2012€ 4.466
Benzine2013€ 6.946
Benzine2014€ 7.711
Benzine2015€ 10.426
Benzine2016€ 9.703
Benzine2017€ 11.635
Benzine2018€ 14.081
Benzine2019€ 14.428
Benzine2020€ 16.723
Benzine2021€ 19.077
Benzine2022€ 19.574
Benzine2023€ 24.813
Benzine2024€ 29.535
Benzine2025€ 35.893
Diesel2011€ 3.149
Diesel2012€ 4.012
Diesel2013€ 4.992
Diesel2014€ 6.838
Diesel2015€ 7.552
Diesel2016€ 8.791
Diesel2017€ 10.544
Diesel2018€ 11.098
Diesel2019€ 11.536
Diesel2020€ 12.833
Diesel2022€ 22.217
Hybride2021€ 19.190
Hybride2022€ 21.053
Hybride2023€ 21.610
De Golf Variant is het rationele gezinsalternatief voor wie de hatchback te krap vindt — en dat rationalisme betaalt zich terug in een solide restwaarde. Met 8.9% per jaar (marktgemiddelde: 8.2%) doet de Variant het vergelijkbaar met de hatchback. Het extra laadvolume trekt een stabiel segment kopers dat niet schrikt van een iets hogere aanschafprijs.

Benzine (8.7% per jaar)
De benzine Golf Variant — met de 1.0 TSI, 1.4 TSI of 1.5 eTSI — is de meest gevraagde variant op de occasionmarkt. De 1.5 eTSI met mild hybrid-systeem (48V) in de Golf 8 Variant is bijzonder populair: lager verbruik, minder emissies, en toch voldoende vermogen voor een beladen auto. Let bij de 1.4 TSI uit de Golf 7 Variant op de eerder genoemde kettingspanner-problematiek bij vroege bouwjaren (tot 2013). Na 2014 is dat in de meeste gevallen opgelost.

Diesel (8.2% per jaar)
De Golf Variant TDI is de klassieke rijke boodschappenauto: ruim, zuinig, comfortabel. Voor gezinnen die regelmatig lange ritten maken is de TDI de logische keuze. Op de occasionmarkt zijn TDI-Variants relatief goedkoop geworden — de dieselmalaise heeft ook hier zijn werk gedaan. Dat werkt in het voordeel van kopers: je krijgt een goed uitgeruste stationwagon voor een fractie van de originele nieuwprijs.
Leeftijdseffect

Wat doet leeftijd met de waarde?

Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.

Restwaarde per bouwjaar
BouwjaarRestwaarde %Gem. vraagprijs
201540.9%€ 12.428
201639.8%€ 12.249
201748.2%€ 15.481
201850.5%€ 17.485
201952.7%€ 16.928
202053.2%€ 19.834
202156.8%€ 21.252
202256.8%€ 22.251
202360.9%€ 24.865
202466.3%€ 27.156
De Golf Variant volgt de leeftijdscurve van de hatchback op de voet — maar met een kleine bonus: het extra laadvolume houdt de restwaarde iets beter bij een oudere auto. Een Variant uit 2024 heeft nog 66.3% van zijn waarde, versus 40.9% voor een exemplaar uit 2015. Dat is 2.8%-punt per jaar puur door leeftijd.

Net als bij de hatchback is de Golf 7/8-grens in 2020 zichtbaar in de curve. Golf 7 Variants zijn na de lancering van de Golf 8 Variant versneld in prijs gedaald. Nu zijn ze gestabiliseerd: de Golf 7 Variant is een volwassen, bewezen product dat zijn prijs waard is.

Wat de Variant onderscheidt van de hatchback in de tweedehandsmarkt: het kopersprofiel is anders. Variant-kopers zijn pragmatischer en minder modegevoelig. Ze zoeken ruimte en betrouwbaarheid, en zijn bereid daarvoor langer na te denken over hun aankoop. Dat leidt tot iets langere verkooptijden maar ook tot minder impulsieve prijsonderhandelingen.
Kilometerafschrijving

Wat kost een extra kilometer?

Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.

Kilometerafschrijving per 25.000 km
Km-bereikWaardedaling per 25k kmCumulatief verlies
75–100k€ 1.079€ 1.079
100–125k€ 1.227€ 2.306
125–150k€ 844€ 3.149
150–175k€ 1.395€ 4.544
175–200k€ 1.528€ 6.072
200k+€ 1.457€ 7.529
Opvallend: de Volkswagen Golf Variant verliest juist bij hogere kilometerstanden meer waarde per extra kilometer. Uit 861 advertenties — gecorrigeerd voor bouwjaar en uitvoering — blijkt dat elke 25.000 km gemiddeld € 1.255 waardedaling oplevert. Het duurste blok (175–200k) kost € 1.528 per 25.000 km. Rond 125–150k km daalt de afschrijving merkbaar: € 844 per 25.000 km. Dat maakt dit het gunstigste instapmoment. Vanaf 150–175k trekt de afschrijving weer aan — een logisch verkoopmoment.
Uitrustingsniveaus vergeleken

Welk uitrustingsniveau is de slimste keuze?

Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?

Gemiddelde prijs per uitvoering en bouwjaar
UitvoeringBouwjaarGem. prijs
Bluemotion2010€ 3.498
Bluemotion2011€ 3.774
Bluemotion2012€ 3.944
Bluemotion2013€ 4.608
Bluemotion2016€ 8.213
Bluemotion2017€ 10.975
Bluemotion2018€ 13.233
Bluemotion2019€ 13.800
Comfortline2010€ 3.854
Comfortline2011€ 4.260
Comfortline2012€ 4.123
Comfortline2013€ 6.782
Comfortline2014€ 6.674
Comfortline2015€ 7.934
Comfortline2016€ 8.313
Comfortline2017€ 10.097
Comfortline2018€ 12.412
Comfortline2019€ 13.662
Comfortline2020€ 14.573
Edition2014€ 7.590
Edition2015€ 9.480
Edition2016€ 10.516
Highline2010€ 4.476
Highline2011€ 5.193
Highline2012€ 5.002
Highline2013€ 7.635
Highline2014€ 7.906
Highline2015€ 9.758
Highline2016€ 10.383
Highline2017€ 12.985
Highline2018€ 14.745
Highline2019€ 15.620
Highline2020€ 15.686
Life2021€ 17.362
Life2022€ 18.001
Life2023€ 20.145
Life2024€ 25.988
De Golf Variant deelt zijn uitrustingsnomenclateur met de hatchback maar trekt een net iets ander kopersprofiel. Op de tweedehandsmarkt domineren: Comfortline, Highline en GTD / Alltrack.

De Comfortline is de pragmatische keuze: automatische airco, parkeersensoren achter, 16-inch lichtmetalen wielen. Wat je mist: parkeersensoren voor en de achteruitrijcamera — en bij een stationwagon met blinde hoek achterin is die camera meer dan een luxe. De kofferruimte is 605 liter — ook zonder camera inparkeren is inschattingswerk.

De Highline is where it comes together: automatische climate control met twee zones, parkeersensoren voor en achter, achteruitrijcamera, LED-koplampen en Digital Cockpit. Dat zijn de vijf punten die van een instapper een volledig toegeruste auto maken. Bovendien is de Highline Variant vaak uitgerust met trekhaak — fabrieksgemonteerd of als dealer-accessoire. Controleer dit altijd bij aankoop; het is een uitrustingspunt dat de doorverkoopwaarde bij gezinskopers sterk verhoogt.

De GTD (diesel, 200 pk) is de sport-variant voor wie volume en rijplezier combineert. GTD-specifieke sportstoelen, grotere remmen en een lager sportonderstel maken hem rijdynamiscer, terwijl het dieselhart zuinig blijft op lange ritten. Een niche-keuze, maar met een trouwe aanhang.

De Alltrack voegt crossover-esthetiek toe: verhoogde rijhoogte, kunststof wielkastranden en optioneel 4Motion. Voor wie ook onverharde wegen rijdt maar geen echte terreinwagen wil, is de Alltrack een zinvolle keuze. 4Motion en verhoogde bodemvrijheid zijn in de winter merkbaar waardevol op glibberige opritten.

Advies voor kopers: De Highline met trekhaak is de meest gewaardeerde combinatie op de tweedehandsmarkt. Een Golf 7 Variant TDI uit 2015-2018 biedt buitengewoon veel auto voor weinig geld; de Golf 8 Variant 1.5 eTSI is moderner maar controleer of je met het volledig digitale interieur overweg kunt. Focus op exemplaren met complete servicehistorie en kies bij voorkeur een jaargang waarvan de steilste afschrijving al voorbij is.

Advies voor verkopers: De Variant heeft een trouw koperspubliek dat primair op praktische bruikbaarheid let. Als je de auto nog dagelijks nodig hebt, kun je gerust doorrijden — de afschrijving per jaar is na het vierde jaar bescheiden. Besluit je te verkopen, presenteer dan altijd de laadruimte in je advertentie en vermeld een eventuele trekhaak prominent. Dat zijn de factoren die de Variant-koper overtuigen.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Volkswagen Golf Variant

Wat kost een tweedehands Volkswagen Golf Variant?

Op basis van 1398+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Volkswagen Golf Variant gemiddeld € 9.995 (mediaan: 10 jaar oud, 170.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.750 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 21.706 voor recente modellen met weinig kilometers.

Hoeveel schrijft een Volkswagen Golf Variant af per jaar?

Een tweedehands Volkswagen Golf Variant schrijft gemiddeld 8.9% per jaar af. Dat is 0.7 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 8.2%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.

Is een Volkswagen Golf Variant met 100.000 km een goede koop?

Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Volkswagen Golf Variant: de duurste kilometers zitten tussen 175.000–200.000 km (€ 1.528 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 125.000–150.000 km (€ 844 per 25.000 km). Een Volkswagen Golf Variant met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De Golf Variant deelt zijn volledige techniek met de hatchback en is even betrouwbaar. Bij 100.000 km: controleer DSG-onderhoud (elke 60.000 km) en de distributieketting bij de 1.4 TSI (vóór 2013). De 1.0 en 1.5 TSI zijn ongecompliceerd. Het grotere koetswerk leidt niet tot extra mechanische aandachtspunten.

Welke uitvoering van de Volkswagen Golf Variant is de beste koop tweedehands?

De Highline met trekhaak is de meest gewaardeerde combinatie op de tweedehandsmarkt. Focus op exemplaren met complete servicehistorie en kies bij voorkeur een jaargang waarvan de steilste afschrijving al voorbij is.

Wat is mijn Volkswagen Golf Variant waard?

De waarde van je Volkswagen Golf Variant hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 1398+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.

Gratis taxatie →

Wil je je Volkswagen Golf Variant verkopen?

Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Volkswagen Golf Variant waard is op de huidige markt.

Gratis taxatie

Tweedehands Volkswagen Golf Variant kopen onder de marktprijs?

Vroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Volkswagen Golf Variant fors onder de marktprijs verschijnt.

Start je zoekopdracht

Vergelijk ook

Renault Mégane
2682+ advertenties
Ford Fiesta
185+ advertenties
Toyota Auris
1249+ advertenties
Volkswagen Polo
9569+ advertenties