De Volvo XC60 is al jaren een van de bestverkochte premium SUV's van Nederland. Veiligheid, comfort en Scandinavisch design spreken een breed publiek aan. Met een mediaan nieuwprijs van € 73.062 is het een forse investering, maar de tweedehands prijs daalt slechts 9.1% per jaar — redelijk voor dit segment.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 10.653 | € 62.410 |
| 2011 | € 11.888 | € 61.774 |
| 2012 | € 12.209 | € 63.160 |
| 2013 | € 13.834 | € 61.283 |
| 2014 | € 15.748 | € 64.343 |
| 2015 | € 16.394 | € 62.389 |
| 2016 | € 19.168 | € 65.434 |
| 2017 | € 24.035 | € 68.328 |
| 2018 | € 28.636 | € 75.787 |
| 2019 | € 31.053 | € 74.554 |
| 2020 | € 34.233 | € 73.246 |
| 2021 | € 36.991 | € 70.564 |
| 2022 | € 42.209 | € 73.418 |
| 2023 | € 46.130 | € 76.291 |
| 2024 | € 53.262 | € 78.610 |
| 2025 | € 60.824 | € 77.391 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 12.618 |
| Benzine | 2011 | € 12.954 |
| Benzine | 2012 | € 14.091 |
| Benzine | 2013 | € 15.814 |
| Benzine | 2014 | € 18.350 |
| Benzine | 2015 | € 20.035 |
| Benzine | 2016 | € 22.400 |
| Benzine | 2017 | € 25.822 |
| Benzine | 2018 | € 29.285 |
| Benzine | 2019 | € 31.796 |
| Benzine | 2020 | € 33.181 |
| Benzine | 2021 | € 35.735 |
| Benzine | 2022 | € 42.250 |
| Benzine | 2023 | € 47.881 |
| Diesel | 2010 | € 7.132 |
| Diesel | 2011 | € 8.516 |
| Diesel | 2012 | € 9.386 |
| Diesel | 2013 | € 10.812 |
| Diesel | 2014 | € 13.018 |
| Diesel | 2015 | € 13.450 |
| Diesel | 2016 | € 16.157 |
| Diesel | 2017 | € 19.084 |
| Diesel | 2018 | € 24.382 |
| Diesel | 2019 | € 22.721 |
| Hybride | 2017 | € 27.699 |
| Hybride | 2018 | € 28.849 |
| Hybride | 2019 | € 30.192 |
| Hybride | 2020 | € 34.512 |
| Hybride | 2021 | € 37.001 |
| Hybride | 2022 | € 42.355 |
| Hybride | 2023 | € 46.124 |
| Hybride | 2024 | € 53.240 |
| Hybride | 2025 | € 60.760 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 26.5% | € 16.807 |
| 2013 | 27.0% | € 17.094 |
| 2014 | 31.0% | € 20.203 |
| 2015 | 35.6% | € 22.160 |
| 2016 | 36.3% | € 23.660 |
| 2017 | 40.1% | € 27.537 |
| 2018 | 41.0% | € 31.129 |
| 2019 | 43.8% | € 32.544 |
| 2020 | 47.9% | € 34.969 |
| 2021 | 53.5% | € 37.713 |
| 2022 | 57.9% | € 42.649 |
| 2023 | 59.5% | € 45.444 |
| 2024 | 64.8% | € 50.479 |
| 2025 | 69.6% | € 52.416 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 3.260 | € 3.260 |
| 50–75k | € 1.421 | € 4.682 |
| 75–100k | € 1.070 | € 5.752 |
| 100–125k | € 2.013 | € 7.765 |
| 125–150k | € 1.851 | € 9.616 |
| 150–175k | € 1.866 | € 11.482 |
| 175–200k | € 2.099 | € 13.582 |
| 200k+ | € 3.034 | € 16.615 |
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Inscription | 2016 | € 24.711 |
| Inscription | 2017 | € 27.440 |
| Inscription | 2018 | € 29.006 |
| Inscription | 2019 | € 31.361 |
| Inscription | 2020 | € 34.201 |
| Inscription | 2021 | € 36.549 |
| Inscription | 2022 | € 41.299 |
| Inscription | 2023 | € 49.022 |
| Momentum | 2010 | € 11.022 |
| Momentum | 2011 | € 10.968 |
| Momentum | 2012 | € 12.905 |
| Momentum | 2013 | € 11.443 |
| Momentum | 2014 | € 13.991 |
| Momentum | 2015 | € 15.518 |
| Momentum | 2016 | € 19.656 |
| Momentum | 2017 | € 26.642 |
| Momentum | 2018 | € 27.828 |
| Momentum | 2019 | € 28.779 |
| Momentum | 2020 | € 32.355 |
| Momentum | 2021 | € 33.736 |
| Momentum | 2022 | € 38.968 |
| Momentum | 2023 | € 47.917 |
| Plus Dark | 2022 | € 43.523 |
| Plus Dark | 2023 | € 45.847 |
| Plus Dark | 2024 | € 52.086 |
| Plus Dark | 2025 | € 56.310 |
| R Design | 2010 | € 9.859 |
| R Design | 2011 | € 12.525 |
| R Design | 2012 | € 12.560 |
| R Design | 2013 | € 16.185 |
| R Design | 2014 | € 17.420 |
| R Design | 2015 | € 18.096 |
| R Design | 2016 | € 19.052 |
| R Design | 2017 | € 24.843 |
| R Design | 2018 | € 28.920 |
| R Design | 2019 | € 32.347 |
| R Design | 2020 | € 34.994 |
| R Design | 2021 | € 38.247 |
| R Design | 2022 | € 43.334 |
| R Design | 2023 | € 45.033 |
| Summum | 2010 | € 11.718 |
| Summum | 2011 | € 12.052 |
| Summum | 2012 | € 12.314 |
| Summum | 2013 | € 13.645 |
| Summum | 2014 | € 16.131 |
| Summum | 2015 | € 16.706 |
| Summum | 2016 | € 20.736 |
| Summum | 2017 | € 22.315 |
Op basis van 2292+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Volvo Xc60 gemiddeld € 35.920 (mediaan: 5 jaar oud, 97.000 km). De prijzen variëren van circa € 12.904 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 61.935 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Volvo Xc60 schrijft gemiddeld 9.1% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 8.9% — de Volvo Xc60 volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Volvo Xc60: de duurste kilometers zitten tussen 25.000–50.000 km (€ 3.260 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 75.000–100.000 km (€ 1.070 per 25.000 km). Een Volvo Xc60 met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De XC60 (2017+) met Drive-E motoren is degelijk bij 100.000 km. De T8 plug-in hybride: controleer de staat van het accupakket. De D4/D5 diesel is betrouwbaar maar kan AdBlue-systeemproblemen geven. Reken op premium-onderhoudskosten.
De Momentum is de slimste keuze voor wie Volvo-DNA wil — Thor's Hammer LED, camera en Pilot Assist zijn standaard. De Inscription is de keuze als dagelijks rijcomfort vooropstaat: nappa-leder, panoramadak en optionele luchtvering tillen het rijgevoel. De R-Design past bij wie de XC60 sportief wil rijden, maar check of het onderstel past bij je route.
De waarde van je Volvo Xc60 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 2292+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Volvo Xc60 waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Volvo Xc60 fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht