Met de 208 bewijst Peugeot dat betaalbaar en stijlvol prima samengaan. De 208 is er als benzine, diesel en volledig elektrisch (e-208), wat het aanbod van 4716+ occasions extra divers maakt. Let wel: de afschrijving van 9.8% per jaar is iets hoger dan gemiddeld in dit segment. Voor kopers die op zoek zijn naar een jong tweedehands exemplaar met scherpe prijs is dat juist gunstig.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2012 | € 4.445 | € 18.316 |
| 2013 | € 4.885 | € 18.890 |
| 2014 | € 5.046 | € 18.617 |
| 2015 | € 5.716 | € 19.073 |
| 2016 | € 6.441 | € 18.954 |
| 2017 | € 6.934 | € 19.116 |
| 2018 | € 7.961 | € 19.885 |
| 2019 | € 9.847 | € 21.458 |
| 2020 | € 13.251 | € 28.194 |
| 2021 | € 14.279 | € 26.466 |
| 2022 | € 14.964 | € 27.504 |
| 2023 | € 16.997 | € 31.051 |
| 2024 | € 21.263 | € 31.127 |
| 2025 | € 23.647 | € 31.282 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2012 | € 4.456 |
| Benzine | 2013 | € 4.895 |
| Benzine | 2014 | € 5.067 |
| Benzine | 2015 | € 5.774 |
| Benzine | 2016 | € 6.453 |
| Benzine | 2017 | € 6.960 |
| Benzine | 2018 | € 7.973 |
| Benzine | 2019 | € 9.847 |
| Benzine | 2020 | € 13.240 |
| Benzine | 2021 | € 14.184 |
| Benzine | 2022 | € 14.569 |
| Benzine | 2023 | € 16.359 |
| Benzine | 2024 | € 19.134 |
| Benzine | 2025 | € 19.735 |
| Diesel | 2012 | € 4.124 |
| Diesel | 2013 | € 4.649 |
| Diesel | 2014 | € 4.566 |
| Diesel | 2015 | € 5.011 |
| Diesel | 2016 | € 5.921 |
| Diesel | 2017 | € 6.271 |
| Diesel | 2020 | € 11.568 |
| Diesel | 2021 | € 12.108 |
| Elektrisch | 2020 | € 13.292 |
| Elektrisch | 2021 | € 14.689 |
| Elektrisch | 2022 | € 16.002 |
| Elektrisch | 2023 | € 17.913 |
| Elektrisch | 2024 | € 24.239 |
| Elektrisch | 2025 | € 28.786 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2012 | 32.5% | € 6.141 |
| 2013 | 33.9% | € 6.585 |
| 2014 | 36.2% | € 6.583 |
| 2015 | 37.5% | € 7.117 |
| 2016 | 40.2% | € 7.387 |
| 2017 | 42.3% | € 7.913 |
| 2018 | 45.4% | € 9.219 |
| 2019 | 48.2% | € 10.456 |
| 2020 | 50.4% | € 13.596 |
| 2021 | 54.7% | € 14.436 |
| 2022 | 53.9% | € 14.617 |
| 2023 | 52.3% | € 16.124 |
| 2024 | 63.9% | € 19.681 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 681 | € 681 |
| 50–75k | € 706 | € 1.386 |
| 75–100k | € 761 | € 2.147 |
| 100–125k | € 924 | € 3.072 |
| 125–150k | € 660 | € 3.731 |
| 150–175k | € 701 | € 4.432 |
| 175–200k | € 869 | € 5.302 |
| 200k+ | € 678 | € 5.980 |
De 208 laat een relatief vlak afschrijvingspatroon zien per kilometer, met een lichte piek rond 100.000–125.000 km. De duurste kilometers zitten niet aan het begin of eind, maar in het midden van het bereik. Onder 75.000 km en boven 150.000 km is de waardedaling per kilometer vergelijkbaar en gematigd.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Active | 2012 | € 4.342 |
| Active | 2013 | € 4.786 |
| Active | 2014 | € 6.262 |
| Active | 2015 | € 4.933 |
| Active | 2016 | € 6.762 |
| Active | 2017 | € 6.750 |
| Active | 2018 | € 7.448 |
| Active | 2019 | € 9.208 |
| Active | 2020 | € 11.753 |
| Active | 2021 | € 12.445 |
| Active | 2022 | € 13.806 |
| Active | 2023 | € 15.370 |
| Active | 2024 | € 18.464 |
| Allure | 2012 | € 4.695 |
| Allure | 2013 | € 4.795 |
| Allure | 2014 | € 4.878 |
| Allure | 2015 | € 5.956 |
| Allure | 2016 | € 7.496 |
| Allure | 2017 | € 7.560 |
| Allure | 2018 | € 8.904 |
| Allure | 2019 | € 10.766 |
| Allure | 2020 | € 13.262 |
| Allure | 2021 | € 13.793 |
| Allure | 2022 | € 15.174 |
| Allure | 2023 | € 17.615 |
| Allure | 2024 | € 19.996 |
| Allure | 2025 | € 22.961 |
| Blue Lease | 2012 | € 4.073 |
| Blue Lease | 2013 | € 4.866 |
| Blue Lease | 2014 | € 4.387 |
| Blue Lease | 2015 | € 5.452 |
| Blue Lease | 2016 | € 5.671 |
| Blue Lease | 2017 | € 5.869 |
| Blue Lease | 2018 | € 8.363 |
| Blue Lion | 2015 | € 5.255 |
| Blue Lion | 2016 | € 5.845 |
| Blue Lion | 2017 | € 6.580 |
| Blue Lion | 2018 | € 7.173 |
| Gt | 2020 | € 14.233 |
| Gt | 2021 | € 16.318 |
| Gt | 2022 | € 17.370 |
| Gt | 2023 | € 19.649 |
| Gt | 2024 | € 23.784 |
| Gt | 2025 | € 27.313 |
Op basis van 4716+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Peugeot 208 gemiddeld € 12.445 (mediaan: 6 jaar oud, 78.000 km). De prijzen variëren van circa € 4.450 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 20.800 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Peugeot 208 schrijft gemiddeld 9.8% per jaar af. Dat is 2.6 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 7.2%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Peugeot 208: de duurste kilometers zitten tussen 100.000–125.000 km (€ 924 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 125.000–150.000 km (€ 660 per 25.000 km). Een Peugeot 208 met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. Bij de 208 is één punt cruciaal: de 1.2 PureTech driecilinder heeft een distributieriem die bij 100.000 km (of eerder, bij 10 jaar) vervangen moet zijn. Riembreuk veroorzaakt onherstelbare motorschade. Controleer altijd of deze vervanging is uitgevoerd en gedocumenteerd. Is de riem op tijd vervangen, dan is de 208 een betrouwbare auto bij deze kilometerstand.
De Allure is de slimste keuze voor de meeste kopers: het 3D-instrumentenpaneel en de automatische climate control tillen de dagelijkse ervaring een klasse hoger voor een bescheiden meerprijs. Kies bij voorkeur een tweede generatie exemplaar uit 2020–2022 — die heeft de grootste waardedaling al achter de rug maar is technisch nog volledig actueel.
De waarde van je Peugeot 208 hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 4716+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Peugeot 208 waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Peugeot 208 fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht