De Mercedes-Benz B-Klasse is de ruimtewonder van het Mercedes-gamma: een hoge instap, een flexibel interieur en premium comfort. Populair bij een iets ouder publiek dat waarde hecht aan overzicht en gemak. De tweedehands prijs daalt met 8.6% per jaar — gemiddeld voor een occasion in het Mercedes-gamma.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 5.706 | € 33.257 |
| 2011 | € 6.328 | € 31.527 |
| 2012 | € 9.002 | € 35.000 |
| 2013 | € 10.640 | € 37.759 |
| 2014 | € 11.023 | € 37.616 |
| 2015 | € 12.878 | € 39.264 |
| 2016 | € 13.777 | € 39.292 |
| 2017 | € 15.048 | € 39.292 |
| 2018 | € 15.510 | € 41.387 |
| 2019 | € 20.884 | € 45.443 |
| 2020 | € 23.687 | € 44.777 |
| 2021 | € 24.274 | € 47.573 |
| 2022 | € 26.423 | € 49.486 |
| 2023 | € 32.330 | € 52.029 |
| 2024 | € 37.095 | € 53.064 |
| 2025 | € 41.629 | € 51.459 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 5.896 |
| Benzine | 2011 | € 6.422 |
| Benzine | 2012 | € 9.115 |
| Benzine | 2013 | € 10.861 |
| Benzine | 2014 | € 11.535 |
| Benzine | 2015 | € 13.578 |
| Benzine | 2016 | € 14.367 |
| Benzine | 2017 | € 16.079 |
| Benzine | 2018 | € 17.140 |
| Benzine | 2019 | € 22.393 |
| Benzine | 2020 | € 24.067 |
| Benzine | 2021 | € 26.258 |
| Benzine | 2022 | € 28.824 |
| Benzine | 2023 | € 32.951 |
| Benzine | 2024 | € 37.154 |
| Benzine | 2025 | € 42.240 |
| Diesel | 2010 | € 3.359 |
| Diesel | 2012 | € 6.968 |
| Diesel | 2013 | € 7.505 |
| Diesel | 2014 | € 5.679 |
| Diesel | 2015 | € 11.040 |
| Diesel | 2017 | € 7.658 |
| Diesel | 2018 | € 7.927 |
| Diesel | 2019 | € 11.072 |
| Diesel | 2020 | € 8.516 |
| Diesel | 2021 | € 11.142 |
| Diesel | 2022 | € 12.476 |
| Elektrisch | 2015 | € 9.022 |
| Elektrisch | 2016 | € 9.757 |
| Elektrisch | 2017 | € 10.019 |
| Hybride | 2020 | € 25.371 |
| Hybride | 2021 | € 26.831 |
| Hybride | 2022 | € 28.647 |
| Hybride | 2023 | € 34.201 |
| Hybride | 2024 | € 36.950 |
| Hybride | 2025 | € 41.481 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 24.5% | € 7.432 |
| 2011 | 24.6% | € 7.057 |
| 2012 | 35.6% | € 12.652 |
| 2013 | 34.9% | € 12.968 |
| 2014 | 36.7% | € 13.298 |
| 2015 | 36.3% | € 14.265 |
| 2016 | 39.3% | € 15.399 |
| 2017 | 41.6% | € 16.381 |
| 2018 | 45.7% | € 18.574 |
| 2019 | 53.0% | € 23.179 |
| 2020 | 56.8% | € 25.040 |
| 2021 | 58.9% | € 26.899 |
| 2022 | 60.6% | € 29.186 |
| 2023 | 64.2% | € 32.669 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 25–50k | € 969 | € 969 |
| 50–75k | € 558 | € 1.527 |
| 75–100k | € 905 | € 2.432 |
| 100–125k | € 1.078 | € 3.510 |
| 125–150k | € 1.255 | € 4.765 |
| 150–175k | € 1.273 | € 6.038 |
| 175–200k | € 530 | € 6.568 |
| 200k+ | € 911 | € 7.479 |
De B-Klasse laat de sterkste afschrijving per kilometer zien tussen 25.000 en 50.000 km en rond 125.000–175.000 km. Een dal rond 50.000–75.000 km biedt een rustpunt. Het patroon is grilliger dan bij de A-Klasse, met meer schommelingen tussen de intervallen.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Ambition | 2011 | € 9.349 |
| Ambition | 2012 | € 9.087 |
| Ambition | 2013 | € 10.564 |
| Ambition | 2014 | € 11.386 |
| Ambition | 2015 | € 13.402 |
| Ambition | 2016 | € 14.201 |
| Ambition | 2017 | € 15.637 |
| Ambition | 2018 | € 14.781 |
| Ambition | 2019 | € 9.235 |
| Ambition | 2020 | € 8.029 |
| AMG Line | 2015 | € 16.949 |
| AMG Line | 2020 | € 26.930 |
| AMG Line | 2021 | € 28.373 |
| AMG Line | 2022 | € 29.241 |
| AMG Line | 2023 | € 34.596 |
| AMG Line | 2024 | € 37.603 |
| AMG Line | 2025 | € 45.726 |
| Business Solution | 2017 | € 14.107 |
| Business Solution | 2018 | € 15.691 |
| Business Solution | 2019 | € 20.456 |
| Business Solution | 2020 | € 23.461 |
| Business Solution | 2021 | € 25.553 |
| Business Solution | 2022 | € 27.431 |
| Business Solution | 2024 | € 38.213 |
| Business Solution Amg | 2017 | € 17.874 |
| Business Solution Amg | 2018 | € 19.507 |
| Business Solution Amg | 2019 | € 23.418 |
| Business Solution Amg | 2020 | € 25.191 |
| Business Solution Amg | 2021 | € 29.131 |
| Business Solution Amg | 2022 | € 29.801 |
| Business Solution Amg | 2025 | € 41.404 |
| Prestige | 2013 | € 11.104 |
| Prestige | 2014 | € 11.064 |
| Prestige | 2015 | € 11.563 |
| Prestige | 2016 | € 12.968 |
| Prestige | 2017 | € 16.603 |
| Prestige | 2018 | € 18.061 |
Op basis van 1712+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands Mercedes-Benz B Klasse gemiddeld € 11.995 (mediaan: 11 jaar oud, 127.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.999 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 29.750 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands Mercedes-Benz B Klasse schrijft gemiddeld 8.6% per jaar af. Het marktgemiddelde voor vergelijkbare auto's ligt op 8.5% — de Mercedes-Benz B Klasse volgt dat nagenoeg exact. De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de Mercedes-Benz B Klasse: de duurste kilometers zitten tussen 150.000–175.000 km (€ 1.273 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 175.000–200.000 km (€ 530 per 25.000 km). Bij de Mercedes-Benz B Klasse is 100.000 km nog in het gematigde bereik — de sterkste afschrijving per kilometer komt pas later. De B-Klasse deelt zijn techniek met de A-Klasse en is vergelijkbaar betrouwbaar. De DCT-automaat kan bij lage snelheden schokkerig schakelen. De hogere opbouw leidt tot iets meer slijtage aan wielophanging dan bij de A-Klasse. Controleer de onderhoudshistorie — consequent onderhoud is bij een Mercedes extra belangrijk.
De Style trim is de prijsefficiëntste keuze: stoelverwarming en achteruitrijcamera zijn dagelijks waardevol. Een W247 B 180 of B 200 uit 2019-2022 biedt moderne uitrusting en de hogere instaphoogte die de B-Klasse zo populair maakt bij zijn doelgroep. Controleer bij een W246 altijd de 7G-DCT transmissie.
De waarde van je Mercedes-Benz B Klasse hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 1712+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands Mercedes-Benz B Klasse waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een Mercedes-Benz B Klasse fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht