De BMW 1 Serie is de betaalbare instapper in het BMW-gamma. Waar de oude generatie achterwielaandrijving bood, koos BMW met de huidige F40 voor voorwielaandrijving — praktischer, maar minder sportief. Met 9.0% afschrijving per jaar schrijft de 1 Serie vergelijkbaar af als de A3 en A-Klasse. Op de tweedehandsmarkt is er ruim occasion aanbod.
Gemiddelde marktprijs per bouwjaar, vergeleken met auto's in dezelfde nieuwprijsklasse.
| Bouwjaar | Gem. marktprijs | Gem. nieuwprijs |
|---|---|---|
| 2010 | € 6.067 | € 35.148 |
| 2011 | € 6.961 | € 36.816 |
| 2012 | € 8.222 | € 36.869 |
| 2013 | € 8.822 | € 37.062 |
| 2014 | € 10.846 | € 39.724 |
| 2015 | € 11.450 | € 35.837 |
| 2016 | € 13.831 | € 38.215 |
| 2017 | € 16.273 | € 40.758 |
| 2018 | € 17.542 | € 41.422 |
| 2019 | € 19.449 | € 41.479 |
| 2020 | € 22.143 | € 44.595 |
| 2021 | € 23.307 | € 43.274 |
| 2022 | € 25.837 | € 44.142 |
| 2023 | € 28.854 | € 49.086 |
| 2024 | € 33.973 | € 53.020 |
| 2025 | € 41.077 | € 53.068 |
| Brandstof | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Benzine | 2010 | € 6.158 |
| Benzine | 2011 | € 7.064 |
| Benzine | 2012 | € 8.297 |
| Benzine | 2013 | € 8.923 |
| Benzine | 2014 | € 11.429 |
| Benzine | 2015 | € 11.922 |
| Benzine | 2016 | € 14.069 |
| Benzine | 2017 | € 16.664 |
| Benzine | 2018 | € 17.755 |
| Benzine | 2019 | € 19.541 |
| Benzine | 2020 | € 22.330 |
| Benzine | 2021 | € 23.307 |
| Benzine | 2022 | € 25.983 |
| Benzine | 2023 | € 28.854 |
| Benzine | 2024 | € 33.868 |
| Benzine | 2025 | € 41.456 |
| Diesel | 2010 | € 5.092 |
| Diesel | 2011 | € 4.616 |
| Diesel | 2012 | € 6.756 |
| Diesel | 2013 | € 7.181 |
| Diesel | 2014 | € 7.560 |
| Diesel | 2015 | € 8.485 |
| Diesel | 2016 | € 10.931 |
| Diesel | 2017 | € 11.559 |
| Diesel | 2018 | € 12.472 |
| Diesel | 2019 | € 17.023 |
| Diesel | 2020 | € 18.507 |
Restwaarde per bouwjaar bij vergelijkbare kilometerstand (50.000–100.000 km). Zo isoleren we het pure leeftijdseffect, los van slijtage door gebruik.
| Bouwjaar | Restwaarde % | Gem. vraagprijs |
|---|---|---|
| 2010 | 25.3% | € 11.435 |
| 2012 | 34.5% | € 14.644 |
| 2013 | 33.8% | € 13.004 |
| 2014 | 38.1% | € 15.789 |
| 2015 | 39.7% | € 14.585 |
| 2016 | 45.0% | € 16.671 |
| 2017 | 48.2% | € 20.136 |
| 2018 | 48.2% | € 21.213 |
| 2019 | 50.6% | € 21.521 |
| 2020 | 53.3% | € 25.188 |
| 2021 | 57.1% | € 24.833 |
| 2022 | 59.4% | € 26.344 |
| 2023 | 59.4% | € 27.862 |
| 2024 | 58.9% | € 31.099 |
Waardedaling puur door kilometers, gecorrigeerd voor bouwjaar. De balkjes tonen het verlies per blok van 25.000 km, de lijn het cumulatieve totaal.
| Km-bereik | Waardedaling per 25k km | Cumulatief verlies |
|---|---|---|
| 50–75k | € 1.086 | € 1.086 |
| 75–100k | € 767 | € 1.853 |
| 100–125k | € 1.269 | € 3.122 |
| 125–150k | € 1.258 | € 4.380 |
| 150–175k | € 1.148 | € 5.529 |
| 175–200k | € 1.464 | € 6.993 |
| 200k+ | € 1.382 | € 8.375 |
De 1 Serie heeft een dip in de afschrijving rond 75.000–100.000 km — in dat interval is de waardedaling per kilometer het laagst. Daarna stijgt de afschrijving geleidelijk. De duurste kilometers zitten boven 175.000 km, waar zowel hogere onderhoudskosten als de psychologische grens van 200.000 km meespelen.
Gemiddelde vraagprijzen per bouwjaar voor de populairste uitrustingsniveaus. Een hoger niveau kost meer nieuw — maar hoeveel betaal je er als occasion extra voor?
| Uitvoering | Bouwjaar | Gem. prijs |
|---|---|---|
| Executive | 2010 | € 7.212 |
| Executive | 2011 | € 8.549 |
| Executive | 2012 | € 8.247 |
| Executive | 2013 | € 8.422 |
| Executive | 2014 | € 9.556 |
| Executive | 2015 | € 10.735 |
| Executive | 2016 | € 12.136 |
| Executive | 2017 | € 13.951 |
| Executive | 2018 | € 15.702 |
| Executive | 2019 | € 17.274 |
| Executive | 2020 | € 20.508 |
| Executive | 2021 | € 21.784 |
| Executive | 2022 | € 26.658 |
| Executive | 2023 | € 27.016 |
| Executive Edition | 2019 | € 18.150 |
| Executive Edition | 2020 | € 20.507 |
| Executive Edition | 2021 | € 22.521 |
| High Executive | 2010 | € 8.218 |
| High Executive | 2011 | € 8.907 |
| High Executive | 2012 | € 11.420 |
| High Executive | 2013 | € 10.293 |
| High Executive | 2014 | € 11.213 |
| High Executive | 2015 | € 12.080 |
| High Executive | 2016 | € 14.283 |
| High Executive | 2017 | € 17.364 |
| High Executive | 2018 | € 17.639 |
| High Executive | 2019 | € 20.316 |
| High Executive | 2020 | € 25.066 |
| High Executive | 2021 | € 25.208 |
| High Executive | 2022 | € 29.141 |
| High Executive | 2023 | € 31.242 |
| High Executive | 2024 | € 33.948 |
| High Executive | 2025 | € 50.797 |
| M | 2012 | € 15.466 |
| M | 2013 | € 16.128 |
| M | 2014 | € 19.248 |
| M | 2015 | € 17.943 |
| M | 2016 | € 27.249 |
| M | 2017 | € 33.105 |
| M | 2018 | € 34.442 |
| M | 2019 | € 35.833 |
| M | 2020 | € 33.824 |
| M | 2022 | € 40.050 |
| M | 2023 | € 41.797 |
| M | 2024 | € 56.875 |
| M | 2025 | € 60.169 |
| M Sport | 2010 | € 9.292 |
| M Sport | 2011 | € 8.554 |
| M Sport | 2012 | € 9.391 |
| M Sport | 2013 | € 9.827 |
| M Sport | 2014 | € 11.174 |
| M Sport | 2015 | € 11.726 |
| M Sport | 2016 | € 13.093 |
| M Sport | 2017 | € 14.899 |
| M Sport | 2018 | € 16.529 |
| M Sport | 2019 | € 18.992 |
| M Sport | 2020 | € 22.751 |
| M Sport | 2021 | € 24.804 |
| M Sport | 2022 | € 26.359 |
| M Sport | 2023 | € 29.423 |
| M Sport | 2024 | € 32.269 |
| M Sport | 2025 | € 37.163 |
Op basis van 4084+ geanalyseerde advertenties kost een tweedehands BMW 1 Serie gemiddeld € 11.999 (mediaan: 11 jaar oud, 148.000 km). De prijzen variëren van circa € 3.950 voor oudere exemplaren met hogere kilometerstanden tot € 32.675 voor recente modellen met weinig kilometers.
Een tweedehands BMW 1 Serie schrijft gemiddeld 9.0% per jaar af. Dat is 0.6 procentpunt meer dan vergelijkbare auto's in dezelfde prijsklasse (gemiddeld 8.4%). De afschrijving is doorgaans het sterkst in de eerste jaren na aanschaf en vlakt daarna af.
Uit analyse van de kilometergebonden waardedaling van de BMW 1 Serie: de duurste kilometers zitten tussen 175.000–200.000 km (€ 1.464 per 25.000 km). De goedkoopste kilometers zitten tussen 75.000–100.000 km (€ 767 per 25.000 km). Een BMW 1 Serie met 100.000 km zit daarmee in het bereik waar de waardedaling per kilometer relatief laag is. De 1 Serie deelt veel techniek met de 3 Serie. Bij de F20/F21 (2011–2019): de N13 en B38 driecilinder hebben distributiekettingproblemen — controleer op ratelgeluid bij koude start. De F40 (2019+) met voorwielaandrijving is betrouwbaarder. Reken op hogere onderhoudskosten dan bij een vergelijkbare Volkswagen of Opel.
M Sport is de meest gevraagde trim en rechtvaardigt zijn premie bij doorverkoop. Zoek je rijdersplezier, dan is een late F20 M135i of 125i de sportiefste occasion in het compacte premiumsegment. Zoek je een modern dagelijks voertuig, dan wint de F40 met betere elektronica en meer ruimte.
De waarde van je BMW 1 Serie hangt af van bouwjaar, kilometerstand en uitvoering. Vroemie berekent de actuele marktwaarde op basis van 4084+ vergelijkbare advertenties. Voer je kenteken in voor een gratis taxatie.
Voer je kenteken in en ontdek binnen seconden wat je tweedehands BMW 1 Serie waard is op de huidige markt.
Gratis taxatieVroemie monitort 24/7 alle occasion advertenties en stuurt je een melding zodra er een BMW 1 Serie fors onder de marktprijs verschijnt.
Start je zoekopdracht